Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

(více)

Diskuze

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Totální brak.. Celé špatně natočeno.. Nezachránili to ani herecké hvězdy viz Vetchy, Lábus.. 

hippie2222

hippie2222 (hodnocení, recenze)

Fakt je nutný točit každej rok dvě nový pohádky? Jo, já vim, je. Protože i největší sračka v premiéře bude mít rekordní sledovanost a teda prachy, prachy, prachy jenom prachy nečekají, jak po nich sáhneš, tak už tě mají!

(Sorry, nechal jsem se unýst). Mně by přišlo logický, kdyby si česká filmářská obec řekla, že tudy dál ne a že bude lepší natočit jednu super pohádku za  5 let, klidně s pětinásobným rozpočtem tak, aby se zaplatil špičkovej scénář, špičkovej režisér, špičkoví herci (Tomáši, lidsky tě mám rád, ale fakt neumíš hrát. Je tak těžký, když máš evidentně rád život v upřímnosti a pravdě, si to přiznat?). No a tady stačí rozkliknout protagonisty prvních dvou zmíněnejch profesí a máme jasno. Halóóó! Produkce! Jste opravdu úplní idioti? Proč jste to svěřili dvěma neumětelům, kteří na poli hraný tvorby nevytvořili VŮBEC NIC? Respektive tuny odpadu. Ptáte se mě, co budou potom dělat podprůměrní režiséři a scénáristi? Tak pozor, překvapení zvaný kapitalismus, kterej tu podle některejch sedmilhářů máme už přes třicet let, říká: Půjdou dělat něco jinýho! (Děkuju za aplaus vestoje, chápu, že takovou pravdu vám neodhalí ani ty nejalternativnější dezolátský webíky, co jich po internetu hnije.) Půjdou konečně doprdele dělat něco, co jim aspoň trochu jde. Optimálně něco, co je brutálně žádaný a nedostatkový - řemesla všeho druhu například. Nebo do sociálních služeb či lapiduchy do zdravotnictví. Mně je to úplně u prdele, co budou dělat. Ale nechápu, proč by měli pobírat nějaký dotace z veřejnejch peněz na oblbování českýho diváka, a toho dětskýho zvlášť, naprostejma hovadinama.

Ezis

Ezis (hodnocení, recenze)

MasterD

Tak to jste asi neviděl jiné pohádky z posledních asi tak 15 let... Mě naopak potěšilo, že hlasový projev tu byl poměrně dobrý. Jestli se dobře pamatuju, tak třeba v Princi Mamánkovi nebo v O bílé paní to bylo horší.

Rovensky

Rovensky (hodnocení, recenze)

Ach jo, taková škoda. Nápad by ještě byl dobrej, ale kam zmizela ta něžnost a poetičnost jedničky? Kde nejhrubějším výrazem je "kudla z pudla"? Postavy jednají dost nesmyslně, ti s vážností a noblesou mluví jak lopaty, erotická scéna s Khek-Kubařovou byla úplně samoúčelná a do pohádky zbytečná, a celé to zavraždily agresivní rockové zpívánky. Co dělá z jedničky legendu, to se vůbec nepřeneslo, a výborné individuální výkony celek nezachrání.

MasterD

MasterD (hodnocení, recenze)

Odpornější Českou / pražskou produkci jsem dlouho neviděl. Herecké "vykony", přízvuk, hudba, dialogy.. Jsem narozen v devadesátkách a tyto "pohádky" se mi absolutně protiví.

na příspěvěk reagoval Ezis

 (hodnocení, recenze)

Prostě nekoukatelný Hnus. Tenhle bezduchý odpad nejde ani maličko srovnávat s nádhernými pohádkami z před 89. roku

na příspěvěk reagoval Tvrdolín Veliký

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

tomasul

Mě hlavně přišlo že dvojka byla dělána bez nějakého zajímavého nápadu. Prostě si nějaký producent řekl, že jednička je vcelku populární tak uděláme pokračování v podobě celovečeráku. Jenže scénarista evidentně vyplýtval veškeré nápady v jedničce, takže se rozhodl co každý scénarista bez nápadu většinou dělá. Zrecykloval co se dalo. Ale tak blbým způsobem že z jedné dějové line udělal dvě nezávyslé. V jednom království tak kradla dvojice Vladyka-Lábus a v druhém se asi po 10 letech vlády Klus učil vládnout. Pak tam byla podlinie kde se "snažili" dát dohromady Vetchého s Kubařovou. Jako nápad ho takto s někým dát dohromady, když evidentně Zuzana Fialová nebyla z nějakého důvodu dostupná. Ale viditelně prostě ti dva postrádali chemii. Tím nemyslím že by byl nutně problém věkový rozdíl, ale prostě neměli co hrát. Působilo to strašně nuceně. Stejně jako většina filmu. Vše to ještě dokreslovalo fakt, že Klus vážně hrát neumí, sice nevypadal tak "vyžraně" jako v jedničce, ale herecký um za těch 10 let nezískal a když jsme u toho ani ten hudební...

tomasul

tomasul (hodnocení, recenze)

Jarin69

Pohádka Lotrando a Zubejda měla úroveň - vtipy tam byly výživnější, herecké výkony lepší,... A toto? Byla jen nastavená kaše, která se ale zdejším "expertům" asi líbí, když to má lepší hodnocení jak 1. díl (což nikdy nepochopím). Humor skoro žádný, dialogy nemastné, zpěvy otřesné a zvuk (kdy nebylo slyšet mluvené slovo? Moderní tragédie (vážně mi není jasné, proč musí u každého nového filmu řvát, zatímco dialogy nejsou slyšet)! 

na příspěvěk reagoval Shakaar

Jarin69

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Pořád mi bylo divné, proč je to tak špatné, když se mi starší verze líbila. Až teď jsem si uvědomil, že jsem si to spletl s pohádkou Lotrando a Zubejda.

na příspěvěk reagoval tomasul

Jarin69

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Mizérie. Humor tak na sílu, že mi bylo za herce stydno. Příběh nemastnej neslanej. Hercké výkony velmi slabé. Korunu tomu nasadil Klus. Jako zpěvák nic moc, jako herec tragedie. Chtěl jsem alespon neco pochválit, ale nedá se.

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

TheSlezy

Furt nic moc.. Klus s Janovičovou tam působí nějak navíc, chybí tam úplně satira z prvního dílu.... Nevím no, bojím se velkého zklamání. 

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

TheSlezy

No to mě moc nezaujalo :/ Trochu se bojím, že se naplní mé obavy, a ten zápal tvůrců z jedničky se tady vypaří. 

tomasul

tomasul (hodnocení, recenze)

Tak už začínám chápat ten povzdech... :/ Tele objev 2009 (Kubařová), "Ordinace a pouta" (Plánková) a zpěvák a neherec (Bárta) mají být posilami zdejšího ansámblu? No nevím, v čem jsem je viděl (Nejlepší hádanka, Mordparta, První republika), v tom mě tedy vůbec neoslovily (píši s "y", protože Bártu jsem v Kájínkovi téměř nezaregistroval)... Tak snad to zachrání alespoň původní squadra - Anička a Ferenc s Lorencem, kteří nebudou jen onou nastavenou kaší... V opačném případě bude následovat hodnocení jako u AP2

Tak se snažte kudla z pudla!

tomasul

tomasul (hodnocení, recenze)

fabecc1222

Naštěstí se najdou i výjimky - některá pokračování jsou dle mého laického pohledu lepší než byl původní film (Terminátor, Fantomas, Žnavé výstřely, Bláznivá mise, Vetřelec, Bohové musí být šílení,...), ale je pravda, že jsou i díla, třeba Anděl Páně, u nichž 2 byla jen nastavená kaše a opakování původního vtipu... Takže taky doufám, že to bude ten první případ a ne jen prodloužení ve stylu AP...

Související novinky

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!

30.06.2022

Ostrý bude již samotný start. Kapela Mig 21 vystoupí posílena o šedesátičlenný orchestr Národního divadla a dvacetičlenný sbor Národního divadla pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka. Tím ale… (více)

Reklama

Reklama