Čaroději druhé kategorie Rumburakovi se ve světě lidí nevede nejlépe. Přes den poletuje po světě jako havran a lidské podoby si může užívat jen v noci. Největším a vlastně jediným jeho potěšením je půvabná krasobruslařka Helenka Trojanová, která každé ráno trénuje na zimním stadiónu. Naopak největší nepříjemností je inženýr Zachariáš, zavilý nepřítel zvířat, který po něm každý den střílí, a navíc se vytrvale dvoří Helence. Rumburak by se chtěl vrátit do říše zvířat, to by si však musel vzpomenout na odpovídající zaklínadlo. Zdá se, že největší šancí je spolupráce s počítačem, přezdívaným Kecálek. Znovunalezené zaklínadlo se však dostane do rukou Zachariáše, který se s jeho pomocí rozhodne nechat zmizet všechna zvířata. (TV Nova)

kajas

I když patřila videokazeta s tímto filmem mezi ty nejohranější z mojí dětské sbírky, musím zpětně uznat, že "Rumburakovi" chybí mnohé z kouzla a vtipu původního seriálu. Kromě nějakých těch drobných krádeží už hlavně Rumburak vůbec není tím démonickým padouchem, kterého jsme všichni tolik zbožňovali. Kaiserův inženýr Zachariáš je naopak boží. ()

Big Bear

Rumburak (film nikoliv čaroděj) nedosahuje nápaditosti a neotřelosti Arabely. Pár vtipů se povedlo, Kaiser ceĺkem dobře zahrál inženýra nenávidějícího zvířata a Rumburak byl přesvědčivý jako vždy. Přesto tomu něco chybělo. Rumburak mi zcela nesedl už v době kdy jsem jej viděl poprvé a asi se to už dalšími reprízami nevylepší. * * ()

johael

Po zábavné Arabele si u vyšťavených autorů kdosi objednal pokračování. Nic nepomohlo jejich zkušené ujišťování, že když mlčí můzy, mají raději řinčet zbraně či aspoň hospodské půllitry a do budoucna že se uvidí. Umíněný ješita s vidinou mrzkého zisku trval na svém a unavené autory uargumentoval, aby něco sesmolili, že to lidi spolknou i s navijákem, že hezké róby, pohádková říše a oblíbené postavy se o úspěch postarají samy. Šeredně se spletl. ()

Cibulka_C

Pro mě je tohle fakt komedie... nebo je se mnou něco špatně, protože já se u druhého dílu smála (můj humor kompletně umřel už dávno) - je to dvojdílný film (ale jeden celovečerák, když je spojíme dohromady, prostě aby u toho děcka vydržely). 👀 Já reálně nenávidím seriál Arabela, ale Rumburak byl můj childhood king. 🥲 👉🏻 Takže tohle je přesně ten důvod, proč tento film miluju. - Plus ještě pokračování Arabely, ta už mi tolik nevadí. (Arabela se vrací aneb Rumburak králem říše pohádek) - chtělo by to delší název 👍🏻 Vzhledem k tomu, že byl (možná pořád je) Rumburak hrozně virální a oblíbená postava a všichni prostě věděli, kdo je Rumburak, tenhle samostatný film si určitě zasloužil. Hlavní hrdinové - Kaiser a Lábus - TO PROSTĚ NEMŮŽE BÝT ŠPATNÝ. Takže za mě osobně film/filmy doporučuju! ()

Anderton

Ja som vždy tak nejak podvedome držal palce Rumburakovi, takže samostatný film, venovaný práve jemu, ktorý znamená jeho rehabilitáciu, ma potešil. Jedná sa o typických Macourka a Vorlíčka s niekoľkými luxusnými bláznivými gagmi, takže určite by som očakával vyššie hodnotenia. Kedysi som bol nadšený, dnes, videné po dlhých rokoch, celkom milo prekvapený funkčnosťou jednotlivých fórikov. Jasné, že je to stále v klasickom českom crazy duchu a nič originálne tu už nie je, ale je to aspoň v rámci známej mytológie a na čele s charizmatickým Lábusom. ()

• Titulní hrdina Rumburak (Jiří Lábus) je jedinou postavou, která se objevila také v původním seriálu Arabela (od r.1979). (Olík)
  • Ve filmu je Rumburakova druhá podoba nazývána jako havran. Pravda ale je, že ve filmu se pracovalo pouze s krkavcem velkým, latinsky Corvus corax, který je oproti havranům a vránám podstatně větší a lze jej lépe vycvičit. (Prochy38)
  • Dvoudílný film Rumburak byl většinou sestříhán z jiných klapek než jednodílná verze. (JariR)