Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

Trailer 1

silentname

Tak nejako si nie som istý, či som vlastne pôvodné "Tajemství Staré Bambitkyvidel, no pravdou je, že mi to nijako nebránilo si pokračovanie pozrieť a celkom príjemne užiť. "Tajemství Staré Bambitky 2" síce v určitých aspektoch ide trošku ruka v ruke s tohtoročným Havlíkovým filmom "Prezidentkaale našťastie to nie je to jediné čo sa do tohto dostalo. Za najlepšie momentky vďačím asi primárne Lábusovi s Vladykom, ktorí si svoje role zloduchov vyslovene užívajú a vedeli ma pobaviť počas celého času. Ondřej Vetchý je tradične skvelý a vie sa so svojou rolou dobre popasovať. Je to skutočne talentovaný herec. Problémom je pre mňa fakt, že sa to snaží nejako skombinovať do seba príbeh, ktorý je reálne podstatný a nejakým spôsobom ukázať, že sme nezabudli ani na postavy z predošlého filmu, ktorí tu pôsobia miestami tak trošku nasilu. Muzika je ale fajn a pesničky sa mi celkom páčili. Nejde podľa mňa o žiadny prúser a film ako taký funguje, no mohol reálne predviesť aj niečo zaujímavejšie. Na druhú stranu to mohlo asi dopadnúť aj oveľa horšie. Hodnotenie: B- ()

necisty

Tato pohádka nestála na vykradených týpcích Vladykovi a Lábusovi, kteří kujou pikle už v Šíleně smutné princezně, nestojí ani na Klusovi, kterému fakt jde jen to zpívání a bohužel ani moc na ději. Stojí ale jednoznačně na dvojici Vetchý a Kubařová a na té malé princezně Valentýnce, která má podle mého opravdový talent. Jen ty pohádky prosím začněte dělat aspoň trochu lepší. ()

pornogrind

Kluse moc nemusím ale i tak je pro mě první bambitka jednou z nejlepších novodobých pohádek. Ale kudla z pudla co mělo být tohle? Podívat se na to dalo(jednou) i tak si ale myslím, že je to naprosto zbytečný pokračování. Druhej díl sice nabízí tři dějový linie-první Ferenc a Lorenc, druhá Karaba a třetí Klus, jeho zrzka a jejich dcerka která lítá mezi nimi a Vetchý(m) dědkem. Ani jedna dějová linie mi ale nepřišla nikterak zajímavá. Nelíbila se mi ani hudba pod kterou je podepsanej Václav (para)Noid Bárta(takže se ani není čemu divit). Ani texty písniček nejsou tak chytlavý jako v jedničce. Slabší 3 ()

Nevka

Překvapivě mnohem menší hrůza než jsem se bál. První Bambitka je mé guilty pleasure a Ferenc s Lorencem byli prostě skvělí vykořisťovatelé. Tady už se sice ze své vychytralé úřednické „polohy" posunuli více k čistému zlu, ale i tak mají spoustu parádních scén, kde člověk jen zoufá nad tím, že takhle to opravdu funguje i v reálu. Navíc k mému údivu solidně šlape i věkově ustřelená romance mezi Vetchým a Kubařovou, což byl asi zásadní předpoklad pro úspěch celého filmu. Druhá Bambitka je sice místy dost nevyvážená a většina písniček vede odnikud nikam (kromě Noidova epesního kouzelného hrnce), ale jako pokračování obstojí poměrně slušně. P.S.: Stěžoval jsem si na to už u Princezny zakleté v čase, ale to je opravdu tak těžké na tu jednu scénu na koni posadit kaskadéra, který bude aspoň trochu vypadat jako Vetchý? Nebo toho Vetchého na koně posadit? Koneckonců hraje přece postavu, která na koni sedí prvně... To stejné s nedůsledností kolem exteriérů (a něco málo i v interiérech). Řekněte mi, že si nikdo ze štábu nevšimne, že na zdi hradu je v poměrně blízkém záběru vidět bezpečnostní kamera. Dětem to bude asi jedno, ale mně to celkový dojem pokazit dokáže. ()

sportovec

Je zajímavé sledovat proměny pohádek jako odrazu současnosti, z níž vznikají. A ta slitina CÍSAŘOVA PEKAŘE a přejemnělé "progresivity" nepostrádá známky půvabné rozvernosti. Vetchý tu našel svou další pohádkovou příležitost a divák další endemitu v podobě vcelku, jak se dnes říká, "koukatelné" pohádky. Veronika Kubařová už není princeznou, ale dívčím zmatkem stíhanou královnou, která konečně zakotví v manželském přístavu se stále důvodnou nadějí na vlastní rodinu. Hostina ducha to opravdu není, ale hladovkou také nejsme postiženi. A svěží Tomáš Holý v sukních - to není pejorativum, ale uctivý kompliment v podobě Valentiny Bečkové - opravdu potěší a zahřeje u srdce. ()

• Pohádka se točila celkem 27 dní na 8 různých lokacích. Poslední klapka padla na zámku v Jindřichově Hradci, kde štáb strávil v průběhu května 2021 12 natáčecích dnů. Pro herce a komparzisty bylo ušito 60 kostýmů, dalších 300 pochází z fundusů. Vzniklo celkem 18 paruk a použity byly desítky příčesků, copů, knírů a falešných vousů. Ve filmu si zahrálo 8 koní, 25 slepic, 16 hus, dále kozy, ovce, 1 velbloud a 1 papoušek. Pro scény venkovského trhu nechala produkce navézt 250 hlávek zelí, pro různé scény bylo použito 75 balíků slámy. (TotalFilm.cz)
  • Natáčelo se mj. ve skanzenech v Přerově nad Labem a Kouřimi. V prvním díle bylo sídla krále Jakuba (Tomáš Klus) na hradě Lemberk. V tomto pokračování bylo nahrazeno za zámek Mníšek pod Brdy. Jedním z důvodů změny byla dojezdová vzdálenost od Prahy, která činila cca 20 minut. (zikacek)
  • Po celou stopáž filmu chybí ve staré loupežnické bambitce křesadlo, resp. křesací kámen. Bambitka by tak v žádném případě nemohla vystřelit, přesto ve filmu vystřelí. (Aporol)

Související novinky

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!

30.06.2022

Ostrý bude již samotný start. Kapela Mig 21 vystoupí posílena o šedesátičlenný orchestr Národního divadla a dvacetičlenný sbor Národního divadla pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka. Tím ale… (více)