Dva piloti letectva Spojených států, major Victor Deakins a kapitán Riley Hale, jsou vysláni na zkušební let se dvěma atomovými raketami – mají simulovat přelet hranic. Deakins náhle na kolegu zaútočí, katapultuje ho a obě bomby shodí. Nálože však nevybuchnou, protože jsou blokovány proti nehodám a Pentagon vyšle na místo nehody mladého důstojníka Gilese. Záchranná četa v troskách letadla nenajde těla pilotů,ani rakety. Situace, kdy letectvo ztratí nevybuchlou atomovou bombu, má v Pentagonu krycí název Zlomený šíp, a tato akce právě nastává... Podle posledního Deakinsova hlášení celý incident způsobil Hale. Ten se mezitím probral z mdlob a je zatčen Hlídačkou Národního parku Terry, která ho našla. Podaří se mu ji však odzbrojit a vzápětí musejí prchat před Deakinsovými muži. Ti jsou domluveni se skupinou překupníků, kterým mají „ztracené“ atomové bomby prodat. Riley si domyslí, o co jde, vysvětlí vše Terry a společně se pustí do pronásledování konvoje, který ukradené bomby převáží. Jenže protivník je velice silný a neštítí se ničeho… (TV Prima)

J.e.r.e.c

Nevím, z čeho byl Karel tenkrát zlomenej, když Rusáci nám nakopali zadnici až o pěkných pár let později. Možná z toho, že další Johnův film byl ještě o něco vyblitější a méně stylový, než Živý terč. Christian Slater s výrazem vyoraného sysla je akční hrdina asi jako ochranka z Lidlu, jasný castingový fail. Díkyquentinu alespoň za toho Travoltu (a Trávníčkův dabing). ()

TaNya_

Podle mě dost zahozenej potenciál, čekala sem od toho trochu víc. I tak ale super Travolta a slušně i Slater, takže jako odpolední oddechovka to stačí. Velkým plusem hudba od borce Zimmera. ()

hospoda96

Travolta si záporáka užívá, akce i soundtrack fajn, Slater mi přišel docela nevýraznej to už líp zahrála ta ženská a na Wooovu největší americkou pecku Tváří v tvář se to prostě nechytá. ()

HanSolo

Velmi slušný akční film, který se dá zhlédnout i po několikáté. Trochu mu škodí jen občas pomalejší tempo (to pomalejší tempo myslím ve scénách, kde nevystupuje geniální John Travolta). ()

JUWA

Zlomený šíp je dynamický akčný film,ktorý rozhodne zabaví,ale jeho najväčším problémom je herecké obsadenie.Ústredná dvojica zložená z Christiana Slatera a Samanthy Mathis je každému dosť ľahostajná,pretože medzi nimi nefunguje nijaká chémia,nič čo by donútilo diváka držať im palce,ako napríklad Sandre Bullock a Keanu Reevesovi z Nebezpečnej rýchlosti.Slater sa proste vôbec nehodí na takýto typ úloh,nedokáže utiahnúť film vlastními silami,čo jeho ďalší akčnák Povodeň len potvrdzuje. Zato John Travolta sa doslova vyžíva v úlohe zločinca Dickinsa.Jeho charizma tu presne sedí,záporáka skvele zahral a navyše svoju postavu okorenil skvelými hláškami.(Kto by si nespomenul na skvelú repliku o Volve?) V akčných scénach nie je veľmi cítiť zvyčajný štýl Johna Wooa,typických spomaľovačiek tu nájdeme poskromne,ale je vidieť,že prestrelky majú svoj štýl,síce je ich len zopár,ale akcia je v nich správne dávkovaná.Navyše sa odohrávajú v dobre zvolených lokalitách(baňa,kaňon),čo filmu dodáva správnu atmosféru,rovnako ako aj Zimmerová hudba či skvelé prostredie Arizonskej púšte. Zlomený šíp je teda nenáročný film s kopou klišé,čiže taký,aký si pozriete,keď potrebujete len vypnúť mozog a baviť sa.Nikto však od toho ani nič viac nečaká... ()

Quendi

Tři hvězdy za Christina Slatera. Travolta jako charismatický záporák? Jeho vlastními slovy řečeno - "he doesn´t have a guts for that". Jediné plus jeho postavy je, že mu cvaklo. Ženská hrdinka naprosto přehlédnutelná, jiskření mezí ni a Christianem zcela nulové. ()

Bigfuckman

Vcelku vtipná komedie nikoli akční film. Velmi jsem se bavil u pár opravdu vybraných akčních scének jakožto výbuch atomové bomby v dolech, či super rychlý běh hlavního "klaďáka" , že mu ani Hammer nestačí a to ještě stačí chytnout pistoli a hbitě ji použít a nemusí to být jen na výše zmiňovaného Hummera, ale i na helikopteru vzdálenou dobrejch 50 metrů. Trefit na takovou dálku pohybující se vrtulník je opravdu čin hodný génia. Travolta už mě už nudí v těch rolích záporáka co si vždy ví rady a nakonec ostrouhá. ()

Tominni

Dobrý akční film, nic víc, nic míň. John Woo umí bezesporu lepší filmy, ale Travolta se Slaterem dokážou vést film celkem svižně k očekávanému konci. Travoltovi zaporná role sedla, děj má spád.......***/**** ()

Kuzmik

Další z filmů, kde John Travolta předvedl drsňáka, který přejde na špatnou stranu s obdivuhodným výkonem. Filmy z vojenského prostředí zbožnuju a tenhle není výjimkou. Trochu mě zklamal soundtrack filmu, kde snad po celý film zněla jediná písnička. Příběh stál opravdu za to a akční scény na mě působili dost realisticky - perfektní práce režie. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami. ()

Romeroo

Ne tak kultovní jako Tváří v tvář, ale přesto velmi dobré. Chemie mezi Travoltou a Slaterem funguje celkem slušně, a když John přidává svoje hlášky je o zábavu postaráno....slušná zábava na oddechnutí, když je venku deštivo. ()

haffen

Fakt neviem prečo som tomu dal až tri hviezdy. Slabučké a miestami na hlavu padnuté konverzácie typu: "Vyteká nám benzín (Hummrovi haha). Asi nám prestrelili nádrž". No efektovo si mohli dať trošku viac pohov. Občas to zaťahuje až do Emmerichových tesnotkových perverzností. Zatiahnuť to do väčšej logiky a lepšej akcie, nech to má drive ako napríklad Skala. Ale ako podmaz ku inej činnosti tento film plne postačuje. ()

borohub

Průměrný film, jako nějaké zvukové pozadí dobré, ale jinak asi fakt ne. Travolta je ze všech herců asi nejlepší, ostatní jsou bídní (nj. D. Lindo taky nebyl špatný, ale to je asi proto, že ho mám jako herce docela rád..). 50% ()

Hawaj

Béčková kravina se super zoufalou režií akčních scén, včetně nesmyslů jako je schovávání se před střelbou za plaňkovým plotem a podobné komediálnosti. Hrdinové s rychlostí reakcí měňavky těsně před umřením. Cílová skupina chovanci ústavu duševně slabších po lobotomii. Jedně jako konkurence Bláznivé střely by to možná mohlo získat nějakou tu hvězdu navíc. To sem měl teda Johna Woo za většího kabrňáka. ()

horor2

Jako milovník akčních filmů požaduji u tohoto žánru 3 věci. 1 - Hlavní hrdina ( sympaťák ). 2 - Hlavní padouch ( hajzl ) a 3 - Závěrečnou bitku mezi nimi. Jelikož tento film splňuje všechny moje požadavky a obohatí ho navíc slušnou akci, hláškami + se vším, co k tomu patří, budu nadmíru 100% spokojen. ()

johnsnow

Šmakocinka od Wooa. Slušná akcia, výbuchy, humor, Travolta je brutálny psychopat, Slater sa tiež hodí do role, slečna policajtka šumná. Ja som spokojný a dávam plných 5*. ()

PlayEasy

Možná jednoho dne pochopíme, že ten film je celý vlastně jedna velká prdel z diváka a dáme 5 hvězdiček. My se zatím ovšem smáli jen trapnosti... 40% ()