Goldfinger

• slovenský

James Bond: Goldfinger

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1964, 110 min

Goldfinger řadím k mým nejoblíbenějším bondovkám. Všechny atributy které jsou pro bondovky typické jsou zde na nejvyšší myslitelné úrovni. Tak například úvodní akce je geniální. Moje nejoblíbenější ze všech uváděček v sérii. Její kouzlo spočívá v určité proveditelnosti toho co zde Connery elegantně předvádí. Rvačky z ranných bondovek vůbec patří dodnes k těm nejlepším z celé série, o čemž se lze přesvědčit hned v úvodu. A pak následují titulky s titulní písní. Další trimuf tohoto filmu. Estetika pozlacených žen za doporvodu zpěvu Shirley Bassey je téměř nepřekonatelná. No a pak to přijde: Conneryho suveréní charismatické herectví, dokonalé duo Golfinger a Oddjob, nejkrásnější bondovské auto - Aston Martin atd. Jsou zde také skvělé akce, které opět patří k tomu nej co bondvky nabízí - automobilová honička, či rvačka s Oddjobem v trezoru. Zkrátka absolutní totální bondovka.(12.5.2010)

No, mě to nepřijde jako nejlepší bondovka ze všech, Connery je sice dobrý, ale ten film hrozně stárne (docela ráda se podívám na bondovky s Brosnanem za 40 let, asi taky nebudou vypadat moc "in", ale stejně ze svého názoru neustoupím :-)(1.12.2003)

3. Bond - Zlatá éra Seana Conneryho, který zdaleka nestárne. Nastává doba, kdy začínáme JAMESE 007 milovat.(16.6.2012)

Oscar 1 : Zvukové efekty(23.2.2004)

Zatraceně stylové se spoustou ikonických scén. Bondovy bonmoty jsou tentokrát skutečné perly. Scéna s laserem je i po tolika letech nepříjemná na sledování. Jen ty lokace mohli být opepřené něčím exotičtějším.(25.1.2013)