Goldfinger

Goldfinger

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1964, 110 min

Třetí bondovka a zároveň nejlepší díl se Seanem Connerym. Velmi originální a inteligentní scénář, vhodně vybrané obsazení (Švýcar Gert Fröbe byla trefa do černého) a nezapomenutelný klobouk sluhy, pana Goldfingera, Oddjoby. Dalším pozitivem je také skvělý soundtrack.(2.12.2007)

Sean Connery je nejlepší Bond a to mi nikdo nevyvrátí, Pierce Brosnan sice taky neni špatnej, ale Connery byl prostě první a to už mu nikdo nevezme a ještě je parádně stylovej, jen hlášky má Brosnan lepší, ale to už je spíš věc scénáře než herce. Akorát se na první Bondovce už projevuje, že už je to přece jen 40 let starý, ale tady to ani nevadí, že ty vychytávky už jsou dost staromódní a že v dalších bondovkách je víc akce a lepší triky, tady to všechno nahrazuje výbornej příběh a absolutně dokonalej padouch Gert Fröbe, kterej fakt nemá chybu a myslim že je i nejlepší padouch ze všech bondovek, tohle je jedna z nej bondovek, možná úplně nejlepší(10.7.2005)

Toto je kus pravého filmařského, (bondovského), řemesla. Jak jinak, je to super! Tolik hezkých holek jsem zatím v žádný bondovce neviděl. A na ten cylindr, který přináší smrt, budu pamatovat hodně dlouho.(20.10.2007)

Tenhle film samotnej mi zas tak super nepřišel a myslím že jsou lepší Bondi, ale to co je tady super je ten číňan s vrhacím kloboukem. Ten se zapsal zlatým písmem do dějin kinematografie.(3.3.2005)

Rezavý Trautenberk se zálibou ve zlatě a ani jeho Oliver Hardy s asijskými rysy mě ze židle nezvedali, nicméně Aston Martin DB5, porce nadsázky a song Goldfinger od velšanky Shirley Bassey to za ně úspěšně vyžehlili. Hamilton posunul Bonda o poprsí Moneypenny blíže k žánru sci-fi (budoucí udělátka pana Q) a já jsem nucen konstatovat, ač se to může některým zdát jako rouhání, že seladon Connery, který stráví půlku filmu v zajetí a druhou v objetí, je pro mě tímto definitivně sesazen z trůnu nejlepšího agenta 007 jejího veličenstva. A jelikož Lazenby byl omyl, Daltona nebrat, Brosnan je Ir a Craig má tlusté nohy, sebral jsem mu pomyslné žezlo a předal ho sarkastické staré páce zvané Roger Moore..(11.8.2010)