Když si odmyslím uvědomělost soudruhů ve zbrani,což nikdy na vojně nebylo,vychází mi z toho příběh obyčejného kluka,který se doposud nehnul od rodičů a najednou vojna.Pro tyhle kluky to byl problém a někteří z toho i potom blbli a nebo lítali po nemocnicích.Fakt je ten,že kdo vydržel,ten se změnil.Myslím,že Jaromír Hanzlík tu roli pochopil naprosto přesně,možná,že to i sám zažil na vlastní kůži.Proto musím hodnotit plným počtem bodů.(14.4.2011)

• pytlik...

Tak film agitkou bezesporu je, ovšem né vojenskou, ale spíš takovou frojdovskou. Neb bimboň Hanzlík, než si poprvé zastrčí, by vyhrál s přehledem mistrovství světa o největší trubku. Ovšem poté, co mu Kotrbová ukáže osmý nebo kolikátý div světa, stane se z něj nepřekonatelný superman, který na motorce brázdí jakkoli široké a hluboké toky a s výjimkou svých rodičů se nebojí ale vůbec nikoho, dokonce ani prokurátora né. Pravda, na jeho inteligenci zásun vliv neměl a ta tak zůstala na úrovni poslance za SPD, neboť Hanzlík vůbec neprohlédl průhlednou lest Kotrbové, která pod záminkou těhotenství ho donutí k manželství. A on pak musí smutně odpovědět na kapitánovu otázku "jak se vede dítěti" větou "s tím dítětem to nějak nevyšlo!".(16.12.2017)

• brasek

Nudný a nechutný film plný naivity. Naozaj neviem čo chceli povedať autori týmto snímkom... To je akože smiešne, že nejaká čubka nechá svojho vlastného syna cudziemu na krku, aj keď ten dementný chudáčik si ju vzal za ženu a osvojil si jej pancharta? Podľa mňa jeden z najhorších československých filmov.(11.7.2009)

Pohodový film na nedělní odpoledne, který docela uběhne i díky výbornému Vladimíru Menšíkovi i samotnému Jaromíru Hanzlíkovi. Navíc Jorga Kotrbová, která dnes už bohužel prakticky nehraje. Václav Postránecký zde hraje hodně slizkého nápadníka Valeše. Dávám tři hvězdy s těžkým srdcem, protože snímek končí trochu nevesele. Jinak ale určitě za tři.(19.12.2010)

Zajímavý rodinný film, kde většina herců hrála v úloze, ve kterých je moc neznáme. Téma výchovy malého kluka, které se nakonec zhostí úplně cizí "táta", je na tu dobu, kdy film vznikl, taky dost netradiční. Velmi dobrou úroveň filmu podporuje i nádherná hudba Karla Svobody. Musím upřímně říct, že po každém zkouknutí se mi tento film líbí víc a víc.(19.9.2015)

• - Manželskou dvojici si Vladimír Menšík a Stella Zázvorková zahráli nejen v tomto snímku, ale i o pět let později v seriálu Arabela (od r. 1980). Pod oběma počiny je coby režisér podepsán Václav Vorlíček. (majky19)

• - Na príkaz socialistických cenzorov muselo byt predabovaná veta "bručet s medvědy“ na "bručet s veverkami“, pretože medveď bol symbolom ruskej ríše a sovietski súdruhovia by sa mohli pohoršiť. (Raccoon.city)

• - Natáčelo se na Mělníku, na pražském Rašínovém náměstí, Loretánském náměstí v Praze a v kasárnách v ulici Čínská v pražských Dejvicích. Stejná kasárna bylo možné spatřit i v jedné scéně filmu Šakalí léta (1993). (BrianStorker)