Dva piloti letectva Spojených států, major Victor Deakins a kapitán Riley Hale, jsou vysláni na zkušební let se dvěma atomovými raketami – mají simulovat přelet hranic. Deakins náhle na kolegu zaútočí, katapultuje ho a obě bomby shodí. Nálože však nevybuchnou, protože jsou blokovány proti nehodám a Pentagon vyšle na místo nehody mladého důstojníka Gilese. Záchranná četa v troskách letadla nenajde těla pilotů,ani rakety. Situace, kdy letectvo ztratí nevybuchlou atomovou bombu, má v Pentagonu krycí název Zlomený šíp, a tato akce právě nastává... Podle posledního Deakinsova hlášení celý incident způsobil Hale. Ten se mezitím probral z mdlob a je zatčen Hlídačkou Národního parku Terry, která ho našla. Podaří se mu ji však odzbrojit a vzápětí musejí prchat před Deakinsovými muži. Ti jsou domluveni se skupinou překupníků, kterým mají „ztracené“ atomové bomby prodat. Riley si domyslí, o co jde, vysvětlí vše Terry a společně se pustí do pronásledování konvoje, který ukradené bomby převáží. Jenže protivník je velice silný a neštítí se ničeho… (TV Prima)

pearl_jam

travolta je cool záporák, dobrá akce, ale zdá se mi to, nebo je christian slater v tomto a ve většině ostatních filmů jalovej až běda? ()

Jiří K. odpad!

Drsnej Travolta a jeho hlášky, atomové hlavice, tajné kódy, spousty přestřelek se světelnými náboji (pro efekt), krásné dvacetileté důstojnice, odvážní agenti, podle poslední módy vyšnořené agentky, špionáž alá Čtyřlístek, nehostiná nevadská poušť, spousty frází a klišé (to je ale klišé:), akční scény hodné Červeného trpaslíka, prostě normální akčňák hollywoodské provenience, rozuměj: trapný film hollywoodské provenience. ()

Cracker

Atómovka preletí v 100km/h cez vagón začne horieť a ešte sa skotúla z 10m svahu. Akoby zázrakom sa nič nestalo alebo skôr hlúposťou??:) ()

Nemik96

Stejně dobré jako film Operace hacker, znova John Travolta jako charizmatický záporák znová pořádná akční jízda se skvělým hudebním doprovodem jen Hackmana vystřídal Slater a misto Berry tady máme Samanthu Mathis.I přes to že Zlomený šíp je starší kousek rozhodně nepatří do starého železa. Uděluji 4****. ()

iXtr3m3

Opäť klasika akčného žánru 90-tych rokov ako višitá. Psycho Travolta, Slater v jednej zo svojich najväčších úloh a úspechov, Howie Long v skvelej forme. Woo sa nezaprel a Zimmer ho skvele podporil. Toto môžem kedykoľvek kdekoľvek. ()

bila.tecka

Zářný příklad filmu, který je možné skouknout pouze jednou a ideálně v teenagerském věku. Nadšení ze stylového padoucha Travolty a svižného střihu akčních scén opadá v momentě, kdy se pokusíme srovnávat s jinými současnými výplody tohoto žánru. Ve své době byl Woo v kurzu a jedinečnou hudbu Hanse Zimmera dokážu poslouchat i samostatně (především díky kytarovému motivu...). Ale dnes..? ()

dopita

Dějově celkem tradiční akční thriller. Ovšem odvyprávěný velmi dynamicky. Je to jeden z mála akčních filmů, kde se závěrečné akční vyvrcholení neodehrává v noci, ale za bílého dne. Rozhodně jeden z povedených amerických kousků Johna Woo. John Travolta filmu vládne, Christian Slater se snaží, ale jako Travoltův soupeř moc přesvědčivej není a Samatha Mathisová byla vždy má oblíbenkyně. Hans Zimmer napsal velmi pěknej hlavní hudební motiv. Jako oddechovka film nezklame. ()

pedro33

tento film trochu starne, ale je fajn, Travolta ako zaporak je dobry, ale najlepsi je pan Zimmer a jeho soundtrack... ()

divak84

John Woo se prostě nezapře. Kam může. tam strčí slow-motion, jenže ne všude funguje. zapletka není nezajímavá, konec není uražející, ale tak nějak to nepřináší žadnou solidnější zabavu, nic nového pod sluncem. ()

Paity

John Travolta si to evidentně užíval a stal se z něj super padouch, kterému jsem vlastně držel palce. Protože Christian Slater je až tak pan správný až se vám chce řvát. Navíc scéna s nadskakujícím Hummerem a vysvětlením, že si koupí akcie Volva a bude vyráběh nejbezpečnější auta na světě, to je super. ()

Angelino

V komunite kde som sa vtedy pohyboval to bolo jednoducho cool. Na Travoltov štýl fajčenia z tohto snímku sme balili baby. Možno nie objektívnych ale nostalgických 75% ()

mirkaaa

Vynikající záporák John Travolta vs tuctový klaďas Christian Slater. Tento akčnák se mi líbil, nepostrádal napětí a nejlepší byla závěrečná honička na jedoucím vlaku. Prostě pohodová a svižná podívaná. ()

Standito

John Woo s jeho klasickými neduhmi - debilný dej, efektná, ale maximálne nereálna akcia, bez nadhľadu (hádam až na Travoltu - hviezdička za jeho záporáka). ()