Za hranicí temnoty

(festivalový název)
  • Itálie Buio Omega (více)

Bohatý mladík Frank je až po uši zamilovaný do své přítelkyně Anny. To se ale ani v nejmenším nelíbí žárlivé služce Iris, která chce mít Franka pouze pro sebe, a tak Annu nechá začarovat a ta brzy nato umírá. Ovšem Frankova láska k Anně je nehynoucí a věčná, proto se rozhodne, že si svou milou vypreparuje a budou spolu až navěky. Plán se zdaří, ale všeho si všimnou cizí oči, které chtějí vypátrat celou pravdu. (Chupacabre)

Ten Druhy

Nekrofílna romantika o láske, ktorá trvá až za hrob, samozrejme na spôsob D´Amata. Zámerom Buio Omega je totiž šokovať prekvapujúcou surovosťou krvavých obrazov, ktoré sú miestami na hranici únosnosti. Brutalita však nie je samoúčelná, režisér sa ju pokúša prehlbovať narážkami na bibliu „ja som alfa a omega“ (Zj. 1, 8), z ktorej párkrát cituje. Výsledkom je čudná zmes psychoanalýzy a mäsiarčiny, zvýraznená dokumentárnosťou, s akou kamera zachytáva vyrezávanie vnútorných orgánov z tela nahej mŕtvej ženy, priamo pred zrakmi divákov. Väčšina orgánov sa dokonca dá jasne rozoznať. Črevá, pečeň aj slezina pôsobia veľmi autenticky a vzbudzujú podozrenie, že pochádzajú zo skutočnej mŕtvoly. D´Amato však zašiel ešte ďalej, k prejavom kanibalizmu hlavného hrdinu. Jeho zaujímavé nápady sa však strácajú v pomerne sterilnej atmosfére... ()

Astaroth12

Film sa sústreďuje na dosť pomalé tempo a kamera či hudba mu k tomu len dopomáhajú.Legendárny Goblini sú tento krát dosť slabý.Príbeh má v sebe jednoduchosť. Upjatý chalan stratí holku a už mu celkom prepne a začnú to pociťovať ženy v okolí.Tento film je prevratný lebo skĺbil veľa nechutností a drastických scén ako kanibalizmus,porcovanie tiel a ich kúpanie v kyseline alebo aj nekrofílie .Scéna kde z mŕtvej dievčiny ťahal všetky tekutiny i vnútornosti,tak to bolo silné café aj pre mňa.Aj keď toho tu je veľa čo sa týka sadistických scén aj tak dosť často nudil to tempo bolo vražebno pomalé.Aj keď má lacný príbeh a svojské poňatie,tento film bol v rovine pozeratelnosti. Ale určite je pre silné žalúdky. ()

iolaos

zarazejici naturalisticka brutalita par excellance... to umi D'Amato moc dobre... a vykresleni totalni deviace dvou charakteru... v tomhle je mistr...dalsi jednohubka z italskych klasik.. 8/10 ()

kaylin

„Za hranicí temnoty“ je snímek, který se vám nemusí líbit, protože není příliš jednoduché se s postavami ztotožnit. Líbí se mi, že D’Amato nehraje na to, co se bude líbit mase, ale snaží se o to, aby skutečně vyprávěl to, co chtěl. A tak se i z celkem normálního muže stává šílenec, i když v tomhle případě zde určitě byly nějaké ty předpoklady. Stejně je v něm ale vidět nemocné zvíře, které se samo trápí. Za mě rozhodně alespoň jeden palec nahoru. ()

raimi

Velice nechutná zvrácenost pana D´Amata. Hodně pomalý trash s parádní muzikou kapely Goblin. Šílená scéna je likvidace mrtvého těla zhulené stopařky. Horror Nite rulez! ()

Gorehound

Sick, gory nezabudnuteľný kult s hudbou od Goblinov. Perfektné prostredie hradu, Tyrolska, stále šokujúce gore scény, štipka humoru(svadobná hostina), geniálny záver. Pokiaľ ste len odchovanci nových hororov, a staršie odmietate, pokiaľ potrebujete intelektuálny, áčkový snímok, ruky preč. ()

topi

Tohle je moje velmi oblíbená romance. Mladý taxidermista Frank je až po uši zamilovaný do své přítelkyně Anne, jenže ta umírá ve špitále. Po pohřbu si pro ni Frank přijede, vykope si ji z hrobu a ve svém honosném starobylém sídle si ji pěkně vykuchá, vypreparuje a zastele k sobě do manželské postele. Ooooooch, jak romantické! Jenže je zde i žárlivá služka Iris, která chce mít Franka jen pro sebe. A tak se začne rozjíždět kolotoč bizarních událostí, zvrácených výjevů a zvrhlých scén, že každé (nek)romantické srdce zaplesá radostí. Parádní jízdu dotváří hudební těleso Goblin, kde se synťáky střídají s jejich klasickým prog-rockem a mezi tím se prolíná opravdu úžasná klavírní melodie. Tenhle soundtrack miluju a ne náhodou ho mám na vinylu ve dvou překrásných verzích. Tuto mrtvolami páchnoucí řezničinu řadím do svaté trojice D´Amatových klasik mezi Antropofága a Absurda. Absolutní špica!!! Pamatuju si, když na začátku devadesátých let vydala kapela Impetigo nahrávku s názvem Buio omega, že jsem si říkal, proč má tak debilní název. Až po čase jsem pochopil oč se jedná a před zrcadlem jsem si pořádně nafackoval. Tohle je žrádlo, které si občas rád dávám znovu jako hlavní chod. Nemusím podotýkat, že remasterovaná verze je další žrádlo. Zvedám laťku z prohnilé čtverky na kyselinou a hnisem bobtnající pětku! ()

Martin741

Taliansky chlivak Joe D´Amato a prehliadka jeho zvrhlosti a uchylaren. Presne o tomto je Buio omega. No hnus, uz chapem, preco bol tento chlivak filmarmi nenavideny. 5 % ()

cariada

Tohle je uchylárna na entou. Film nemá žádný smyslný děj, jsme svědky jak mladý muž po smrti přítelkyně je zdrcen a tak si ji vykope z hrobu a doma vypreparuje a za pomoci stejně ujeté starší služebné já bych jí klidně odhadl na jeho matku si jí dá do postele. Mezitím se mu připletou do cesty další ženy , které brutálně zabije a s pomocí služebné i zlikviduje viz neskutečné rozsekávání mrtvoly a následné házení do vany s kyselinou, opravdu chutovka. Jsou jim na stopě vyšetřovatelé.... Je to hodně zvrácené a nechutné, film má solidní atmosféru a snaží se docela šokovat. ()

Flaxik

Další láska až za hrob. Mumifikovaná manželka/přítelkyně/registrantka má nezanedbatelnou výhodu, že nemluví a podrží, kdykoliv si řeknete. Vlastně říkat si ani nemusíte. Zajímavý výlet do choré mysli modrookého blonďáka se sladkými rtíky za přicmrdávání nechutné paní domácí má jednu specialitu - naprosto všechny postavy ve filmu jsou odporné. Sice není komu fandit, ale o to více se můžete zaměřit na sledování různých způsobů destrukce částí těl nebohých slečen, které se panu árijci dostaly do pěstěných tlapek. Goblini mi tady potvrdili, že jsou banda neumětelů a jejich vynikající hudba v Phenomena byl ojedinělý záchvěv geniality. Dvě moodroké úchylné hvjezdy. ()

destroy83

Nekompromisní italská zvrácená brutalita od klasika žánru, Joe D´Amata. Příběh diváka zavede do zvráceného světa bohatého sirotka Franka, který žije se svou služebnou Iris v přepychovém, vědecky vybaveném sídle. Frank je tak zamilovaný do své přítelkyně, že se jí nechce vzdát ani po její smrti. Vykope ji tedy z hrobu a vypreparuje ve své dílně, kde preparuje různá zvířata. Služebná Iris, která si do ujetosti moc nezadá s Frankem, mu v tom vydatně pomáhá. Sama si však na Franka dělá zálusk a při každé příležitosti mu nacpe kozičky do pusy či se pohrabe v jeho rozkroku. Frank se své počínání snaží utajit, tak je nucen zlikvidovat stopařku, která odhalí jeho choutky. Zde již režisér řádně přitlačí na pilu v podobě trhání nehtů a detailního porcování a následného rozpouštění těla v kyselině. Kvalita gore je na dobu vzniku naprosto dokonalá. Masakr nebohé stopařky Franka zdrtí, ale na druhou stranu v něm probudí pořádně zvrácenou stránku jeho osobnosti a další masakr na sebe nenechá dlouho čekat. Snímek disponuje především poctivou porcí výše zmíněného gore, spoustou nahoty, vždy spojené s obscéností, špetkou nekrofilie a kanibalsimu. Vše toto vytváří naprosto vražedný hororový koktejl s etiketou italské klasiky, která si právem zaslouží plný počet. ()

Cushing

D´Amato/Massaccesi byl pornorežisér a podle toho vypadá i všecko ostatní, na co šáhnul. Myslím, že spousta jeho příšerností stojí za vidění, už proto, že i o tohle se filmový pásek snažil a ucházel, přestože tak často směšně selhával. Byl bych k tomuhle slizkýmu dílku mnohem shovívajší, kdyby, ve svém záplatovaném amatérismu, bylo aspoň poctivý. Jenomže tady je evidentní a do očí bijící, jak to štáb, herci i rejža flákal, a flákali to čím dál víc, jak je to přestávalo bavit, jenom aby se to jakž takž nějak uzavřelo, a hurá na další humusoidní zakázku. Škoda. Ale kdo ví, možná přijde doba nízkorozpočtových krvavých hororů, které budou přetékat krví a vnitřnostmi, nebudou se bát ukázat nahá kyprá těla, a ke všemu tomu ještě budou mít hlavu a patu (pokud je teda někdo neodsekne) a jakés takés napětí. Ale toho se asi nedožiju. ()

sedm.1

Každý,kdo se v dnešní době rozhodne sledovat tyto filmy,musí do nich jít bezpodmínečně s tím,že žije v danných letech,vše později natočené vypustit z hlavy,brát ohledy na jak technické,tak finační možnosti doby a pak si myslím,že si může Buio Omega pár příznivců najít a někoho docela i oslovit.Jinak by šlo totiž z dnešního pohledu o nekousatelnou záležitost,kde je vše tak mizerné,až je to směšné.D'Amato byl vážně filmový kutil-amatér a prostě tu filmařinu v sobě neměl.Spíše jen trpěl pár duševními poruchami,které pak přenášel do svých okrajových béček.Každopádně Buio Omega není ale zase až tak špatný film.Za celou dobu se tu sice vyskytnou jen dvě či tři gore scény,ale ty jsou opravdu na vysoké úrovni,ovšem hlavní roli tu spíše než krev a násilí hrají právě chorobní lidé,jejich choutky a různorodé úchylky a D'Amato se ničemu moc nevyhýbal.Samotný děj je jinak poměrně zajímavý a především nevšední,ovšem po většinu času i dost nudný a bez jakéhokoliv spádu.Bohužel s atributy jako atmosféra a napětí pan režisér též neuměl příliš zacházet,takže ani nic takového se tu nevyskytuje.Buio Omega je na svou dobu zkrátka dost odvážný a provokativní snímek,kterému se chvílemi dařilo i párkrát zabodovat,ale celkově jde spíš stále jen o slaboučký počin jednoho rádobyfilmového režiséra,ale především oplzlého a duševně nemocného chlapíka. ()

Hapretor

Chjo, to byla kokotina. Jen na jedno podívání. Na dnešní poměry hororů směšné, ale nechutné dostatečně. Kdyby D´Amato natočil něco takového teď (a s tučným rozpočtem), bude to nejspíš "libůstka" mezi gore. ()

kkarx

Možná nejambicióznější D'Amato vůbec. Dobře je zachycená rozpadající se psychika člověka, který přišel postupně o všechny své blízké a ubírá se proto k mrtvému tělu své nedávno zesnulé milované. Jako výborný nápad mi přišlo obsazení herce s nevinnou tváří, u kterého by většina lidí nepředpokládala nějakou psychickou poruchu. Atmosférou a hudbou (vážně to je od Goblinů?) to na mě působilo jako nějaký ne moc povedený Fulciho snímek z druhé poloviny 80. let. V tomhle ohledu D'Amato dokonce předběhl svoji dobu, i když v tom špatném dekadentním směru. :) 2,5* ()

helraiser

Hodně velká úchylárna která rozhodně stojí za pozornost. Děj je prakticky nulový, ale to je vtomto případě vedlejší. Opravdu slušná podivaná, ale pořád tomu něco chybí. ()

Rockerman

Velmi amatérsky natočený film, který není hororem, ale spíše filmovou raritou. Úchylný Frank žije se svou družkou Iris, která není a nic lepší. Frank se nemůže rozloučit se svou zesnulou milenkou a proto ji mumifikuje a uloží si ji do postele. Film obsahuje některé dost nechutné scény, dramatické to ale příliš není. Působí to, jakoby to opravdu bylo točené "na koleně", s dlouhými pasážemi, kdy se nic neděje a tudíž vše ztrácí na účinnosti. Slabota! ()

Tormentor665

Také toužíte polaskat vnitřnosti vaší mrtvé ženy či partnerky? Tato stylová fetiš uchylárna vám ukáže, jak na to! Možnost domácího krematoria výhodou, ale klidně stačí obyčejná vana. Snímek plný doteků, lízanců, kousanců, obnažených těl až na holé orgány, se kterými se incestně mazlíte až do úplného vyvrcholení. D'Amato ve své nejlepší formě! ()