Hra o trůny - Série 8 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 7 h 8 min (Minutáž: 54–82 min)

Příliš překotné a scenáristicky nezvládnuté. Ukazuje se jen to jak moc je čas, který tomu Martin věnuje důležitý. Ty části, kdy tvůrci doženou už vymyšlené kusy předlohy kvalitativně tak vyčnívají až mě mrzí, že jsem nepočkal na knížky. Závěrečné vyhrožování svobodou se kříží s vysmíváním se demokracii a poselství o konečném nastolení statusu quo je i jediným realistickým východiskem. Uspokojivý závěr nedostavěné cesty.(20.5.2019)

• Malarkey

Tak na tenhle závěr jsem osm let opravdu nečekal. Nevím, jestli jsem víc zklamanej nebo naštvanej. Při vzpomínce na to, co jsem se seriálem všechno prožil, bych si alespoň u jedné příběhové linky přál kloudnější zakončení než to, co tu scénáristi HBO připravili. Zároveň mám pocit, že tato série je úplně něco jiného, než všechny předchozí. Jasný, technicky nejlepší je předposlední díl a poslední z posledních bitev. To bitva s nemrtvými byla pro změnu slušné fiasko, protože doteď nechápu, proč byla tak strašně tmavá. Dokonce i chování snad všech postav je tu úplně mimo mísu. Oni dojdou ke katarzi, aby se vrátili k tomu všemu, z čehož se celých těch sedm sérií poučovali? Opravdu? A ten závěr? Nevím, jestli to mělo být odlehčení, ale čím víc ve mně rostlo nasrání, tím víc jsem nechápal ty rádoby vtipné momenty, které v posledním díle chvílemi byly i na přesdržku. Působí to, jako kdyby si z nás celejch těch osm let dělali akorát tak prdel. Pamatuju si, že před lety jsem žil seriálem Ztracení, který byl stejně propletený a zamotaný jako Hra o trůny. Poslední díl byl taky na facku, ale postupem času jsem ho přijal. Tady pochybuju.(22.5.2019)

// Něco mi říká, že existovalo 14,000,604 alternativních konců Hry o trůny (a každý fanoušek si vysnil ten svůj), jenže tvůrci si vybrali tenhle a ať už se vám to líbí, nebo ne, tohle je ten závěr, který jsme dostali. Stejně jako v případě předchozí řady došlo na občasnou zkratkovitost, tentokrát to však nebylo zdaleka tak do očí bijící. Především jsme totiž dostali famózní noční bitvu s nemrtvými, u které se napětí dalo krájet, opět bravurní dialogy, srdceryvné momenty a skličující zvraty. Dal bych si to delší? Jasně. Zhroutím se z toho a budu to kvůli tomu slepě nenávidět nebo podepisovat stupidní petice? Fakt ne. :) Vývoj postav se jednoduše završil, kolo bylo zničeno a každý dostal, co si zasloužil. Spravedlivé finále bude nejspíš ještě nějakou dobu lidi rozdělovat, ale tak už to s těmi nejočekávanějšími věcmi na světě bývá. Těším se na spin-offy. 8. řada Hry o trůny - 9/10(20.5.2019)

V době prvního vysílání jsem se za celou sérii pral proti trollům a odpadlíkům, abych zmírnil jejich negativní řádění. Bohužel, časem musím uznat, že poslední díly osmičky byly skutečně uspěchané. Vizuální pompa nahradila perfektní a precizní scénáristickou práci, na kterou jsme byli zvyklí po celou dobu této fantastické ságy. Styl hop - hop - hop může být vhodný pro děvčátko se švihadlem, ale ne pro důstojné zakončení tohoto jedinečného eposu.(29.3.2020)

V detailech občas chybující, ve svý kompaktnosti pěkně fungující série. S několika silnejma monologama, slušnym závěrem, vizuálně božskou dračí bitvou i netradičně atraktivní změtí postav, který to po těch osmi letech "dotáhly" do konce. Brblání fanoušků jen podtrhuje, jakou díru do srdcí se HBO podařilo udělat. Jasně, že to šlo celý udělat jinak. Asi stoosmdesáti tisíci různými způsoby. Žijte s tím. A buďte vděční za to, že jste byli u toho.(20.5.2019)

• - „Pořád o tom kelímku slýchávám. Byl u místa, kde seděl Kit Harington. Prvně jsem z toho vinila Emilii Clarke, ale myslím, že tohle by ona neudělala. Kit je líný a něco takového by klidně udělal. Ten kelímek byl u Kitova místa, poté od něj odešel, kvůli čemuž to vypadalo, že je u mého místa, ale já tam nebyla. Určitě za to může Kit,“ řekla herečka Sophie Turner (Sansa) na téma záhadného kelímku. [Zdroj: Edna.cz] (Duoscop)

• - Spoiler: Lena Headey (Cersei) se nechala slyšet, že po přetčení scénáře nemohla uvěřit tomu, že tvůrci nechali její postavu vyspat se s Euronem (Pilou Asbæk). (Duoscop)

• - Daenerys (Emilia Clarke) poznamená, že si železný trůn představovala mnohem větší. Je to odkaz na knižní předlohu, kde je železný trůn skutečně popisován jako obrovský, dokonce s přístupovým schodištěm též vyrobeným z natavených mečů nepřátel Aegona Dobyvatele. (vojtaruzek)