Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

keoma26

Můj iniciační film do práce a poetiky Johna Woo a svým způsobem i do akčního žánru (když nepočítám kung fu filmy). Všechny ostatní akční filmy od té doby podvědomě poměřuji tímhle benchmarkem, a bohužel tak občas hodnotím i filmy samotného Johna Woo...;-) ()

Losik

Nejlepší akční film za poslední dobu co jsem viděl. Chowa jsem znal jen z Tygr a Drak a neuměl jsem si ho představit v Hongkongským akčňáku, ale ukázal zač je toho loket. Příběh nebyl nic extra, ale o to těch to filmech nejde. Základem je akce a té se tu nešetří. Stovky zabitých lidí na sto různých způsobů. Krvavé drsné a stylové. Hlavní postavy byly perfektní. Moc se mi taky líbil jednooký záporák, který měl i své zásady a souboje s ním byli super. Perfektní kamera ze zadu. Dlouhé akční sekvence bez střihu. Choreografie na jedničku. Všude samé skoky, prolety sklem a hrozně moc střílení. Naprosto úžasný. Dokonce jsem si i všiml hudby a to se mi moc nestává, tak dobrá byla. 100% a teď ještě juknout na další film s Chowem a Wooem! ()

hefoo

...a to som si myslel, že nič lepšie ako Killer neuvidím, opak je pravda. Práve som videl niečo úžasné a pritom temné, heroické, krvou poznačené. John Woo nám vyrozprával príbeh, ktorý už nikto iný nevyrozpráva. Jednoducho povedané. John Woo nám tu podáva neskutočný film, ktorý pritom, že v podstate vidíme len lietat guľky do všetkých strán, stovky litrov krvy, Yun-Fat Chow a Tony Leung šijú do všetkého čo sa len pohne. Nikto nemá šancu prežiť, zabíja sa jednoducho všetko, nevinný ľudia resp. ženy, lekáry, policajti. Woo nám podal príbeh dvoch priateľov,ktorý sa spojili a zoslova vystrieľali tunajšie podsvetie do posledného muža. Neskutočné prepracované prestrelky. jednoducho jedná scéna lepšia ako druhá. ani sekundu som sa nenudil, vôbec, myslím že lepší film už nikdy neuvidím tohto typu. počítať mrtvoly sa nevyplatí, lebo sa to nedá :-)) a to som simyslel, že keď vošli vdo toho výtahu, že je po všetkom a to bol len začiatok neskutočného inferna, ktoré vypuklo. Musím si to ešte raz pozrieť, Woo ma opäť potešil, 100% bez debaty. ()

KoRner

Trochu kecania, biele ruže a RATATATATATATATA!!! Šialená jazda plnej chlístancov krvi, guliek a výbuchov. Ako fanúšik akčných filmov ľutujem, že som tento film nevidel keď som mal 11 rokov. To by som dal za plno, takto budem musieť priznať, že uhladenejšie americké 90-tky mám predsa len radšej. ()

Cracker

Ak niekde začujem slová "akčný film", okamžite si spomeniem na túto megalomanskú pecku od Johna Woo. Lashou shentan patrí k tým flmom, ktoré so sebou nesú visačku kultový. Človek by si myslel, že s takou klišé zápletkou to film ďaleko nedotiahne, no a opak je pravdou. Aj keď hlavná storyline neprekypuje originalitou, režisér to pohodlne dokáže napraviť a pritlačiť tu a tam.. Po filmoch Jackie Chana určite najlepšia vec aká kedy v Hong Kongu vznikla :) ()

honzii

Tohle je kurevskej flák a inspektor Tequila je těžkej bourák s bouchačkou na jedný straně a s miminem na druhý. Jeden z největších akčních filmů. ()

Fordzy

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, který vám utrhne uši. Chow Yun Fat alias inspektor Tequilla s párátkem v držce spolu s Tonym Leungem, pod taktovkou Johna Woo, rozjíždí perfektní krvavý balet. Film obsahuje nejlepší akční scénu bez střihu, která kdy byla natočena. V počtu mrtvol je tento film na 8. místě. (V mé topce) 95% ()

666Carnage

Tohle je upřímně ostuda, že jsem viděl až teď. Jako fanoušek starých akčních filmů teď doháním co jsem zanedbal a tohle byla luxusní podívaná. Finální akční scéna trvá snad 30 minut a lítají jen kulky a těla. A mezitím tančí Yun-Fat Chow, který předvádí parádní show s pistolemi v ruce. Mám tu připravený další snímky od Johna Woo protože co si budeme, je to čínský bůh akčních filmů. 80% ()

borec999

John Woo sa týmto filmom nezmazateľne zapísal do histórie akčného filmu a svojimi prestrelkami nazývanými Krvavý balet zmenil žáner. V Hard Boiled sa strieľa takmer neustále, jedna dlhá a kvalitná prestrelková scéna strieda ďalšiu, ktorá je nahradená scénou ešte veľkolepejšou a kvalitnejšou než bola tá minulá a mŕtvych tu nepočítame v desiatkách, ale v stovkách. Vrcholom je samozrejme nezabudnuteľné a dnes už kultové finále v nemocnici, ktoré by určite mal vidieť každý koho zaujímajú akčné filmy. Wooove prestrelky sú dynamické krvavé, akčné, všetko naokolo v nich vybuchuje a deformuje sa, do toho časté striedanie spomalovačiek a klasických záberov. Proste lahôdka pre fanúšikov akcie. Výhrady však mám a sú dve: 1. chýbal mi vo filme iný druh akcie ako len prestrelky, 2. vzťahy medzi postavami a dej mi prišli veľmi jednoduché. No a Yun Fat Chow aj keď si za svoje počíňanie vo filme získal moje uznanie, tak predsa len mi ako akčný hrdina výzorom aj herectvom až tak nesedí. Ale to je už len môj subjektívny názor. SIlné 4* a zaslúžená klasika žánru. 80% ()

Eraserhead

Takže vážený pane Woo, sbalte si kufry, vraťte se do Hong Kongu a točte filmy jako je tenhle. Já nevím jestli je ještě možné natočit geniálnější akci!!! Když to srovnáme s americkou tvorbou, tak je velice smutné vidět jak tam mrháte talentem na zrůdnostech typu M:I2. ()

wosho

Akčňák o razanci dobře naolejované bouchačky. Pokud budem akceptovat jeho poetiku v brutalitě, nadsázku a hlavně scénář (co si budem nalhávat, je to jen rychle sešitý příběh s hromadou děr, pitomých dialogů a patosu), tak nás čeká dokonalá smršť asijské akce s charismatickými herci (já nejvíc fandil tomu jednookému bastardovi, který nerad střílí lidi-jen poldy) ()

dopita

Dneska už je film klasika akčního žánru, nicméně mě to nijak zvlášť nezaujalo. V ději jsem měl trochu zmatek a tentokrát to ani nebylo proto, že bych měl problém v orientaci mezi těma všema stejně vypadajícínma ksichtama, jak už to u asijských filmů občas bývá. Zkrátka mě děj připadal roztahanej a fádní. Ale akční scény se docela povedly, takhle zvládnutý přestřelky se jen tak neviděj. Jenom tam na můj vkus bylo trochu moc zpomalených záběrů a dle mého názoru všechnu tu zběsilou akci podmalovávala dost hnusná hudba. ()

B4TM4N

Gargantuovský akční balet. Nemá sice tak propracovaný a silný příběh jako The Killer, zato však překypuje choreograficky bezchybnými přestřelkami doslova na každém kroku, Obzvláště nezapomenutelná je scéna s Yun-Fat Chowem držícím vlasaté, roztomilé novorozeně, zatímco druhou rukou likviduje vlny nabíhajících gangsterů. Prcek mu pak na oplátku uhasí kalhoty ^_^ ()

Shakeus

Jednu hvězdičku dávám za to, že mě film neustále překvapoval tím, jak jen debilní záležitost to je. V deseti letech bych byl možná unešený. To co předvádí Yun-Fat by se nehodilo ani do Žhavých výstřelů 10. Jako akční film nudné a úplně trapné, nechápu, že to mohli herci vůbec chtít hrát, museli si snad připadat, jak když natáčí porno, které se snaží o děj a přitom je to úplná zhovadilost. Snad by se to dalo brát jako parodie, ale pak je tam málo humoru. Neviděl jsem hodnocení zde před tím, než jsem si film pustil, to bych se asi nestačil divit. Možná se každému líbí ta akce, mně ale přišla taky trapná. Lidi, kam jste dali vkus? ()

cab

Dalsi z variace tvrde jednajiciho, nekompromisniho a nesmlouvaveho (Chow Yun-Fat) v roli policisty, ktery se neboji jit proti vsem zlocincum sam pri velke mire rizika, i kdyz dnes se k nemu pripojuje v utajeni pracujici detektiv (Tony Leung) o kterem zpocatku nema tuseni. Z meho osobniho pohledu jsem uz trochu prehlcen asijsikymi filmy podle stejneho mustru z 90. let. Napresto me hodnoceni je vysoke, nebot se jedna o prime, krvave, brutalni a dobre zahrane opusy macho akcniho hrdiny, ale spise doporucuji o pid kvalitnejsi a emocionalnejsi chutovku KILLER. 70% ()

DailyDreamer

Stačilo by aby byl film o 1/3 kratší a již by se zařadil mezi akční klenoty. Posledních 40 minut z něj ale dělá diamant. Woo je mistr i průkopník akčního baletu a jeho cit pro přestřelky je nepřekonatelný. Kdyby si všechny akční filmy dali mezi sebou deathmatch, Hard Boiled by je vystřílel v jednom zpomaleném skluzu s párátkem v puse a jazzovou hubou v pozadí. ()

Paity

Doporučeno kamarádem, fanatikem do asijských filmů. Půjčím si to tedy, koukám a nestačím se divit. Sice neuvěřitelně mnoho akčních scén, až skoro zapomenete, že i hlavní hrdina musí čůrat, ale jinak nic víc. Prostě kromě střílení je film absolutně prázdný. ()

aquiver

Obyčejné tuctové akční béčko. Nezajímavý scénář podporují maximálně prosté dialogy a vysoké hodnocení zjevně dle mnoho místních komentářů stojí na strhující akci. Je až k neuvěření, co si obecně někteří představují jako dokonale natočenou akci, protože ta zde viděná je silně podprůměrná a nereálná, hloupá, bez jakýchkoli emocí... 20 % ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)