Tanulin

Kouzelná česká pohádka začínající : Byl jednou jeden král...Nerozumím tomu, proč se ji M.Holý ml. snažil kopírovat a udělat z ní to co udělal.Jen takhle je to správně! ()

jonnybe

Tak tenhle film jsem moc nemusel. Ale léta běží, přátelé . Pomalu, ale jistě jsem přicházel na chuť a nakonec to vyšlo. Je tam plno chytrých věcí, které Werich uměl (zase jsem ho moc nemusel, ale doba se mění). Vlasta Burian zde byl opravdu unavený a i když se snažil tak to bylo znát. ()

lapatata

Nejen jedna z nejlepších pohádek, ale přímo jeden z nejlepších českých snímků všech dob. Co scéna, to nezapomenutelný zážitek. ()

Mrtvobog

Tak toto je ozaj pecka - Werich, Burian, Fr. Černý a Kopecký. Neskutočne zábavná a vtipná rozprávka. Jo, jo, je to adorácia ľudovosti, socializmu a režimu, ale mne sa to jednoducho páči. Má to čaro, je to humorné, herci sú super (až na tie Maruškine sestry), príbeh je zaujímavý. Skrátka, stará dobrá produkcia z čias Československa, ku ktorej je komentár aj tak zbytočný. ()

Bodega_Bay

Na téhle pohádce se mi nejvíc líbí scéna, kdy nápadník té princezny Uječenky zacpe konečně dámě pusu koláčem. Díkybohu. Bohužel to udělá až na konci. O tom, jak šlechta představuje hlupáky (přestože dost možná umí jako jediná ve vsi číst a psát) a princezny pak všechny zahazují korunku za korunkou kvůli sňatkům s rybáři a podobnými takovými, asi nemá ani cenu mluvit....Vzhledem k roku vzniku je ještě zázrak, že se na to vůbec dá koukat. ()

saaaky

Taktéž znám tuto pohádku spíš jako "Sůl nad zlato ... " a jinak si zvykat nehodlám :-) Další zemanovská pohádka, která má přesah až do dnešní doby a bez níž už si neumím představit žádný svátek, Vánoce , či další významné dny v roce, kdy se většinou tyto pohádky hromadně spouští v televizích. Ale v tomto případě to vůbec nevadí, tohle je prostě stará, ale výborná klasika. ()

Standey

Krásná česká pohádka bez které si nelze představit vánoční svátky. Jan Werich s Vlastou Burianem vytvořili nezapomenutelnou dvojici a jejich hlášky už dávno zevšedněli. ()

mine.slayer

Sůl nad zlato a láska nad moc, krásná pohádka. Kdyby i tak v reálném světě moci páni pochopili tuhle rovnici, stává se to ale spíš ne. ()

mentos.

"Neviděla jsi Marušku" "Proč já bych lezla na hrušku?" Skvělé hlášky, výborné herecké výkony, hlavně v podání Wericha a Buriana, veselá pohádka pro děti i pro dospělé. 80% [sledováno 25.12.2012- TV] ()

Yeday

Naozaj jedna s najlepších, keď nie najlepšia česká/-oslovenská rozprávka. Nikdy ma neomrzí a to predovšetkým hlavne vďaka hereckej dvojke Werich, Burian. = 95 % ()

tommicek

Božena Němcová by si možná filmovou adaptaci své pohádky představovala trochu jinak, ovšem má představa je přesně takováto. Na filmu je hodně vidět (ostatně stejně jako na Císařově pekaři a pekařově císaři), že na scénáři spolupracoval Jan Werich, díky čemuž dostal docela suchopárný (autorka předlohy nechť promine) děj úplně jiný šmrnc - nejspíš proto, že ve filmu je všeho PŘIMĚŘENĚ :-) ()