Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

Trailer 1

flanker.27 odpad!

A mě to tak strašně hezky česky řečeno sralo, že jsem to po dvaceti minutách prepájal na Kyselkovou. Naserte si už s těma novejma nesmyslama, kde království není království, králové a královny nemají ani zbla důstojnosti a ústřední postavy jakéhokoli pohlaví jsou právě leda na ženské pohlaví. Loupežník se ještě ani nesetkal s královnou a už je jasný, kam to povede. Nic proti Vetchýmu, ale v pohádce nechci vidět chlapa brát si holku věku sotva jeho dcery. ()

Gilmour93

Míče z pinče, už tam ten moment překvapení při větrání zatuchlého žánru není. Snaží se to být „plnotučnější“ prostřednictvím výpravy, ale mezi plytkým příběhem a písničkami na hranici snesitelnosti už to vtipy jen recykluje, včetně zabroušení do okruhů oligarchie, šmejdů s hrnci a notorických lhářů, kterým všichni věří. Možná by tomu slušela jedna castingová rošáda a sice, že by si Plánková vyměnila role s Kubařovou a v závislosti na tom by generála představoval někdo o dvacet kilo a let mladší. Po bitvě je ale každý generál.. ()

Deimos

KINO Lucerna/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Výprava 8/10/// PLUS: pohádka nejpohádkovější, úžasní herci. myslím úplně všechny, pěkné, milé a dojemné písničky, znovu se pohádka obešla bez draků a kouzel, přesto je kouzelná, zábavná, vtipná, krásná, výchovná, dojemná, občas i slza ukápla MÍNUS: chvilku mi trvalo, než jsem se na pohádku naladil, překonal počáteční obavu z možného zklamání a také ten rozpočet by si zasloužila větší, v TV super, ale na plátně je to poznat/// Shrnutí: Velké těšení potenciálně na pohádku roku a mírná opatrnost v tom, že přece nelze překonat pohádku (film), které jsem za svůj ČSFD život dal jako jediné 100% a mám ji dlouho zařazenou v TOP10. První díl z mého pohledu překonán nebyl (a ani nemohl být v kontextu toho, jak moc se mi líbil). Přesto je to srovnatelně kvalitní kousek a asi jediné dva důvody proč také nedosáhl plného hodnocení: jsem o 10 let starší a je to pokračování, první díl prostě překvapil. Druhý díl je přesto zážitek, neuvěřitelný a krásný. Češi prostě pohádky umí./// Celkem 90%/// ()

sportovec

Je zajímavé sledovat proměny pohádek jako odrazu současnosti, z níž vznikají. A ta slitina CÍSAŘOVA PEKAŘE a přejemnělé "progresivity" nepostrádá známky půvabné rozvernosti. Vetchý tu našel svou další pohádkovou příležitost a divák další endemitu v podobě vcelku, jak se dnes říká, "koukatelné" pohádky. Veronika Kubařová už není princeznou, ale dívčím zmatkem stíhanou královnou, která konečně zakotví v manželském přístavu se stále důvodnou nadějí na vlastní rodinu. Hostina ducha to opravdu není, ale hladovkou také nejsme postiženi. A svěží Tomáš Holý v sukních - to není pejorativum, ale uctivý kompliment v podobě Valentiny Bečkové - opravdu potěší a zahřeje u srdce. ()

Vančura

Kupodivu mě to nesralo tak moc, jako jednička, což mě samotného překvapilo. Přesto je spousta důvodů, proč o tom filmu moc valné mínění nemám. Příšerné herectví Kluse, zcela zbytečný výskyt písniček, otravné narážky na současnost, které děti nemají šanci zaregistrovat, natož pochopit, nevkusný věkový rozdíl 25 let mezi Vetchým a Kubařovou, jakož i samotná skutečnost, že točit sequely k pohádkám je zrůdnost. Valentýna Bečková je zde ovšem vrcholně roztomilá jako vždy a stejně tak Lábus nikdy nezklame, a jsou tam celkem zajímavé kostýmy a toho Kluse tam naštěstí není moc, takže přežít se to dá. ()

• Ve scéně, kdy se loupežník Karaba (Ondřej Vetchý) s Johankou (Valentýna Bečková) plaví v neckách po zámeckém rybníku v Mníšku pod Brdy, tak necky nejsou žádným stabilním plavidlem, proto musí stabilitu necek řídit potápěč, který pod vodou posouvá necky správným směrem. (heczot)
  • Veronika Khek Kubařová na MFF v Karlových Varech v roce 2021 řekla o filmu: „Natáčení pohádky Tajemství staré bambitky 2 pro mě osobně bylo například specifické v tom, že jsem se musela naučit jezdit na koni. A to poměrně suverénně a rychle.“ (rakovnik)
  • „Pokračování je jiné v tom, že příběh je mnohem vrstevnatější, má více linek, je výpravnější. Šli jsme do větších exteriérů, máme víc koní, písničky jsou dělané víc filmově. Mělo by to být takové plnotučné,“ řekl režisér Ivo Macharáček. (SONY_)

Související novinky

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!

30.06.2022

Ostrý bude již samotný start. Kapela Mig 21 vystoupí posílena o šedesátičlenný orchestr Národního divadla a dvacetičlenný sbor Národního divadla pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka. Tím ale… (více)