Dva piloti letectva Spojených států, major Victor Deakins a kapitán Riley Hale, jsou vysláni na zkušební let se dvěma atomovými raketami – mají simulovat přelet hranic. Deakins náhle na kolegu zaútočí, katapultuje ho a obě bomby shodí. Nálože však nevybuchnou, protože jsou blokovány proti nehodám a Pentagon vyšle na místo nehody mladého důstojníka Gilese. Záchranná četa v troskách letadla nenajde těla pilotů,ani rakety. Situace, kdy letectvo ztratí nevybuchlou atomovou bombu, má v Pentagonu krycí název Zlomený šíp, a tato akce právě nastává... Podle posledního Deakinsova hlášení celý incident způsobil Hale. Ten se mezitím probral z mdlob a je zatčen Hlídačkou Národního parku Terry, která ho našla. Podaří se mu ji však odzbrojit a vzápětí musejí prchat před Deakinsovými muži. Ti jsou domluveni se skupinou překupníků, kterým mají „ztracené“ atomové bomby prodat. Riley si domyslí, o co jde, vysvětlí vše Terry a společně se pustí do pronásledování konvoje, který ukradené bomby převáží. Jenže protivník je velice silný a neštítí se ničeho… (TV Prima)

Andersis

Mám rád když John Travolta hraje padouchy, tady mu to zvlášt sedlo. John Woo ještě nebyl z formy a šlo to vidět. ()

MartinezZ

V podstatě už klasika, nijak závratné, nijak zvlášť špatné, prostě takový béčkový standard. Kromě klišé a pitomých dialogů mě tak zarážela jen jedna věc: nehodící se Zimmerova hudba. V téhle době se Zimmer ještě nevykrádal a jeho hudba z tého doby je skvělá, proti tomu žádná, ale umím si zdejší "tracky" představit spíš u nějakého historického velkofilmu nebo nějakého romantického filmu. Tady je v některých scénách použitá hudba až nepatřičná. ()

mysiak

Woova pecka, ktorá sa natočila v USA, Travolta diabolský dobrý - ešte lepší je vo Face/Off, od toho istého režiséra, a akcia je tá aká sa čakala od Wooa, o príbeh moc nejde, aj keď je dobrým nápadom, je tu akcia a Travolta... ()

Praxis

Dejte do emerickýho ekšn filmu teroristy a pár atomovek a máme vystaráno. Okořeníme to troškou akčních záběrů, efektních výbuchů a máme tady film jak vystřižený z učebnice kinematografie. Je tu Zlomený šíp...Ale Travolta tam neni zase tak špatnej. ()

Ellmariachi

I přes do očí bijící a do koulí kopající nesmysly a nelogičnosti se na to dá vcelku v pohodě mrknout. Faktem je, že víckrát už to vidět fakt nechci. Travolta jako vždy vynikající. Slater se sice snaží být klasickej akční hrdina, ale já mu to nevěřím. Je to čistě jen můj pocit. Fajn bylo to, že kamoška nebyla jen na ozdobu, ale skutečně pomáhala. Směšný ale bylo, že měla lepší mušku, než cvičení vojáci. Velmi dobrá byla hudba, které se většinou nevšímám, ale tady tak nějak fungovala. No 60 za lepší průměr. Ale jen díky JT a s přihlédnutím k tomu, že nějakej pátek už tenhle film existuje. ()

gogos

Toto je opravdu povedeny thriller, Travolta je rozeny zaporak. Se slaterem vytvorili skvelou dvojku. Film je rychly, naslaply, s dobrou hudbou a akcnimi scenami a rozhodne se me to libilo. Po Pulpu je to pro me jeden z nejlepsich Travoltovych filmu. ()

BloodyVamp

Před devíti roky jsem byl z tohoto akčního nářezu na větvi, teď za nostalgii dávám slabší 4 hvězdičky. Ono náboj to stále má, výsledku moc pomohla božská hudba Hanse Zimmera. A Travolta dal vzniknout dalšímu cool záporákovi, který se prostě zapsal to filmové historie. Jeho hlášky, gesta, chování... Děj je stupidní, má spostu nelogičností, ovšem akce brilantní (ale není jí tolik co bych čekal). Bohužel herecky pokulhává Christian Slater, Samantha Mathis s neustále vykuleným výrazem také na věrohodnosti nepřidá. Přesto to má kouzlo moderního westernu. 70%. ()

kaylin

Tak nějak průměrná ukázka své doby a toho, co v devadesátých letech představoval akční film. John Woo zde není tak odvázaný jako jindy (hlavně ne jako ve své domovině) a snímek není vlastně ani tak cool, ani tak drsný. Pořád je to ale celkem úspěšně zvládnutá jízda, která vás dovede až do klasického konce. ()

Thomassi

Velmi slušný akční snímek o krádeži atomové bomby a následné honičce za záchranou. Sympatičtí herci a dobre natočené akční scény. Tohle se Johnovi Woo povedlo. ()

MATADOR

Dvě jaderné hlavice a dva vojenští rivalové. To vše pod taktovkou západem nakaženého Johna Wooa. Nakaženého v tom smyslu, že je to neustále ten typický John Woo, ale který si nedá řict a natočí takovou ptákovinu, která postrádá hrubšího významu (podobně jako MI: 2). Je to stejně tak přeplácané, jako výše zmíněné pokračování, které vypadá tak, že vše bouchá, jako když si malý chlapeček hraje s autíčky. Někomu to možná přijde zábavné, mě nikoliv. Hrozně utahaná operace. ()

Derek

skvelá woo-ovka, ktorá už nie je takým akčným infernom na aké sú fanúšikovia johna woo zvyknutí z jeho hk tvorby, avšak stále ide o dosť nadpriemerný akčňák i keď sa tu viac kecá ako strieľa (ale keď sa to rozbehne tak to stojí za to). ()

Skip

Vcelku slušná akce a pro mě osobně spokojenost. Že to nebylo zase až tak bůhví jaké akční dílo, mi ani moc nevadilo. Už kvůli tomu podzemnímu jadernému výbuchu to stálo za to. ()

Vědma

Christian Slater je tak extrémně nevýrazný, že může hrát jenom lidi, které si člověk nepotřebuje oblíbit, ba ani zapamatovat. ()

Eldrick

Nejradši mám úvodní boxerský zápas spojený s geniálním střihem a geniální Zimmerovou cinkavou melodií. Pastva pro oči. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Major Vic "Deak" Deakins (John Travolta) nosí hodinky značky Breitling Aerospace a Max Wiklins (Delroy Lindo) nosí Rolex. (dyfur) ()

Diamant

Film je slabý pre prítomnosť nelogičnosti, hlavne v jednom prípade: Najprv je povedané, že po 3 neúspešných pokusoch zadať spúšťací kód bomby sa z nej stane len kus kovu, následne však je napriek 3 uskutočneným nesprávnym zadaniam kódu veľký boj o bombu - teda sa k nej pristupuje ako k stále spustiteľnej. ()

Chen

Veškeré výtky se rozplývají ve svižném tempu, hláškách a divoké akci. John Travolta exceluje, Christina Slater se snaží a Samantha Mathis je roztomilá a ráda přiloží ruku k dílu. John Woo v hollywodské produkci mě nezklamal, jako některé ostatní, právě naopak, jeho styl je sice více "americký", ale pořád má svérázný rukopis. ()

Martin741

Od rezisera Johna Woo som videl zatial tusim Zivy Terc, a hoci sa mi film pacil, nikdy som nebol extra fanusikom Woo. V tomto filme je sice dobry scenar /atomove zbrane....../ a hra tu John Travolta, ale je tu kopa nelogicnosti a akcne casti tiez nie su uz tym, cim byvali kedysi. 64 % ()