Reklama

Reklama

Gentlemani

(seriál)
  • USA The Gentlemen
Trailer 3

VOD (1)

Epizody(8)

Eddie po otci zdědí šlechtické sídlo, které ale slouží jako zástěrka pro milionový byznys s marihuanou. A jeho majitelé se vůbec nemají k odchodu. (Netflix)

Recenze uživatele darthvader77 k tomuto seriálu (7)

Ušlechtilá agrese (2024) (E01) 

Guy Ritchi mistr unikátní režie a ostrého dialogu se ukazuje zde v plné síle. Měl jsem z tohodle seriálu obavy, protože jsem se strachoval z dalšího sračkoidního seriálu, který jenom bude ždímat jméno dobrého filmu. Opak je pravdou a nová dějová linka je naprosto vynikající. Herci skvělí, vzajemné konverzace solidní. Hvězdné obsazení tomu dodává grády a díky Ritchieho dynamickému vedení tempo krásně odbíhá. Rozhodně něco co mám v úmyslu zkouknout celé. ()

Kde mám trávu? (2024) (E03) 

Situace neustále eskaluje. Efektivní režie Guy Ritcheho nepřestává uvádět člověka do úžasu speciálně nechronologické vyprávění Jimmyho. Herecké výkony jsou naprosto fantastické speciálně představitel Fredwarda si to dává. Plot se rozšířuje a komplikuje, líbí se mi tahle ta řada nešťastných příhod. Scénka s mačetou je pamětihodná a zároveň děsivá stejně jako úvodní scénka s marihuanou navnadí. Tony Blair pobavil a nemůže se dočkat dalších epizod. ()

Nesoucitný gentleman (2024) (E04) 

A to je přesně ten problém. Nikdo radši nic neví. Proto svět šel do kytek. Guy Ritchie jako skutečný Gentelemen ctící gender equality se rozhodl pro pánský fan service a tak nám svlékl Davida Granta do naha, aby ukázal bimbase při úvodní scéně. Editing této epizody je fantastický. Pohled ze shora na to jak Freddy vyhodí do povětří ryby. Střihy k jídlu. Střih ze rvačky s asijským kuchařem k telefonátu. Tohle všechno dělá Gentelemeny jeden z nejlépe režírovaných seriálů. Děj byl tentokrát naprosto fantastický. Dostaneme několik dějových linií. Vinni Jones je prostě zlatíčko, kterého nejde nemilovat. Freddie Fox jako nový slizou trošku připomínající Daniela Bruhly byl dokonalý. Epizoda poukazující na útěsný stav britské žurnalistiky a přesto ukazující šílenost jistého novináře. A epické finále s Hitlerovým varletem a náckam mne překvapilo a pobavilo těším se na další díly. ()

Mám stovky bratranců (2024) (E05) 

V nějaké prdeli! Nejtemnější díl celé série, který krásně navazuje na pilot. Situace nám celá eskaluje a souhlasím, že odkazů na Podfuck je tu spoustu od cikánů po razítka. Thormund se zcivilizoval od časů hry o trůny. Cigoši byli jako vždycki vtipní a Vinnie Jones chytající zloděje je prostě chuťovka. Těch pay offů máme spoustu jako třeba tajemny Esposito ukazující ručku a v neposlední řadě mrazivý závěr v posledních pěti minutách, který vztah mezi Susan a Eddie komplikuje ze všeho nejvíc. ()

Připraven na vše (2024) (E06) 

Trnkový likér musíte dělat pomalu. Po pár týdnech získá takovou fuchsiovou barvu. Většina lidí to tak nechá. Ale dostat skutečnou chuť trvá roky. Lidi nedokáží ocenit kvalitu výhoda trpělivosti. No humoru masivně ubívá a stává se z toho čím dal mrazivější drama. Očividně Chuck patří mezi tu zábavnější část epizody, která má znovu velice dynamickou režii. Speciálně část kdy účetní popisuje jak se zbavit peněz má ty vynikající střihy, které miluji. VInnie Jones je absolutní badass ve všem co se děje. Možná typecast ale v téhle roli si těžko představit někoho jiného. Vidět ho jak trenéra je epické stejně jatk jako scénka s vanami. Odhalení co se stalo s Jethrem je velvážné a Eddie se pouští do dohody s větším ďablem, aby zastavil toho menšího. Espositův monolog o Dobyvateli je též fantasticý. Co k tomu dodat snad jen že závěr opravdu působí jak cesta z níž není návratu dva poslední díly budou nářez.  Gentelemani GentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGenteleGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemanimaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemani ()

Ne bez nebezpečí (2024) (E07) 

Spousta vrazd, podrazů a neustále boje. Návštěva u souseda pobavila stejně válka pěti gangsterů, která se nám tu rozpoutala. Podrazy jsou zajímavé herecké výkony dechberoucí. Líbila se mi Edwardova reakce na zradu i to, že Vinni Jones vévodkyni překvapil. Je to úplna lahůdka. ()

Evangelium podle Bobbyho Glasse (2024) (E08) 

Slabší závěr není to na snížení hvězdičky, ale příliš mnoho usmiřování a velekotočů a i když post credit scéna pobavila tak to dost snižuje potenciál pro druhou sérii. Film měl závěr lepší. ()

Související novinky

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Reklama

Reklama