Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

Itar

Nejlepší bondovka z Brosnanem a jedná z nejlepších vůbec. Nejčistší zábava s charismatickým Brosnanem, výborně zahraným kvartetem záporáků (Famke Janssen a Alan Cumming vedou), přirozeně krásnou Bond girl, netradiční hudbou Erica Serry a jedním naprosto parádním skokem. ()

Prochy38

A je to tady. Okamžik, na který jsem čekal bezmála 20 bondovek. P. Brosnan pro mě jasná 1ka, i dnes (2012) za D. Craiga. Zlaté oko je už pro mě klasická bondovka se vším, co k ní náleží. Skvělá akce, parádní vychytávky od Q, efekty na úrovni, že už to není k smíchu, auta, která nemaj chybu, i když ta byla vždycky, nádherné ženy - F. Janssen i I. Scorupco skvělé a krásné!, charismatičtí záporáci - S. Bean i G. John skvělí. Příběh super a film natočen geniálně. Honička s tankem je jedna z nejlepších, co jsem viděl. Paráda. Ode mě těžké nadšení a obrovská spokojenost. ()

peetriss

Restart skomírající bondovské série Brosnanem vyšel vcelku úspěšně. Přestože Brosnanovo charisma se nemůže rovnat Connerymu ani Mooreovi, tak nijak Bondově postavě neubližuje a v celku do jejího konceptu zapadá. Martin Campbell dokázal své dílo obdařit nápaditou akční zábavou, zcela typicky pro tuto sérii vysoce, až pohádkově, přitaženou za vlasy. Navíc zdaleka ne každá bondovka disponuje natolik legendární scénou, jakou je bezesporu jízda v tanku Petrohradem. Na druhou stranu Sean Bean i přes svou snaživost nepatří do topky protivníků, vše však vynahrazuje od přírody živočišná Famke Janssen. 70% ()

Hadriel

Pierce je dobrý Bond. o tom žádná. Scénář ujde. Sean Bean bohužel opět umře, jako vždy. Bond girl nic světoborného. Za to Famkne Janssen jako sadistický zvíře je naprosto výborná. To nadšení co předvádí když postřílí posádku radaru je podobné tomu co předváděl Christopher Walken ve Vyhlídce na vraždu, i když každý z nich asi cítil něco jiného. Od ní bych se nechal potrestat, asi by to celkem slušně štípalo. Co na druhou stranu vůbec nechápu, proč je tam Joe Don Baker v roli CIA agenta bez jakékoliv návaznosti, když dva filmy předtím hrál zlého prodejce zbraní, a zemřel. To je opravdu těžké obsadit tam jiného texaského vidláka. Hudba je jedno velké zklamání. Kromě dobré úvodní songy je to bída. Minimum bondovské ústřední melodie, v soubojích nehodící se nuda. Rusáci mluvící mezi sebou ruskou angličtinou, věčná tupá klasika. Aston Martin se objevil alespoň na chvíli v podobě DB5, ale Z3 je trapárna. Ústřední titulky už nedělal Maurice Binder a je to znát, jsou takové nemastné neslané, hirošima hadr. + Femke Janssen. ()

Foxhound#1

První film s Bondem po rozpadu SSSR, ale stará láska nerezaví tak se stejně na Sibiř podíváme. Dneska skoro po 30 letech už je to trochu fousaté a úsměvné, nicméně Brosnan se tehdy jako Bond uvedl v plné parádě. Jízda uhlazeného agenta tankem skrz Petrohrad stále patří k tomu nejlepšímu co bondovky nabídly. A mlaďička Famke Janssen, no ta tady byla hodně divně nadržená :D ()

Spectre

Vynikajúci Brosnanovsko-popcornový Bond. Narozdiel od neskorších filmov je zápletka dosť realistická a dobre vymyslená, takže nemám nejmenších výhrad.... až na toho záporáka, ktorý nemá potrebný šmrnc. ()

Paulík

Pierce Brosnan není nejlepší Bond, jen vrátil roli šarm Seana Conneryho. Po velmi slabém Timothym Daltonovi je Brosnan jako dar z nebes pro celou sérii. Jeho filmy dokázaly skloubit to nejlepší od každého bondovského představitele. Conneryho 'vznešenost', Rogerův smysl pro humor a podobně... GoldenEye je pro mě nejlepši bondovka vůbec. Ze starého bonda si vzala jen to nejlepší a přidala tomu patřičný 'devadesátkový' drive. Generál Urumov v podání výborného Gottfrieda Johna je záporák jak má být. Spolu s Piercem přichází také Judi Dench jako 'M' nebo Samantha Bond jako MoneyPenny. Za zmínku stojí i role Robbieho Coltranea, Seana Beana nebo Alana Cumminga. Holky v podání Izabelly Scorupco a Famke Jenssen splňují očekávání. Vynikající film, který vás nastartuje na Brosnanovu éru. -Jsem nezničitelný!! ()

Ollie235

První bondovka s Brosnanem a jeho charisma je zde silně znát. Ale i celkově patří GoldenEye mezi ty lepší příběhy agenta 007. Potěšily mě akční scény (jízda tankem) a hlavně návštěva Q, která byla zajímavější a především zábavnější než obvykle. Výborná byla hudba i role Seana Beana. Co mi naopak vadilo byla ,,ruská" angličtina poloviny hereckého obsazení (normálně jsem schopen to ignorovat, ale tady to přímo řezalo uši - neříkám, že by všechny rozhovory měly být namísto toho rusky, ale omezit jejich množství rozhodně šlo). Navíc mi tentokrát dost lezlo na nervy nekončící Bondovo štěstí, ale budiž, to k tomu patří. Co na tomhle filmu ale musím nakonec ocenit je, že poměrně výrazně oprášil slávu už trochu upadající série a představil světu od dob Conneryho nejlepšího představitele legendárního agenta. ()

kuckaAFC

Brutálně přehnaná bondovka (skok do letadla, tanková krasojízda), která pro mě nakonec vyzněla spíš jako komedie. Na druhou stranu kvalitní Brosnan, kterému role sedla, a vesměs i dobře provedené efekty. 40% ()

geimz

Celkom tragicky stupídny film, ktorému nemienim odpustiť tie scenáristické, dialógové a akčné prešľapy len kvôli tomu, že to je Bond. Zlaté oko proste nezostarlo dobre, pritom ale aj v 90. rokoch sa produkovali akčné klenoty, ktoré nevyžadovali vypnutie mozgu. Keby je toto prvý Bond, ktorého vidím, veľmi rýchlo by som na celú sériu zanevrel. ()

Marius_ss

Nová éra začína. Pierce Brosnan ja ako Bond úžasný. Horšie je to už so samotným dejom, je to strašne jednoduché, plné samoúčelnej, hlúpučkej, ale aj efektnej akcie. Za zmienku stojí úvodná pieseň, ktorá patrí k tým najlegendárnejším. ()

Renfield

Zlaté oko má rozhodně jeden z neoriginálnějších pokusů o zabití Bonda. Vlastně se na moment, kdy je Bond pouze zajat, aby mohl být vymyšlen způsob jeho likvidace, už i těším. V tomto případě je navíc zajat výborným Seanem Beanem, jenž má navíc k ruce Famke Janssen, minimálně v té věci jednu z nejzajímavějších bondovských záporaček. A když už jsem u toho obsazení, je tu samozřejmě nový, zase trefně charismatický Bond, taktéž M, pouze Q stále a naštěstí zůstává. Příběhově je to potom klasická bondovka, jenž má navíc tank a samozřejmě obrněný vlak, který by Alecovi snad záviděl i samotný Kim Čong-un. 75% ()

Yoss

Jedna z najlepších bondoviek. Aj s najlepším songom od Tiny Turner. Zlí Rusáci, ale aj tí dobrí a britský agent, ktorý to všetko s prehľadom a nonšalantnosťou zvládne. Čo viac si priať. ()

Kill Bill

Určitě nejlepší Bond s Brosnanem a jeden z nejlepších vůbec. Hodně akce, super obsazení, krásný ženský a perfektní písnička - nový Bond je na světě ! ()

Brejlil

Restart série ve velkolepém stylu. Nápaditá akce, výbuchy, honička s tankem po Petrohradě, správně přeťápnuté finále na Kubě a do toho všeho cool Bond Pierce Brosnana. ()

Zemřela Tina Turner

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)