Volným pádem je tragikomický příběh introvertního pokladníka Michala (Robin Ferro), který se zamiluje do dívky z nedalekého květinářství (Beáta Hrnčiříková), plachá povaha mu však nedovolí udělat první krok. Tragikomice Michalova příběhu, kterému osud a společnost stále hází klacky pod nohy, nahrává i svérázný otec (Vladimír Polák) nebo Michalův šéf (Albert Čuba). Volným pádem je ukázka toho, že být empatický, milý a vstřícný nutně neznamená být zároveň úspěšný a oblíbený. (ČSFD)

made1

1. shlédnutí: Robina Ferra vnímám jako takové želízko v ohni. Tolik se o něm nepíše a nemluví, ale pravdou je, že on není jen komikem, co hraje ženské karikatury jak z partesu, civilní role ve Volném pádu nebo divadelním Bullovi jsou mistrovstvím všednosti. Vladislav Georgiev je takovým sluníčkem, které vám vyloudí na rtech nejeden úsměv. 2. shlédnutí: našla jsem víc skrytých vzkazů, Albert dal toho blba ještě šťavnatěji a Vava byl úžasně ulítlý fotřík......... Není to taškařice na první dobrou, ale někdy se zamyslet, je to správné a dobré pro nás. ()

netahlo

Prvni pulka je vynikajici. Super dialogy a fotr jede bomby. Jenze pak zrejme Kozub ziskal pocit, ze tomu musi dat nejaky poselstvi a slo to do hoven. Ale zasmal jsem, ne ze ne. ()

bari68

O Divadle Mír a o jeho hlavných tvárach toho ešte toľko nevieme, ale ja hovorím - všetkého dočasu!!! Talent i nápady tu sú, ale myslím si, že toto je ešte niečo medzi celovečerákom a absolventským FAMU. Tým nič v zlom. A za druhé film svojou komornosťou by mi viacej sedel u divadla , než na plátne. Suma sumárum : zvláštne, originálne, trefne vtipné i tenkou hranicou medzi genialitou a absurditou. ()

mira007

Dílo z dílny ostravského Divadla Mír. Dokud tahle parta dělala svoje skeče v krátkometrážních projektech Tři tygři nebo nadprůměrných Skoro na mizině,  vždy platilo, že to má několik výborných geniálních věcí, ale ve větším množství to jde do nezábavného trapna. Takže vystavět na této konstrukci celovečerní film , ikdyž necelých sedmdesát minut nevypadá na celovečerák, tak výsledkem je něco hrozně slabého a i těch vtipných věcí bylo nějak málo a co hůř, mně ten osud hlavního hrdiny přišel melancholicky smutný... což u komedie není trefa do černého. Jedna hvězda za Beatu Hrnčiříkovou. ()

Jaroslaf

V podstatě totožné téma jako točí Martin Pohl se svými Party Hard, s tím, že i zde můžete nalézt nadržené fotry a outsiderovské hlavní postavy. Ze začátku snímku jsem cítil velký potenciál, linie s fotrem a nerealistické dialogy šustící papírem jej ovšem poslaly někam, kde neměl být. Ostravští bezdomovci mluvící perfektní češtinou i jiné postavy, které očividně nemají s ostravou příliš společného, pak dávají snímku spíše dojem, že zde opět vznikalo něco pro youtube z produkce Tří Tygrů, než cosi seriózního. Kozub a spol se musí propříště rozhodnout jestli dělají fekální satiru roztříštěnou na scénky nebo vážně míněné téma, které drží pohromadě i jako film. Obojí tu nefungovalo. ()

Brtniik

Přiznávám, že jsem film sledoval kvůli Pavle, ale celkově to nebylo špatné. Pravda, je to o nešťastníkovi, který se do problémů dostává proto, že je slušný a plachý. Až na několik nesrovnalostí (za všechny, kde vzal tatíček peníze když si neustále půjčoval?) a občasné deus ex machiny docela příjemné koukání. Hlavně, že se vše v dobré obrátilo. Ferro byl luznější s vousy než bez nich. Co vy na to dámy? ()

Lyžař

Divadlo Mir mam hodne rad. Ta parta konecne ukazuje, jak jsme se sami svou pitomosti nechali dostat do koua a osekali jsme sve chovani na “pripustne”. Trocha sprostoty a ulitleho humoru a treba i z “externalit” neboli. No, tohle je ale neco jineho nez divadlo a kratke scenky. Ja mam “najete” veskera videa Miru. No a to mi prave hazelo behem prvni poloviny filmu problemy. Asi jsem cekal neco podobneho. A to neprislo. Az pak mi doslo, ze tady dostanu jiny zpusob zabavy. A ve finale jsem ho i ocenil. Tvorba je to na jednu stranu jednoducha, na druhou stranu je to drama jako blazen. No, at uz jsi Kozub-fan nebo ne, tohle neurazi a z ceskeho uhlu pohledu je to nadstandard. A zaverem musim ocenit i hudbu. Jednoducha, libiva… ()

Olík

Před samotnou produkcí (viděno na platformě Youtube) mluví majitel ostravského Divadla Mír Albert Čuba o jakémsi jemném nakročení do plné profesionality. No tak to možná jenom díky tomu, že jste měli kameru. Jinak jde o amatéřinu prvního stupně u které vůbec nerozumím, že s její realizací si někdo dal vůbec nějakou práci. Čtyři tygři a především Štěpán Kozub žijí v sebeukáječské představě, že každý jejich pohyb svaluje diváky smíchy na zem. Pánové, není tomu tak. Nevtipná (spíš trapná) směsice absurdních situací, která se snaží pobavit (nedaří se) a v druhé polovině i předat jisté poselství (nedaří se), z níž s jen lehce zašpiněným štítem vychází Robin Ferro……ale i ten by si měl dát pozor, pokud nebude chtít zůstat zavřený ve škatulce podivínů. ()

JetDryerFan

Spíš než komedie je to za mě psychologické drama, v jehož první polovině mi bylo Míši pořád dokola jen a jen líto a ani nevím, jestli ten konec pro něj vlastně dopadl dobře nebo ne. Ale to asi k filmu s názvem Volným pádem patří. Hodně snímků s podobnou tématikou se často snaží v divákovi vyvolat tak moc nějaké emoce, že to nakonec nefunguje. Kozub to ale provedl skvěle. Empatie zafungovala na sto procent. A i přesto, že je tam pár kopanců, Míšovi musí fandit každý. Příjemné zpestření na poli české filmografie. ()

AloeB

Ne že bych od toho nic nečekal, minimálně plakát a herec hlavní role působili slibně, ale jinak je nutné přiznat, že jsem od (tuším) režisérské prvotiny Štěpána Kozuba nic moc nečekal. Je otázkou, zda mě filmová jednohubka skutečně něčím překvapila, protože ačkoliv obsahuje skutečně pár scének, které buď chytnou za srdce, nebo působí humorně (hlavně asi ty s tím bezdomovcem, některé s šéfem, závěr pohřbu); pár scének, u kterých divák v dobrém slova smyslu buď trpí nebo se směje - nemotorné pokusy o komunikaci Michala s Klárou; pak ale zůstává ještě velká část scének buď relativně průměrných, poměrně zbytečných (Kozub) či kýčovitě pitomých (závěr s děckem). Netuším, zda byl míněn happyend, protože jestli to skutečně skončilo (asi teda SPOILER) tím, že si protagonista konečně jednou vrznul a o rok později přijal dítě, které matka odmítla (ta samá matka, co se jej o rok dřív ptala, proč si sakra nechává všechno líbit), pak bych možná raději skončil spíše u poměrně neškodného závěru s idealizovaným bezdomovcem a Michalovým ideálním soužitím s pejskem - což je sice možná poněkud depresivní konec, ale lepší pes než dítě, ne? Nejméně výrazný herec ze Tří tygrů - Robin Ferro - dokazuje, že není jen do počtu, od ostatních herců standard. ()

cdome.82

Má to své kouzlo, ne že ne. Ale každou druhou scénu jakoby něco chybělo. O celém vyznění je tu už řada komentářů, ale mně tam chybělyi i ty "drobné" výrazné přechody mezi scénami - večírek (který se mimochodem z půlky sestává jen ze záběrů pomalu ujídaného pašíka - a jak by se z toho dalo těžit) a jeho přechod do "after-afterparty" mezi paneláky by asi zasloužil víc kontrastu - abych hodil příklad. Vlastně přemýšlím, co byl záměr - na to ukázat ztracenost něžného introverta v dravém světě, na to bylo Alberta Čuby i Beáty Hrnčiříkové málo, ukázat ztracenost celé generace - to samé. Ukázat Štěpána Kozuba v další padnoucí roli magora - povedlo se - ale jakým způsobem ta pasáž posunula děj? Ukázat, že lidé kolem jsou ploché existence, jen svoje karikatury a stíny, to se asi povedlo. jen by to pak stálo za úvahu, zda neubrat na humoru. ()

rivah

Robin Ferro je milý, ostatní taky dobří. Některé situace jsou přiměřené, jiné přehnané. Film není vyrovnaný, ale je zajímavý a stojí za zhlédnutí, prostě tragikomedie. ()

Prubner

Poněkud nevyrovnaný film: první půlka je spíš komedie, ve druhé půlce převáží melancholická poloha a nuda. Většinu motivů jsem už viděl mnohokrát v jiných filmech (otec a milenky - Duše jako kaviár, hrdina, který se musí postarat o dítě - Dva muži hlásí příchod aj.). Film by mi mohl být blízký, protože sám jsem introvert, a oceňuji, že se někdo rozhodl učinit introverta hlavním hrdinou a zabývat se jeho nelehkým životem, nicméně koksuje se výsledek a ten mě (až na pár scén) moc nezaujal. Scénář motivy moc nerozvíjí, je osekaný až na kost (zřejmě z finančních důvodů), režie nepříliš invenční, herecké výkony (až na Čubu a Gajdošíkovou) nic moc. Hrnčiříková je fakt tak špatná herečka, nebo to byl záměr ? Ale Kozub asi natočil, co natočit chtěl. ()

Bossi123

Tento film mě velmi mile překvapil. Moc se mi líbí pan Ferro v hlavní roli. V podstatě celou dobu jsem mu fandil a bylo mi ho někdy líto, musím říci, skvělý herecký výkon. Hodně se mi také líbí, že Štěpán Kozub do filmu vložil své vlastní zážitky a zkušenosti. Volným pádem je sice nízkorozpočtový film, ale strčí do kapsy spoustu velkorozpočtových českých komedií. Hodně mě také zaujala hudba pana Sedláčka, díky které jsou některé emocionální momenty ještě o mnoho silnější, než kdyby tam hudba nebyla. Jediné mínus je, že mi klasický humor Tří tygrů, který je častokrát na hraně s trapností, moc nesedl k některým scénám, ale to je jen můj názor. ()

KofiAnnan

Já bych zůstala na vlně realistických očekávání. Jako první musím podotknout, že Štěpu a Divadlo Mír mám moc ráda, to ovšem neznamená, že je tento počin na Oskara. Oceňuji Robina ve vážné roli kluka, co je úplně v háji. Nicméně jsem mu to nevěřila, film byl neucelený a takový zvláštně prázdný, něco tomu chybělo, nějaký deep message, sice na konci se člověku chtělo brečet, ale bylo to spíš z absurdity celé situace. Hodina a půl těžký depky kluka co nemá vůbec nic, až jsem si říkala proč s tím něco neudělá, proč se tak chová. Chápala jsem celé pojetí, ale něco tomu chybělo, abych si řekla ano to ve mně něco zanechalo. Štěpa je úžasný herec, výjimečný, ale jako režisér je průměrný či podprůměrný. Volným pádem bylo sice o dost lepší než Riško a Fučo na konci cesty, nicméně žádná hitparáda. Když srovnám tento film s krátkometrážním filmem od E. Křižky tak to je nebe a dudy. Emil to měl podchycené, ale tady něco chybí a není to Robinem, spíš scénářem a celkovou koncepcí. Film se označuje za tragikomedii, mě to ale přišlo jako absurdní tragikomedie ve stylu Oblomova. Zbytečný život, žádné aktivní snahy o zlepšení a těžká deprese. Nicméně cením si toho, že Kozub asi nebude úplně veselým člověkem, ale na takové filmy nemá ještě dost tragédií za sebou a asi ani věk. Není to vyloženě špatný film, ale amatérský rukopis z toho číší na všechny strany. Pro příště bych víc zapracovala na scénáři, koncepci, a režii, i to hraní by se dalo vylepšit. Co ale musím pochválit (ať nejsem za krávu co jen kritizuje) je kamera, střih, hudba a úžasný herecký výkon Vladislava Georgieva coby bezdomovce. Hrál to naprosto přirozeně a fantasticky, u jeho scén mi běhal mráz po zádech a věřila jsem tomu. Nejlepší herec z celého filmu, pokud nepočítáme krátkou scénu s Alenkou Sasínovou. Chce to asi více dozrát, víc zkušeností, přeci jen Kozub je dost mladý a některý věci jdou s věkem, ale pokud bylo cílem ukázat osamocenost generace mileniálů, tak to nebylo úplně špatný. Výsledkem ve mně zůstává jen bittersweet pocit a nějaká nedokončenost, myšlenka, co nebyla dotažená do konce. ()