hwnd

Asi nejlepší naše pohádka, nezasažená agitací. Zasazena do krásného prostředí. A celá plejáda úžasných herců si to prostě užívá a výsledek je prostě dokonalý. ()

TerP

Na tohle prostě nedám dopustit... Pan Werich je tak úžasná osobnost a nepřekonatelný herec, že tuhle pohádku jsem zbožňovala už od doby, co jsem jí spatřila poprvé... Trvá to, trvá, videokazeta s pohádkou si moc neodpočine :)) ()

Danulinda

Výborně zpracovaná pohádka na motivy Boženy Němcové Sůl nad zlato. Jsou zde úsměvné i dojemné okamžiky, herecké výkony bez chyby a velmi mě potěšilo, že zde dostal příležitost komunisty neprávem obviněný pan Herec Vlasta Burian, jehož soudruzi po válce herecky zničili. Je zajímavé vidět našeho Krále Komiků ve dvojici s další borcem panem Werichem a jejich scéna, kde vaří, je moc fajn. ()

Demoiselle

Werich mi tak neskutečně připomíná tatínka, až je to neuvěřitelné. Nezapomenutelná scéna v ložnici s Maruškou a panem Burianem. Mimo jiné. Jedna z nejlepších, ba co, nejlepší česká pohádka. Pokaždé brečím smíchy i smutkem. ()

natalanka

Ajaj pane Werich, ta facka od paní Glázrové,ale sedla což? :-) a tajtrlík se stal naším národním klenotem. a mě se chce spát a spát se mi co...chce... vešlo do obyčejného lidského brebendění. To už nemluvím o Pómoc,pómoc a krásné větě ale bez soli to nebude nikdy ono.... Lidičky, bez komntáře. To je prostě ge ni ál ní pohádka. :-)) ()

Limetka_M

Pro mě nejkrásnější a nejlepší česká pohádka. Oplývá nádherně půvabnou pohádkovou atmosférou, roztomilými dialogy a hlavně - Jan Werich a Vlasta Burian předvádí nádherný herecký koncert, který mě ani po tísícím shlédnutí neomrzí. ()

KateVonTee

Tohle prostě miluju a vždycky budu!Nepřekonatelné herecké výkony,hlavně od Buriana a Wericha,roztomile české pohádkové motivy (babka kořenářka),prostě za 120 ze 100.A lepší interpretace příběhu než Sůl nad Zlato. ()

jokerik

Moje nejoblíbenější pohádka ze všech oblíbených. Werich, Burian, Kopecký, Lipský, Horníček....elita českého herectví! A upřimně, když Vlastík dělá kohoutka můžu se potrhat smíchy. Byl jednou jeden král českých pohádek.... ()

lobo87

Legendárna česká rozprávka pani Němcovej, spracovaná skvelým Zemanom, v hlavnej úlohe s neodolateľným Janom Werichom. Hlavne interakcie dua Burian - Werich sú geniálne. Zemanovi sa podarilo natočiť jednu z najlepších českých rozprávok, ktorá, verím, nikdy nezostarne a tak ako ju obdivujem a milujem ja, budú ju milovať i ďalšie generácie. Zaslúži si to... 85% ()

DR.SZ

Pohádkovému žánru moc neholduji díky přehánění víření myšlenek o tom, že je vše krásné a dobro vždy zvítězí nad zlem. Když se ovšem smísí s komedií či dokonce se leč lehce zproduje, může vzniknout vkusný a i pro mě vhodný snímek! A dokonce i v 50. letech minulého století lze vytvořit s (jak jinak v ČSR) dobrým hereckým obsazením, briliantním námětem a zpracováním v\nikající snímek. To se potrvdilo především díky pánům Werichovi a Burianovi či díky jiným postavám, jelikož i přes kupu hlášek a parodizování povídky Sůl nad zlato se zde konečně dočkáme moralního ponaučení! 84% ()

Meow86

Nejen sůl, ale i Werich a Burian jsou nad zlato! Nezaměnitelná kouzelná pohádka s luxusním obsazením. Jakmile běží v TV, dětskýma očkama hltám každou minutu tohoto dobrosrdečného klenotu. ()

tsatsiki

Vyborna pohadka s Werichem a Burianem. Bohuzel pro Vlastu to byl posledni film. Krasne natocena, vyborne obsazeni a patri k tomu nej, co v archivu starych ceskych filmu mame. ()