Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

Damiel

75 % - Super obsazení, super herecké výkony, autohonička... ale ten scénář, ten tedy měl být promakanější. Nejen proto, že jsme se nedozvěděli, co bylo v tajemném kufru. ()

Thomassi

Luxusní kriminálka odehrávající se ve Francii. Jsou najmuti, aby získali tajemný kufřík. Každý má ale jiné cíle a tak se rozehrává nebezpečná hra plná přestřelek a honiček. Nemůžu si pomoct, ale ty automobilové honičky, co jsou v tomto filmu, jsou asi nejlepší, co jsem kdy viděl (rovnat se může asi jen Bourne). Jednak jsou dlouhé a hlavně dynamické, a já jsem u nich trnul a ani se nehnul. Příběh je dobrý, i když ke konci až moc překombinovaný, ale rozhodně nic, co by sráželo kvalitu filmu. Ze začátku jsem měl dobrej dojem ze všech, každej se vyznačoval něčím jiným. Dvojka Reno a De Niro je sympatická a jde jim to krásně, to jak se doplňují. Navíc potěší i menší role známějších herců a taky mihnutí Jana Třísky. Je to adrenalinová záležitost, já jsem se na to díval taky jako akční jízdu a právě proto jsem si to nadmíru užil. ()

salalala

Poctivá oldschoolová zábava, která ze své působivosti neztratila nic ani po sedmnácti letech. Od začátku diváka obklopí poměrně hutná a zajímavá atmosféra, protože stejně jako hlavní hrdinové netuší, o co vlastně půjde a co se bude dít, což je v tomto případě jedině dobře. Ta prakticky nepoleví a celou dobu si tak můžeme užívat pořádnou porci adrenalinu a syrové akce. Ta patří k absolutním vrcholům filmu, neboť ten pochází z doby, kdy nemuselo všechno být tak korektní, tudíž se tu neřeší, kolik "civilistů" při přestřelkách zemře, což je z dnešního pohledu poměrně příjemné zjištění. Naprosto famózní jsou pak dvě takřka geniální autmobilové honičky, které mají náboj, atmosféru a hlavně jsou skvěle a přehledně natočené (zcela v nich chybí hudba, takže si je vychutnáme "jen" s parádním zvukem) a je až fascinující sledovat jejich choreografii, která musela být dost náročná, protože průjezdy úzkými uličkami nasnímané mnohdy "first-person" kamerami jsou vskutku dechberoucí. Vysloveně lahůdkové pak je obsazení, v němž hrají prim vynikající Robert de Niro a Jean Reno, nicméně ani ostatní, kteří nemají tolik prostoru, nezůstávají moc pozadu a opravdu překvapí, kolik slavných jmen (výborný Skarsgard, skvělá McElhone, cameo Jana Třísky, nezapomenutelný Sean Bean, charismatičtí Jonathan Pryce a Michael Lonsdale) se tu, byť jen na pár minut, objeví a jen potvrdí celkové pozitivní dojmy. Ty kazí jen překombinovaný scénář a matný závěr, jemuž chybí lepší nápad a možná i nějaké to překvapení, nebo zkrátka jen nějaký silný moment, který by rezonoval. Ronin (mimochodem skvěle vymyšlený symbolický název, který sem přesně sedne) je tak ve výsledku v rámci možností relativně inteligentní oldschoolový thriller evropského střihu s prvotřídním hollywoodským obsazením. 80% ()

Skip

Místy sice trochu moc překombinované, ale stále v pohodě pochopitelné a sledovatelné. Takže celkově slušný akční film, kde si zahráli dobří herci a dokázali ze svých rolí dostat to nejlepší, co jen jim bylo umožněno. ()

Vědma

Možná je to k tomuto filmu nefér, ale nemám ráda Roberta de Nira a mám ráda Seana Beana (divné jméno, byli rodiče normální?), takže by mě potěšilo, kdyby si vyměnili role. Jean Reno tady taky dvakrát nezářil a moc jsem to celé nechápala. Prostředí Paříže a Nice bylo moc hezké a honičky vynikající. ()

kinderman

Krásná ukázka toho, jak se při obsazení těch správných herců (De Niro, Reno, Skarsgard, Bean) a pečlivé režii veterána Frankenheimera může i z nahrubo nahozeného scénáře vyklubat působivý adrenalinový zážitek roku! ()

Chrysopras

V první řadě zaujme našlapaný obsazení ( který mě na začátku "přinutilo" nepřepnout ). Všichni si tak nějak odehrají svoje, přesto bych řekl, že Bob a SS jsou přece jen o něco výš. Zápletka je lehce nadprůměrná, kdy postupně rozplétáte o co vlastně jde. Pro nás je plusová určitě rolička "Široka" Třísky. Naprosto mě dostává ta scéna v hotelu, to je masterpiece. No a vzhledem k tomu, že pro Nataschu mám jistou slabost, jsou na světě **** :-) ()

dyfur

....teda ronin bol akoby "odkopnutý" samuraj -ok-námet beriem i herecké obsadenie-výkony nebolo to zlé,ale nejaké celé "kostrbaté".Na vyše dve hodiny filmu by som čakal väčšiu pružnosť. ()

Vessper

Film je to více než slušný. Akce je naprosto skvělá, stejně tak herci. Jak De Nira tak Jeana Reno mám moc rád. Také mě potěšila přitomnost Jana Třísky a to, že Sean Bean nezemřel. Přesto jsem od filmu čekal malinko víc - propracovanější a méně přímočarý příběh hlavně. Pro mě 75% ()

honajz2

Asi jsem čekal něco trochu jiného, ale i přes "smíření se" s tímhle faktem a všemi klady to u mě na víc jak tři hvězdy prostě není. Důvod? Nic silnějšího to ve mě nezanechalo. Zápletka o kufru se záhadným, ale nesmírně cenným obsahem mě zpočátku dost zaujala, ale pak si mě ztratila průměrnějším vedením děje, načež v půlce si mě zase získala díky tomu, že v celé skupině šli všichni proti (víceméně) všem, ale i přes pár skvělých akčních scén (z čehož nejlepší je rozhodně ta automobilová honička v protisměru na dálnici) to ve finále zase sklouzne do průměrnosti a bohužel to průměrně i končí, včetně pár klišé neuvěřitelných náhod. Natočené je to solidné, i herci jsou dobří a objektivně je to dobré, jen tomu chybí něco silnějšího, svéráznějšího, překvapivějšího, chytřejšího... S tolika "ale" to prostě není na čtyři hvězdy ani náhodou, byť bych je za něco rád dal. A popravdě jsem tam moc nepoznával ani Frankenheimera, ale já od něj neviděl ty nejslavnější, tomuhle prý podobné věci, takže jen na základě žánrově odlišných Seconds nebo Ptáčníka z Alcatrazu to nemůžu dostatečně posoudit. Vlastně i ten videoklip k Fade Away od Vitalic mě bavil víc a přitom má tři minuty a příběhově je na tom stejně rozsáhle. Silné 3* ()

lekr

Fascinující detektvka se skvělou akcí a tradičním zločineckým příběhem v cela novém kabátě se skvělými herci v hlavní roli. Není to teda úplně dokonalé protože RONIN je hlavně vymakaná detektivka kterou ne každý pochopí ale hra o tajemný kufřík začala bavit i mě diváka a já si film opravdu užil.... ()

rakovnik

Poctivý akční film, poctivé honičky, poctivé herecké výkony tohoto výborně obsazeného filmu, poctvivý scénář, ale...přece jen je k závěru filmu děj příliš překombinovaný, až příliš často se objevují jakési náhody a Jan Tříska si to fakt nezasloužil (po té chvíli). Jojo, kdeže v roce 1998 byla Al-Káida, to se to ještě žilo. Ale hlavně: Obsah kufříku mě opravdu zklamal!!! ()

Martin741

Scenarista evidentne uspesne absolvoval 7 tried ZS, a tak teda cosi obiede zosmolichal. Logiku sice scenar nema, ale dostatkom pouziteho kanagonu drzi pokope. Reziser Francuzskej Spojky odviedol zase slusnu pracu, a ustredna dvojka hercov ako De Niro a Jean Reno vie hrat. No a tieto 2 atributy stacia na sivy, sedivy priemer : 64 % ()

WoWoW

De Niro a Reno dva podle mě charismatičtí herci, jako figurky v krásně zamotané hře o kufřík, i když né tak docela. Ale hlavní věc, která mě opravdu bavila byly automobilové honičky. Opravdu cokoli se týkalo ježdění autem bylo tady dokonalé a těžko si vzpomínám na nějaký film, kde bych si pronásledování auta autem takhle užíval. ()

joker.george

Filmová lahůdka. Sedl jsem si k televizi, aniž bych měl konkrétní představu o tom, na co se podívám, nakonec jsem se rozhodl pro Ronina. Jde o zvládnutou, poctivou filmařinu. De Niro a Reno mají neskutečné charisma, které prodaly i v tomto snímku, ale film nestojí jenna jejich bedrech, nechybí napětí, atmosféra ani povedené automobilové honičky, i když bych je nezařadil mezi TOP nejlepších, které se ve filmech objevili. O to více mrzí rutiní přístup ke scénáři a zbrklý konec, který se sem nehodil a lehce podrazil dobře kočírovanému filmu nohy. Přestože jde o velice vydařený snímek, na plný počet bodů to u mě zatím není... ()

ad

Dobrá a svižná oddychovka. Krom toho, kdy jindy se v jednom filmu sejdou takoví herci, jako je De Niro, Skarsgård, Vincent Pryce, Sean Bean a Jean Reno? ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)