Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o tom, jak se děvče z farmy, Esther Blodgett (Janet Gaynor), rozhodne vydat do Hollywoodu za velkou filmovou kariérou. Krátce po jejím příjezdu se na ni pousměje štěstí, když se jako obsluha na jedné párty seznamuje s hereckou hvězdou Normanem Mainem (Fredric March). Alkoholik Maine, chycený do soukolí filmového průmyslu, dopomůže sice mladé Ester, kterou si záhy bere za manželku, k filmové kariéře, jeho vlastní kariéra ale nenávratně upadá. Zatímco Estheřina hvězda pod uměleckým jménem Vicki Lester stoupá strmě vzhůru, utápí se její manžel v alkoholu, a je jasné, že tohle nemůže dobře dopadnout. (KarKulA)

(více)

Recenze (13)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Kterak se mladá dívka stane filmovou hvězdou v Hollywoodu. Ale ne úplně svým přičiněním. Přes prvotní odmítání a vůbec nepřízni osudu se tak stane až za přímluvy jistého muže, kterého okouzlila. Snímek z druhé poloviny třicátých let tak letmo ukazuje, jak to v Hollywoodu chodilo. Nákladný barevný snímek vyznívá ohromnou svěžestí za tónu lehkého humoru a zásaditosti. Jedná se tedy o snímek spíše zábavného charakteru, a to i přes poukazování na nejrůznější neduhy celebrit. Především na alkoholismus. Máme tak možnost vidět lesk a kouzlo oné, dalo by se říct mytické, hollywoodské éry. Příběh je sice přímočarý, čímž se drží hlavní dějové problematiky a jde stále k věci, avšak není opomenuto ani melodrama, jako ozvláštnění daného stavu věci. Samozřejmě že si tvůrci s historií kapánek pohráli, ale komu by to vadilo. Úspěch u diváků i kritiků potvrzený cenami jen potvrdil potenciál tohoto filmového díla. Z dnešního pohledu tedy ceněný klasický film o cestě za svým snem, který se stal inspirací pro další tvůrce a dočkal se i několika předělávek. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Příliš popelkovský příběh, který se jen pomálu věnuje silným dramatickým momentům a vlastně vůbec není schopen nastavit Hollywoodu zrcadlu a ukázat nějakou odvrácenou stránku slávy. Funguje jen díky sympaticky napsané postavě Esther, jejíž podání od Janet Gaynor je příjemné, ovšem celkem mdlé. V dnešní době už by s ním asi na Oscara nominaci nedostala. Spíše nudné. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $1,173,639║ Príbeh o objavení žiarivej Hollywoodskej hviezdy a jej utápajúceho náprotivku, ktorý ju objaví, zamiluje sa, až pri jej žiare klesne až na samé dno. Dejovo pútavé, herecky to má šťavu, dá sa povedať že už vtedy to bol predobraz dnešnej hektickej doby plného bulváru. /70%/ ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Prvotné spracovanie známeho hitu "Zrodila sa hviezda", ktoré neponúka veľmi nič, čo by diváka zaujalo, a v zásade ponúka veľmi jednoduchý a dosť za vlasy pritiahnutý príbeh. Ani som nevedel, že už v tých rokoch sa točili nejaké farebné filmy, ale očividne áno a na tú dobu to vyšlo celkom fajn. Dnes to už ale určite neobstojí a zub času si jednoducho nevyberá. Len šedý priemer. 50 % ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelných 84 let a mě to sedlo, což mě velmi příjemně překvapilo. Prvních 30 minut jsem sice musel přetrpět, ale jak se rozjela ta romance, začal tento originál získávat body. Janet Gaynor byla kouzelná a i když je zde na dnešní dobu už mnoho vtipných záležitostí, to neopakovatelné kouzlo tehdejšího Hollywoodu na mě jednoduše sáhlo, i když je určitě dost přibarvené. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

  • Lana Turner v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Tvorcovia sa pri koncepcii postavy inšpirovali osudmi niekoľkých hollywoodskych hercov vrátane Johna Barrymorea, Johna Gilberta a behom nakrúcania zosnulého Johna Bowersa. (classic)
  • Keď v marci 1938 obdržali Robert Carson a William Wellman (taktiež režisér filmu) cenu Akadémie za najlepší pôvodný námet, naklonil sa údajne druhý menovaný k (producentovi) Selznickovi a preniesol: "Mal by si ju dostať ty - napísal si toho viac než ja." (classic)

Reklama

Reklama