Ztracené město

• USA The Lost City (více)

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

Thalin

Kdyby to měla být parodie na hledačské filmy, tak asi dobrý. Ale tohle nepůsobí moc satiricky. Asi se to snaží dělat si legraci z klišé hledačů pokladů, ale ne moc povedeně. Skřípe humor, chemie mezi postavami i děj jako takový. Tohle bylo snad poprvé, co jsem někomu roli paka nevěřila, Tatum se na to vůbec nehodil. Padne tam pár hlášek, ale jinak je to vcelku slátanina. Pobavil akorát Brad a toho se rychle zbavili. ()

kladnyhrdina

Honba za diamantem Ressurection. Oproti originálu však velmi klišovité, zcela předvídatelné, a proto nudné.  Postavy vesměs nesympatické až vysloveně otravné. Cameo Brada Pitta sice potěšilo (bylo trošku delší než v Deadpoolovi 2), ale to je málo. Těch pár vtipných situací se vyčerpalo asi v první třetině filmu. PS. Kdyby Sandra Bullock neměla ten třpytivý (naprosto nezničitelný) obleček, ale teplákovku, věřím tomu, že hodnocení filmu by se celkově propadlo o dalších 20%.  Takže stejně jako Gray Mana si to znovu nepustím. Výsledek: 2 hvězdičky, které nestojí za delší komentář. Spíš Ztracený čas. ()

Jansuper

Co se týče tohoto filmu, tak to zprva na začátku působilo jako totální píčovina, kterou sem se obával že nudou vypnu, musím uznat že ten děj a příběh je tak trochu nic moc, postavy docela ok, ale žádné které by mě nějak přirostly k srdci,  musím uznat že akce je tu málo, a jejich kamera občas špatná,  ale i tak dávám 3 hvězdy, skutečně naprosto jednoduchý oddychový film , velmi stručný a přehledný, dialogy jednoduché, i když někdy nic moc dialogy, lokace velmi pěkné, a film poměrně rychle mi utekl, a humor tu taky docela je který někdy funguje, někdy ne, ale jeden z hlavních hrdinů mě fakt pobavil.  Na druhou stranu, není tu nic střeleného a ten film působí fakt reálně ()

mrway

spoilery - Film má zásadní problém. Snaží se být vtipný, ale není. Každou minutu přichází vtip. Nějaké menší lapání po dechu přichází u scénách s Bradem Pittem. Bohužel Brad je na pláně nějakých 10 až 15 minut. Všechny postavy jsou bytostně ploché, o nějakém bližším zkoumání jejich života není moc řeč. Jediná druhá hlavní postava nám řekne, proč se dala na svojí dráhu profese. Jinak tak nějak o nich nic nevíme. Jaký má cíl záporák, co ho k tomu všemu vede? Nikdo neví. Nějaký vývoj postavy dostanou až na úplném konci 10 minut. Hlavní postava, kterou hraje Sandra Bullock, je strašně nesympatická, má v oblibě shazovat ostatní lidi dolů, a být neskutečně otravná. Daniel Radcliffe ztvárňuje boháče a záporáka, který zvládl najít kus toho ztraceného města a koupit jižní část ostrova, kde se vykopávky našli. Nedal si tu práci zabezpečit tak nějak cokoliv. Proto Brad Pitt zvládne napochodovat do objektu, všechny vymlátit, a pak s dramatickým výbuchem odejít. Vlastně ani nevíme, proč by měla autorka románů být kvalifikovaná k nalezení údajného města. Je tam nastíněno, že její zesnulý manžel byl archeolog, ale ona prý byla první, co se snažila překládat obrázkové písmo dávné civilizace. Očividně se jí to povedlo v rámci pár týdnů nebo měsíců (to je vesměs fuk), protože dokáže plynule číst jejich písmo. Takže Daniel Radcliffe unese hlavní postavu, protože má jasno, že si jen ve svém románu nevymyslela význam písma, ale je si jistý, že to ví. Film obsahuje spoustu dalších nekonzistencí. (jakože většinou jdou postavy přesně tam, kam by měli jít, aby úspěšně město našli. I když vlastně postavy mohli jít kamkoliv jinam, protože ten ostrov je tak obrovský, že má vlastní letiště) Nechtěl jsem psát spoilery, ale tam jsou takový blbosti, že bych to bez nich popsat nemohl (samozřejmě je tam víc blbostí než tady napsaný - třeba blbost se židlí - ale vypisovat tu všechno je nad rámec jakéhokoliv člověka) JE TO BLBOST! ()

haruna

Velké zklamání. Nečekala jsem, že film, kde bude celkem dost známých tváří  bude tak nudný, že ho budu postupně posouvat až na konec. Sandra, ač ve většině filmech září, zde nějak pohasíná. A dát jí do dvojice s Channingem Tatumem mě nepřišlo jako dobrá volba, opravdu je ten věkový rozdíl mezi nimi dost patrný.  Jak tu již mnozí psali, film je jen opakování daleko úspěšnějších a zajímavějších filmů jako např. Honba za diamatem atd.. Jestli měl být vtipný, tak jsem ten humor neobjevila, z mého úhlu pohledu a poslechu byl naopak dost jednoduchý a místy i trapný. Dějová linka Da Vine, byla nesmyslná celá, opravdu jsem nepochopila chování a jednání všech lidí okolo ní. Jediné za co dávám hvězdu byl Brad Pitt, který tu chvilku co tam byl, udělal film snesitelným. ()

Kritickej

Neurážející zábava. Skvělé cameo Pitta. Na rozdíl od posledního dílu Indiana Jonese jsem tohle byl schopný dokoukat. ()

RoyBatty444

Je to pozerateľné pekná inscenácia v pralese a tak trochu Lara Croftoidné. S mestskými typmi čo prežijú džungľu a iné nebezpečia. Ako vždy pri dobro pocitových filmoch sa vysekajú zo všetkého. Áno je to celkom vtipné aj keď väčšinou opakované vtipy ak človek pozná Bullockovej komédie. ()

Farnstorm

Film u kterého si člověk může vypnout a dokonce se i zasměje. Dělaní si srandu z mnoha filmových klišé mě hodně pobavilo. Pokud člověk neví co s časem a chce se odreagovat tak tohle je film přesně pro něj . ()

Tafee

Jako ty čtyři tomu nedám... Úvodní část odsejpá cypskym tempem a to až do chvíle, kdy POZOR POZOR BROJLER ALERT Bradovi rozstřelí kedlubnu KONEC BROJLERU. Inu, ale tohle tempo filmu nevydrží a je to obrovská škoda, pač to mělo fakt výborně nakročeno... Smůla, stala se z toho sice výborně obsazená a nadprůměrně zahraná, ale jinak úplně průměrná (hlavně scénáristicky a režisérsky) zábavná jednohubka. Jo a Sandra by se na tenhle typ rolí už měla ve svém požehnaném věku fakt vybodnout... ()

ferdomravec

Viac komédia ako dobrodružný film. Asi 5 som sa smial až som plakal. Mimo to príjemná oddychovala. Za mna lepšie ako Red Notice alebo Jungle Cruise. ()

caesar_sauce

Jen těsně v červenejch číslech? Ne, je to lepší, než jsem na základě recenzí čekal. O hodně lepší. Až do cca půlky filmu bych tomu dal nadšeně plnou palbu. Takovej ve všem dobrej bastard Honby za diamantem a Indyjonese. Úplně jsem si rochnil, jářku. Jenže druhá půlka ztratila znatelně na síle a je to velká škoda. Tohle se bývalo mohlo řadit mezi jednu z nejlepších dobrodružno-romantickech komedií všech dob. Každopádně stojí za kuk. ()

BigAlex

Truchlící milfka pozastavující se nad hloupostí mladého zajíčka, s kterým sdílí neúprosné prostředí džungle ve flitrových šatech. V patách jim je drsný Harry Potter a jeho armáda mudlů. Když už se svítalo na lepší časy v podobě Trenéra, tak to skončilo dříve, než to začalo. Film zvučných jmen, ale ve snaze natočit nového Indiana Jones to byl spíše Ztracený čas. ()

Zeuska

Nic moc jsem od toho nečekala. Začátek vypadal docela slibně, vtipně, s příjemnou nadsázkou, ale v průběhu prchání ústřední dvojice džunglí to úplně ztratilo nápad a spád o humoru radši ani nemluvím. Přestalo mě to bavit tak moc, že jsem se už těšila na konec. Čím však blíž ke konci, tím horší podívaná. Závěrečné titulky mi přinesly nebývalou radost, že jsem konečně mohla opustit sál. ()

dchvalda

Hezká oddechovka, moc se mi líbil Daniel v roli záporáka. Vtipné průpovídky. Obsah filmu mě však lehce zklamal, už cestou domů jsem pořádně nevěděl o čem to bylo. ()

Belphegor

Vlastně mě to bavilo, je to plný vtipů a utíká to, bohužel mi tam chyběla větší dobrodružná část. Brad Pí nemusel umřít hned na začátku, jeho postava měla potenciál většího konfliktu. První pátrání je až ke konci a ja se nemohu zbavit dojmu, že to mohlo být lepší, ovšem bavil jsem se náramně. Sandra Bullock dokázala, že nepatří do starého železa a Tatum pobavil a bylo se aspoň na něco koukat. ()

Langos

Film mě dost překvapil. Ve filmu je hodně akčních vtipných scén u kterých se hlasitě zasmějete. Obsazení v tomto filmu je skvělé. Hudba tam krásně doplňuje vtipné scény. Příběh je celkem jednouchý a překypující zvraty. Atmosféra filmu je vesele příjemná a dobrodružná. Film mě dost pobavil a určitě si ho zopakuju. Dávám čtyři hvězdy. ()

peppe

Tak hvězdné obsazení jo, Sandra je pořád kočka, ale neutáhne to sama. Tatum o.k., Pitt taky, Radcliff prostě nění herec...Jinak hodně slabé céčko... ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (více)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)