Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Danny Sharp (Jake Gyllenhaal) je charismatický gauner, který chystá největší bankovní loupež v dějinách Los Angeles a potřebuje spolehlivé parťáky. Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen) je jeho nevlastní bratr a válečný veterán, který potřebuje ranec peněz na náročnou operaci své ženy. I když Will ví, že spolupráce s Dannym smrdí průšvihem, v bezvýchodné situaci se dlouho přemlouvat nedá. Danny má totiž dokonalý plán, který se nemůže zvrtnout. Jenže se zvrtne a lupiči se ocitnou v pasti, v podzemních garážích banky, obklíčení armádou mužů zákona. Jedinou únikovou cestu představuje sanitka, která přijela pro těžce zraněného policistu. Will a Danny ji unesou, společně s postřeleným mužem a záchranářkou Cam Thompsonovou (Eiza González), která i v nelehkých podmínkách dělá všechno pro to, aby pacienta udržela naživu. To je ostatně v zájmu i obou řidičů. Dokud bude převážený muž žít, jeho kolegové si zachovají odstup. Danny ví, že potřebuje náhradní plán. Pokud možno naprosto geniální, což nebude uprostřed největší honičky, jakou kdy Los Angeles zažilo, vůbec jednoduché vymyslet. (Cinemart)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (379)

lamps 

všechny recenze uživatele

Až nezdravě fotogenická Eiza Gonzáles, která by Kapitána Phillipse mohla vyučovat, jak zvládat frenetické stresové situace a ještě se z nich poučit, si krade každý okamžik pro sebe. Ona je morální osou tohohle úžasně přímočarého a naivního akčňáku, jehož dva antagonisté v kradené ambulanci ujíždí před zákonem a trochu i před sebou samými. Větší část filmu jsem si vrněl nad áčkově ošetřeným a obsazeným akčním filmem v pohybu v roztomile béčkovém provedení, až závěr mě kvůli poddimenzovaným postavám, tupým zvratům, stagnující gradaci a šíleně patetickým emocím hrozně otravoval. Škoda toho, protože Bay mě dlouho takhle poctivě nebavil, dialogové perličky na odlehčení potěšily a zběsilé tempo avizující skoro Fury Road dokáže strhnout. Když se ale profi lupiči promenádují kolem policejních hlídek v chabě ostříkané zelené sanitce a nepřitáhne to vůbec žádnou pozornost, dramaticky jde tahle poloviční LAPD procedura do kopru. 65 % ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Po dlhšej dobe sme sa dočkali ďalšieho akčného filmu od Majkla Beja a poviem vám, že ja som spokojný. Neviem čo ostatný čakal, ale ja som dostal to čo som zhruba aj čakal. Príbeh je v pohode, vlastne je to remake dánskeho filmu, ktorý sa tiež volá tak isto. Tým, že sa to odohráva v sanitke skoro celý film, tak nie je moc čas sa nudiť. Ma to fajn tempo aj pri vyše dvoch hodinách, stále sa niečo deje, polícia je zločincom furt v pätách a im vlastne aj fandíme. Zvyšok je už klasický Bay. To znamená štýlové spomaľovačky, fajn kamera, kamerové prelety, výstupy s aut, západ slnka, naleštené auta, výbuchy, prestrelky, zasa spomaľovačky, spomalený záber na americkú vlajku a do toho si ešte primiešajte jeho typický humor. Mám rád jeho štýl a bavil som sa znova aj pri Ambulancii. 75% - 4* ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Plameniakov teraz pusti z hlavy, to je úplne iná akcia!“ Trochu iná Sanitka, než s Hanzlíkom. Čo sa to s nami stalo? Prečo zrazu toľko zloby? Toľko negatívnych recenzií? Toľko špičkových vyštudovaných kritikov? Áno, Michael Bay je nepochybne minimálne čiastočný kretén. Ale kebyže takýto film vidím v pätnástich, tak sa z toho po..., dám 10* z 5 a pasoval by som to za film roka. Áno, je to dlhé, ale skôr robustne dlhé, než únavne dlhé. Bay občas kde-koho vykráda, či už svojho menovca Manna v legendárnej scéne pouličnej prestrelky, alebo sám seba (vystúpenie z auta á la Bad Boys). Ale komu to vadí? Mne nie. Herci sú úplne fajn, najmä charizmatický Jake Gyllenhaal (prekvapivo mi nevadilo ani že to dával medzi megapsychopatom a sympatickým strejdom z piateho poschodia), Eiza González a Garret Dillahunt (a samozrejme jeho pes, väčší ako auto). Je to vtipné a citlivé (pri spievaní som sa skoro roztiekol) a samozrejme neskutočne akčné. Natoľko akčné, až uznávam, že to na niekoho môže pôsobiť azda až ubíjajúco a kontraproduktívne, ale... fakt si u akčného filmu sťažujeme na to, že je akčný? Ak mi niečo vadilo, tak vari to, že zločinci sú čiastočne romantizovaní a občas sú prítomné odľahčovacie scény, ktoré ale nesedia k zvyšku filmu, ktorý, keď si to tak vezmeme, je vlastne hrozne temný, drsný a krvavý (neskutočná „gore“ scéna). Na strane druhej, Bay si týchto rizík bol zjavne vedomý, na konci to všetkým zráta a každý dostane to, o čo si koledoval. Či už v dobrom... alebo v zlom. Koniec je potom možno síce trochu divný (v zmysle, že začne byť uprednostňovaná postava, ktorá dovtedy bola predsa len skôr vedľajším štatistom), ale zas vedie to k dojemnému finále, takže si sťažovať nebudem. Oceňujem tiež skvelú atmosféru rozhorúčeného veľkomesta, ktoré režisér zjavne miluje a spolu s kameramanom sa s ním hrá, s jeho hlavnými tepnami, ale i zapadnutými uličkami, chudobnými štvrťami, proste všetkým, čo robí mesto mestom. Jemne by som skritizoval scenár, v ktorom každého na začiatku strašne trápi zranenie „len“ jedného policajta, ale neskôr už nie je problém kosiť ich rotačákom (!) a strieľať na policajné vrtuľníky. Ale opäť: to sa teraz budeme tváriť, že Skala mala menej blbý scenár? ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Když už Michael Bay pomrkvává v dialozích na své starší snímky, měl by si rozpomenout jak v nich natočil akční filmy, krásně, přehledně, dravě.  Bohužel tady v tom je jak nepříčetnej, zoom na všechno v opkolí 100 kilometrů, 20 střihů za sekundu, dronové nadhledy, pohledy a další obrazové laskominky mě začaly velmi brzy nasírat. Přitom se jinak jedná o našlapanej akční blázinec, kde o napaětí není nouze, přestřelky působí jako přestřelky a ne jako střelba na matějšký pouti. Líbilo se mě i pojetí hlavní hrdinky, na jednu stranu správná frajerka co si umí poradit ve vyhrocené situaci, na druhou ženská, která má strach a je zranitelná. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Americká akční odpověď na českou Sanitku. A doktor Štrosmajer by zíral, kam dnes operace, respektive akutní operační zákroky, prováděné urgentně v útrobách sanitního vozu, pokročily, a v jakých podmínkách a kalupu se provádějí. Ulice Los Angeles křižuje v ukradené sanitce bankovní lupič se svým partnerem ve zločinu, kteří prchají před zákonem a napakovali se tučnými 16 miliony. Sekunduje jim nesličná zdravotnice značky Tma a postřelený policejní strážník v kritickém stavu. Má to přes dvě hodiny, což  je chyba, a celé to řídí Michael Bay. Bay umí, ovšem  tohle má citelné zabarvení akční podívané z devadesátých let, to je nutné podotknout. Většina postav se chová a jedná v duchu devadesátkových akčních spektáklů, tedy plus mínus příšerně a snad i úmyslně naivní dialogy, silné kecy strážců zákona i policejních agentů, hlášky hlavního hrdiny, které mají podtrhnout tuhost i hravost toho všeho. Scénář je koncipován tak, aby se režisér dostal střelhbitě do svého živlu a rozbalil  to ve velkém akčním stylu. Film je to pořádně zběsilý, ze svého tempa nepolevuje, tím je také vystaven divák mírnému riziku spočívajícím v překotně epilepticky neposedné kameře, která se ustálí, až se pořádně vyřádí ze svých kejklí. A to jsou jen vzácné okamžiky. Herecký zajímavě perlí jen Jake Gyllenhaal, který vystihl maniakální úroveň filmu, ostatní na mě dojem neudělali. To ale neznamená, že byli špatní. Jen Eiza González byla dokonce prudce otravná bába bez sexappealu. Bay už jiný nebude. Akce je jeho živel. Nejsem z jeho dalšího počinu v mrákotách extáze. A film mě k opětovnému zhlédnutí hned tak neburcuje, stíhací okruh/maraton se klidně dal o půlhodiny zkrouhnout. Ovšem když to má být zběsilé, tak to má být zběsilé. A Bay je na zběsilé akční manévry odborník za akční koule vzatý. A I když je film víceméně bez napětí a emocionálně plochý až místy poněkud infantilně trapný až k Bayovému pubickému ochlupení, je to v globální rovině celkem kvalitně odvedená záležitost se sklonem k rutinérství a chronické obsedantnosti. 7/10 ()

Galerie (51)

Zajímavosti (14)

  • Úvodní titulky a část závěrečných titulků bliká červenými a modrými světly sanitky. (DJMaroko)

Související novinky

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (více)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (více)

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

12.12.2020

Je už téměř jisté, že po netflixovském 6 underground: Tajné operace bude dalším režijním počinem mistra přestřelené akce Michaela Baye thriller pro studio Universal s názvem Ambulance. Před časem… (více)

Reklama

Reklama