JC_Gucci

Equilibrium si zahrává s očekáváním diváka. Kdo čeká ponurou totalitu a temný příběh z 1984, tomu výsledný příběh může připadat plochý a předvídatelný. Kdo čeká akční béčko o ničem, může být překvapen hloubkou, filozofickými motivy a příběhovými zvraty. Kdo čeká vymakanou akční řežbu, může být zklamán nerealističností akčních scén, kdo čeká lehkou slátaninu, bude překvapen stylizovanými akčními scénami inspirovanými například Matrixem. Je málo filmů, které jsem viděl tolikrát, jako Equilibrium, a stejně mě pořád baví. Z hlediska zpracování a řemeslnosti se jistě nejedná o nějaké vysoké umění, nebo nejdokonalejší film. Z hlediska zábavy a diváckého zážitku má hodně co nabídnout a pokaždé, když ho vidím znovu, akorát si utvrzuje své místo mezi mými nejoblíbenějšími filmy. ()

pCCb

Problém tohohle filmu je, že neví, o čem je. Většina těch, co emoce mít nemají, je totiž mají, autorovi to ale zřejmě nedochází. Nebo možná i jo, ale doufá, že to nedojde divákům. Což se zběžném procházení komentářů asi povedlo. Ale vždyť i ten Diggs projevuje emoce v každé scéně. I v každém boji ti vojáci projevují emoce. Je ovšem zřejmé, že bez emocí by nikdo ten film nevydržel. Až na pár šílenců, kteří by film s lidmi bez emocí dokázali pochopit. A pokud jde o to, proč by si lidi dobrovolně píchali něco proti emocím? To je vcelku logické. Jednak je bez emocí lehčí žít. Za druhé, v tom systému by to byla skoro nutnost, pokud chtěl člověk přežít. ()

mikroslar

Téma není špatné, i když od Godardova Alphaville už tisíc krát omílané (a z filozofického i psychologického hlediska dost nepravděpodobně uchopené, neboť většina režimů využívá k ovládání společnosti právě emoce a riziko pro ně představuje spíše  racionalita než cit), ale budiž. Trochu napětí i nějaký děj to s sebou nese, jen pořád nedokážu pochopit, proč ve všech filmech podobného ražení, musí být tolik (naprosto zbytečných) rádoby bojových scén a když už tam jsou, proč jejich účastníci byť ozbrojení střelnými zbraněmi a odění do moderních oděvů, musí při boji cvičit tu směšnou gymnastickou sestavu, hopsat, skákat a hekat jako pomatené opice (totéž se týká třeba i Matrixu). ()

Richard768 odpad!

Vraj zabránili vojnám... Až na to, že intenzita každodenných prestreliek, ničenia, spaľovania a iných hrubostí tromfne hociktorý vojnový film. Dejová línia primitívna, bez podstatných zápletiek. Jedným slovom: sprostosť. ()

doom.cz

Když jsem viděl Equilibrium poprvé, byla to fajn dystopie s trochu absurdním nápadem a akcí. Když jsem si ten film pouštěl nedávno, v době Covid Games, celkem mě zamrazilo, že ten nápad s Proziem zas tak absurdní není. ()

peproch

Já opravdu nejsem již velkým fanouškem postapokalyptických dystopických sociálněkritických filmů založených na pobírání chemikálie, která mění lidi v monstra. Sexmise v tomto byla dostatečná a navíc ftipná, tohle není. Namísto toho je tu spousta jakoby kouzel jak z Matrixu, a asi jedíný, co se mi líbilo, byly oči Emily W., ani jsem dosud netušila, že takový má. Scénárista je neušetřil plamenů. Sympatizovat ve filmu není s kým. Snad s dítětem. ()

Berserkr1111

Ten film dělá trochu zkratky, zjednodušení, ale postavy se nechovají dementně, nesmyslně, aby scénárista dostal děj, kam chce a má ohromnou bezůtěšnou atmosféru s perfektní hudební kulisou. Je to perfektní béčko. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda