• nash.

Rumburak je bezpochyby životní rolí Jiřího Lábuse a spin-off si zasloužil jako nikdo jiný, bohužel by si zasloužil lepší příběh, něco zábavného a magického, ne lacině působící nudu bez jiskry, která sice potěší snahou o hlupší prokreslení hlavní postavy, bohužel na úkor veškerého kouzelna, jenž bylo hlavním zdrojem síly původního seriálu.(11.11.2011)

Jakési pokračování Arabely, je o trampotách čaroděje II. kategorie Rumburaka (Jiří Lábus), který musel zůstat ve světě lidí, ale lidskou podobu má jen v noci, tu havraní zase přes den. Rozjíždí se trochu pomalu, ale pak se to dostane na celkem solidně zábavnou úroveň. Rumburak nejdříve prahne po cestě zpět do pohádkové říše, ale když už se tam dostane, zjistí, že ho už ten stereptyp nebaví a je rád, když je mu umožněno vrátit se do světa lidí. Dokonce u něj dochází k obratu a stává se dobrým člověkem, s prací a s opětovanou láskou od Helenky Trojanové (živě půvabná Eva Jeníčková). Jeho sokem je milovník techniky a pokroku a nepřítel všech zvířat, inženýr Zachariáš (Oldřich Kaiser), kterého i přes pokání postihne tvrdý trest. Z dalších rolí stojí za zmínku Helenčiní sourozenci Vilík (dětská hvězda Lukáš Bach) a Jakub (Michal Rynes), ředitel Trojan (Vlastimil Hašek) je moc veký suchar, jeho sestra Evženie (Jiřina Bohdalová) zase příliš naivní.(14.2.2010)

Prvotřídní scénář, který má básnický rytmus a především dramatický obsah. V něm se skrývá tragikomedie lidství - samota, soužití s nevhodným partnerem, hledání čím se zabývat, co za to hlavní postavě stojí. Řada komediálních scén, které nejsou pro každého, ale pro mě ano. Pod dobrou režisérskou taktovkou se i herci, v špatných scenářích a špatně režírovaných filmech velice špatní jsou zde dobří a to proto, že děj vyprávění odsýpá, má sevřený tvar (žádné zbytečné odbíhání) a je pro mě radostné si občas takový film pustit. (7.3.2011)(18.11.2010)

• Tommassi3

"Dělejte, prosím, že se neznáme !! Támhle je jedna nepříjemná vrána.." ;) MUKOFASO RUBUKO aneb nesmírně špatná báchorka, snažící se vytěžit z motivu úspěšné Arabely, v níž Václav Vorlíček naznačuje, kam bude nadále směřovat jeho trestuhodně obludná porevoluční tvorba, a že se vlastně nakonec sám promění v režiséra druhé - Nebo spíš třetí !! - kategorie..(29.9.2015)

Jistě si všichni vzpomínáte na seriál Arabela a na všechny jeho představitele. Tak na všechny urychleně zapomeňte...na všechny kromě jednoho! Jak již sám název napovídá, hlavním představitelem je čarokněžník Rumburak, který se opět postará o pořádný rumbuk :-) Spousta kvalitních herců však netáhne, jako slavnější protějšek :-) 45%(25.12.2008)

• - Scény z tréninku krasobruslení se natáčely na zimním stadionu ve Slaném. (siky25_25)

• - Rumburakovo sídlo je v Mikulášském chrámu ve věži. (cariada)

• - Aby krkavci Jiřího Lábuse neklovli, tak jim jejich majitelé přelepovali zobáky černou páskou. (cariada)