Ludva

[2010-05-08][2020-12-03] * Tak konečně jsem viděl původní Sabrinu. Její kvalitní remake ji v mnohém věrně kopíruje, jindy je jen trapným plagiátem, a na druhou stranu modernizací občas překoná některé přeci jen už zastaralé sekvence. Bavil jsem se výtečně, ale po pravdě, čekal jsem (díky režisérovým kvalitám) maličko víc. ()

Yossaretix

Dobrá romantika, Audrey byla opravdu nádherná a k tomu výborná herečka, umí tak dobře rozněžnit :-), pouze Bogart mi zde vůbec nesedl, vlastně to trochu kazil a moc jsem mu zamilovanost nevěřil, i když v komediálních pasážích byl dobrý, dialogy chytré a přirozené. ()

Godlieb

Tak tohle je moje "cukřenka". Billy Wilder prokázal, že umí na plátně skloubit tři tak rozdílné talenty (a povahy) a jeho dílo časem zestárne méně než mnohé jiné klasiky ze stejné doby. Ano, je to pohádka, ale krásná pohádka, všichni tři představitelé hlavních rolí jsou ve svých typických polohách, Humphrey Bogard je starý cynický bručoun (vždycky vypadal staře), za každým úsměvem "Dala bysis říct, brouku?" Williama Holdena je málem slyšet to ječení fanynek padajících do mdlob a Audrey Hepburnová je taková ta něžná kráska s očima laňky, zpočátku v šatičkách a lá "maminka mi to šila po večerech na stroji", vystřídaných trojicí asi nejúžasnějších modelů co jsem kdy ve filmu viděl (vedou ty první), jiskření mezi Sabrinou a Davidem je skoro hmatatelné (však jejich představitelé byli dokonce zasnoubeni), Humphrey se v některých scénách neskutečně paroduje ("Podívej se na mě, jako student s náběhem artritidy!"), garáž nabitá nádhernými klasiky (vede Davidův Nash-Healey a Cadillac 1954 sedan) a Audrey zpívající La Via en Rose. Tenhle kousek patří do mojí TOP10 zcela zaslouženě. ()

Shameeka

Hrozně se mi líbí atmosféra filmu, je to prostě klasika. Miluju to poklidné tempo filmu, působí na mě strašně kouzelně. Trošku mě štvalo jak je Audrey asi tak 2/3 filmu naivní (nevím jak jinak to popsat, možná až moc éterická?), ale to je jediné mínus. Humphrey je neuvěřitelně charismatický chlap, pěkně se mi na něj koukalo. A docela jsem se pobavila, ten film je vtipný :) Suma sumárum 100% ode mne za vzpomínku na staré časy, kdy filmy byly jiné. ()

audrey.ley

Nebudu pokrytecky zapírat, že kdyby se film natočil dnes, tak scénarista dostane mokrý hadr na hlavu. Místy je to dost klišovité a přeslazené, v určitých pasážích z toho kýč a med doslova teče, ale proč si jednou za čas nedopřát něco sladkého, zvlášť pokud vám to naservíruje tak božská bytost, jakou Audrey Hepburn beze sporu byla? ()

sun.eagle

Nesčetněkrát omílaný vzorec jak chudá děvečka ke štestí v podobě bohatého prince přišla je tady podán nejen díky hlavním představitelům ale hlavně Wilderovi tak kouzelně. Audrey neskutečně nádherná jako vždy a v soubojí sympatií "chladný samotářský mrzout" vs playboy kterému stačí lusknout prsty a kalhotky padají ke kotníkům jsem měl jasno komu budu fandit. Humor si tady taky najde své místo, střídmě dávkovaný ale o to víc působivý. ()

Monika95

Další skvělý film s Audrey Hepburn. Nádherné šaty, prostředí Ameriky v padesátých letech, krásní lidé i scénář. Jediné co mě fakt naštvalo bylo, že jsem doufala, že Sabrina chystá léčku na Davida, po návratu z Paříže a ne, že to myslí vážně! :) ()

McGuffin

Zdá se pěkně vykutálená, tahle mladá chudá Sabrina, jenže neudělejte to, když vám štěstí leží u nohou. V Paříži se naučí nosit šaty, boty na podpatku, upravené vlasy a pohybovat se v lepší společnosti a když se vrátí domů do New Yorku, sbalí na to bohatého floutka a nakonec jeho ještě bohatšího bratra. Hodně lidem z toho vypadávají oči z důlků, ale v posledku tomu tleskají nejen chudí, ale smíří se s tím i bohatí. Proč ne, je to jen hra, divadelní, autor Samuel A. Taylor. Scénář z toho udělali Ernest Lehman, opět Samuel A. Taylor a Billy Wilder, současně též producent a režisér. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

simpanz

Nemohl jsem si přát žádný lepší film k zakončení roku 2022, než je tato klasika (škoda, že doposud nenadabovaná [?], ale slyšet to v originálním znění je ještě cennější). Správně suchý Humphrey Bogart, bohužel už na sklonku své kariéry, což tomu dodává zvláštně smutný nádech, a pohádkově krásná a kouzelná Audrey v jedné ze svých nejlepších rolí. Dílem křehká dívenka, dílem femme fatale. Ve scéně v garáži jsem jako dospělý chlap přivíral oči, protože jsem ji odtamtud nemohl vytáhnout. :) Milé, dojemné i vtipné, zlatý filmový fond. Zde se nebojím nazvat to 100% záležitostí! ()