Ruiny (2008)

V celku jsou The Ruins napínavým filmem, který vsází po všech strankách hlavně na originalitu. Mayské mythologii se opravdu moc režíserů doteď nevěnovalo a rozhodně to patří mezi největší taháky této teen vyvražďovačky. Scénař je sice tímto trochu limitován, ale aspoň se na scéně pořád něco děje, nebo přesněji hemží je správné slovo. Mě osobně však mrzí, že nebylo vysvětleno kde se ta krvežíznivá potvora, která je všechy terorizovala vlastně vzala. Nejspíše jednoho slunečného dne vyrostla :). Herecké obsazení mi překvapivě sedlo na jedničku a všichni hlavní hrdinové mi šli zkrátka po chuti, což se mi stává málo kdy. Konec už je trochu nadsazený, ale pousmál jsem se. Rád vidím, že černého humoru má pan scenárista na rozdavání. Hvězdičkami pak hodnotím lepšími třemi i s mým osobním zeleným doporučením.

Vlkodlak (2010)

Filmy ve kterých hrají vlkodlaci první housle mám hned po upírech nejraději, a proto jsem se na toto dílko od Joe Johnstona těšil už po zhlédnutí prvního traileru. Stálo to však za to? Podle mého průměrného hodnocení si řada zvás automaticky doplní, že nikoliv, ale mě se film i tak líbil. Záběry a ztvárnění celého příběhu do šedých smutně nevýrazných barev je přímo fantastické. Efekty a hlavně proměna je natočena možná nejlépe co jsem kdy v podobných filmech viděl. Potěší i fakt, že sám vlkodlak je člověk a né počitačově vytvořená kreatura ikdyž hádám, že trochu photoshopu nikdy nepříjde nazmar ani zde. Příběhově mě to však až tak moc nebavilo, ba dokonce ani pointa nebyla šokujicí, pač jsem ji očekával přímo takovou jaká doopravdy byla. Teoreticky je to jediná chyba, ale za to obrovská a dotýká se tématu proč na filmy alespoň já vlastně koukám. Možná, že až si někdy film pustim podruhé, tak své postavení k němu změním, ale i tady to chtělo víc, než jen škálu áčkových herců, balík peněz a podařený počitačový program na efekty.

Svůdné zombie (2008)

Heh tak už jsem viděl ledacos, ale tohle mi fakticky vyrazilo dech. Po úvodních minutách jsem si říkal co sem si to zas pustil za odpad a byl jsem přesvědčen, že vyš své hodnocení, než nad jednu hvězdu nepoženu. První dojmy proto nebyly nejlepší, vše se jeví hodně amatérsky a bez nějaké příběhové linie. Tu vlastně nebudeme znát po celý film a to včetně situace, kdy se těžiště konečně přenese do hlavního dějiště filmu nočního strip klubu. Od této chvíle nás rejža začne krmit scénkami se sexualními podtexty a v podobném tempu vydrží až do závěrečných minut. Což o to herečky si vybrat uměl zvlášť, když tomu všemu na place vévodí pornohvězda Jenna Jameson a její silikonové kolegyně, ale postavit na tom celý film? Nejvíce mě však překvapily gore scény, které byly v některých momentech naprosto úžasné. Tady si grafici vyhráli a to včetně maskérek. Lepší namalované zombie jsem dlouho v žádném jiném filmu neviděl, opravdu úchvátné zvlášť když si vzpomenu třeba na úvodní scénku, kde to zrovna po této stránce, nebylo podle představ. Za to si film ode mě vysloužil bez keců jednu hvězdu navíc. Mrzí mě však, že zábava o kterou mělo jít především je zastíněna právě těmi erotickými scénkami a zasmál jsem se snad jen jednou a to jestli má jít o komedii, není moc dobrá vizitka. Nesmí chybět ani spousta nesmyslů a nelogických věcí, ale i přesto jde podle mě o průměrný film, ze kterého hlavně muži budou částečně v extázi a ženy spíše usínat nudou.

Záhrobní komando (1987)

Zasloužil bych si teď určitě pár facek, protože k tomu to filmu jsem se dopracoval až nyní nějakých 23 let po jeho natočení a to ještě uplně náhodně. Nechápu, že do té doby sem o filmu nevěděl ani prd a to i přes to, že v dětství jsem mu podobných viděl spoustu a byl zkrátka na tento dobrodružný žánr okořeněný tajemnem děsně vyšinutý. Dneska když už jsem přesáhl ony dětské roky mě film už nemůže pochopitelně tak pohltit a ikdyž bych mu dal kdysi bez řečí plné hodnocení, dnes musím trochu bohužel slevit. První co mě uchvátilo byl nápad ukázat i dětským divákům slavnou pětku příšer, které do té doby byly vesměs předurčeny pouze starším divákům a mladší generace se o nich dozvídala pouze maximálně z vyprávění. Tento film určitě protrhl tuto bariéru a seznámite se tu s můmii, vlkodlakem, frankensteinovým monstrem, příšerou z bažin, tak i s upíry v čele s hrabětem Drákulou. Hlavními hrdinami jsou děti, takže žádný krvák rozhodně nečekejte ikdyž s červenou se někdy setkáme. To spíše se připravte na fůru nesmyslů, které dnes akorát rozesmějou. Nejvíce mě pobavila zobrazená hloupost policistů, kteří si nedokázali s těmi to monstry narozdíl od dětí absolutně vůbec poradit. Je to celé směšné a z dnešního pohledu velký zábavný nesmysl, ale je to milé a když pustíte tento film vašim dětem či mladším sourozencům, mohl by je i dnes v době skvělých digitálních efektů zabavit. Mé hodnocení se pohybuje mezi trochu zaprášenými čtyřmi hvězdičkami za masky, které byly slušně povedené a onu pohodu osmdesátých let, ale hlavně nápad, který jsem snad dost dobře popsal ve slovech výše. Sám jsem mimochodem zvědavý jaké další podobné skvosty na mě databáze ještě vybalí.

Živí nebo (ne)mrtví (2007)

Docela si všímám, že v posledních letech jdou zombie komedie čim dál více na dračku a sahá po nich čim dál více i režisérů. Undead or Alive však dobrou nálepku jako jejich kolegové Zombieland či Shaun of the Dead neudrží, ikdyž několik zajímavých momentů tam přeci jen bylo. V prvé řadě mě film dokázal jednou děsně vyděsit. Opravdu jsem se lekl a ani se mi tomu nechce doteď věřit, protože to nedokaže ani drtivá většina snímků pyšnicí se žánrem horor. V té samé scéně je možná i nejvtipnější scénka, která kdy byla použitá ve všech tří zmíněných filmech a za to prostě musím dát hvězdičku. Zbytek záběrů se snaží rozesmát, ale ne vždy se to podaří a spíše se pohybujeme na okraji trapnosti. Někde jsem četl, že kdyby místo Dentona hrál Will Ferrell, mohlo z toho být nepřímé pokračování jednoho z mých TOP 10 filmů A Night at the Roxbury. Zajímavý postřeh, ale ještě že k tomu nedošlo :). Masky zombíků jsou na takový nejspíše nizkorozpočtový film pěkné a jelikož se většina scén odehrává ve dne, můžete si je i pěkně v detailech prohlídnout. Film však dojel na scénáři, jestli vůbec nějaký měl. Zkrátka si někde začal a někde skončil a připadalo mě, že režisér tak trochu ani neví co má dál točit, protože některé scénky byly absolutně oničem a spíše vyplňovaly tížené místo 90ti minut. Být vámi bych raději zkoukl už nakousnuté dva filmy výše pokud jste je doposavaď neviděli a této komedii se co nejvíce vyhýbal, protože věrte mi nestojí moc za to.

Král temné síly (2003)

Hodně ve své podstatě ulítlý scénář, který mi však nenabídl nic moc zajímavého vyjma pro někoho určitě odporných scének. Dokážu ocenit, že si Stuart Gordon problém s nějakým hloupým rankingem hlavu nedělá a pokocháme se nejen už u zmíněných nechutností, ale i povedených milostných scének, které by se daly označit jako plnohodnotné softporno. Rozhodoval jsem se mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami, ale díky zdlouhavým některým scénkám, kde se pořádně nic nedělo, volím lepší průměr. Rozhodně však snímek nezatracuju a třeba se na něj za rok znovu rád podívám.

Simon řekl (2006) odpad!

Tohle byl od Williama Deara hodně špatný vtip a můj nechápavý výraz stále trvá, śkoda že mě nemůžete teď vidět. Prostě nedokážu pochopit, jak takový starší pán, který by měl mít aspoň špetku rozumu, může pustit do světa něco takového a ještě to pokládat za horor. Za takové filmy bych zavedl povinně nějaké fyzické tresty a pro všechny bez vyjímek co měli s touto kravinou co dočinění, včetně správce lesa kde se film natáčel. Když si otevřete můj profil a kouknete na mé ostatní hodnocení zjistíte, že odpad známky dávám jen vyjímečně a pro tento film to bude proto určitě pocta. Příběhově naprostá zapeklitost, která se ze začátku jeví jako expedice pro hledaní zlata. Na to však ani nedojde, protože všichni hlavní herci bez vyjímky maj nasráno v hlavě. Nejvtipnější na tom všem je, že nejrozumější se jeví týmový zhulenec a pak že tráva škodí zdraví. Film je naprosto bez atmosféry, přeplněný nelogickými scénkami a dialogy až jsem slzel vztekem. Bez keců odpad a já si jdu dát nějaký prášek na uklidnění...

Kobylky: Den zkázy (2005) (TV film)

Až taková tupá hloupost, jak jsem původně očekával se nakonec nekonala, takže jsem byl samozřejmě v nějaké míře mile překvapen. Scénař je samozřejmě ohrané kliše z většiny katastroficky podobných filmů, kde postupně vláda vyzkouší různe opatření, které se ukáží jako beznadějné až zbyde poslední nejničivější zbraň. Na poslední chvíli však někoho napadne něco lepšího co by mělo zachránit nasazované životy obyčejných vidláků a vyhubí k tomu onu zkázu. Trochu jsem se bál, aby z toho nakonec nevznikla nějaká parodie s masožravkami a ono né. Pravda nějaký náznak by tu přeci jen byl, ale budu dělat jako že jsem ho neviděl a za tento sympatický reálný podklad musí následovat jedna hvězdička. Druhou dávám za koukatelný film jako celek, věřte mi viděl jsem i horší, které tady mají vyšší hodnocení. Nesedlo mi však herecké obsazení ikdyž, jak se koukám po komentářích svých kolegů, bylo právě toto z nejčastějších důvodů proč si od nich film minimálně jeden frček zasloužil, tak teda nevím :)

Karanténa (2008)

Asi se nevyhnu srovnání toho to amerického coveru a španělského originálu, když jde prakticky o totožné filmy a oba dva jsem viděl. Už podle hodnocení by vás mělo trknout, že bych měl vesměs házet špínu pouze jedním směrem. Počítám s tím, že Quarantine dostal a i nadále bude dostávat vyšší známky od diváků, kteří doposavaď neměli možnosti zhlédnout REC. Hlavním rozdíl vidím ve vyprávění, které je v Quarantine daleko svižnější a tím trpí i atmosféra. Jelikož film posrádá jakoukoliv hudbu, měli by být tyhle záběry točeny zlouhavěji. Jinak je to skoro totožné až na pár odlišností a scénařového zmatku na konci, který jsem nepobral ještě teď. Oukej akce je čistokrevní kopírka konce z RECu, ale jelikož se nákaza vydala jinou cestou, tak to bylo nelogické. Kašlu na to dám přeci jen 2 hvězdy ikdyž byla doba, kdy jsem chtěl nafařit bez keců jednu, aby amíci věděli, že kopírovat se nemá a špatně už vůbec né.

Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

Musí se nechat, že to bylo přeci jen lepší, než konkurenční kopírka u sousední komerční televize. Eda mi přišel i méně afektovaný, než ten poděs Rychlý z kterého jsem dostával pravidelní dávku vnitřního krvácení, jen když se pokusil o nějaký svůj rodinný nevtipný fóreček. Další kladné body rozdávám za lepší cit ve střihu a výběru klipů, ať už veřejných nebo soutěžních, které mě i sem tam rozesmály a styl hlasování o domací nejlepší video. Jak někdo už poznamenal, byla to pouze náhrážka za dnešní publikujicí video servery na internetu v čele s YouTube a tohle byla zkrátka jediná možnost, jak ukázat trochu té škodolibé skutečné srandy. Dvě hvězdy ať nežeru.