Altheus

Silná myšlenka lidské bytosti bez jekéhokoli citu, zabalená do Bradburyho námětu 451 stupňů Fahreheita. Bohužel je tady její potenciál nedostatečně využitý a klasicky se tady filmaři pokusili vyvážit "filozofický" ráz námětu spoustou poměrně tupé akce s místy velmi nepovedenou choreografií. Z filmu se tak stává na prvním místě akční sci-fi střílečka a jenom na pozadí nabízí zamyšlení nad podstatou lidského citu, nad nesmyslností totality a nad tím, co vlastně znamená slovo "válka". ()

SaiHuri

Ač mám projev Christiana Balea nanejvýš v oblibě a ani tentokrát mě nezklamal, si nemohu pomoci a víc než 2* nedám. A to především díky nelogičnostem, kterými je celý snímek prošpikován jako vánoční krocan. Námět není špatný, i když si toho vypůjčil víc než dost, od kud se jen dalo. Nicméně, scénář a dialogy mě opravdu nebavili...forma-dobrý, obsah-špatný. ()

megajalec

Zaujímavý film s námetom prevzatým z viacerých filmov, najmä Matrix je evidentný a takisto 1984. Béčkovitosť a malý rozpočet je však vidieť. Odstrániť zopár nelogických vecí a bolo by to fajn. Aby som nebol len kritický: zopár myšlienok z filmu stálo za to, rovnako aj bojové umenie a takisto Bale. Nebyť prehnaného záverečného útoku na Otca, možno by som jednu prihodil, takto sú to len lepšie tri. Stojí však za pozretie ()

Systematic

Film s dobrým nápadem, béčkovým rozpočtem a béčkovým provedením (to uříznutí obličeje na konci je vskutku k smíchu). Inspirace Matrixem je je cítit téměř z každého záběru. Škoda, chtěl bych vidět jak by film vypadal, kdyby měl pořádný rozpočet. ()

wocicko

Něco mezi Matrixem a 1984... ovšem vrazně, výrazně slabší. Předvídatelná zápletka, dlouhé střílečky a lá bojové umění a co se týče poselství - to sakra snad všichni víme, ne? ()

Daggeron

"Schopnosť cítiť je nutnosť. Ako dýchanie. Bez pocitu, bez lásky, bez hnevu a bez ľútosti je dýchanie iba ako tikanie hodín." Equilibrium je typickým akčným filmom, ktorý uprednostňuje formu na úkor obsahu. Tá je však v tomto prípade mimoriadne efektná a splňuje svoj účel. Film síce v akčných sekvenciách dýcha Matrixom na každom kroku, ale vďaka výbornej kamere, dynamickému strihu, skvelému hudobnému doprovodu Klausa Badelta a choreografii bojových scén patrí jeho vizuálna stránka k najlepším vo svojom žánri. Počiatočný námet je možno originálny a zaujímavý, ale jeho prevedenie na plátno stroskotáva na nedotiahnutom scenári. Na druhej strane, kvalita snímku stúpa minimálne o triedu vyššie vďaka fenomenálnemu hereckému výkonu chladného a drsného Christiana Balea, ktorý úlohu človeka bez citov zahral dokonale a predviedol tu podľa môjho názoru jedno zo svojich najlepších predstavení vôbec. Vo vedľajších rolách rozhodne nesklamali Sean Bean, Angus Macfadyen či William Fichtner. Vzhľadom na spomínané nedostatky v scenári a tým pre mňa nie až tak zaujímavé stvárnenie príbehu by som jednu hviezdičku ubral, ale napokon najmä vďaka úchvatnému koncertu Balea, atraktívnej hudbe a skutočne vydarenému vyobrazeniu bojových scén dávam maximum. Predsa len, na večer, kedy sa chce človek uvoľniť a zabaviť pri akčnom náreze, je tento film veľmi dobrým príkladom a nerobilo by mi problém pozrieť si ho opäť. ()

anthea

Námět se mi moc líbí, zajímavý nápad. Zpracování už je poněkud horší, dal by se z toho udělat mnohem lepší film. Stačilo jen, aby film nebyl tak prostě zakončen a dala bych 4*. Konec mě zklamal, čekala jsem nějaké větší odhalení. Christian Bale vypadá v téhle roli skvěle, ta jeho přísná ústa se sem hodí. Výborně hraje cit a „necit“, skoro bych kvůli němu chtěla dát 4*, ale hodnotím celý film. (A jsem ráda, že přežilo to štěně, protože jsem den předtím viděla Já, legenda a musela jsem obrečet toho jeho psa. Ta němá tvář mě dojímá.) ()

BenchPress

Ve věčném srovnání s Matrixem bych si přeci jen vybral asi Matrix, ale jen díky fantastickému nápadu. Tenhle kousek se mi líbil dost a narozdíl od Matrixu se vešel do jednoho filmu (Ne do 3 a místy nudných). Bale zahrál famózně a ostatní směle konkurovali. Klidně bych se nechal od filmařů ještě půl hodiny navíc bavit! Perfektní souboje, nápad a vizuální efekty.... na plnej počet hvězd to ale není. 4/5. ()

natalanka

Z počátku notně utahaný děj o zemi bez válek, kde se od začátku střílí a morduje až to pěkné není. Děj filmu se rozjíždí až v závěrečné snad 1/4. Počin vskutku divný, zakázat cit aby nebyly války :-)). Na Christiana je celkem příjemný pohled, místy mi připomíná mladého Toma Cruise. No, abych to dohodnotila. Kdo má rád střílečky a sci-fi, prosím, ale já po tomhle filmu nějakých pár let nesáhnu. :-)) ()

Lijanka

Pro mne jeden z mych Top filmů :) Tento film rozjel hvězdnou karieru Christiana Balea a od te doby natáčel samý pecky, tím aspoň dokázal, že je to Pan herec a nápad, co ve filmu je, donutí aspoň trošku člověka se zamyslet. Třeba to tak všechno jednou bude :) ... ()

cguio

Trochu mě zklamalo, že je to drobná vykrádačka románu 1984, ale zase jsem hrozně rád, že ten Christianovo syn nebral prozium, i když celou dobu to vypadalo opačně. Navíc mi vadilo, že se hlavní hrdina vždy ze všeho dostal, což trochu ztracelo na napínavosti. Jinak skvělý film. ()

Filipkoz

Povedená kombinace Orwellovo 1984 a Matrixu. Scénář je téměř ze 100% kompilací utopistických děl z druhé poloviny 19. století s prvky tradičního zobrazení budoucnosti - obří obrazovky, budovy či vzducholodě. Relativně dobře zpracovaný scénář v kombinaci s tradičně výborným výkonem Christiana Bala v akčních rolích vyčleňuje tento snímek z řady akčních "béčkových" filmů s náměty budoucnosti. ()

Dragiii

Ač se jedná o silnou kritiku společnosti a snímek má i nějaké to poselství, furt tomu dost schází, aby se z toho stal pořádný trhák. A nepomohl tomu ani Christian Bale ve výborně ztvárněné hlavní roli. Ačkoliv začátek se rýsuje velmi zajímavě, s postupujícím časem se z toho stává pořádná matlanina připomínající dort pejska a kočičky. Navíc prostě některé scény a další vedení příběhu nedává moc velký smysl a působí až moc nepřirozeně. Všechno navíc vyvrcholí tradičním akční scénkou, kdy se proti sobě postaví jeden jediný muž a mnohočetná armáda. Kdyby šel snímek v trochu jiných kolejích, mohlo se jednat o špičkové sci-fi, takhle je z toho jen obyčejný průměr. ()

Elyurias

Nechutně useknutej konec samozřejmě s happy endem, neuvěřitelně předvídatelný vývoj a velmi přehnaný pohled na společnost... ()

BisiJoker

Ten příběh který by měl být devízou byl zastřen akčními scénami (hlavně posledních 20 minut). To pro mě nebyl ale vůbec žádný problém,luxusní akčňák s horším příběhem :) ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda