Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

(více)

Videa (10)

Trailer 3

Recenze (314)

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Loupežník Karaba musí zpátky do akce, protože v království, kde spolu s králem vládne i jeho dcera, se začínají dít lumpárny. Netuší, že zlí rádci z minulého filmu na něj chystají past. A že se bude muset vyrovnat i s láskou. Dvojka Tajemství staré bambitky je neurážející pohádka, která by si v televizi zasloužila opatrnou chválu, ale na kino je málo výpravná a především dost chaoticky poskládaná, předvídatelná a obyčejná. Neurazí, ale televize by jí slušela víc. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pustil jsem si pro připomenutí první díl této pohádky, abych se nachystal na tradiční Štědrý večer s novou pohádkou. Nakonec to pro mě ani zklamání nebylo, byť jsem se bál čehokoliv. Tato pohádka má ale obrovské štěstí, že tu hlavní roli hrají především Ondra Vetchý, Veronika Khek Kubářová a padouši tu jsou Miroslav Vladyka a Jirka Lábus. Všichni čtyři jsou totiž ten největší důvod, proč se u pohádky bavit. Jelikož se ale jedná o hudební pohádku, je tu bohužel i řada písniček. Ty ale ničím nevynikají a spíš pohádku degradují, až tedy na pár světlých výjimek. Nicméně prostředí pohádky je fajn a sem tam jsem se i zasmál. I díky tomu jsem s pohádkou byl vlastně spíš spokojený. To, že nevyniká ničím vysloveně závratným, je pro ní v dnešní době spíše plusem. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No tak tohle byla dobrá pohádka především v tom, že v ní hráli hlavní roli Ondra Vetchý a Verunka Kubařová i když paradoxně dělat z nich pohádkový milence, při jejich věkovým rozdílu to opravdu je nápad hodný českých filmových tvůrců. Když pominu fakt že tady se nekonalo nic čím by mě pohádka překvapila, tak chování  všech postav bylo mimořádně hloupý. Některé scény byly naprosto nedopsaný a prostě je vyřešil střih. Při jedný skladbě se asi Hans Zimmer musel otáčet v posteli, prostě tvůrčí invence v českých zemích je v poslední době z většiny na bodu mrazu. Strašně rád bych řekl klady, tak zopakuji snad jen, že Verunka Kubařová a Ondra Vetchý jsou moji super oblíbenci, docela super kostýmy, nepřál bych teda filamřům, aby se stalo něco se skazenem v Kouřimi, protože pak by museli jezdit nejspíš ma Moravu a my tak přišli o super raritu, že většina pohádkových bytostí za posledních dvacet let bydlí ve stejným domě.  Ne tak jsou vánoční svátky nechám toho, dám smířlivé dvě hězdy a v klidu zapomenu. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý příběh, nějaké nové postavy (na královnu Kubařové se hezky dívá), opět několik satirických narážek a bohužel ne tak povedených písniček, jak původně. Celkově klasická dvojka, která se nevyrovná jedničce. Stále spíše levnější televizní zpracování, jen to nyní poslali do kin - a bylo narváno. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Nečekal to téměř nikdo, ale režisér a scénárista jednoho filmu, jinak též tandem Macharáček a Gogela, se po jedenácti letech vracejí s jeho pokračováním. S filmovým vizuálem si celkem poradili, zmizela Cibulková a Sobota, ale objevili se Plánková a Brancuzský, jejichž dvojice komorné s prořízlou pusou a vojáka-burana baví, stejně jako skoro celé předchozí osazenstvo. Vtip, narážky na reálný svět, slovní hříčky ("To bude papuč!" "Puč, Lorenci"), mě bavily nejvíc, písničky nejmíň, i když ta v podání Noida Bárty byla nejlepší a ten chlap složil i moc dobrou scénickou hudbu! Takže - suma sumárum velice solidní pohádka, originality opět málo, ale veselé klady to znovu vynahradily. To znamená, že v roce 2033 bude trojka? :o) Dávám překvapených 70%! ()

Galerie (83)

Zajímavosti (6)

  • Po celou stopáž filmu chybí ve staré loupežnické bambitce křesadlo, resp. křesací kámen. Bambitka by tak v žádném případě nemohla vystřelit, přesto ve filmu vystřelí. (Aporol)
  • „Pokračování je jiné v tom, že příběh je mnohem vrstevnatější, má více linek, je výpravnější. Šli jsme do větších exteriérů, máme víc koní, písničky jsou dělané víc filmově. Mělo by to být takové plnotučné,“ řekl režisér Ivo Macharáček. (SONY_)
  • Pohádka se točila celkem 27 dní na 8 různých lokacích. Poslední klapka padla na zámku v Jindřichově Hradci, kde štáb strávil v průběhu května 2021 12 natáčecích dnů. Pro herce a komparzisty bylo ušito 60 kostýmů, dalších 300 pochází z fundusů. Vzniklo celkem 18 paruk a použity byly desítky příčesků, copů, knírů a falešných vousů. Ve filmu si zahrálo 8 koní, 25 slepic, 16 hus, dále kozy, ovce, 1 velbloud a 1 papoušek. Pro scény venkovského trhu nechala produkce navézt 250 hlávek zelí, pro různé scény bylo použito 75 balíků slámy. (TotalFilm.cz)

Související novinky

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!

30.06.2022

Ostrý bude již samotný start. Kapela Mig 21 vystoupí posílena o šedesátičlenný orchestr Národního divadla a dvacetičlenný sbor Národního divadla pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka. Tím ale… (více)

Reklama

Reklama