poster

Goldfinger

 • Velká Británie

  Goldfinger

 • slovenský

  James Bond: Goldfinger

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1964, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Není divu, že si spousta lidí pod slovem "bondovka" vybaví právě Goldfingera (ačkoliv o tom možná ani nevědí). Není to nejlepší Conneryho příspěvek do série, ale bezchybný, to určitě je. Chcete humor? Je tu. Chcete napětí, chcete akční scény, špionáž? Máte je mít. To všechno podáno v doslova zlatém kabátu s jedním z nejlepších padouchů, který má jeden z nejzajímavějších (a zároveň i nejjednodušších) plánů ze všech. John Barry (jak jinak) opět exceluje a hudba šlape jako hodinky. Jo a to nemluvím o Pussy Galore, jedné z mých nejoblíbenějších bondgirl. Nejlepší scény: Předtitulková rvačka, Bondovo "naladění se" na Goldfingerovy vlny, celý úsek v Ženevě a samozřejmě finále u Fort Knox.(16.5.2010)

 • StarsFan
  *****

  Prostě asi ta nejlepší bondovka s Connerym. Vím, že názory na tohle téma se můžou hodně lišit, ale jen málo jich má tolik kultovních hlášek jako tahle. Hlavně to Bondovo známé: "Do you expect me to talk?" a záporákova odpověď: "No, mr. Bond. I expect you to die." Scénářově to sice není tak propracovaný jako třeba Srdečné pozdravy z Ruska, na druhou stranu je to dotažené ve všech ohledech, takže se člověk skutečně ani chvíli nenudí. Hlavnímu padouchovi tentokrát ani nejde o to ovládnout svět, chce si jen prostě trochu přilepšit vyloupením jedné banky :-)) A Desmond Lellewelyn konečně dostává větší prostor, čímž bondovky získávají na dalším, vtipném rozměru :-) Dnes už si ani neumím představit, že by tam Q nebyl...(11.10.2006)

 • Tosim
  ****

  Ačkoliv se ve filmu jedná o samých zločiněch, působí snímek neuvěřitelně pohodovým dojmem - asi za to může to slunce, holky v bikinách a auta ;-) Nebudu do omrzení opakovat, že bondovky nejsou moje krevní skupina, ale tímhle jsem se nechal na bezmála dvě hodiny zabavit, co to nepřiznat, rád. Já nejsem z těch, kdo by měl více rád filmy špionážní než akční, právě proto si dovolím poznamenat, že větší svižnost by rozhodně prospěla. A jinak...nic jsem nečkal a nakonec...spokojenost. 70%.(1.2.2007)

 • Dudek
  ****

  Nemohu nereagovat na movieho komentář, díkybohu, že Guy Hamilton není Terence Young! Bondovky v jeho režii získávají ten jedinečný nádech, nechybí jim nadhled a nezapomenutelné scény. James Bond je tu potřetí a rozhodně zatím nejlépe. Ze zápletky konečně zmizela zoufalá organice SPECTRE a příběh dostává ty správné grády. Goldfinger je dokonalým záporákem se vším všudy, má perfektně naplánovaný plán a nic nenechává náhodě. I pleiáda okolních postav příjemně překvapí, Oddjob a jeho smrtící klobouk, krásná Pussy odolávající Bondovu charismatu a samozřejmě i všichni staří známí v čele s Moneypenny. Přiznávám že několik scén dnes může vyvolat úsměv na rtech, přesto je však Goldfinger první pravou bondovkou se vším všudy.(19.1.2008)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 : Zvukové efekty(23.2.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace