Matka versus android

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

ABLABLABLA

Spoilery. Začátek je bomba, která Vás vtáhne do děje a navnadí, prostředek je pravda slabší, někdo by jej mohl nazvat "táhlou nudou", někdo ale zase "psychologickým dramaten". Ovšem ten konec? Tak ten mě totálně dostal, nejen zvratem, nejen dojemnou scénou, ale i tím, že se nekoná žádný happyend. Prostě tu máme konec lidstva a čau, smiřte se s tím. A to je to, proč si jinak průměrný film, kterému bych normálně dala 3*, zaslouží právě tu 4*. ()

honajz2

Pamatuji si, že jsme na to jednou koukali s kamarádem a že jsme celkem často přetáčeli a přeskakovali, protože to bylo nejen neskutečně nudné, ale taky neskutečně patetické a blbé a jinak bychom to asi ani nedokoukali. Dobrá mi přišla snad jen kamera, jinak to bylo skutečně otřesné, všechny snahy o zvraty byly těžce nepovedené a opět mě irituje, jak v dnešní době funguje jakési nepsané pravidlo, že každý pořádný film musí mít automaticky dvě hodiny, i když na ně svým námětem vůbec nestačí. Fakt je třeba pro dojem plnohodnosti takhle natahovat stopáž? I u tohohle konzumního zboží, po kterém za rok neštěkne ani pes? 1* ()

M.i.k.e

nápad zmagořených androidů by sám o sobě nebyl špatný ve chvíli,kdy by výsledek nebyl jen tuctová a ohraná zombijárna bez zombie.Chloé sice hraje seč jí síly stačí,ale sama to nezachrání a nezbývá tak doufat,že se snad někdy objeví v něčem opravdu dobrém...40% ()

Havaj8

Postapo svět, vzpoura androidů a slušná Chloe Moretzová. Tenhle žánr můžu, ale atmosférou mě to nějak neoslovilo. Vlastně ani emočně mě to nedostalo. ()

bourec

Film začal poměrně svižně a  až do umlácení toho robota, což je ale asi jen pět minut od začátku, to vypadalo nadějně. Pak přijde časovej skok, a je po filmu. Komorně laděná blbost se spoustou scén, který vám na tváři vyloudí nečekanej smích. Až tak je to blbý, a nefunkční. 20%. ()

cariada

Nebylo to tak špatně podle hodnocení. Nápad a hlavně začátek dobrý, pak to trochu drhne. Strašně mě tam rozčilovala ta těhule. Už jsem chtěl aby to vyprdla a radši tam běhala s dítětem. Škoda že se to víc nesoustředí na to proč se to stalo. Docela by mě zajímalo jak se dozvěděli. Že zrovna v Koreji berou děti a je tam bezpečno. ()

moviefreak

Jednohubka so zombie androidmi, ktorý sa chovali viac ako zombíci ako androidi. Fuck!!! Keby sme dostali akciu ako vo filme Upgrade, tak by to bolo šialenstvo. ALE, streamy žiaľ nejdú na kvalitu ale kvantitu. To bude v nasledujúcich rokoch Hit a Missov... ()

Juto

,,Matka verzus android" je postapokalyptický sci-fi film, no dokáže byť dosť svieži a bezproblémový. Chýba mu napätie a pôsobí amatérsky. Efektov je málo a zatiaľ, čo príbeh je plný chýb a je úplne nezáživný. Ale najviac bolo podivné, že nepriatelia boli tak slabý a neschopný. 2/10 ()

Martrix

Dnes si každý datel myslí, že dokáže napsat povídku, knihu, scénář...že na tom nic není. A filmy mizerné kvality, které z VOD často padají, je v tomto smutném omylu jen utvrzují. Jenže konání postav a jejich dialogy, jsou limitovány inteligencí a kreativitou autora a v tom je často kámen úrazu. Tomlin sepsal hloupý scénář, který by možná chytřejší režisér nějak zkorigoval...jenže Tomlin se pasoval i do této role, takže výsledek je takový, jaký je. Druhou možností je, že on sám hlupák není...jen si to myslí o divácích. Vrší jednu blbost za druhou, takže ano, takto by civilizaci opravdu mohli zničit i chodící toastery. Už jsem viděl i horší sci-fi, ale tohle je ztráta času, mozkobolný, ukňouraný a přesto vážně míněny škvár. ()

Johnny.ARN

To mohlo byť tak dobré. Boj ľudí proti androidom, prečo, ako, jak ich poraziť. Ale nie, radšej nám predložili nudnú rodinnú drámu, kde niekde na pozadí je nejaká vzbura mikrovlniek a ich snaha o naše vyhubenie (ale prečo?). Chloe a nejaky neznámy cigán 2 hodiny moknú v lese alebo sa niekde po lese presúvajú, sem tam človek, sem tam robot, asi dve akcie a strááááášne srdcervúci záver. Škoda premárneného námetu. 1 z 5 ()

Timak

Super nápad (přestože nijak originální), skvěle zahrané, super reference na RUR a ten závěr, ten je mrazivej. Celkově druhá půlka je hodně cool a ten závěr (pro mě absolutně nečekanej) … ani nevím, co tomu vytknout. V rámci žánru fakt pecka. Možná mi chyběla nějaká stylová hudba a paradoxně víc androidů. ()

blackkocour

Co to s mojí Kloujínkou udělali, doprdele? Kde jí to, u všech svatých zase dosrali? To, že mě tahle dívka nadpřirozeně vzrušuje, a když koukám na ledajakou sračku, ve které je obsazovaná, dívám se na to nejvíc přiměřeně a pozitivně, aby film nedostal odpad, ví už každej druhej ztopořený pedofil. Můj pohár ejakulátu se bohužel nepřetekl, takovou krásnou tvář, aby z kamene, ze žuly a pískovce, vytesal snad jen ďábel, takovou moc by jí nikdo nedal, aby byla přitažlivější než nahá Dáda Patrasová ve vaně, což je razantní chyba. Všichni pedouši si pro dnešek, muselo zklamaně vydechnout, že se z Kloí stala už obdařená žena. ()

kenkaku

Já nevím co ta pipka blbne. Stěží se doplácala na 20 let a už se hned pasuje do role mamin co nutně musí zachraňovat své dítě v kde jaké píčovině co kdo vymyslí. Já snad nepamatuju za posledních 5 let film co by Chloe scénáristicky sednul. I tak Chloe-neChloe tohle je kokotina jak cyp. Brutálně nudné pasáže střídá retardovaná akce a ten scénář ani nemluvit. ()

sedm.1

O Mother/Android by se dalo sice možná diskutovat jako o mírně netradiční postapokalyptické podívané, nicméně jen ona netuctovost nezabrání mnohé kritice, která se na ní oprávněně snáší. Začátek filmu tedy sice naladí na více než slušnou jízdu, jenže hned záhy poté se celý příběh přenese do komornějšího tónu, ze které je pak vytržena už jen na pár okamžiků, jinak se tu ale skutečně spíš jen v dlouhých dialozích řeší přežití ve světě, kde roboti převzali moc. Chvílemi to je pak i napínavé, chvílemi to má svižnější tempo, chvílemi fungují emoce, a hlavně po celou dobu se zde tvůrcům dařila navodit docela působivá atmosféra, nicméně i přesto všechno nemohu ani zdaleka tvrdit, že by mě samotný film nějak vyloženě zaujal, či oslovil, natož snad bavil. I přes ony jednotlivé pozitivní prvky to totiž jako celek příliš nešlape, a to hlavně kvůli až příliš miniaturní ústřední zápletce, která na sebe spíš jen nabaluje jednotlivé menší epizodky, které ovšem nedokážou po celou dobu jakkoliv strhnout, chvílemi se to pak i až nepěkně vleče a co se úplného závěru týče, jeho působivost a silný emoční dopad na diváka jsou v něm trestuhodně promarněné. Postavy jinak nepatří mezi úplně ty nejvýraznější, na druhou stranu toho ale dost zachraňují jejich herečtí představitelé, a i když mi tu tedy přímo Chloe Grace Moretz není ani trochu sympatická, tak její výkon je přesvědčivý a dá se proti němu jen těžko něco říct. Tento snímek je zkrátka dost těžké hodnotit, má své pro i proti, a tudíž nějak vyloženě od něj odrazovat nemohu a hlavně ani nechci, nicméně ryze můj osobní dojem je spíš rozpačitý, jinými slovy jsem se při jeho sledování zrovna nějak zásadně nebavil. ()

iXtr3m3

Ako celok slabučké, takmer nulový rozpočet bolo cítiť na každom kroku a žiaľ herci nemali šancu toto všetko utiahnuť počas celej stopáže. Objektívne by som mal dať dve hviezdy. Tretiu však dávam za fakt emotívne finále, ktoré ako rodič dieťaťa si neviem a popravde ani nechcem ani len predstaviť. Urobiť tomu lepší "rozjazd", tak film bez problémov skočí na štyri hviezdy, škoda potenciálu, pretože záver ukázal na odvahu tvorcov. ()