Fanucci

Paráda. Od tohoto filmu jsem nečekal vůbec nic a dostal jsem něco mezi Matrixem a 1984. Sice v levnější verzi, ale celkově jsem byl spokojen. Bale se mi opět velice líbil. Akční role mu jdou. ()

dee-key

Všichni říkali "To je debilní film." Nikdo mu nevěřil. Jen já, já! Ten film, přátelé, má hlubokou myšlenku. Je to jako oslava lidských citů. Navíc je to perfektní scifárna a celkem akční nářez. Navíc Bale je můj oblíbenec, takže není co řešit. ()

rastlinka

Nemám rada sci-fi a „akčáky“, ale tento film ma úplne dostal. Veľmi sa mi páčila myšlienka potláčania emócií u ľudí. Ale najviac sa ma dostal výkon Christiana Balea, ktorý svoju úlohu zahral výborne! Pre mňa je Bale jedným z najlepších „mladých“ hercov – má obrovský talent, na plátne je presvedčivý a má nenormálnu charizmu ;) ()

Parlay

Bojové scény jsou (i přeze svoji zjevnou inspiraci vy víte kde :-)) velice efektní, avšak pro mě osobně svým způsobem zároveň představují i největší zápor snímku. Tvůrci se viditelně zalekli stavět zejména na hrůzyplné vidině bizarního totalitního režimu (žádné emoce či city, knihy, hudba, filmy - nepředstavitelné, nemožné...) - škoda, škoda! "Equilibrium" je nejsilnější právě v těchto momentech. A abych nezapomněl... Christian Bale se role zhostil výborně. ()

fmash

V době popularity Matrixu včas vyběhnout s chlápkem v dlouhém kabátu a s příslibem frenetické ručně-palné akce, to je poloviční základ úspěchu. Klasická antiutopická zápletka, kterak velký bratr sleduje a nařizuje. Nic proti, snad jen, že celý ten společenský mechanismus s potlačením veškerých emocí tak nějak sám v sobě nevypadá moc funkčně. Už proto, že různé emoce včetně strachu v tom filmu projevoval snad každý, a kdyby ne, scénář by se stejně mohl omezit leda na popis interiérů. Ovšem dalo by se to brát jako hezký odkaz na marx-leninské teorie, že za nějaký čas nebudou lidé potřebovat žádný zákon, protože všichni budou dobří, anžto jim nic nebude chybět. No ano, je to založeno na stejně nesmyslném předpokladu, že člověka lze napravit. Že k tomu stačí sám o sobě materiální dostatek, je jen třešnička na nesmyslném dortu. Ovšemže nic nebrání tomu čas od času to za pomoci represe prubnout.           Ale zpět k filmu, docela to klape, a když dojde na mlácení a střílení, tak je to dokonce pecka, pak začne Bale divně pitomět, pak začne lacinost z důvodu nízkého rozpočtu nahrazovat lacinost žánrová a nakonec má člověk dojem, že vůbec neví, na co vlastně celou dobu koukal. Jestli na antiutopický sci-fi akčňák, nebo na aktuální agitku pro nenáročného čtenáře. Nechám asi svou původní trojku z dob, kdy jsem se ještě bál filmu nízkým hodnocením ublížit, ale je dost nadhodnocená a spíš by tam patřila dvojka. No ale jak říkám, střílečky fakt dobrý. ()

Carlossss

Žilo by se bez pocitů lépe? Pochybuju... vědomé "ujíždění si" na emoční vakcíně je sice dobrý nápad, jenže si zasloužil víc rozpracovat. Akce byla svižná, i když místy působila lacině a spíš než jako řežba vypadala jako Labutí jezero... ale vem to čert. Nepochyboval jsem, že Bale roli nezvládne a měl jsem recht. Jeho znovuzrození je lehce uvěřitelné. A závěrečná řezačka? Dlouho jsem nic podobného neviděl:) ()

SonG

,,Ale já,nuzák, mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj měkce...neboť šlapeš po mých snech"..............Nápad!Ten film má totiž nápad, který navíc Wimmer uměl krásně přenést na plátno. K tomu všemu kamenný výraz Christiana Balea.....není co dodat....akční scény možná trošku podobné Matrixu,ale to nemění můj názor na to, že je to jedinečný snímek. ()

zipexx

Další povedený zářez v herecké kariéře Christiana Balea. Vize budoucnosti mi přišla ze všech těch postapokalyptických filmů nejhorší. Představa, že bych se musel vzdát pocitů nebo emocí je zdrcující a pro Equilibrium je tohle provedení jedním velkým originálním plusem (teda aspoň pro mě, THX 1138 sem neviděl). Sice jsem se lehce pousmál při prvním akčním momentu, ale naštěstí ony bojové scény nebyly až tak hrozné a dalo se na ně koukat. Postupem času jsem si je i užíval:-). Další kladnou položkou filmu je vynikající hudba a samozřejmě herecké výkony takřka všech zúčastněných. Solidní čtyřhvězdičkový film. ()

kagemush

Podprůměrný ,,áčko",nebo nadprůměrný ,,béčko"? To je mi celkem jedno.Konečně trochu temnější film,bez intošských obezliček.V té nadprodukci narůžovělých zhovadilostí všude okolo, trocha radosti pro mě.(ale stejně si tady zas neodpustili skorohepáč,to zamrzí) ()

KoRniky

Někteří ho osočují za kopírování Matrixu. Já vidím podobnost tak maximálně ve všudypřítomnosti černé barvy a neodolatelném hlavním hrdinovi. Equilibrium je film o tom, jak se lidstvo po třetí světové válce snaží dost drastickým způsobem zabránit válce čtvrté, kterou už by zřejmě nepřežilo. Film popisující budoucnost, která by se nás klidně mohla dřívě či později aspoň částečně dotknout. ()

easaque

1* hrozně hloupá patlanina, která je spíš akční než filozofická a svůj základ si bere základ z filmů 1984 a Fahrenheit 451 a Matrix, ale mám dojem, že z každého jen to nejhorší. Tolik chyb a nelogičností jsem opravdu už dlouho neviděl a nechápu zdejší vysoké hodnocení, ale možná je chyba u mě, když o tom všem při filmu přemýšlím ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Petrasuvicka

Na první pohled si člověk řekne, jsme na Toláně s nacistickým spratkem za zadkem. Equilibrium je ale takový výsledek Hitlerovi a Stalinovi představy. Fašisticky přesné, korektní, funkcionalismem připomíná model Třetí říše pod plastovým poklopem. Klerici jsou jen ekvivalentem tajné moskevské policie. Slepě poslušné emočně mrtvé schránky s kvérem u ruky. A ty přitažené bojové scénky, tak jsou tuplem prča! :D ()

ilemas

Zajimavá sci-fi s dobrým nápadem, ale nebýt nereálných a směšných akčních scén hodnotil bych víc. Takhle to spíš zavání komiksem. Dobrý vizuál a hudba. ()

honajz2

Nakonec z toho vypadl celkem fajn film, u kterého mi ale vadí to, že si úplně nejsem jistý, jestli chtěl být spíš zaměřený na akci, nebo na atmosféru, protože jako mix obojího to není silné ani v jednom, i když tu jsou dobré scény pro oboje - u akce je bravurně zvládnuté finále, co se atmosféry týče, ona celkem dobře funguje, ale nesedí mi tam do ní zas tak akce. Takhle mi přijde, že se tu akce s atmosférou vlastně "perou" o to, kdo tu bude stěžejní, ale nakonec není ani jeden. Jinak se ale jedná o fakt dobrý film, který jinak dost dobře funguje a líbilo se mi počínání hlavního hrdiny. ono obecně žití v takovémhle světě tak, aby vás nezabili, není lehké ani náhodou. Ale film je to fakt dobrý, jen bych byl radši, kdyby bylo jasnější, čím na mě má působit víc, jestli akcí, nebo atmosférou. 4* ()

kombajn

Pomalá temná sci-fi velkého kalibru. Autoři vzali to nejlepší z 1984 a 451 stupňů Fahrenheita. Čekal jsem akci, ale určitě ne, že by se v něčem podobně laděném mohlo filozofovat. Trošku se odchyluje od mainstreamu, má výbornou hudbu (a hlavně ta může za jeho emotivnost), snad jen závěrečná scéna nemusela kopírovat Kostku, Celu atd. ()

raffspIn

Velmi slušný příběh a i vcelku dobře zpracovaný co do dojmu. Ovšem - plný naprosto šílených megalomanských nebo naivně lacinných scén. Šílené vraždění ala Matrix ovšem bez logického podkladu a v pozadí slaďoučké štěňátko zachránění před smrtí rukou bezcitného vojáka. Brrr. Závěr taky dělaný spíš na efekt než na logiku. Řekl bych: nečekejte nic a budete spokojeni. ()

MartinNDL

Film si od začátku a dost možná i před začátkem silně koleduje o srovnání s Matrixem. A v tomto ohledu za svým bohatým bráškou zaostává takřka ve všem. Počínaje souboji, přes originalitu a hudbu a závěrem konče. Snad jen Christian Bale je o trošinku lepší než Neo. Některé scény mně přišly ale velmi podařené a film jako takový sám o sobě není zlý. Vzal si bohužel do huby moc veliké sousto, které nebyl schopen spolikat. ()

M.i.k.e

velice slušné oddechové "béčko",kde jak už bylo napsáno je největším kamenem úrazu samoný nápad...také si dost dobře nedovedu představit společnost,kde by si každý dobrovolně píchnul drogu odborávající emoce (tím spíš opakovaně každý den)...jinak ale solidní akční scény,tradičně dobrý Bale a celkově tedy za 3... ()

SallyZen odpad!

Idea je to velice zajímavá. Svět bez emocí, bez umění, bez lásky nebo nenávisti. Kdyby se to doopravdy stalo(jakože asi ne, protože i pánové vysoce postavení by si rádi někdy někde určitě zaskotačili s normálníma tuctovejma holkama z baru nebo bordelu aby ten svět neměli nudný, bez emočního vypjetí.. viz causa Lewinski - Clinton), tak by se hned lidé bouřili, protože tohle je celkem nemorální. Ikdyž co je v tomhle světě zase morální že? Možná, jak řekl JOKER.. "Svět je krutý. Jediné, co je v tomhle krutém světě morální je náhoda. Nestranná a bez předsudků. Spravedlivá." ... Nápad docela zajímavě propracovaný, ale ne už zpracovaný. Styl Kurta Wimmera mi absolutně nesedí. Viděl jsem Ultraviolet, což je skvělá ukázka nablýskané, graficky zhovadělé blbosti. Proto jsem čekal něco jiného u Equilbria. Bohužel to je jen další povrchní tupost, která mě nudila od začátku do konce. Opravdu skvělý námět, který je zpracovaný neefektivně, bez kapky nějaké té lepší akce(Ikdyž to je tím, že mě takhle propracované souboje serou) a hlavně nezábavně. Herci mě nebavili. Chvílema Bale byl dobrej, ale celkově mě neohromil. A jelikož jsem si nedal ranní dávku Prozia a film ve mě bohužel vyvolal jen negativní emoce, hodnocení je jasné. 10% ()

Jonash87

Pro mě tři a půl hvězdy, film má spoustu dobře zvládnutých akčních scén, slušnou atmosféru totalitní společnosti a pár zajímavých nápadů, ale těch negativ je také poměrně dost. Nejvíc mi asi vadily souboje Bale vs. dvojciferné počty vojáků, kterými hlavní hrdina procházel jako nůž máslem, bez škrábnutí či zašpinění (a to nepočítám subjektivní fakt, že Bale mi prostě doposavad nějak nesednul). Závěr byl také krapet přehnaný, a i když opomenu několik nelogičnoští, tak mi vychází sice nadprůměrný snímek, který ale promarnil svůj potenciál. Onen námět (lehce evokující Fahrenheit 451) se dal pojmout jistě lépe... Škoda. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda