Epizody(8)

První generace superhrdinů se skoro sto let starala o to, aby byl svět v bezpečí. To samé se teď očekává od jejich dětí. (Netflix)

LAZARUS111

Tak toto je priemer. Vyzerá to ako študentský projekt. Súboje sú amatérske. Postava skyfoxovho syna je na zastrelenie a Chloe je otravná a škaredá jak cesta do roboty ale aj napriek tomu to má docela dobrú zápletku a najsympatickejšou postavou je Walter. ()

strachon

Neurazí, nenadchne. Příběh v současnosti měl docela napětí a smysl, ale návraty do minulosti byly zdlouhavé, nudné a pro tu současnost jenom málo užitečné. Sice se v nich měl postupně odhalovat vztah postav, jejich motivace, pozadí, ale totéž šlo zařídit i několika krátkými flashbacky. Rodinné vztahy ze současnosti by byly pro celý seriál dostačující, navíc se mohly daleko víc rozvinout, kdyby si je tvůrči tým nešetřil pro potenciální další pokračování. Celá řada dialogů působila zbytečně rozvláčně a upovídaně. Taky to neustálé točení se kolem kodexu, prakticky redukovaného na "přikázání" Nezabiješ!, a kolem otcovského selhání působilo až moc úmorně, pořád se nám to vracelo jako bumerang, ale nijak zvlášť se to za celou dobu neposunulo. Škoda, celkový výsledek je nakonec jen slabým odvarem a příběh, roztahaný zbytečně na osm dílů, by možná mohl vydat na jeden film. Dobrá, třeba i na dva, kdyby se z těch třicítkových let udělal samostatný film, ovšem jiného žánru. ()

cernakus

Gaiman jak z komiksu. Jedná se o seriózní drama s dobrodružnou linkou z 30tých let. Pokud jste jen tupý hltač komiksových mlátiček a k extázi potřebujete afektované The Boys, jako každý kdo tomu dal méně jak 4 hvězdy, tak tohle rozhodně není pro vás. Já osobně oceňuji vyjma opravdu komplexního scénáře a kvalitně napsaných postav také velmi slušné CGI efekty a to, že se buziflix držel s tou svojí buzi-femi-negro propagandou dost zkrátka. Dokonce to tam je méně rušivé než v Zaklínači a to je už poměrně slušná laťka. Důvod, proč to nedosáhlo na plnej počet jsou u některých postav slabší herecké výkony. A speciálně u Duhamela to bolí asi nejvíce. Ten chuj hrát neumí a jakmile jsou na scéně emoce, tak je těžce přehrává. Problém je, že jeho role vyžaduje nejvíce práci s emocemi, charismatem a výrazovým hraním. ()

r4.at

Je to hrůza od Netlixu... jedině co Vás asi bude zajímat na tomto seriálu je jak tato skupina superhrdinů vznikla ale celkově je děj o ničem a dlouhá nuda. Dost často se jen kecá... propána vždyť je to komiks a ne drama. ()

smarkus

Uz asi nebude ziadny serial od Netflixu co nebude woke, gender a rasovo vyvazeny ze? Odhliadnuc od toho, bola to nuda, niektore postavy uplne na facku aj dialogy toporne. Efekty tiez celkom slabe, akcia minimalna. krok vedla. 2,5/5 ()

diahexik

Velice špatné zpracování velice dobrého nápadu, seriál už od prvního dílu působí neskutečně rychlokvaškoidním dojmem, kterého se ani na moment nezbaví, nedostatek dobrého sci-fi v dnešním Marvelem silně ovlivněném filmovém světě mě vážně mrzí, připadá mi, že dřív superhrdinovky byly mnohem lepší, protože se snažily o originalitu, dnes už jsou všechny jako přes kopírák. ()

misiaq

Herecke vykony poslabsie, prehnane afektovane hranie niektorych postav. Neucelena koncepcia, serial sa snazi ist do sfer, kde sa nechyta (watchmen). Ako pozitiva vnimam dejovu liniu, ktora pojednava o vzniku "rodiny" superhrdinov. Predlohu nepoznam a preto mi chyba sirsi pohlad na historiu a vznik dalsich hrdinov v "sucasnosti" serialu ako sme zvyknuti u inych komixovych univerz. ()

Rian_witcher

Dlouho jsem neviděl tak nezajímavý a nudný pilot seriálu. Naštěstí jsem vydržel a dokoukal i další díly. Určitě nečekejte žádnou velkou či zajímavou akci. O to zajímavější je ale rozplétání dějové linky ze 30 let minulého století. Bohužel se ale podle Netflixu další série už nedočkáme a tak i když poslední díl naznačil, že tvůrci plánují konečně pořádného záporáka, máme smůlu. ()

jojo33

Netflixacky The Boys sa nekonaju. K tomu Jupiteru chybaju tony fuckovania a hlavne charizmaticky leader typu Karla Urbana. Josh Duhamel mozno je "tatkovsky" dobracky blue-white Superman, ale herecky to neutiahne. Sexi milf Leslie Bibb nevyrazna, omladina sympaticka, ale nedostava dostatok priestoru a prakticky absencia permanentneho zaporaka (on tam vlastne je, ale nechcem spoilerovat). Ta unavna flashbackovska linia 30's mi to takmer zabila na tri hviezdy. Neuveritelne sa to bije s pritomnostou a prave o tej to malo byt po celu stopaz (byt reziserom odbijem zrod Union v prvych dvoch epizodach a koniec). Prekvapenim je riedka davka akcnych scen, ktorych vacsinu prakticky vidiet v traileri. Ta na konci prvej epizody je ale premakana, hravo konkurujuca The Boys alebo Umbrella Academy. Ma to mnozstvo zaujimavych scen, ci linii (mysterium okolo odpadlickeho Skyfoxa, jeho syn, rebelujuca dcera Utopiana, Code alebo Blackstar), ale viac menej nie su dotiahnute do konca a mam pocit, ze tymto nazvom Volume 1 tvorcovia davajo najavo, ze sa pozerame na akehosi "Hobbita" pred poriadnym "Panom prstenov". V druhej sezone ocakavam velke veci, lebo tentoraz to bolo mensie sklamanie za 70 %. ()

Slack

Slabé štyri. A to som to pôvodne ani nechcel pozerať. Ale namotal som sa na úvodnú zvučku. Samozrejme, že na The Boys sa to nechytá. A Leslie Bibb je tragická a škaredá škatuľa v linke z 30tych rokov. Celé ''zrodenie'' hrdinov býva väčšinou v prvej tretine filmu/seriálu - tu ho múdro natiahli na celú prvú sériu. A zdá sa, že ešte zďaleka nepovedali celý príbeh. Nie je to zlé ale nenavnadilo ma to na čítanie predlohy. ()

Tibern

Musím říci, že jsem byl při prvních trailerech skeptický, ale nakonec to tak hrozné nebylo a docela jsem se bavil. Líbila se mi hlavně starší dějová linka a občas bych si užil její rozšíření na úkor té modernější. Chtěl jsem dát původně čtyři hvězdy, ale poslední epizoda s "nečekaným" vyústěním mě docela zklamala... uvidíme jak dál. ()

dagyšpandr

Po seriálových Watchmenech, jsem čekal další netradiční chytrou komiksovku. Bohužel jsem dostal jen hezky vypadající NIC. Hlavní postavy mají směšné kostýmy, jsou unylé a totálně bez šťávy. Vysvětlovací linka z 30. let je zbytečně roztahaná a spíše nudí. Vyprávění ze součastnosti není na tom lépe, protože ji chybí výraznější dějový oblouk. Nerozumím důvodu, proč nám autoři představují tolik superhrdinů, když je vzápětí bezdůvodně zlikvidují. Divákovi je pak jedno, co se komu stane. Jedinou zajímavou postavou je asi "super-feťačka", která svou revoltou a sobectvím, působí nejvíc lidsky a uvěřitelně. Ostatní jsou pouhé loutky po lobotomii, včetně hlavního záporáka, jehož úmysly, jsou mi úplně ukradené. ()

Matyesak

Popravdě, Millarova inspirace Watchmenama mě mile překvapila. Vyobrazit borce a borky, kteří v pracovní době zachraňují svět a současně řeší mezigenerační vztahy, imho morální dilemata apod., aby nevypadali jako bezcharakterní jednohubky z pera marvelu, jsme tu dlouho neměli. Takže za náměr palec hore.   Co se týče castingu, jeden si nemůže na nic ztěžovat: Duhamel drží celý ansábl pohromadě a ke konci řady už mi nepřipadal jako Santa Claus na steroidech. Kdo ale celý děj táhne dopředu je bezprizorní Daniel a charismatická Bibb ve společnosti druhé generace nadlidí.  Bohužel, na spádu ubírá poměrně roztříštěné dvě dějové linky, které sice dohromady dávají smysl, ale jejich proplétání, hlavně ke konci série, je stále chaotičtější. Kostýmy jsou stylovka, ne že ne, ale na můj vkus až moc laciný.  Suma sumárum, příjemná jednohubka, která neurazí, ale že bych si z ní sedl na zadek, to zase prr. Na druhou stranu, dilema, které je načrtnuto v posledních dvou dílech a de facto v něm eskaluje celý Utopienův problém s kodexem, dává možnost hlubšího v pojetí v následujících pokračováních :). ()

SavagerXx

Dal bych 3 hvězdy, ale seriál si minimálně zaslouží jednu navíc za tu linku z minulosti ta rozhodně kralovala celému seriálu a taky za fajn výkon Joshe Duhamela. Přítomnost už bohužel až na zestárlé supehrdiny nemá moc co nabídnout, protože nová generace odejde tak rychle jak přišla a nemáte pomalu ani šanci zjistit kdo je kdo. Hlavní postavy mladší generace jsou nudný až otravný, syn Utopiana je po prvním díle na hanbě a dcera je snad nejvíc otravná postava seriálu. Seriál zároveň přinesl víc otázek než odpovědí, není jednoznačně řečený jak to že má každej druhej superschopnosti (i když minimálně tam je náznak), kde se vzal Blackstar. A proč vlastně záporák dělá co dělá konkrétním způsobem. Je vidět že rozpočet byl hodně nízkej, protože CGI je tu poskrovnu a když je dalo by se to srovnat s ptákovinama od CW. Jsem zvědavý jestli jim odklepnou druhou sérku ale nepřekvapilo by mě kdyby ne. ()

Pavlis.xxx

Kupodivu zajímavá podívaná. Není to sice žádné veledílo a nepřináší to ani nic co by člověk už neviděl, ale bavilo mě to. Takový slabší The Boys, ale pořád dobrá zábava. Příběh a charaktery jsou krásně vykresleny, takže mi ani nevadilo, že akce je pomálu a je docela jalová. Skákání časem, 30. léta, spousta charakterů a trocha toho píčování co víc si přát. 70% ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky