Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pravdivý příběh ze druhé světové války vychází z autobiografie Audie Murphyho, který tu ztvárnil sám sebe.
Audie Murphy se z farmáře stal nejvíce vyznamenaným vojákem v historii USA. Snímek To Hell and Back vypráví o jeho touze bojovat proti nacismu, jeho dobrovolném nástupu do armády, kde by bez zfalšování dokumentů nebyl přijat, neboť neměl ani 18 let. Po absolvování výcviků nás film zavádí do bojů na Sicílii, následně vidíme dobývání Itálie, ale také boje na západní frontě. (cheyene)

(více)

Recenze (8)

cheyene 

všechny recenze uživatele

To Hell and Back má v podstatě vše, co má válečný snímek mít. Dobrý příběh, zde navíc podle skutečnosti, hlavního hrdinu, který tu hraje sám sebe, zdařilou akci a také občasnou dávku napětí. ()

Reklama

tojowoeZNK 

všechny recenze uživatele

Skutečný příběh Audie Murphyho z druhé světové války, který ve filmu hraje sám sebe. Musel to být fakt borec když je to nejvíc vyznamenanej voják v historii americké armády. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Sice byl mnohokráte vyznamenán a zřejmě i po právu, ale podle filmu to vypadalo spíš na sofistikovaný tématický letní tábor. Sám si to sepsal, sám si v tom zahrál. Nakonec, proč ne? Ale nepůsobilo to na mě moc "filmově", jako spíš poněkud sebestředně. Nějaký důvod, proč tenhle film není klasikou válečných filmů a vlastně se o něm ani pořádně neví, zjevně bude. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepsich vojnovych filmov, ake som len videl. Audie Murphy valil, taketo filmy, to je presne moja salka kavy . 98 % ()

Galerie (19)

Zajímavosti (19)

  • Z 27 vojenských vyznamenaní, ktoré Audie Murphy v skutočnosti získal, boli všetky okrem jedného udelené skôr, ako dovŕšil vek 19 rokov. (westerns)
  • Tento film vznikol podľa skutočných udalostí z autobiografie Audie Murphyho, ktorý sa stal najviac vyznamenaným americkým vojakom v 2. svetovej vojne. Vo filme stvárnil sám seba. (westerns)
  • Ve filmu si Audie Murphy záhrál sám sebe. (Indy21)

Reklama

Reklama