Dva piloti letectva Spojených států, major Victor Deakins a kapitán Riley Hale, jsou vysláni na zkušební let se dvěma atomovými raketami – mají simulovat přelet hranic. Deakins náhle na kolegu zaútočí, katapultuje ho a obě bomby shodí. Nálože však nevybuchnou, protože jsou blokovány proti nehodám a Pentagon vyšle na místo nehody mladého důstojníka Gilese. Záchranná četa v troskách letadla nenajde těla pilotů,ani rakety. Situace, kdy letectvo ztratí nevybuchlou atomovou bombu, má v Pentagonu krycí název Zlomený šíp, a tato akce právě nastává... Podle posledního Deakinsova hlášení celý incident způsobil Hale. Ten se mezitím probral z mdlob a je zatčen Hlídačkou Národního parku Terry, která ho našla. Podaří se mu ji však odzbrojit a vzápětí musejí prchat před Deakinsovými muži. Ti jsou domluveni se skupinou překupníků, kterým mají „ztracené“ atomové bomby prodat. Riley si domyslí, o co jde, vysvětlí vše Terry a společně se pustí do pronásledování konvoje, který ukradené bomby převáží. Jenže protivník je velice silný a neštítí se ničeho… (TV Prima)

majorzeman13

Pěkný,dobrý,slušný solidní akční film !! John Travolta je zde skvělý záporák . John Woo má,ale na víc !? Hudba od Hanse Zimmera též potěší.............. ()

Jirkacek

Snímek Operace: Zlomený šíp byla pro mne docela sázkou na jistotu, protože režisér John Woo patří mezi mé oblíbené a spoustě jeho filmům jsem udělil pět hvězd. Navíc dvojici hlavních hrdinů hráli skvělí herci a jako třešnička k nakousnutí tu byla ještě krásná strážkyně parku Samantha Mathis. Prostě to nemůže být špatný film, říkal jsem si, když jsem si jej pouštěl poprvé. Nejenže se mé tušení potvrdilo, ale dokonce jsem byl nadšen ! Pořád se něco dělo, jedna akce střídala druhou a nudu nebyl čas. Kvalitu tohoto snímku podtrhuje fakt, že i napodruhé zůstala paní nuda za dveřmi našeho obýváku a do TV nebyla vpuštěna. Pak jsem zlomený šíp několik let neviděl a kvůli objektivnímu hodnocení a kvalitnímu komentáři jsem se doma na něj podíval ještě potřetí. A vůbec jsem nelitoval dalších 108 minut, které jsem s oběma hlavními hrdiny strávil. Jedním z nich byl Vic Deakins, jehož si zahrál John Travolta a docela nechápu fakt, že i když tohoto herce zrovna nemusím, často filmy s ním mají ode mne plný počet cípatých. Druhým hrdinou byl Riley Hale, ztvárněný Christianem Slaterem, kterého mám naopak mezi oblíbenými herci. Oba byli piloti nejmodernější americké stíhačky, kteří při jednom cvičném letu nad pouští v Utahu měli na palubě dvě jaderné rakety. Deakins neměl v úmyslu trávit další čas v armádě a tak naplánoval havárii letounu tak, aby se obou zbraní zmocnil a prodal je armádě zpět za miliony dolarů. Při souboji v kokpitu Halea katapultoval a spolu se svou bandou se opravdu raket zmocnil. Předcházelo tomu mnoho soubojů mez vojáky, bandou vrahů vedených Vicem a Halem, který se spojil se zmíněnou strážkyní parku Terry Carmichael. Jak jsem psal, pořád se něco dělo, k mé radosti při honičkách byla použita technika v podobě vrtulníků, džípů, motorových člunů, letadel a na konci filmu i vlaku. Atraktivní dvacetiminutová scéna na jedoucí soupravě okamžitě přidala hvězdičku navíc, protože od malička vlaky mám hodně rád. Celý film byl v podstatě od začátku do konce hlavně soubojem mezi oběma bývalými kolegy piloty, i když se k tomu přimíchalo spoustu dalších lidí, kteří bojovali na obou stranách. Trochu mne překvapilo, že jedna bomba vybuchla, zbývalo v závěrečných minutách otázku, jestli dojde i na výbuch druhé rakety, což měl Vic v úmyslu. Výsledek neprozradím, stojí určitě za to, se na tento výborný film podívat. Suma sumárum , jak jsem už naznačil v komentáři, uděluji snímku Operace: Zlomený šíp pět zlomených hvězdiček *****. ()

serbero

Keď som to videl prvýkrát tak to bolo zaujímavejšie ako keď som si to pozrel po 15 rokoch. Priemerný akčný film. Travoltov výkon v úlohe záporáka bol nadpriemerný , no ostatný herci to dosť odflakli, možno už zlýhal casting a výber hercov. ()

Rene.Laskavy

Tak tohle můžu! Travolta je ve svém živlu a bere si na pomoc celou řadu devadesátkových záporáků (i klaďasů). Slater je lehce nevýrazný a tak se spíše veze na Travoltově vlně, ale nutno uznat, že tady by to měl těžké každý. J.W. opět rozehrává téma přátelství, chamtivosti, zrady a žhavého olova. Téma, které umí rozehrát jako málokdo a ono to zase funguje! Akce, výbuchy, honičky s Humvee, vlak, letadlo, voda, ... živl střídá živl a člověk se veze a těší na další Deakovu scénu. Kdo jen tak rozmlátí klávesnici atomovky? Deak. Deak je frajer, buď jako Deak. ()

andy60

O co více akce, o to méně propracovaný scénář. Jeden výbuch stíhá druhý, honičky, přestřelky..., prostě nenáročná zábava. ()

Prepperka

Za mně supr odpočinkový film. Není to skvost pro oči ani scénářem, ale já ho miluju. Skvěle si u něj odpočinu a vyčistím hlavu. Film ani postavy se neberou vážně, a to je to co mne táhne. Travolta perfektní jako vždy, s každým záběrem nám servíruje že na to má a ještě ani nesáhl do rezerv. Je to prostě frajer, myslím že bez něj by byl dojem z filmu poloviční. Takhle v žánru odpočinkových filmů nemůžu jinak než za 4. ()