MEG: Monstrum z hlubin (2018)

(6/10). Taková oddychovka, která zpočátku hodně baví svou tajemností co se týče žraloka. Později si však na všechno zvyknete a přestanete se jak bát, tak dávat pozor. Smrti některých postav mi byly lhostejné když to řeknu hnusně. Ovšem Jason zde září a krade si celý film pro sebe spolu s Megem. Na Čínu to byla dost kvalitní podívaná.

Tiché místo (2018)

(7.5/10). Výborná práce se zvukem a všelijakými nápady s pohlcením zvuků.. V tomto ohledu je snímek neskutečně nápaditý. Po herecké stránce je to taktéž bezchybné. Co mi ovšem malinko vadilo byla ta neuvěřitelná předvídatelnost celého snímku a pokaždé jsem odhadl záměr režiséra. Ale jinak jde nadprůměrný horror /thriller, kde se moc těším na druhý díl.

Život je krásný (1997)

(9/10). Je neskutečné, že se z tak hrozného období dokáže vytvořit, tak nádherný a komorní příběh. O výborné herecké výkony, hlášky a myšlenky zde není nouze.. Tohle chtělo myšlenku a takhle byla geniální. Klobouk dolů před hlavním hercem, režisérem a scénaristou v jedné osobě.. Má můj obdiv.

Devadesátky (2018)

(8.5/10). Musím říct, že jsem takový granát ani ve snu nečekal.. Kor od toho tlouštíka z Vlka z Wall Street a Jump Street.. Ukázal nám, že mu jde jak za režijním křeslem, tak se scénářem. Musím konstatovat, že měl Jonah taky obrovské štěstí s obsazením hlavního hrdiny.. Protože on je neskutečný.. Roztomilý úsměv a přece to hraje jak pán.. Topovka.

Ostré předměty (2018) (seriál)

HBO minisérie - (8/10) : Jedinečná záležitost na kterou jen tak nezapomenu a budu to doporučovat všem ve svém okolí. Tento seriál se může zdát někomu pomalý a nudný.. Ale kdo se do něj pořádně ponoří, tak poté už nedokáže odolat a hltá jeden díl za druhým. Zápletka a celkově seriál je hodně temný a tajemný.. Nenechá vám nahlédnout pod kůži až do závěrečných sekund a to se mi na něm hrozně líbí.. Odvaha podat divákovi něco jiného a nového. Jde o mírně slabší verzi Temného případu.. Ten byl přece jenom jistější ve scénáři a tempu. Ale tady se nám ukázala Amy Adams v úplně jiné poloze než jsem ji znal a já ji naprosto zobal z ruky. Celkově se mi rozuzlení moc líbilo a poslední díl mě moc nadchnul. Hudba byla také skvělá a tak akorát dokreslovala atmosféru zkaženého města, kde si nikdo nemůže být ničím jistý. Nejlepší epizoda: Milk (E08)

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

(7/10). Osobně se mi to líbilo více než díl první.. :) Větší rozmanitost postav a i vtipné se mi teda zdálo mnohem víc.. Režisér zde nesázel jenom na zrychlené auta atd..

451 stupňů Fahrenheita (2018) (TV film)

(4.5/10). Rozhodně nejde o něco revolučního a takto známý román by si určitě zasloužil lepší zpracování, ale mi ten film ve výsledku nevypálil díru do hlavy z důvodu, že by byl tak špatný.. Rozhodně není dobrý, ale není ani hrozný.. Zachraňují to většinou herci, protože pojetí celého toho tématu je dost nešťastné a pitomé.. Osobně jsem knihu nečetl, takže pokud bych ji předtím četl, tak bych šel s hodnocením velmi pravděpodobně níž.. Zatím zůstávám na průměru.

Na prahu války (2019)

(5.5/10). Jak píšou ostatní kolegové.. Na tento film musíte být připravení a já zřejmě nebyl.. Ať už jde o přepálenou stopáž, a nebo o dlouhé táhlé záběry v tichu.. Ale i přes tuto skutečnost jsem film ani náhodou nepustil k ledu, přistoupil na jeho hru a po několika pauzách jsem to dokoukal.. Výsledek? Velice citlivé a jemné zachycení hrůz, které II. světová válka přinesla. To nejlepší co tento film nabízí je bez pochyby hudba, která je naprosto úchvatná a její jemné tóny skvěle vyplňují většinu času převládající ticho. Nesmím také opomenout nádherné prostředí ve kterém byl film natočen a také mi přijde fér vzpomenout autentické zachycení farmářů a jejich každodenního chleba.

Proč? 13x proto - Série 4 (2020) (série)

Čtvrtá série - (5/10) : Bez debat jde o nejslabší sérii.. Díky Bohu, že je zároveň poslední.. Totální chaos a měl jsem pocit, že sleduji úplně jiný seriál.. Postavy se chovaly totálně na facku.. Nejvíc asi Clay, který se totálně změnil a stal se z něj psychopat.. Já chápu záměr tvůrců nám ukázat, kam až to může v extrémních případech zajít, ale mohli to pojmout mnohem lépe a neničit značku 13 Reasons Why. Nudil jsem se a místy až smál jak to bylo hloupé.. Naštěstí zasvítila jiskra naděje a poslední dva díly byly super.. Místy pozitivní.. Což mi celou sérii chybělo.. Situace se hrotily a tlačily až na dřeň, aby to bylo co nejvíc dramatické.. Ale ono to nebylo dramatické ani trochu když se jde z extrému do extrému.. To už pak nemá jak překvapit.. Celkové uzavření mě tady překvapilo, protože bych čekal po tom všem totální paskvil a ono to bylo hezké a povedlo se jim to. CELKOVĚ však jde o hrozný sešup dolů a 13 Reasons Why asi převezmou štafetu po Hra o trůny - Série 8 za nejhorší závěrečnou sérii roku a celkový propad kvality. Nejlepší epizoda: Ples (S04E09)

Časové pásmo bylo změněno