Epizody(8)

Loď s imigranty, která v roce 1899 míří do New Yorku, změní ze záhadných důvodů kurz a zmatení cestující musí řešit velmi neobvyklou záhadu. (Netflix)

dur.dur

Premlouval jsem se, abych na to mrknul. Nakonec jsem se dodival. V serialu najdete vsechny postupy, vypravecsky metody, hudbu, ktere jste uz nekde vieldeli (dark, lost). Vicejazycne prostredi je ovsem novinka.Je prijemny slyset i neco jiného, nez aj. A ve vysledku me to donutilo vic se na to divat, protoze nic krom aj neovladam do takove miry, abych jen poslouchal. Scenar se vyhyba kupení mysteriozna ad absurdum a na vse odpovi. Nicmene za cenu trivialnich a nazornych vysvetleni. Tim serial ztraci kouzlo a smysl. ()

SilentMemory

Neviem, či aj ostatným tento film prináša to čo mne, ale nemám rada takúto tieseň a pocit obmedzenosti v žití a rozhodnutiach. Za mňa takú myšlienku stačilo vykresliť na menej epizód lebo sedem, to bolo utrpenie, nebavil má priebeh. Ale pre ostatných by to asi nebol taký boom a wau moment keby si nezažili taký pocit. Podobný koniec som očakávala ale zaujímavá varianta. Dopozerala som to iba kvôli záveru ak bude pokračovanie, to bude už zaujímavejšie. Mne stačilo mať pochybnosti z reality pri tráve a v snoch to zažívať. ()

oasismanik

Nejaká random epizoda Black Mirror krížená Titanicom? Natočená špecifickým štýlom tvorcov Dark? Why not...povedal som si, sem s tým! Ale konečné hodnotenie naznačuje, že som trochu sklamaný a ako tak pozerám na aktuálne hodnotenie /68%/, očividne nie som sám.  Lenže ja som samozrejme, narozdiel od mnohých nezasvätených Netflix divákov, vedel presne do čoho idem. Keď sa tak zamyslím nad tým, prečo mi priemer všetkých epizod vyšiel iba na 3 hviezdy napriek pomerne slušným hereckým výkonom, geniálnej hudbe a výbere piesní vždy na konci epizody, atmosfére atď tak prídem na to, že hlavne kvôli tej nude. Prestalo ma to celé akosi zaujímať a teda ďaľšiu sériu asi vynechám, aj keď tých 8 hodín stráveným nad 1899 neľutujem. ()

soviczka

První tři epizody super, tísnivá atmosféra, děsivá opuštěná loď, co z toho asi bude. Pak to začíná drhnout, od 6. epizody hledáte důvod, proč to dokoukat a čekáte, kdy se objeví třeba mimozemšťané, a pak přijde finále... Arci mega uber ko... eee... blbost. A jen taková řečnická - vážně by někdo vlezl na loď jménem Kerberos??? ()

iz67

Taková věc, která je zajímavá a hrozně chcete vědět, co se to tam děje. A pak to zjistíte a je to rozhodně 'závažné'. ()

Arkagas1989

Seriál od tvůrců Dark, na který jsme se těšili snad všichni hned od ohlášení, že vyjde. Je to dobré? A předčilo to Dark? Ano a ne.  Příběh postavený na dvou lodích - jedna je ztracena už 4 měsíce, zatímco ji druhá objeví a kapitán se rozhodně ji dopravit do bezpečí. Na lodi ale skoro nikdo nepřežil. První dva díly mi 1899 zavánělo dost Terrorem - nemyslím příběhem, ale ponurou atmosférou, která by se vážně dala krájet. Posléze se ale pomalu začne tajemno rozmotávat a i když si s námi tvůrci ještě dost hrají, v momentě, kdy se dozvíme jak je to doopravdy je to sice twist jak sviňa, ale ne pro všechny uspokojující, což naprosto chápu. Navíc to má opravdu pomalé tempo a chápu, že hodně lidí během sledování odpadlo, protože je to neba. Já si to dala k pečení cukroví, takže na délku si stěžovat nemůžu a jako celek to na mě prostě funguje.  Nejsem sice úplně fanoušek sc-fi, ale jelikož nás čekají ještě dvě řady, kde tvůrci slibují, že si s náma ještě značně pohrají, tak jsem zvědavá, co přijde.  Prozatím moje hodnocení: 8/10 ()

mata77

Verneovské pojatie príbehu so zaujímavým metaforickým prevedením námetu a hneď niekoľko mojich obľúbených hercov k tomu, hovorím si, toto si určite nemôžem nechať ujsť. Vizuálne, herecky a hudobne je v seriály odvedené výborné filmárske remeslo. Hudba je pri tom až šokujúco nekompaktná so zasadením do deja. Námet nie je úplne originálny, je ale fajn premyslený a poskytuje veľa možností, ako môže príbeh pokračovať. Veľmi sa mi páčila multijazyčnosť, ktorá vystihovala prostredie emigrantov viacerých krajín a už len z tohoto dôvodu sa seriál oplatí pozerať v pôvodnom znení s titulkami. Niekde v tretej epizóde mi ale začínalo docvakávať, čo sa to vlastne deje a ľahšia predvídavosť deja začala naberať na obrátkach. Približne v polovici série ma dostihla kríza pozornosti a to sa odrazilo v nude a sklamaní /premýšľam, či by sa to stalo, keby som to pozerala po jednej časti/. Dej svojím spôsobom napredoval, robil to ale veľmi pomaly, ťahal sa a vyžíval v sledovaní detailov, alebo osudoch vedľajších postáv, čo sa mi v tom momente zdalo nadbytočné a chaotické. Finále bolo ale iné, ako som predvídala, alebo si myslela, že predvídam, čo je celkom vtipné. ()

moviepill

Čo sa na začiatku javí ako mysteriózny, možno až duchársky príbeh na prelome storočí, sa vyvinie do... bez spoilerov, zaujímavý twist. Chytilo ma to po druhej epizóde, keďže mám rád obdobie 19. storočia, lode a záhady. Herecké výkony fajn, hudba minimalistická a možno aj napovedá, ktorým smerom sa príbeh bude odvíjať. Nečakal som to, ale dúfam, že bude 2. séria, keďže je čo vysvetľovať... ()

1Vojta1

Ačkoli hezky natočeno, 1899 naprosto selhává v mystériu, na kterém je celý příběh založen. Divák nad ním ani nemá šanci začít přemýšlet, protože si první polovinu seriálu musí každým dílem zapamatovávat víc a víc věcí a jen slepě doufat, že se je někdy uráčí někdo vysvětlit. Je to jako počítat extrémně složitý příklad, kde si musíte pamatovat více a více podmínek, stejně však po jeho vyřešení dosáhne člověk většího zadostiučinění, než po konci tohoto seriálu. ()

Parabot

Ach jo. Lehké spoilery. Syndrom Dark vtěsnaný do jedné série místo tří. Prvních několik dílů bylo prvotřídních. Napínavých, mysteriózních, hezky se na to dívalo, Ben Frost jako obvykle diktoval. A pak, ke konci se z toho stalo něco, co mě nejvíc připomnělo díl Futuramy, kdy Bender potřeboval nový update systému aby se zbavil úzkosti z nové generace robotů. Nebo - a teď už jsem hodně zlý - jednu z nejznámějších scén ze seriálu Dallas, kdy se zmatená Pamela probudí a Bobby je ve sprše. Zatímco ještě dvě dekády zpět bylo klasické téma P. K. Dicka - co je realita a co ji tvoří, velmi vzácným motivem, tak nyní se toto dostalo mezi obligátní sci-fi klišé, vedle cestování časem a ...grrr...paralelních dimenzí. A když k tomu ještě přidáte doslovný popis principu Platónovy jeskyně, kterému se příčetní filmaři naštěstí vyhýbají, tak je opravdu obtížné zachovat důstojnou, spokojenou a především totálně neznechucenou tvář. Moc nerozumím, co je twistoidně mindfuckového na závěru, když se snad tři díly před finále na scéně objeví moderní digitální zařízení jako tablet.  Vždyť je to jen natahované čekání, kde se tedy hlavní postava reálně nachází.  A vlastně je úplně jedno, zda jde o psychiatrický ústav, senzoricky deprivační komoru, kadeřnickou čekárnu nebo nějakou raketu. V sitcomu Big Bang Theory Amy po zhlédnutí Dobyvatelů ztracené archy přijde s pravdivým postřehem, že onen archeolog je pro finální děj úplně irelevantní postava. Tvůrci 1899 vymysleli úplně novou dimenzi, co znamená být takto scénáristicky irelevantní. Škoda, přeškoda. Hvězdu navíc za povedenou první polovinu a úvodní titulkovou sekvenci, která je s industriálně droneovým coverem Jefferson Airplane top. ()

AnthropOcean

Od tvorcov Dark som mal obrovske ocakavania, latka uz snad nemohla byt ani vyssie, preto som si hovoril, ze aj keby ju podliezali, nic strasneho sa nestane, hlavne, ze opat vytvoria nieco originalne a necakane. Napriek kvalitnej technickej robote, je scenar nekonecna nuda, cela myslienka nanajvys neoriginalna (cerpajuca zo vsetkych moznych stran), avsak neprinasajuca nic nove, nic objavne, nic co by ste uz predtym nevideli v lepsom prevedeni. Najhorsie na celej veci je, ze vo finale zistite, ze vsetky tie pozadia charakterov na ktore ste sa museli pozerat su vlastne bezpredmetne a pravdepodobne ani len nie su pravdive. Tomu ze sa to odohrava na lodi chapem z hladiska metafory, ktoru sa dozviete v zavere, ale rovnako to mohla byt vzducholod v minulom storoci, pripadne vyletna lod v sucasnosti, nijak by to neovplyvnilo dej samotny, ale bola by to zrejme rovnako nekonecna nuda. Prevelka skoda. ()

jack_scott

Zajimavý seriál, který více a více v průběhu děje čerpá z Matrixu, a to nejen filosofií a námětem o realitě, ale i hláškami a některými scénami. Časem je to ale celkem nuda, a atmosféra upadá - konec je až směšný, místo aby to nějak vygradovalo. 60%. ()

JasonV

Vizuál a atmosféra super, ale dejovo ťažko nezvládnuté, s nekonečným vŕšením hádaniek, z ktorých sa mnohé ukázali na konci ako samoúčelné, vlastne ako drvivá väčšina deja. Najviac zo všetkého mi to pripomenulo tie posledné, takmer nepozerateľné časti Lost. Posledných pár minút je super, avšak neviem si predstaviť, že by sa na to dalo nejako zmysluplne nadviazať. ()

laardlad

"Lost, ale bez ostrova." Začátek byl naprosto geniální. Ta mysteriózní atmosféra mě naprosto pohltila. Později se ale z historického mystery začalo stávat sci-fi. Ne, že bych sci-fi neměl rád, naopak. Ale kombinace těchto žánrů nebyla to pravé ořechové... ()

cernakus odpad!

První epizoda přetrpěna celá, poslední už jen proskákaná. Stačí na to, abych udělil odpad, kterým to je. Následné zrušení seriálu značí, že tento názor nezastávám jen já. Ale dostatek hlupáků (rozuměj platících diváků) Buzflixu. ()

mad_dog01 odpad!

Začátek zajímavý, ale jak ve druhém díle na sebe vyletěli ti teplometi, končím. Už mě nebaví v každém výtvoru od netflusu sledovat propagaci BFLMPSVZLBQT. ()

HanzoBureshi

Seriál Dark jsem neviděl a ani se teď na něj nějak nechystám, ale když jsem slyšel o chystání seriálu, který se bude týkat historické plavby na moři a nějaké záhady + Emily Beecham, kterou jsem žral v seriálu Into the Badlands, tak jsem prostě musel. Na konci prvního dílu mi bohužel došlo, že to bude nějaký Matrix nebo Westworld a podobné futuristické věci. Miluju tyto záhady typu ztracených lodí na moři, ale když mi to naruší nějaký program nebo simulace, tak mi to prostě kazí tu radost. Nic proti těmto projektům, ale dost mě naštvalo, že se nejedná vlastně o skutečnou věc. To je ale všechno, protože zbytek byla NAPROSTÁ BOMBA!!! Později jsem na to i zapomněl a docela si to jako dost užíval. Emily mě nikdy nezklame, kapitán byl taky sampaťák, každý intro s jinou tváří a ten tajemný luxusní soundtrack, který se mi dostal pod kůži, parádní vizuál, tohle prostě zabodovalo. Na nejlepší seriál roku to nevidím, ale v pohodě ho dávám v tomhle roce (2022) do TOP 5. Plýtvání času to rozhodně nebylo a velice doporučuji. Tato plavba mě opravu bavila a to dokonce více než plavba na Nilu s Poirotem :D. Mé hodnocení: 7/10 ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě