Reklama

Reklama

Tajemství staré bambitky 2

  • angličtina The Old Blunderbuss Mystery (festivalový název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (316)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pustil jsem si pro připomenutí první díl této pohádky, abych se nachystal na tradiční Štědrý večer s novou pohádkou. Nakonec to pro mě ani zklamání nebylo, byť jsem se bál čehokoliv. Tato pohádka má ale obrovské štěstí, že tu hlavní roli hrají především Ondra Vetchý, Veronika Khek Kubářová a padouši tu jsou Miroslav Vladyka a Jirka Lábus. Všichni čtyři jsou totiž ten největší důvod, proč se u pohádky bavit. Jelikož se ale jedná o hudební pohádku, je tu bohužel i řada písniček. Ty ale ničím nevynikají a spíš pohádku degradují, až tedy na pár světlých výjimek. Nicméně prostředí pohádky je fajn a sem tam jsem se i zasmál. I díky tomu jsem s pohádkou byl vlastně spíš spokojený. To, že nevyniká ničím vysloveně závratným, je pro ní v dnešní době spíše plusem. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No tak tohle byla dobrá pohádka především v tom, že v ní hráli hlavní roli Ondra Vetchý a Verunka Kubařová i když paradoxně dělat z nich pohádkový milence, při jejich věkovým rozdílu to opravdu je nápad hodný českých filmových tvůrců. Když pominu fakt že tady se nekonalo nic čím by mě pohádka překvapila, tak chování  všech postav bylo mimořádně hloupý. Některé scény byly naprosto nedopsaný a prostě je vyřešil střih. Při jedný skladbě se asi Hans Zimmer musel otáčet v posteli, prostě tvůrčí invence v českých zemích je v poslední době z většiny na bodu mrazu. Strašně rád bych řekl klady, tak zopakuji snad jen, že Verunka Kubařová a Ondra Vetchý jsou moji super oblíbenci, docela super kostýmy, nepřál bych teda filamřům, aby se stalo něco se skazenem v Kouřimi, protože pak by museli jezdit nejspíš ma Moravu a my tak přišli o super raritu, že většina pohádkových bytostí za posledních dvacet let bydlí ve stejným domě.  Ne tak jsou vánoční svátky nechám toho, dám smířlivé dvě hězdy a v klidu zapomenu. ()

Reklama

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Loupežník Karaba musí zpátky do akce, protože v království, kde spolu s králem vládne i jeho dcera, se začínají dít lumpárny. Netuší, že zlí rádci z minulého filmu na něj chystají past. A že se bude muset vyrovnat i s láskou. Dvojka Tajemství staré bambitky je neurážející pohádka, která by si v televizi zasloužila opatrnou chválu, ale na kino je málo výpravná a především dost chaoticky poskládaná, předvídatelná a obyčejná. Neurazí, ale televize by jí slušela víc. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Nečekal to téměř nikdo, ale režisér a scénárista jednoho filmu, jinak též tandem Macharáček a Gogela, se po jedenácti letech vracejí s jeho pokračováním. S filmovým vizuálem si celkem poradili, zmizela Cibulková a Sobota, ale objevili se Plánková a Brancuzský, jejichž dvojice komorné s prořízlou pusou a vojáka-burana baví, stejně jako skoro celé předchozí osazenstvo. Vtip, narážky na reálný svět, slovní hříčky ("To bude papuč!" "Puč, Lorenci"), mě bavily nejvíc, písničky nejmíň, i když ta v podání Noida Bárty byla nejlepší a ten chlap složil i moc dobrou scénickou hudbu! Takže - suma sumárum velice solidní pohádka, originality opět málo, ale veselé klady to znovu vynahradily. To znamená, že v roce 2033 bude trojka? :o) Dávám překvapených 70%! ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý příběh, nějaké nové postavy (na královnu Kubařové se hezky dívá), opět několik satirických narážek a bohužel ne tak povedených písniček, jak původně. Celkově klasická dvojka, která se nevyrovná jedničce. Stále spíše levnější televizní zpracování, jen to nyní poslali do kin - a bylo narváno. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (6)

  • Natáčelo se mj. ve skanzenech v Přerově nad Labem a Kouřimi. V prvním díle bylo sídla krále Jakuba (Tomáš Klus) na hradě Lemberk. V tomto pokračování bylo nahrazeno za zámek Mníšek pod Brdy. Jedním z důvodů změny byla dojezdová vzdálenost od Prahy, která činila cca 20 minut. (zikacek)
  • Veronika Khek Kubařová na MFF v Karlových Varech v roce 2021 řekla o filmu: „Natáčení pohádky Tajemství staré bambitky 2 pro mě osobně bylo například specifické v tom, že jsem se musela naučit jezdit na koni. A to poměrně suverénně a rychle.“ (rakovnik)
  • Po celou stopáž filmu chybí ve staré loupežnické bambitce křesadlo, resp. křesací kámen. Bambitka by tak v žádném případě nemohla vystřelit, přesto ve filmu vystřelí. (Aporol)

Související novinky

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!

30.06.2022

Ostrý bude již samotný start. Kapela Mig 21 vystoupí posílena o šedesátičlenný orchestr Národního divadla a dvacetičlenný sbor Národního divadla pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka. Tím ale… (více)

Reklama

Reklama