The Walking Dead: Dead City

• USA Isle of the Dead (pracovní název)

Série(2) / Epizody(12)

Seriál navazuje na seriál Živí mrtví, kdy Maggie (Lauren Cohan) a Negan (Jeffrey Dean Morgan) půjdou hledat do ruin dávno apokalypsou ztraceného New Yorku syna Maggie, Hershela Juniora, který byl unesen. (DragonnCZ)

Recenze uživatele jim_clark65 k tomuto seriálu (6)

The Walking Dead: Dead City (2023)

Úplne zbytočné dojenie konfliktu, ktorý absolútne podkopáva to, čo sa stalo v hlavnej šou. JDM je ťahúňom, ostatní hrajú druhé husle. Dalo sa to spraviť aj tak, aby to bolo v rámci toho, čo bolo ustanovené v TWD ale to by museli scenáristi nad tým asi viac porozmýšľať, takto je len z toho niečo, čo sa snaží dojiť morálny konflikt medzi Neganom a Maggie, a už je to naozaj obohrané, tak ako to bolo v hlavnej šou, tu to dostáva nové grády a je to úplne vidno, aký je tento spin-off len zúfalým dojením už mŕtvej značky. ()

Old Acquaintances (2023) (S01E01)

Dosť "meh" epizóda. Notorické barličky menom "časový skok", ktoré využívala rada pani Kangová už od S9, sú v tomto spin-offe využité na divné premostenie, ktoré zabíja nejaký ustanovený vývoj postáv Maggie a Negana, ktorí na konci TWD prišli, akoby k "vyvrcholeniu" ich vzťahu. Stále to pôsobí, ako seriál z kanálu CW, je vidno, že rozpočet AMC šiel radšej do tejto šou, ako do Fearu (ktorý pôsobí v S8, ako lacno produkované YT video) takže aspoň niečo je viac-menej pozitívne. Tento spin-off už nepôsobí, ako pôvodný TWD, ale ako nejaká dystopická videohra zo sveta so zombiekmi, viac mi to pripomína Dying light, ako TWD. JDM je opäť super, Cohan sa zase snaží hrať na južanský prízvuk ale zdá sa, žeby sa mala učiť od Lincolna, pretože to je dosť silené. Suma sumárum sa to, ako na papieri, zdá byť celkom nudná premisa = vymysleli si nejakého Negana 2.0 a presunuli príbeh do mesta. Je to lepšie, ako terajší Fear, ale žeby si to zaslúžilo až takú chválu, to ja osobne nemôžem napísať. ()

Who's There? (2023) (S01E02)

Krátka celkom "filler" epizóda, kde sa dokopy dozvedáme len pôvod Chorváta a umierajú nejaké neznáme postavy, ktoré sme nedokázali ani poriadne spoznať. Toto bola chyba aj neskorého TWD, pričom je myslím na mieste povedať, že bolo asi normálne, ak mal človek viac strach o charakter, ktorý prešiel dlhším a hlavne lepším spoznávaním, ako nejaké takéto, ktoré spoznáte v jednej epizóde a ešte v tej istej zomrú alebo nebodaj o pár epizód neskôr a väčšinou to je tak "na efekt" aby mali chodci niekoho zožrať. Autor zjavne pokračuje v naštrbávaní vzťahu Maggie a Negana, najmä Negana sa snažia nejak moralizovať, čo pôsobilo už aj ku koncu hl. šou (v TWD), ako určitý "retcon" jeho postavy, fundamentálne to narúša danú postavu. Ďalej som videl záchvev podobného logického písania epizód, ako bolo vidno vo Feare, ako je možné, že sa ten marshal prebudí odtiahnutý z miesta, kde ho Maggie ovalila a on bol v bezvedomí? neviem, každopádne, asi sa vie teleportovať a ja mysliac, že ho chodci zožrali som bol v údive, ale tak asi ho potrebujú do budúcna, tak ho takto scenáristicky "zaistili". Do toho nám ukazujú typicky "fillerovské" momentky s tou nemou dievkou v Hilltope a flashbackom s Hershelom = čo nikam dokopy neviedlo. Mne osobne toto pripomína S7/S8 TWD a to v tom, že to sledujem v podstate len kvôli Neganovi a JDM, vždy sa mu podarí "ukradnúť" scénu, v ktorej sa nachádza a potom napr. Maggie (Cohan) vyzerá s jej herectvom, ako niekto neuveriteľne priemerný. Som zvedavý, kam sa to začne uberať, zatiaľ u mňa stále prevládajú pocity, akoby bol Chorvát len Negan 2.0 a celé to má taký videoherný pocit, s jednou úlohou, ako hlavnou, a kopec polenami pod nohami, ako bočnými úlohami, asi tak to vyzerá, keď sa k písaniu epizód (prípadne filmov) dostane hráčska generácia, čo nemusí byť inherentne zlé ale nie je to niečo z čoho by som krochkal blahom. ()

People Are a Resource (2023) (S01E03)

Jornemu sa podarilo vyčariť presne podobnú epizódu, aké mal vo zvyku robiť Gimple ergo dokopy sa nič poriadneho nestalo, celá epizóda sa tak nejak vláči (a aj napriek možno +/- 30 min. stopáži to dáva pocit dlhšej časti) a niečo viac podstatné sa stane až na konci = aby nás to navnadilo pozerať ďalšiu časť. Celý jednoduchý koncept príbehu (Negan 2.0, ktorý je revolučný inžinier v bio-palivách :D unesie maggienho syna) je hodný možno tak na tri hodinové epizódy ale im sa to zatiaľ darí rozťahať na 6 epizód. Som zvedavý, akú vatu by si boli schopní ešte vymyslieť, ak by toto malo 12, prípadne štandardných 16 epizód, keď už je teraz jasné, že podnet k príbehu je zbytočný a nie je hodný ani tých 6 epizód. Ešte k tomu sa snažia vyfarbiť z Negana niečo "viac" a silou mocou tlačia na to aby sa s Maggie nejak "udobrili" prípadne zase povadili, pričom to bolo celkom v pohode zvládnuté a viac-menej uzavreté už v pôvodnej šou, zbytočne otvárajú túto ranu len kvôli tomu, lebo "oni dvaja majú takú fasa dynamiku, tým, že sú protivníci ale musia spolupracovať", mne osobne to príde zbytočné a pritiahnuté za vlasy, jednoducho to doja, čo viac k tomu dodať. ()

Everybody Wins a Prize (2023) (S01E04)

Určite lepšia epizóda, ako tá predošlá, ale na konci som mal pocit, akoby to vyšumelo do prázdna. Mám z toho naozaj pocit, akoby sa celý spin-off dal zhrnúť do troch možno štyroch častí po jednej hodine a tým pádom by to malo lepší spád. Aktuálne je naozaj zaujímavé, že dokážu aj pri šiestich častiach vymyslieť viac "filler" epizódy, pretože im bolo jasné, že takáto zápletka má potenciál možno len na polovicu z toho, čo chcú v konečnom výsledku dosiahnuť. Peaky Blinders dokázali toho v šiestich častiach povedať 3 krát možno aj 4 krát toľko, ako tento spin-off. Je to také "meh", dúfam, že pre Ricka a Michonne si vymyslia niečo lepšie, (aspoň nech to vysvetlí, ako sa darilo Rickovi a pod.), pretože táto zápletka s Neganom a Maggie je dosť zbytočná a do istej miery o ničom. ()

Stories We Tell Ourselves (2023) (S01E05)

Ďalšia z radu gimplovských filler epizód, ktorá je dokonca okorenená aj jeho typickými  dialógmi, na ktoré sa zniesla kritika najmä počas S6/S7. Charaktery robia stupídne rozhodnutia  len kvôli tomu, aby sa potom dej mohol odohrať príslušným spôsobom, Maggie si nezoberie kyslík,  aj keď je vidno na ostatných, že s nimi nič nie je, obzvlášť to nemé dievča si ho dýcha celý čas,  z čoho by mala byť pomaly viac dofetovaná, ako z metánu, pred ktorým ju má tá kyslíková bombička  chrániť. Ďalšie scenáristicé klišé podobne využívané aj v neskorších otrasných sériách Fearu a to  je tzv. "teleportujúci sa chodci". Zase nám umierájú neznáme vedľajšie charaktery, ktoré divák  sotva spozná a slúžia len, ako príhodná potrava pre chodcov (toto je obzvlášť vidno v kangovej sériách). Mne osobne sa zdá to nemé decko, čoraz viac a viac otravné. Cohan a jej "herectvo" je stále k popukaniu. Jediným pozitívom vidím JDM, ktorý je ako jediný ako-tak svetlý bod tejto epizódy  a v podstate ťahúň celého spin-offu. Nemôžem si pomôcť ale Željko aka "wannabe Negan 2.0" je  o ničom a vôbec nepôsobí zastrašujúco, skôr je veľmi zabudnutiahodný, podobne, ako záporák  z "Bondovky" QoS. Zase mi to dáva pocit, akoby sa to naschvál a hlavne zbytočne naťahovalo, keďže  majú koncept hodný možno tak na 3 epizódy, resp. dalo by sa to okresať na tie 3 epizódy po hodine  a bolo by to kompaktnejšie a plynulejšie. Stále mám pocit, akoby nám ostávalo pozrieť ešte aspoň  3 možno 4 ďalšie epizódy, ale hľa = toto je predposledná epizóda. Ak budú aj ostatné spin-offy podobného rázu, tak je to definitívne a obyčajné dojenie mŕtvej kravy, možno preto sa to volá  "The Walking dead", kedysi to meno niečo ako-tak vzbudzovalo, teraz sa z toho stal presný opis  toho, čo z toho urobili. ()

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)