rencica

Tomuto filmu som sa stráááášne dlho vyhýbala. Myslela som, že to bude kravina, ale opak je pravdou! Film sa dostal... určite si ho ešte niekedy pozriem :D ()

Arkwuill_S

Frank Sullivan je hasič, má náročný a velmi zásadový život, kdy jeho rodina je na prvním místě, jeho malý syn je mu vším. Na druhé straně je druhá dějová linie, která vypráví příběh Johna Sullivana (Frankova syna), který je již dospělý (tzn. odehrává se o třicet let později), pracuje u policie, a jen tak se prodírá svým životem svíraný tím, že v mládí přišel o svého otce, který zemřel při požáru opuštěného skladiště. Jednoho večera John mezi starými věcmi svého otce nalezne radioamatérskou vysílačku a jen tak z nostalgie ji zapne. Možná to způsobila neobvyklá polární záře, John se spojí s neznámým mužem... zní mu to nemožně, ale po chvíli zjistí, že se dovolal do minulosti a hovoří se svým otcem Frankem. Proto se John rozhdne, že se pokusí změnit minulost a tím pádem i budoucnost, aby jeho otec "tenkrát" v tom skladišti neuhořel. Ač tento film není hvězdně obsazen, mně se líbil. Ale je nutné na něj pohlížet s jistým nadhledem a moc u něj nepřemýšlet, protože už kdybychom připustili možné dovolání se do minulosti, její změna by jistě nebyla tak jednoduchá, jak je ve filmu zobrazeno. Příběh je poutavý se zajímavým nápadem, kterému přidává detektivní zápletka. ()

CornelieJame

Film o cestování v čase pomocí staré vysílačky a možnosti změnit budoucnost svojí i svých blízkých. Tak jak to v těchto filmech bývá je lepší nechat minulost minulostí,protože pokud se vám podaří něco špatného zvrátit jako je smrt otce tak se změní budoucnost k horšímu.Postupně při sledování filmu díky tomu,že syn z budoucnosti je policista a dostane do rukou spis nevyřešených vražd zkouší pomocí otce se kterým se dorozumívá skrz vysílačku vraždy zvrátit a vypátrat vraha díky časové smyčce.Vše nakonec dobře dopadne.Film se mi velice líbil byl to napínavý thriler od začátku do konce s nádechem scifi.Skvělý příběh se výbornými né moc známými herci Dennis Quaid a James Caviezel na kterého se opravdu pěkně dívá.Nedá se mu nic vytknout proto dávám plný počet 5 a určitě se na něj ještě né jednou podívám :o) ()

Vindemiatrix

Jako sci-fi je to povrchní a s dírama jak starý necky, jako kriminálka překombinované a bez atmosféry, jako rodinné drama nesnesitelně podbízivé. Nevýrazní herci (snad s výjimkou Quaida) taky příliš nepřidají. 50 % ()

Sonjushka

Tak nakonec jsem to napětí jak může ta časová smyčka ještě dopadnout málem nevydržela. Bylo to bezva a to se mě na to vůbec nechtělo dívat, nemám moc ráda filmy s hasiči, ale tohle bylo krásně vymyšlené, o hvězdičku méně jen za ten konec, to jsme se doma fakt nasmáli. ()

Pierpa

Filmy tohto námetu mám veľmi rád a preto sa my Frekvence veľmi páčila. Námet a scenár kvalitný, herci Quaid a Caviezel zahrali na jednotku. Až na ten predvídateľný koniec nemám čo vytknúť. ()

F618

Skvělý film ve které hlavní hrdina dopadne vraha s pomocí svého otce z minulosti. Díky vynikající režii a hereckému obsazení vznikla zajímavá, napínavá a dojemná krimi/pohádka, která ani chvíli nenudí. Dávám 5* ()

Rayers

No, to bych teda nečekal. Tady z původního nápadu vytěžili víc než maximum. Skutečně dobrej film, na kterej se rád podívám znova. Jedinou výtku bych snad měl k tomu konci, co to jako bylo za super dojemnou scénu? :D ()

los_kretenos

Tak za tento film by som mal poďakovať predovšetkým verbalovi, ktorý ho má medzi obľúbenými ... No poďme však k filmu samotnému tak chytrý a v podstate jednoduchý film som už dlho nevidel, každá scéna na seba krásne naväzuje a čuduj sa svete film som pochopil hneď na prvý krát, čo sa mi u Počiatku nepodarilo. Herecké obsadenie mi prišlo neokúkané a toto téma ešte nevydojené palec hore, pradiem blahom ()

QuietRioT

Skvelé, už dlho som sa tak dobre nazabavil. Pre dnešok aj prehliadnem nedostatky ohľadom komunikácie medzi časom. Scenárista asi ešte nepočul o motýľom efekte. Všetko ale môžeme prepáčiť. Škoda toho made in hollywood záveru. Ale film si to asi žiadal. ()

P/\/EL

krimičást byla celkem záživná, jinak celkem nuda, jo, ta logika, v Vzkazy do budoucnosti, jak v Looperovi (ten tim teda nebyl moc originální, když to bylo už v tomhle).... ()

Kaat

Taak jo, pravda je, že k hloubějšímu pochopení měnící se minulosti a budouctnosti tu asi nemůžeme dospět, nebot´ smysl to dává pramalý, na druhou stranu, vadí to tolik? už dlouho jsem neseděla u filmu tak napjatě a nervózně. Dostával mne každou minutou a všemi kritizovaný happyend jsem uvítala, protože jsem jim to, chudákům, přála. ()

007David

Moje oblíbené téma cestování časem, i když tady se přímo nikam necestovalo. Mělo to spád, bylo to dramatické od začátku do konce, nemělo to hluchá místa. Ve filmu bylo mnoho zápletek a dalo se tomu věřit. Dávám maximum hvězdiček. Jen houšť takových filmů.... Jinak o filmu jsem nikdy neslyšel, našel jsem ho tak, když jsem hledal všechny filmy, co mají něco společného s cestováním časem. ()

Martyjoker

Původně jsem si myslel, že si dnes v TV jako obvykle nic nevyberu a něco si pustím na DVD...Pak jsem si ale přečetl komentáře k filmu Frekvence a dobře jsem udělal!! Pro mě zcela neznámý snímek i herci mě zcela pohltil! Divím se, že má pouze 80%....možná kvůli těm časovým paradoxům, které tu někdo hodnotí jako mínus tohoto filmu. Mně ale vůbec nevadily, krom toho nikdo z nás s nikým z minulosti ještě nehovořil (alespoň myslím), tak můžeme těžko předpokládat, co a jak by se opravdu stalo...Ačkoliv herci podali skvělé výkony, tak jsem přesvědčený, že pokud by byl snímek obsazen "hvězdnějšími" jmény, určitě by byl mnohem populárnější a známější v široké veřejnosti... ()

cooler

Jde o sci-fi thriller který se obešel bez výbušné akce a ohromujících efektů a přesto je skvělý a originální.Opravdu velice zajímavý a napínavý film. ()

Vlad

Tak Frekvenciu som odkladal niekoľko rokov (!), pretože mi tento film nič nehovoril, nik ho nepoznal, žiadny moji obľúbenci sa okolo filmu ani nemihli, takže ma k nemu nič nelákalo. Po jeho vzhliadnutí som bol ale spokojný. Skutočne dobrý scenár, spracovanie ktoré naozaj držalo v napätí a skutočne nebyť toho až príliš hollywoodskeho záveru, bolo by to na viac ako 80%. Aj tak - dobrá práca. ()