cachanell

No - sci-fi mám ráda, námět nebyl tak špatný. Filmové zpracování taky ne, ale přeci něco tomu chyběla. Nějaká ta jistra, prostě něco. A bojové scény ? Kdybych nevěděla na co koukám, jako vystřižené z Matrixu, vlastně i ty kabáty ,,,, nebo ne? ()

Zoltarek

Zajímavý námět na film, připomínající v mnohém jiné filmy dob minulých i současných. Zpracování je velice povedené a soubojové scény jsou opravdu skvostné. Opravdu povedený snímek, který si zaslouží pozornost. 8/10 ()

P/\/EL

Orwell, 451 stupňů Fahrenheita, Alphaville a spousta z historie (totalitarismy, distopie, komouši, nacisti odstraňující závadné umění, až na to, že emoce ale hrály zásadní roli, všechno to bylo o tom, že hrály lidem hlavně na city - tady je to trošku naopak, ono to je těžké, nacisté potřebovali chladnokrevné vojáky, ale zároveň museli cítit lásku k vůdci, vlasti a další emoce, takže šlo o to potlačit některé emoce a pozbudit jiné, hlavně nemyslet, hl. myšlenka Equilibria je taková problematická, kdoví, jak by to fungovalo...obrazy pálí, protože již nejsou potřeba, člověk přece potřebuje jen jíst, spát, pracovat :), né, jasně, že to je nepředstavitelné, že by ta látka potlačovala i zdravý rozum, že by člověk ztratil zvídavost...s obrazy se pálí tedy hlavně minulost, tak asi proto.....na jednu stranu mi to smysl dává, pro vládce je lepší lidi takto zotročit, nepociťují již emoce, ale co pudy....no....je to složité....), všecko vměstnaný do atraktivnější, divácky vděčnější podoby, ale proč ne, efektní choreografie, k čemu drahej Matrix, je tu daleko originálnější choreografie soubojů, možná jsou to dost nesmysly na efekt, ale působí to skvěle, příběh očekávatelnej, děti udavači (stalinismus), procitnutí toho, co nejvíc věřil, pokrytečtí vládci, co kážou vodu a pijí víno (komunisti žijící v palácích po předchozích vládcích, v jejich vilách, Lenin jezdící v rols-roysu...apod.)....no, kultovní scifi akce........je mi jasný, že to mišmaš, ale má prostě styl...myšlenka matrixu nebyla až tak moc originální, ale ty matrix souboje byly založené spíše na inovativních efektech (což taky neni uplně pravda), ale choreografie mi přišla nepříliš záživná, tady je efektní a v rámci žánru je to prostě perla.. ()

lordMidas

Už dlouho mě žádný film tak nerozčílil. Usedal jsem k němu v naději, že by snad mohl využít prostředí sci-fi k rozvinutí alespoň minimální úvahy nad vcelku zajímavým problémem, ale byl jsem těžce zklamán. Nápadem mi to připomíná fahrenheit 451 (knihu, film jsem neviděl), až na to, že cílem likvidace se v tomto případě na místo "intelignece" staly emoce. Pokud by byla myšlenka dobře zpracována, mohl vzniknout velmi zajímavý snímek, ale bohužel byla kardinálně zmršena. V divácích tak vyvolává přinejmenším rozpaky. Už samotná představa, že se americkému mainstreamu podaří natočit film, ve kterém bude většina představitelů jednat zcela bez emocí, je přinejmenším k pousmání a snad v každém momentu je znát, jak v tomto úkolu trestuhodně selhává. Naprostá ignorance komplexity citů jako takových (tedy toho, v jak mnoha případech se u nás projevují - a že jich je požehnaně) by se snad tvůrcům dala odpustit, kdyby jim ovšem co chvíli neunikaly prohřešky tak do očí bijící, že jim to snad ani největší ignorant nemůže baštit. Nemám nic proti logickým nedostatkům, pokud od nich dokáže tvůrce šikovně odvrátit divákovu pozornost, popřípadě když se jedná jen o okrajové drobnosti (viz Memento pro obojí), ale tady jde o tak očividnou zástěrku pro teenagersky laděný akčnák, že to sahá opravdu daleko za meze mé tolerance. Závěrečná scéna už je jen pomyslnou třešničkou na dortu absurdity. Jednu hvězdičku za (historicky nejhůř) zpracovaný nápad a pokus o vizuální zpracování světa. ()

kurioko

Film jsem viděla s odstupem času. Podoba s Matrixem není čistě náhodná, vždyť to bylo období, kdy Matrix patřil k výšinám. Spojení totalitního režimu s odbouráním citu mi nepřijde až tak přihlouplé. Vždyť tak zní koncepce všech totalitních režimů - sloužit vlasti, straně, lidu a zapomenout na vlastní identitu. Ukázka, kam by teoreticky lidstvo mohla manipulace přivést mi nepřipadá naprosto mylná. Efekty, akční scény, kamera - to vše mi přišlo velice dobré. Takže, kdyby nebyl předtím natočený Matrix, tak určitě plný počet bodů. ()

yozka

Nabitý akční film s výborným poselstvím a záběry, ve kterých lze souboje skutečně vidět a nejsou to jen záběry na nože ruce a kopy s dobrým ozvučením. Často je vidět celá bojová scéna a dělá to z filmu kvalitní podívanou. Samotné téma ukazující na hrozbu jakýchkoli restrikcí pod záminkou zajištění bezpečnosti obyvatel je dnes aktuálnější než kdykoli předtím. ()

Cronan

Jeden z mých oblíbených filmů. Ani nevím, čím si mě získal, ale nejspíš to bude atmosféra, velmi zajímavý příběh a dobré obsazení. Když si to pak člověk přehraje v hlavě, tak sice narazí na pár momentů, které jsou nelogické, či přespříliš heroické, ale i tak si film zaslouží takových 80% ()

Awesomer

Předimenzované... To je přesně slovo, které vystihuje tento film. Je vidět, že na masové scény nebylo moc finančních prostředků, což je u sci-fi žánru vcelku podstatná věc. Navíc, filmů s tématem futuristické budoucnosti už bylo natočeno mnoho... A tohle bohužel nepřináší vůbec nic nového. Spousta z nás si někdy už řekla, jaké by to bylo žít bez emocí, jak by se asi zvýšila efektivita pracovních výkonů atakdále. Tím chci říct, že nápad není nikterak originální ani převratný a kupříkladu Limitless má v tomto ohledu, tedy v hlavní myšlence a námětu, rozhodně navrch... Co se hlavního záporáka týče, tak Angus Macfayden byl sakramentsky slabý. Jediným pozitivem zde byl, " jaké to překvapení " Christian Bale. ()

Mezerník

Přes všechny výhrady a nelogičnosti (ano, Matty má v komentáři pravdu) je to smysluplnější a "poctivější" film než jen na efekt hrající Matrix. ()

SoulAsAGem

Když už pan Wimmer přišel s tak trochu nesmyslným nápadem, mohl z něj alespoň co nejvíce vytěžit a jelikož je blízká budoucnost pro každého z nás zatím takřka nepředstavitelná(vizuálně), vše je jen o fantazii a s fantazií se dá dobře pracovat. Celý film se točí kolem jedné myšlenky. Všichni si musí povinně píchnout drogu na potlačení jakýchkoliv citů a hlavní hrdina, zpočátku snad největší záporák, se jednoho krásného dne vzbudil a řekl si, že bude protestovat a na způsob jaké si demonstrace, si drogu nevezme a aby přežil, zabije všechny, které se pokusí mu v tom zabránit. Nejsem moc zastáncem těchto nadčasových a za hranici možností sahajících filmů, ale naštěstí sem se na to předem připravila a za efektivní stránku stránku a za Christiana Balea, který mi je celkem sympatický, jsem s přimhouřenýma očima dala za tři.. ()

Rinoa18

Equilibrium... co k tomu říct. Film sám o sobě by se dal přirovnat ke spoustě dalších. Matrix, kupříkladu. Nepíšu sem ovšem proto, abych hodnotila filmy jemu podobné. Dle mého názoru má velmi originální námět, který mě osobně dost zaujal. Lidská společnost budoucnosti dobrovolně (i nedobrovolně) užívá "lék" sloužící k potlačení citů a zamezení dalším válkám. Jsou zde ovšem i tací, kteří lék přestanou užívat, což je protizákonné. Jsou stíháni a v neposledních případech vyhlazováni. O tohle se stará John Preston v podání Christiana Balea coby zvláštního agenta. Je tomu tak ovšem do té doby, než sám okusí podstatu lidského bytí... začne cítit. Nutno podotknout, že film obsahuje řádku opravdu silných momentů (scény s dětmi, neuvěřitelný herecký výkon Christiana Balea v mnohých situacích, nebo třeba scéna se štěnětem - u té mi dost trnulo). Divákovy oči může také potěšit řada opravdu mistrně zvládnutých bojových scén. V jednoduchosti je síla, co víc říct. Za 5*! ()

jawjaw

Síce sa to Matrixu nevyrovná ale stačí že film pokulháva v jeho tieni. Označil by som to za celkom podarené, vzhladom na to že to mohlo dopadnúť ako úplna sračka a výsmech z nepodarenou snahou okopírovať kultový Matrix. ()

zuppa

Pro mě osobně velmi zábávný snímek. Snad jen ten konec. Efektní ´´ matrixovská ´´ řežba, kde je hlavní hrdina netrefitelný a sérií efektních pohybu, přemetů a póziček likviduje desítky nepřátel. Škoda taky, že si trochu více nepohráli s divákem a nebylo využito pocitu nejistoty, zda hrdina stále cítí nebo již zase ne :-) A ten epický, nedotažený konec, kdy se během pěti minut vše změní k dobrému je taky na škodu. Přesto dávám čtyři hvězdy, protože mě film převážnou vetšinu času bavil a to je pro mě podstatné. ()

ronaldmekdon

Zajímavá myšlenka z dystopického světa bez emocí, o to horší provedení. Mám ráda příběhy z fiktivních totalitních režimů budoucnosti. Film mě zaujal dobrým hodnocením zde na čsfd, přečetla jsem si obsah a zajímavosti a celá natěšená jsem se na něj podívala. A dočkala jsem se chladného a sterilního prostřední, které bylo skvěle vykresleno a mého oblíbeného Christiana, ale to je tak vše. Absolutně nejsem příznivce akčních a sci-fi filmů, ale zaujal mě ten nápad. Už vím, že na podobné filmy se dívat nikdy nebudu. Zápletka může být sebelepší, ale když je obalena vatou tvořenou převážně řežbami a střílením, nikdy z toho podle mého názoru nemůže být dobrý film. Z Matrixu jsem viděla asi tak dvě nejslavnější scény a bůhví proč jsem si je při sledování tohoto snímku vybavila. Nebo bůhví proč, vlastně je to úplně logické, inspirace je tu značná.. Pro mě určitě zklamání, chtěla jsem více příběhu a méně pěstí a 107 minut stopáže pro mě bylo až až. ()

TheCage87

Film dějově podobný knižní předloze 451° Fahrenhita kde je svět po třetí světové válce veden způsobem "neviditelné totality" a lidé si každý den píchají "lék" který jim ulevuje od citů, které zapříčinily všechny problémy světa.V tomto světě fungují agenti policie, kteří si říkají Gramatonklerici a všechny kdo neberou svůj lék se snaží zabít nebo zatknout a poslat do "procesu"(poprava upálením). Musím říct že i když Christian Bale nepatřil mezi mé oblíbené herce, role Gramatonklerika Johna Prestona mu podle mě opravdu sedla a svým výkonem si mě získal. Film je plný akčních scén a bojového umění "gun kata", režisér a scénárista v jednom Kurt Wimmer podle mě odvedl skvělou práci a u toho filmu jsem se skvěle bavil. ()

silencewater

Uprime nebyt Bale film by zapadl do naprosteho prumeru a pritom myslenka byla velmi zajimava. kdyby se za kazdou cenu nesnazili tak moc tocit na efekt a pro prachy. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda