Chata (2019)

(6.5/10). Mám hrozně rád filmy, které překvapí.. A tento mrazivý thriller překvapil.. A to hodně.. Ať už naprosto mrazivou atmosférou na pomezí thrilleru a horroru.. A nebo nečekaným závěrem, který vás sice nepřekvapí, ale i tak vás to dost sebere.. Já osobně jsem naprosto nečekal ten začátek.. Ale fakt vůbec.. Byl jsem zaražený a nevěděl jsem co se děje.. Herecké výkony byly výborné, hudba byla vynikající a mrazivá.

Ticho před bouří (2019)

(6/10). Moc se mi líbil celkový nápad a odhalení celkového tajemství filmu. Co se ovšem už tak nelíbilo, byla cesta k jeho odhalení. Film to sám o sobě není špatný.. Jenom je tak trochu divný.. Možná i kvůli tomu tématu, že si režisér zkrátka vzal moc velké sousto a místy je to vážně přešlapovaní na místě. I přes tohle všechno si myslím, že si film tohle skóre nezaslouží.. Už jenom kvůli Matějovi a Aničce.. Zaslouží si to mít aspoň těch 60%.

Lov (2020)

(5.5/10). Musím uznat, že úvodní jatka mě dost bavily. Kupa nápadů, překvapení a dost nechutných zranění, které občas vypadají trochu cheesy.. Co se týče druhé poloviny, tak už to taková hitparáda nebyla. Co mě osobně překvapilo byly výstavní přednosti ksychtící se JusticeForYall. Za to tvůrce velmi chválím. Co se ovšem nepovedlo, byla výsledná konfrontace s celým poselstvím. Ani to šampaňské z roku 1 to nezachránilo.. A to ten film vypadal fakt dobře ze začátku.. Škoda.. Ale žádný propadák to není.. To v žádném případě.

Kafe a cigára (2003)

(5/10). Jediné co jsem si z tohoto filmu odnesl bylo, že kafe a cigáro nejsou zdravé místo oběda. Dialogy jsou místy dost nápadité, ale očekával jsem mnohem, mnohem víc.. Herecká jména jsou totiž dost hvězdná a já jsem se tedy moc nebavil.. Oceňuji skvělou improvizaci, ale tady se mě to prostě nedotklo jako u normálních filmů když někdo improvizuje.. Tenhle film je jedna velká impro show a to je na jednu stranu krásné, ale to je asi to jediné, čím mě film nadchl.

Jeho temné esence - Série 1 (2019) (série)

První série - (7/10) : Zpočátku se vás seriál snaží ukolébat dlouhými dialogy a nečekaným skokem do středu všeho dění. Když ovšem přistoupíte na jeho hru, tak zjistíte že His Dark Materials je dost kvalitní podívaná s nádhernou hudbou a vizuálem. Seriál předčí ve všech ohledech svého filmového předchůdce z roku 2007. Jediná věc, která tomu chybí je velkolepost bitev. S tak nádhernou kompozicí je vážně škoda, že celkový dojem zhatí dost nešťastný závěr. Nejlepší epizoda: The Lost Boy (S01E05)

Neviditelný (2020)

(8.5/10). Jeden z nejlepších horrorů, jakých jsem kdy viděl. Moderní, iniciativní a hrozně svěží. Kamera je zde opět úchvatná. Podobná jako u UPGRADE. Režisérův styl mi hrozně padl do noty a já hltám každý jeho počin. Moc se mi líbilo, že to nebyli opět nějací démoni nebo posedlé děti, ale bylo to docela i reálné. Samozřejmě v nějaké ujeté realitě. Jedno musím ale uznat.. Hlavní herečka mi moc nesedla a vypadala jako feťačka než jako labilní člověk. Abych to hodnocení zakončil něčím pozitivním, tak hudba byla strop!

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

První série - (7/10) : Seriál je fajnová rychlovka, která vás trochu pobaví, ale víc než vzpomínku na vybuchlou hlavu a vynikajícího Wyatta Oleffa si z něj neodnesete. Hlavní hrdinka není moc sympatická. Všechno ostatní už tady bylo.. Ale seriál není sám o sobě špatný.. Jenom je to téma už dost okoukané. Věřím, že se najdou fanoušci, kteří nejsou superschopnostmi si to užijí více než já. Nejlepší epizoda: Nejtemnější tajemství (E07) .

Cesta za živou vodou (2019)

(6/10). Pohádka se nese na podobné vlně jako její předchůdce. Originální pojetí nadpřirozených bytostí, které jsou výborně namaskované a zajímavě znázorněny. Doplněno je to samozřejmě šťastným koncem, kterému šéfuje Espen, která je výborná postava. Nehraje si na hrdinu a kolem sebe rozsévá pozitivní energii. Kdyby se takové pohádky točily u nás, tak by si z Trošky a Zelenky nikdo nedělal srandu a jejich pohádky by možná dosáhly aspoň na hodnocení větší než 20 %. Na lepší zítřky.

VyPlašení (2020) (pořad)

První díl byl naprostým vrcholem a já jsem se smíchy málem podělal.. To se totiž nedostalo na ty nevtipně trapné herce. Jugostav a Voliver naprostý strop.. Ale vyhodit je hned ze začátku? Chyba.. Možná se Kozub bál, že už nebude co převést, tak si tam raději nechal Votrubka, který je z jeho postav nejslabší.. Každým dílem jsem se musel víc a víc nutit, aby jsem se podíval.. To by se stávat nemělo.. Doufám, že Tři Tigři tímhle víc neztratí než získají.

Nabarvené ptáče (2019)

(6/10). Tento kolos, který nemá v novodobé české kinematografii žádnou konkurenci. Jde to vidět i na samotném filmu. Nabarvené ptáče je surové a tvrdé.. Ale fakt hrozně. Je to složeno z mnoha střípků, které přinášejí další řezné rány do kůže malého Joska. Hned přiznám, že v některých scénách jsem měl vážně husinu a dané scény mě dost poznamenaly. Myslím si, že na každého zapůsobí jednotlivé scény pokaždé jinak.. Každého zasáhne něco jiného. Nejhorší a zároveň hrozně pozoruhodné je, že ty hrůzyplné scény nepotřebují vůbec tlačit na pilu a stejně jsou mnohem děsivější než horrory, kde na ten strach přímo sází. Jak tady už mnohokrát padlo.. Kamera. Kamera je zde něco neviděného a je hrozně originální. Je výborná. Na druhé straně největší slabinou celého kolosu je místy táhlost, ticho, které ovšem místy dodává na procítění dané scény a přepálená stopáž. Po místy nekonečných třech hodinách ve vás konečný výsledek zanechá pouze bolest. Jakákoliv radost ze shledání otce a syna vyšumí do prázdna. A to je dle mého názoru hrozná škoda.