Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

Saglos

Z úcty k práci filmařů má člověk spousta práce, aby to nepřepl. Dokouká s vypětím sil do konce a více než jednu hvězdu fakt nemůže dát. ()

Korpy22

Udělat dobré pokračování úspěšného prvního dílu, to je vždycky kumšt. Staré bambitce se to povedlo tak na 60%. Postavy jsou vtipné, herecké výkony Vetchého, Lábuse a Kubařové jsou autentické. Zde ale nastává má první otázka. Proč zrovna Veronika Khek Kubařová? Proč partnerku Vetchého (1962) hraje Kubařová (1987), která je o 25 let mladší a v pohádce je stejně stará jako dcera Anička hrnčířka. Rozhodně zde nechci vypadat jako nějaký zaostalec, vím, že tyhle věci se v normálním životě dějí a dít budou, ale přijde mi, že do této pohádky se to nehodí, a mohli vybrat herečku, která by byla Vetchému věkové blíž. Herečka, která si naopak pochvalu zaslouží je malá princezna Valentýna Bečková, která rozhodně předvedla svůj velký kus talentu. Další, ale velmi podstatná složka pohádky je hudba. O tu se zde postaral Václav Noid Bárta a jeho rukopis lze rozeznat. Přesto se ale nemůžu zbavit dojmu, že pouze vykradal první díl a nebo jiné známé melodie z pohádek. Písničky jsou nechytlavé a texty spíše bídné. Tahle nová pohádka není ani průšvih, ale ani nadšení. Jsou tam věci, které se dali udělat lépe, k tomu, aby byla dokonalá. ()

Radko4

Mal som síce veľké očakávania, vyzeralo to celkom sľubne, no po prezretí musím skonštatovať, že ma táto druhá časť moc neoslovila. Dlho, dlho sa ten dej moc nevyvíjal, až na konci prišla celková pointa, zamotalo sa to. Celkom rýchlo sa ten dej aj ukončil, čo sa mi moc nepáčilo. Tri hviezdičky dávam za celkom slušnú hudbu, výpravu, kostýmy a obsadenie. Ale prvá časť bola oveľa lepšia, ako táto druhá časť. ()

Jareth

Proč dělají pokračování docela fajn věcí, u kterých je hned od začátku jasné že to pokračování nechce a že to bude o ničem, a ano měl jsem pravdu. Jedna věc co drželi jedničku byli písničky, ty jsou i ve dvojce ale o hodně, ale hodně horší, a líbila se mi snad jen jedna. Herecké výkony nic moc. Prostě další zbytečné pokračování ()

RiMM

Hodnotím na 5, aj ked citam pozitinve hodnotenia tak kazdy dava priemerne 3. Ja hodnotím za nas, kde napriek negatívnym ohlasom bola skvela hudba, veľmi slusný spevacky vykon aj ked vo filme mozno dlhši spev je na škodu, nam sa pačil. Ondrej skvely vykon ako vždy a dokonca vyzeral mladši než v skutočnosti je, ale tym nevravím, že ostatní boli na tom zle.  Brepty Jirku Lábusa dodavali štavu a držali aj malych v strehu. Mirek Vladyka perfektne kontroval. Za mna si rozprávku radíme medzi lepšie. Dá sa to robiť aj bez násilia, sexu...skrátka klasika naších detských cias. ()

Cacorka_eliz

Kubařová je fakt výborná! Zachraňuje celý film. Bárta je skladatelsky neschopný, ale píseň, kterou zpívala Kubařová je velmi ucházející a jestli to zpívá opravdu ona, tak smekám. ()

LoneGunman

Je to nastavovaná kaše snažící se vytěžit první díl? Jasně. Je to ale nesmysl, na který se nedá dívat? Ne, to ne. Jako odpolední televizní pohádka to fungovat může, některé momenty jsou fajn. Třeba králův marš do sousedního království je vlastně (v rámci žánru, samozřejmě) docela epický. ()

suchol

Od druhého pokrčování nějakého filmu většinou moc nečekám. Tak tomu bylo i v počátku 2.dílu Bambitky. Postupně jsem se však zorientoval ve spletitém ději, strávil to množství osob, všelijak se proměňujících, a nakonec se mi ta pohádka i v tom pokračování docela líbila. Přestože ty písničky už nebyly tak hezké a vedle toho zmateného děje i herecké výkony nebyly tak dobré, jako v tom originálu. ()

Marcimor

Pracovní název byl nejspíše "Král Jelito" a zpívané pohádky a muzikály vlastně nesnáším (výjimkou jsou pouze Vlasy M. Formana), ale přesto... Vetchý s Kubařovou mě opravdu bavili, a to včetně zpívaných scén, které mi (zcela nečekaně) přišly velmi dobře zhudebněné a otextované a v případě jejich duetu i vtipně sestříhané. Škoda, že takový nebyl celý film. Možná bych pak na tento typ pohádek změnil názor. Takto 3 hvězdy - s odřenýma ušima. ()

Petbrab

Hrůza a děs. Zachraňují to akorát písničky, malá princezna a duo Lábus/Vladyka. Jinak křečovitý humor za každou cenu, příšerný Klus a přehrávají Vetchý. Alarmující, jak se i do pohádek musi nenápadně nacpat levičácké myšlení, kvóty na herce černé pleti a práva LGBT. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!