Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

(9/10). Výborný střih a kamera. Nápaditost postav a scén je přímo dechberoucí. Tom Hardy i přes skromnost slov, která vypustil z úst předvádí vynikající výkon. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku 2015.

Zpráva (2019)

(4/10). Nudné, složité a nepřehledné. Plné informací, faktů, složitých termínů a dat ve kterých jsem se ztrácel. Jediné štěstí bylo, že to Adam tak brilantně hrál.. Jinak to nebyl můj šálek kávy.

Díra (2019)

(6/10). Musím uznat, že tento snímek je neskutečně originální. Nikdy jsem nic takového neviděl a už asi ani neuvidím. Má to hloubku, má to pravidla, ale má to hrozný konec, který jsem buď nepochopil, nebo to bylo fakt tak hrozné jak to znělo. Zaslouží si to ale vysoké hodnocení za originalitu a odvahu.

Upgrade (2018)

(8/10). Sledujete nádhernou akční jízdu levné verze Toma Hardyho, který dostane UPGRADE a touží po pomstě. Snímek je skvěle natočený, má skvělý drive a konečná katarze taktéž skvěle funguje. Za mě velká, velká spokojenost.

Zmizení (2013)

(9.5/10). Tohle je prostě masterpiece v podání Denise Villeneuveho. Tímto filmem jsem si režiséra zamiloval a zkoukl všechny jeho snímky. Tento ovšem zůstává naprostým stropem. Ať už je to hereckými výkony, které vynesly Jakea Gyllenhaala a Hugha Jackmana v mých očích k nebeským výšinám. Trýznivou a úzkostlivou atmosférou, která je tvořena pomalou kamerou a hudbou, která vám bude nahánět husí kůži. Jóhann Jóhannsson byl úžasný skladatel. V neposlední řadě je to scénář. Scénář, který si s vámi celý film hraje.. No vlastně ani nehraje. On vám po cestě nechává malé stopy, až se vám v závěru filmu celý odkryje a vy zůstáváte s ústy dokořán. Nejsilnější moment filmu je jednoznačně cesta komisaře Lokiho do nemocnice.

Gran Torino (2008)

(9.5/10). Až dnes po asi pěti letech, co jsem viděl Gran Torino poprvé, jsem zjistil jak je tento film úžasný. Clint si to neskutečně dává.. Stáří a mrzutost z něj jen srší, ale ta jeho postupná je prostě úžasně napsaná a natočená. Tento film je prostě MUST SEE záležitost.

Westworld - The New World (2020) (série)

Třetí série - (7/10). Třetí série není tolik zmatená a je více přehledná než série druhá, ale za to nedokáže tolik překvapit a ohromit jako první série. Nové prostředí, nový soundtrack a menší počet epizod. To jsou všechno plusy třetí série. Co mi ovšem dost vadilo bylo, že jsem si na ten Westworld zvykl tak, že jsem při poslední scéně, kde je dost silný moment ani nemrkl. Prostě jsem si na to zvykl a tady mě už asi nic nepřekvapí. Ale já se nepřestanu dívat.. Víte proč? Protože i když jsem toho už přemlsaný, tak já těch pár kousků v podobě čtvrté série ještě zvládnu. Protože Westworld za to prostě stojí. Nejlepší díl: The Mother of Exiles (S03E04).

Rocketman (2019)

(6/10). Věřím, že se tento film většině lidí líbil, ale ve mě zdaleka nezanechal tak hlubokou stopu jako Bohemian Rhapsody. Výkon Tarona byl vysoké úrovni a chvílemi jsem tam vážně viděl toho Eltona. Důvodů proč se mě žádná z písní nedotkla je několik. Hlavně proto že Queen mají o hodně větší hity. Jediný srovnatelný hit je I’m still standing. A poté se mi zdá, že Freddie je o hodně zajímavější osobnost a má mnohem větší charisma. Ale film sám o sobě to není špatný. Průměrný muzikál.

Portrét dívky v plamenech (2019)

(5.5/10). Kdyby nebylo první půlky filmu, která mě málem uspala, tak by to byl velmi povedený francouzský film. Krásné procítěné scény, které se v závěru filmu krásně promítnou do celkového dojmu, který mohl být mnohem horší, ale druhá půle je vážně velice poutavá a dvě ústřední představitelky sympatické. Lepší průměr za neoholené podpaží.

Slunovrat (2019)

(5/10). Ten film má něco do sebe, ale ta ujetost je prostě moc. Mám pocit jako bych právě ztratil přes 2 hodiny svého života sledováním krvavých orlů, masakrováním hlav dřevěnou palicí a hromadných orgií. Po kompoziční stránce je to však nádherný film. Příroda a zpěvy se mi fakt líbily, ale jinak jsem si fakt říkal jaká je to ujetost. Jenom doufám, že to fakt ti Švédi neprovozují.