Tři marseilleští policajti už mají po krk chytání malých rybek a hodlají rozprášit rozsáhlou drogovou síť. Klíčová informátorka si ale za svoje služby řekne trochu moc. (Netflix)

petikacka

Nooo, toto je jedna z mála ukázek výjimečného filmu z dílny Netflix. A to nechci ukazovat na brutalitu imigrantů, potažmo stálých obyvatel Marseille, nevážících si francouzského občanství a neustále si stěžujících na svůj životní status. Tento film ukazuje jak je práce polišů nevděčná a jak se to ve finále může všechno obrátit proti nim, když tedy budou poslouchat své nadřízené. Samozřejmě, že skutečnost je asi vždy trochu jinde, ale na každém šprochu je pravdy trochu, že?...Takže dělejte svou práci celou svou duší, poslouchejte svého šéfa a nakonec.... skončíte v lepším případě...v prdeli!!! Tak jako všude...Za mě 90% ()

Pawlisman

Ale jo, vlastně tomu nemám co vytktnout. JIž trošku klasická francouzká krimi, kde jsou hrdinové trošku i špatní, ponuří a policie není bílá, ani černobílá. Ale prostě to zas fungovalo navíc s twistem do druhé vězeňské části. Ok,s odřenýma ušima, ale za 5 hvězd ok, sic to nebylo nic s otevřenou pusou a mrazivým zážitkem, ale prostě dobré a dobré. ()

Deleatur

Poměrně působivé, ale jinak tuctové krimi drama o dobrých zlých policajtech a otrlých kriminálnících. Tvůrci svým hrdinům navíc okatě fandili a ušetřili si práci tím, že divák měl hned informace, které neměl jejich vyšetřovatel kvůli pozdějším obviněním z korupce a zapojení do organizovaného zločinu. Exarchopoulosová to celé prosvětlila. // 73% // P. S.: I kdyby byla v hlavních rolích čtveřice "poturčenců horších Turka" (Civilův otec se aspoň narodil na Francouzi kolonizovaném Tahiti), film byl odrazem pomýlenosti multikulturalismu asi tak, jako byly věrným a úplným zrcadlem prohnilosti kapitalistického Západu o generace starší kriminálky stejné provenience a s bělejšími padouchy, které hojně dovážel minulý režim. A třebaže jsou hlavním problémem drogy, je vizionářství Pirátů aspoň v tom, že se snahou o (vedle alkoholu a tabáku) další dekriminalizaci jejich výroby a držení snaží nabídnout nové řešení dosud i u nás neúspěšného boje bezpečnostních složek s organizovanými gangy. ()

warrenur

Velmi slusny krimin-thriller z marseilskej drogovej stvrti, kde byt zasahujuci policajt vas moze stat vela. Podla skutocnej udalosti sa docitate na zaciatku. Ak to nebolo kvoli filmu prikraslene, tak nezavidim ani najmenej ten bordel s drogami...od deciek po migrantov je krasne vidiet, ako to vo Francuzsku brutalne zlyhalo. Silny pribeh troch kolegov. Odporucam. 70% Zaver ...humus. ()

Rathalos

Filmy tohto typu a este podla skutocnych udalosti milujem a Francuzsko to vie natocit kvalitne,drsny krimi thriller o policajnej jednotke,ktora ma na starosti tu najhorsiu oblast na severe v Marseille,kde je zlocin rozsirenejsi ako covid-19,urcite sa pri sledovani nudit nebudete...:-) ()

agassi68

Za dobrotu na žobrotu alebo ako dodrbať civilizovanú Európu. A potom sa budeme čudovať razantnému nástupu fašizmu. Mne bolo bytostne zle.. ()

sadlokan

Ve staré dobré Francii se honili v citroenech kravaťáci s metrákama heroinu a tady cvàlají cajti za špindírama kvůli dvaceti géčkům trávy.Časy jsou zlé,Kamile,co takhle legalize? ()

Rockerman

Neuvěřitelné! Rozdělil bych to dvou částí. První je "krásnou" ukázkou kam to Francouzská socialisticko-muslimská republika dopracovala a další evropské země jsou na tom podobně. Druhá část je možná ještě horší, protože místo aby ti, kteří aspoň trochu vylepšují skóre proti obyvatelům čtvrtí, kam se i policisté bojí vstoupit byli chráněni a oslavováni, tak jsou naopak trestáni za údajné protizákonné praktiky. Odvážný film, ikdyž na plnou hubu neřekne, jak se věci mají. ()

Kingjiri

Když pominu nekorektnost bijáku, kterej se toho nebojí a ukazuje v plný nahotě kam může vést bezhlavý přijímání migrantů, nejde o nic moc světobornýho. Začátek v podobě několika nesourodejch scének ze života detektivů je trochu nudnej, samotnej zátah v ghettu hodně fajn (mimochodem pěkně nakroucená akce), ale po něm zase přichází nuda. Osobně jsem očekával ještě víc napětí i zábavy a mám dojem, že jedinej důvod, proč je film v červenejch číslech, je ta jeho určitá nekorektnost. A ta prostě sama o sobě kvalitní film natož thriller udělat nemůže. ()

DAPDO

Další drsná francouzská krimi, která ukazuje, jak si drogový gangy ve Francii dělají doslova co chtěj a jak moc je policie bezradná. A když už se něco podaří vyšetřit, vrátí se Vám to jako bumerang. 65%. ()

deLaFere

Pokud je tohle jen z 50 % realita Francie, tak potěš koště. Netflix byl hodně odvážný, výsledkem je dost drsný film. ()

bearmeedek

Kdyby to chtěl ještě někdo vidět, Tak na Netflixu to má název "Severní Marseilles". CSFD se k dnešnímu dni ještě nezorientovalo. Podstatné je, že já to už nikdy nechci vidět. U hodně filmu podle skutečné události žasnu, jak to bylo dobré a že by to jen tak nikdo pro film ani nevymyslel. Tady to dopadlo tak, že je to natočeno ukrutně nezáživně a je to ztráta času. ()

mira.l

No tak mě to teda rozhodně nerozbilo úměrně zdejším 75 procentům... Od začátku mi přišlo prostě divný, že zabavený drogy dál používali, celkem lhostejno, k jakému účelu, ale už ten samotný fakt, že si to syslili doma, mi prostě neseděl. A taky byla jen otázka času, kdy se to zvrtne v průser. A ten přišel, světe div se.... Celkově mi počínání těch příslušníků přišlo od samého začátku ne zrovna košer. A důležitost postavy informátorky mi taky nebyla zcela jasná, to jako tu tašku trávy vyhulila sama?? ()

Franc1s

Francouze mám v poslední době rád. Co jsem shlédl, to stálo za to. No a opět si vybrali ožehavé téma, uprchlíky, integrace... A abych pravdu řekl, nechtěl bych být policajtem ve Francii a už ne vůbec, tam v těch vyloučených lokalitách, kde vládnou jiné "zákony". No a právě 3 kámoše cajty už to taky s*alo a chtěli se pustit do kompletního gangu. Zásah opravdu bravurně natočen..A pak to dopadlo, jak to dopadá...Zákon padajícího hov*na.. Hodně drsný a smutný... 8/10 ()

Nix

Drsná pravdivá story z místa ze kterého máte husí kůži. To, co se tam děje, to je masakr. Film má opravdu reálný feeling a dokáže aby vám při některých scénách tuhla krev v žilách. Ale ono je to prostě těžký, jakmile máte proti sobě nejen vedení, ale i politiky a vše možný, pak prostě jste krátký na všechno. A tak to je a tady je to zobrazeno se vší parádou a film si opravdu nebere servítky. Herci jsou jak reální lidi, opravdu pečlivá práce ve všech směrech. Hodně zajímavý počin a Francie se zase vytáhla. Je potřeba ji pořádně prozkoumat, bude to stát určitě za to jako v tomto případě. ()

waska

Úžasný pohled do centra multikulti. Všichni pravdoláskaři by se měli povinně podívat, protože tohle je realita. ()