Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

st.jim

Celý příběh se mi velice líbil a 178 minut nedokázal pustit. O skvěle smrtícím Bradovi a vždy precizně hrajícím Anthonym se není třeba zmiňovat. Bohužel snad jedinná velká role, kde mě totálně dostala je Claire Forlani. Její nevinnost, jemnost a láska je v tomto filmu až neuvěřitelně reálná. ()

karlik4801

Hrozně úžasný a krásný film. Romantický a dramatický děj vás zaujme už na začátku a provází vás až do skvělého a nelaciného konce. Jeden z mála napůl romantických filmů, mi Joe Black ani trošku nevadil a vážně se mi dost líbil. Užasný Hopkins, Pitt i Claire Forlani. Celým filmem je provedená skvělá hudba Thomase Newmana. ()

Qitek

178 minut něčeho, čemu by prospělo o 100 minut kratší stopáž a zůstalo by snesitelné romantiky, tak sladké, že se po ní vyloženě kurví zuby i střeva. Připočtěme nudnýho Pitta, který vážně snad jede na autopilota a především nesnesitelné záběry na "přenádhernou" Claire Forlani, která těma očima tak kouká a kouká, až si přeslazený divák s erekcí chlapa, začne myslet, že tato herečka byla při natáčení pár týdnu po lobotomii a při jejím "hereckém projevu" se z ní stává asexuální hmota. A ten Pitt tam vážně místy taky civí jak "malej retardovnej chlapeček". Tak jako sorry - Tady je smrtka... Anthony Hopkins za jedna ovšem. Kur**a jak se mi to mohlo líbit, když jsem byl o 12 let mladší? Jednoduchý. Byl jsem mladej a blbej. Tenhle film je toho důkaz. ()

Juliette_

Seznamte se, Joe Black má 178 minut? No way! Ani chvíli jsem se nenudila. Kdo by se také mohl nudit, když se celý film může koukat na skvělý výkon mladého Brada Pitta (nejen výkon), výtečného Anthonyho Hopkinse a perfektní Claire Forlani. Celý film je navíc podkreslen příjemnou hudbou a dialogy mezi hlavními postavami, které nemají daleko k dokolanosti. Rozhodně špička mezi romantickými filmy) ()

Sfinkter

Kouzelná Forlani zamilovaná do smrti, která se učí poznávat lidský svět. Výborný scénář, herci a nadčasový umělecký přesah. Poslední zhlédnutí 7/2022. ()

Lachtaan

Některé filmy se mi zalíbí, jiné si mě získají a jisté mě naprosto ohromí! Plodné devadesátky mi ukázaly další ze svých naprostých klenotů, který mě odrazoval kvůli své nesmírně rozsáhlé délce, která ale každému divákovi, jenž se do filmu zamiluje, uteče tak pohodově a svižně, až zůstane v domnění, že snímek neměl více jak dvě hodiny. Pitta s Hopkinsem okamžitě nominuji na jednu z nejlepších filmových dvojic a chtěl bych je společně vidět ještě jinde, ale s jejich tehdejší vizáží. A highlightem téhle nečekaně úžasné romanťárny je ta podmanivá hudba, která mi dráždila emoce, kdykoli se objevila, byť jen na pár sekund. Na samotném velkolepém konci jsem se jí nemohl nabažit! ()

RonaMidu

tak jsem to konečně viděla,odrazovala mne délka....a taky ano,táhlo se to tak,že ani vlastně nevím,o čem to bylo...buď jsem byla ospalá - bylo to dlouho do noci,nebo vůbec špatný čas na takový kus?.....smrt koukala pořád jako bulík a nakonec se zamilovala,ach jo....nejhorší,že mne ten hloupý konec probral tak,že nejspíš dneska neusnu :-) ()

Mrkvič

Po letech jsem viděl film znovu a nechápu, proč mé hodnocení bylo jen na třech hvězdičkách. Konverzační "drama" o životě, lásce a morálních hodnotách. Skvělí herci, tklivá hudba a nervózně napínavé scény. Moc hezký příběh i styl vyprávění. ()

Chasm

Výtky, že je Brad Pitt toporný mi přijdou docela zcestné a řekl bych že přesně to po něm pan Brest chtěl... Vynikající atmosféra, hudba a Claire...nejde to jinak - 90% ()

Elementál

Krásný, křehký kousek o lásce s vynikajícím Antony Hopkinsem a ještě lepším Bradem Pittem v hlavních rolích. Ke konci už trochu rozvleklé, ale zbytku filmu v podstatě není co vytknout. Příjemný humor, střídaní poloh (krásná, čistá láska; tvrdé rozhodování o Hopkinsově životě...). Zkrátka nezbývá než doporučit. ()

July

Dlouho jsem váhala, zda je tento film uhozený nebo výborný. A k jednoznačné odpovědi jsem nedošla. Tak čím to, že jsem mu dala 4*? Jednoduše kvůli podařenému ztvárnění personifikované Smrti, nádherné hudbě (soundtrack si prostě musím sehnat :-)) a atmosféře, kterou film má. Je to velice zvláštní. Dovedu si představit, jak by navlas stejný příběh (ani scénář by se, co se týče dialogů, nemusel příliš měnit) levně zpracovala kanadská televizní produkce a udělala z toho ukázkovou dvouhvězdičkovou harlekýnku. Nechybí žádný z typických atributů: láska, moc, intriky, bohatství, tajemno... Čím to, že Seznamte se, Joe Black je jiný? Stále nevím. Ale dokázal nějak zapůsobit. A jak už jsem kdysi napsala v nějakém jiném komentáři, filmy se hodnotí spíše subjektivně než objektivně. Proto ty 4*. ()

sallyann

Tak tenhle fim mám skutečně moc ráda. Brad hraje jednu ze svých nej rolí. O hereckém koncertu A. Hopkinse není pochyb ()

LadyDevil

Předně musím vzdát hold Bratu Pittovi (a že jsem se na něj hodně naplivala..tak teď s čistým svědomím můžu po řadě skvělých filmů, co jsem s ním shlédla, říct, že ho beru a začíná patřit dokonce mezi moje oblíbený herce), který dovedl "Smrt" zahrát opravdu úžasně - teď jsem si nemohla nevzpomenout na opravdu pikantní scénku "Moje dcera se zamilovala do smrti!":-D - ten zvláštní výraz, nechápavost, avšak zároveń prozřetelnost, nevinnost..perfektní;-) Když už jsem u těch ód na herce, nemůžu nechat Anthonyho stranou - opět mě nezklamal..tahle role mu sedla jak vyšitá. Jediný, co mi brání dát těch nadupaných pět hvězdiček, je ten pompézní konec. Tak nějak na mě působí moc velkofilmově, a to já nemusím. Že nejsem příznivec romanťáren, tady měl příběh hloubku a dotklo se mě to..až právě v závěru mi ty monology připadaly moc natahovaný a nasládlý..to je ale jenom drobná připomínka. Celkový dojem byl skvělej...je to zvláštní námět na film a mně se líbil..:-) ()

Thommie

Pitt je, a v tomto filmu to zase potvrdil, jedním z velkých herců této doby. Například, to že se Joe změnil ze smrti v "joa" jsem si všiml hned jak promluvil, protože prostě začal hrát jinak. "Topornost" bych spíše označil za určitej styl hraní... například tu scénu v kavárně by nikdo tak nezahrál jak Pitt. Ono juchání, ubohá exhibice a rozhazování rukama je jen zřídkakdy hraním. Anthony Hopkins byl tradičně výborný, doufám bez pochyb :) možná i Claire Forlani, i když ta mi moc nesedla. Co se týče myšlenky, byla to snůška amerických nesmyslů na téma, jak udělat člověka šťastným, za některé věci se můžu postavit, ale mnoho jich bylo velmi zkreslených a zavádějících. Nemám rád filmy, které si hrají na pravdu, přitom ji tvůrci neznají... tohle může naplnit jen američana. Celkově lehký nadprůměr ()

lennyd

Co byste dělali, kdyby vás jednoho dne navštívila sama Smrt? Věřím tomu, že většina z nás by se podělala strachy (kromě ženské poloviny lidstva, které by návštěva Smrti v kůži Brada Pitta naopak udělala moc dobře), ale miliardář William Parrish (Anthony Hopkins) je z jiného těsta. Vezme samu Smrt jako fakt, a udělá s ní dohodu - dostane pár dní navíc, kdy se bude moci rozloučit s rodinou a přáteli, a Smrt jej bude sledovat, a bude se snažit naučit něco o lidském pokolení. Jenže cynismus a chladnokrevnost srdci naruší krásná Susan (Claire Forlani), Parrishova dcera ... Až do nedávna jsem o filmu věděl jen to, že zde hraje Brad Pitt a Anthony Hopkins, a že je extrémně dlouhej. Takže se mi do něj vůbec nechtělo, ale ve chvíli, kdy jsem zjistil, že zde hraje jednu z hlavních rolí má oblíbená Claire, nebylo na co čekat. A byl jsem velmi mile překvapený - většinou na mne mají podobně laděné (pomalé) filmy uspávací vliv, ale Meet Joe Black ne (určitě to bylo díky Claire Forlani). Ale i když mi přišel film trochu naivní (padouši končí v pekle, zatímco dobráci s grácií odchází do nebe), nemůžu říct ani popel. Výborný Hopkins, méně už pak Pitt (ale spíš bych řekl, že to byla součást role), ale hlavně Claire :) ()

Raven0

Tolik proslovů typu: "Miluji tě" jsem snad v žádném filmu ještě neviděl. Ta sladkobolná atmosféra mi občas až lezla krkem, zaváněla patosem... Ale nakonec jsem stejně podlehl. Takže tak no. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster