Ghosts

• USA Michael Jackson's Ghosts

40minutový muzikál, ve kterém hraje Michael hned několik rolí sám. Využívá k tomu speciální make up a speciální efekty, mění hlas. Film Ghosts byl i kritiky přijat jako film, který mění zaběhnuté standardy ve filmové práci. Děj: Maestro žije v Normálním údolí a nikomu neubližuje. Nelíbí se ale místnímu starostovi, který ho chce s pomocí lidí z vesnice vyhnat. Nakonec se starosta a Maestro domluví, že kdo dřív uteče, odejde. Film vlastně satiricky ukazuje Michaelův život v posledních letech. Je plný duchů, strašidel a velmi zvláštních situací. (bublajsa)

Terva

CITÁT - Je to divný patron. Takový sem nepatří........ Michael Jackson alias Duch - Řekl jsem vám, že tu nejsem sám ?......... To je má rodina. Podmanivý veselý příběh ze špetkou lidskosti převážené k dětské nevinnosti. Pěkná choreografie a masky. CITÁT - Ještě se nebojíte ?........ Písně Michaela Jacksona nemusím ,ale musím uznat, že má (měl) pěkné videoklipy. Každý, který jsem viděl byl prostě propracovanej. Ghost mezi ně rozhodně patří. CITÁT - Promiňte, je tohle strašidelné ?........ Na výrobě tohoto klipu spolupracoval i Stephen King. ()

corpsy

Snímok dostal označenie THRILLER 90. rokov. Nieje až tak drsný ako spimínaný videoklip, čo sa tíka výpravy a trikov, prekoná ho s prehľadom - ono ich aj delí takmer 15 rokov. Vedel by som si to kľudne predstaviť ako celovečerák, to čo sa tvorcom podarilo rozvinúť na ploche trištvrte hodiny, by nepochybne zafungovalo aj pri dlhometrážnom filme. ()

sidzej

Stan Winston bol velky clovek. V tomto kratkom filme vsak dokazuje, ze okrem povestnej technickej zrucnosti (masky, triky) oplyva aj slusnym rezijnym vedenim (vyborna praca s atmosferou, hudbou, kamerou, strihom a emociami). 80% ()

ledzepfan

njn-v tom hodnocení je spousta sentimentu, který mi přivírá oči před docela slabším příběhem a celkovým kýčovitým feelingem, ale co na plat- jako malej jsem to miloval a i dnes musím uznat vysoký technický level ..o hudbě snad ani nemusím mluvit... ()

GodComplex

Vyborne. Michael Jackson jiz ve sve blede plasticoidni forme do podobne zahrobniho snimku zapadne jako ulity, maskeri s nim meli hned ulehcenou praci a mohli se tak vyradit na ostatnich, vcetne Jacksonovych alterego personalit. Kdyz jsem dodatecne zjistil, ze hral i toho tanciciho tlustocha, tak sem docela cumel. Na druhou stranu pokud ma film na svedomi tvurce masek a efektu k Teminatorovi, Predatorovi a Alienovi - Stan Winston, pak by vas nemelo nic prekvapit. Vse ostatni take slape - predloha S. Kinga, puvodni hudba, vyborne undead tanecky, dokonce sympaticky Michael Jackson jako herec. Bohuzel to na me cele pusobilo, ze je to tak nejak o nicem a postrada to smysl. Pokud to ale berete jen jako jakysi prodlouzeny detsky zahrobni videoklip, pak je vse v naprostem poradku. 7/10 ()

gogos

Michael Jackson, jak ho neznáme... Jeden z nejlepších "klipů" vůbec. Perfektní je také závěrečná část "making of" s maskováním krále popu... ()

Makky

Milujem Jacksonov perfekcionizmus a zmysel pre detail. V spojitosti s majstrom Stanom Winstonom vytvorili zábavné dielko s množstvom digitálnych efektov, ktoré sú úžasné ešte aj dnes. Michael sa evidentne vyžíval v atmosfére a hororovosti snímku, a nebolo to vôbec na škodu. 4/5* "Did I scare you?" ()

starbrejkr

Takhle nějak bych si představoval ideální videoklip (pokud pominu, že to má skoro 40 minut:-)) Skvělá hudba doplněná prostinkým příběhem, zvláštní atmosférou a HLAVNĚ úžasnými triky! Na doladění dokonalosti triků a masek si rozhodně počkejte na závěrečné titulky, čeká vás jedno nemalé překvapení. Stále nejsem žádným velkým fanouškem Michaela Jacskona, ale čím dál tím víc ho poznávám, musím říct, že ten člověk má něco do sebe... ()

Mylouch

Zámecký rocker Michael hraje nepěknou hru se středostavovskými Američany, až je postaví do role zkoprněle statických diváků svých tanečních kudrlinek, v nichž kreace porušují logiku nejen gravitace, ale i plynulého příběhu, a jsou sice technicky tanečně, hudebně i trikově zvládnutou, ale samoúčelnou hříčkou. Dlouhý kraťas s vlažnou pointou, nastavovaný klip bez dynamiky příběhu. Škoda tolika práce. MJ kontra Big Dad aneb Mí teenageři mi rozumějí. 2-3* ()

Decker

Pohybova magie Michaela Jacksona spojena s trikovym umenim genialniho trikoveho specialisty Stana Winstona rozhodne neni nezajimavy napadem. Ten napad presel z rise pohadek (kde se vsak odehrava) do skutecne podoby a je jednim z nejlepsich Jacksonovych filmu. Pokud si libujete v Jacksonovych tanecnich kreacich a nevadi vam trocha krivych zubu a odlupujici se kuze, tak si rozhodne nebudete stezovat. ()

A.L.E.S.

Film jsem viděl úplnou náhodou na Nově, kdy tehdy byla ve svém rozkvětu a pořádala hudební hody, během nichž byl vysílán i tento snímek. Dokonce jsem viděl i takový "film o klipu", jak jednotlivé scény vznikaly. I když mám na Michaela Jacksona svůj názor, tohle mu nelze upřít a rozhodně jsem se při této duchařině bavil. Je do posledního záběru našlapaný velmi precizními trikovými efekty. Že Michael hraje i starostu, jsem věděl, ale o dalších třech rolích jsem neměl ani ponětí. Proto jsem se k němu po 14 letech vrátil a podíval se na něj znovu. Ještě teď nevycházím z úžasu. ()