Těsně před Vánoci oznámí Ivaně (Tereza Kostková), která žije jen pro rodinu, její manžel Martin (Marián Miezga) věc, která jí zničí svátky, a o které ví jen jejich společná kamarádka Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička. Ta se jako jediná z party nevdala a nemá děti. Žije sama, ale udržuje poměr se svým šéfem Filipem (Martin Hofmann). Další z party Ela (Andreea Vasile) je známá televizní moderátorka, která vede harmonický život s překladatelem knih Andrejem (Ondřej Sokol) a jejich desetiletými dvojčaty, no jej do doby než se nečekaně objeví její bývalá láska David (Ján Koleník). Partu uzavírá majitel restaurace Vláďa (Pavel Bartos), který se po rozvodě s Věrou (Soňa Norisová) podruhé oženil s mladší Broňou (Dominika Morávková). Po zkušenostech z minulého vztahu si nepřeje, aby jeho žena pracovala, tak Broňa dělá všechno pro to, aby se o jejích pracovních aktivitách nedozvěděl. Ela jí v tom pomáhá. Spleť tajemství, které mají mezi sebou nejen páry, ale i samotní přátelé, se začnou ještě víc zamotávat, když se na Adrianu obrátí manželka premiéra (Petra Vajdová) a chce svého muže (Jaroslav Plesl) opustit v čase předvolební kampaně… (Falcon)

johnnie78

Tak tohle bylo opravdu strašně špatný. Asi nejhorší film za posledních pár let. Až do konce jsem marně tápal, jestli to má vůbec nějaký děj (spoiler: nemá...), nevěřícně sledoval ty ultrablbé skeče s pitvořícími se herci, příšernou kamerou, ještě horším zvukem a postsynchrony, které mi způsobovaly obsedantně kompulzivní poruchu a litoval, že jsem si včas nevypíchl oči. Hrůza a děs. ()

Maraboy odpad!

Od první minuty je to neuvěřitelně jako pěst na oko uměle nastrojená sračka, scénář je tupej já Agáty Hanychové status. Herecké výkony otřesné. Úplně mě sere, jak jsou ty vztahy v českých filmech vykreslené, protože přece krize a rozvod je jedna velká sranda. Jo, tohle je mířené na diváky Ulice a podobných sraček, kde si na tohle odskočí z kuchyně do kina, úplně vypatlaná ženuška s ještě mokrým hadrem v ruce. Vizuální stránka filmu k zblití, sníh dodělaný v postprodukci, vůbec celá ta kompozice vánoc vypadá jak reklama na vánoční tarif od T-Mobile. No a ze všeho nejhorší je zvuk, celý je udělaný v postprodukci a působí to, jak když dělá lipsync vaše 9 letá dcera na TikToku. Protože to celé zní,jak Mexická telenovela. Jo a Martin Hofmann is the new Langmajer ? Tak nějak nám začal po filmech poprcávat. Prostě další hovno z české dílničky. Za tohle by režisérka měla dostat prospěšné práce. ()

trigan odpad!

Nebolo to vtipné, zaujímavé ani nič. Prázdny príbeh prázdnych ľudí, čo si nedokážu ujasniť, o čom je život. A medzitým zlý politici. A k tomu PLNO prvoplánového PP. P.S. Najviac ma pobavila presklená bratislavská nemocnica. To nebolo ani na pozeranie pri žehlení. Zaplatiť vstupné do kina, tak si nafackujem. ()

Razz

Jedna hviezda za rumunských hercov a príbeh Kostková - Miezga, druhá za návrat divákov do kín. Inak strašne ploché, príliš veľa príbehov bez hĺbky a fakt otrasný postsynchrón. ()

Leníci odpad!

Řekli jsme si doma, dlouho jsme nebyli na žádné oddechovce, zkusíme VLTŘJSM. Nemohli jsme se mýlit víc. 113 minut hmatatelného, tělesného utrpení. Parta vyžilých padesátníků se záhadným způsobem ocitne spolu v jedné WhatsApp skupině, kde jsou nuceni mezi sebou vulgárně komunikovat. Přitom předstírají, že jim je všem kolem čtyřiceti. Mluví přitom o jiných lidech, kteří se ve filmu časem objeví. Nebo neobjeví, to nevíme. Všichni jezdí jen v Land Roverech nebo Volvu. Někdo něco z nějakého důvodu dělá a předstírá že nedělá. Všichni jsou nešťastní.  Je tam figur jak na orloji, přičemž nejlépe ze všech hraje Sokol(!). Dabing je jetý na první dobrou, ze začátku není místy poznat jestli je to jen špatný lip sync, nebo postava vede vnitřní monolog. Je to podle knihy, to jsem poznal z toho, že vše musí někdo doslovně komentovat (Aha,  protože ty jsi Tonda a jsi doktor, tak trháš zuby, hahaha), akorát, že jestli někdo je nebo není doktor je pro děj naprosto ukradený, klidně by mohl být popelář, dopadlo by to stejně. Režisérka je podle mě nesvéprávná.  Pár lidí v kině se smálo. Z jejich koutku byl slyšet cinkot lahví. ()

Srpenec odpad!

Tohle nikdy nemělo jít do kina. Zvuk jako kdyby se to dabovalo v krabici od bot. Opravdu děsná kvalita zvuku! Která to celé pohřbila. Bez děje. ()

Slepejsek

Osvědčená autorská dvojice, osvědčené schéma posledních let (nerozlučná parta a osudy jejích členek a členů). Bohužel zoufale nepravděpodobné postavy (proč tam není aspoň jeden normálník?) a s nimi i jejich osudy (pozohýbané a vytvarované tak, aby kdykoli posloužily autorce)... Koho neutahá děj, toho zabije děsný zvuk (rušivý dabing, jakoby z jiného světa/filmu)... ()

Peabody

ono si bohužel každá ... režyserka --- myslí, že napsat a natočit Lásku nebeskou je  brnkačka, prostě smíchám hodně postav, něco vztahů, Vánoce a k tomu premiér země. Ale ono se to musí umět, což nenastalo ani scénáristicky, ani režijně, spousta slušných herců vyšla naprázdno, několik neherců očekávatelněji taky, zvukaři by měli odebrat licenci a manifestačně ji spálit někde na náměstí (jsem si prosím vědom, že licence na zvuky nejsou). Místy to připomínalo Cimrmany - nejsem otec tvých dvojčat, jsem jejich prateta. Místy surreálné - Máte tady sklep? (na vládě nebo úřadu vlády, nevím) „Nedokážu bez něj žít.- Tak přinejhorším zemřeš.“ Možná by si měla Evita něco přečíst o dramaturgii a pointách a souvislostech děje. Když jsem uzřel, že se premiérovy děti učí čínsky, říkal jsem si, to je zajímavé, jakou to bude mít pointu, k čemu to tam, bude - satirický šleh že oportunní politik chystá děti na možnou světovou hegemonii?  Protičínská povinnost? Kritika porušování lidských práv? A ono ... nic. Ani Ujgur.  Ale schopnost sehnat finance na film, to se tedy klaním. ()

erion26

Jsem v půlce,ale zatím to vypadá,že po shlédnutí celého filmu spíš hvězdu uberu,než přidám.S tím dabingem to vážně nevyšlo.Film je opravdu zvláštní, zmatený... Urbaníkovou jsem si celkem oblíbila.Musím ovšem říct,že se určitě lépe čte,než sleduje. ()

motyka52

Ty vole, peklo. Lidé dělající věci, které by normální lidé absolutně nedělali, dostávají se do situací, do kterých by se nikdo nedostal, říkají věty, které by nikdo neříkal a ze kterých normálně houstne ušní maz. A to celé v příšerné zvukové kvalitě symbolizované totálně apokalyptickými postsynchrony. To celé by se klidně ještě dalo přežít, kdyby se člověk třeba mohl smát. Smůla, není čemu. Pousmál jsem se možná jednou a mám podezření že to bylo hlavně kvůli vědomí, že to už za chvíli skončí. Mimochodem konec je vývěsním štítem scénáristické i režijní nemohoucnosti. Kdyby na konci ty dva fakany sežral medvěd, bylo by to aspoň šokantní, případně je ten jejich fotr mohl unést a bylo by zaděláno na potenciálně mnohem zajímavější sequel. Ve kterém by snad už nefiguroval Pleslův premiér, což je s přehledem "nejvíce-za-vlasy-přitažená-postava-kterou-jsem-v-poslední-době-ve-filmech-viděl" aneb jak si my holky představujeme, že se chová předseda vlády, kterej je tak trochu svině. Já kurva vůbec nevím, proč tomu dávám jednu hvězdu, ale dejme tomu, že se mi fakt líbila ta chalupa, kam jezdili odpalovat petardy, což je mimochodem taky scéna, kterou by leckterý prvák ve filmové škole napsal a natočil líp. Je to celé zlo a jestli takhle má vypadat budoucnost federální kinematografie, pak nemusím čekat na léto, ale klidně už teď řeknu, že to stojí pěkně za hovno. ()

quokam

Naprosto otřesná Tereza Kostková. Ale neboť je to určitě skvělá herečka, chyba musí spočívat v režijném vedení, které Terezu přivedlo do vod naprostého nedůvěryhodného staršlivého přehrávání. Film nezachránili ani standartní výkony Martina H. nebo Ondřeje S. Netrefeny barvy hlasu postsynchroního dabingu. A kurna toho premiera aspon mohli nejak pojmenovat. Treba Standa Tele, nebo Ondřej Brzobohaty - teda to jmeno uz jsem nekde zaslechl. A tu "naši zem" jakbysmet.  Zajímavý však byl závěr příběhu s kupcem chaty vedle, aspon tedy +5 proc. 2.5/10. Upd 10012023: velice nerad udilim pani Terezce K cenu pozlaceneho hejta za nejhorsi zensky herecky vykon v hlavni komedialni roli, jaky jsem v roce 2023 videl. Necht se o nej podeli s pani reziserkou, ta cena fakticky jde za ni. ()

lhotik

Nechápu, jak někdo může obsazovat Kostkovou. Její herecký výkon už není ani na Ulici! Nejlepší na filmu byla hudba v závěrečných titulkách. ()

FuLister odpad!

Doslova, co je na tom "komedie"? Jakože tam není humor vůbec, ani ve formě, že by nebyl vtipný, prostě tam není. Hrůza. ()

Sa.sa

Zase nějak nechápu tohle hodnocení zde, mě se to líbilo a normálně jsem se rád podíval... No byla to směs různorodých šílených lidí co se nějak dali dohromady... Jinak ten konec byl nějak moc přeslazený, ale to se dalo čekat... ()

Sfaxia odpad!

Propadák jako všechno od Ferencový. Zajímalo by mě, kdo jí dává love na její další a další srágory. ()