Ian Fleming's Goldfinger

• Austrálie

007: Goldfinger

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1964, 110 min

Klasický Bond - Connery - v klasickém příběhu. Žádné scifi, žádné kungfu, žádné fantasy, obyčejná solidní bondovka:-)(10.5.2010)

"SVŮJ PŘÍŠTÍ BONMOT SI DOBŘE ROZMYSLETE, MOHL BY BÝT VÁŠ POSLEDNÍ." Auric Goldfinger tu má tentokrát 007 v hrsti. "OČEKÁVÁTE, ŽE PROMLUVÍM?" "NE. OČEKÁVÁM ŽE ZEMŘETE." Nezapomenutelné! Bohužel Guy Hamilton není Terence Young!(13.1.2008)

Naprosto skvělý padouch i jeho přisluhovač, zcela přaváží nad méně půvabnou bondgirl. Ovšem 007 dostal poprvé svého Aston Martina vybaveného hračkami od Q, Radost koukat jak Bond využívá svých privilegii v boji se sokem,posedlým zlatem. Cylindr jako zbraň, kdyby to viděl tak Pan Tau .(27.12.2006)

Šarmantný drsňák Sean Connery v neodmyslitelnej roli Jamesa Bonda obstojí nielen u divákov v 60.-tych rokoch.... A štvorhviezdne hodnotenie ani zďaleka nedávam z úcty k starším žánrom. Mňa to totiž až neskutočne bavilio. Užívala som si naháňačky, kolízie, šarm, noblesu a nepremožiteľnosť "Nulanulasedmičky" a víťazný záver!!!! Výborná bondovka...(21.9.2007)

Téhle přelomové Bondovce jsem dlouho nemohl přijít na chuť, ale v kontextu všech zhlédnutých dílů jsem pochopil proč. Čím pro mě Bond také vždycky byl - nadsázka, Q hračičky, aj., slouží pouze jako doplněk, nikoli nedílná součást filmu. Naopak, spousta podstatných momentů se odehrává v obyčejných "lidských" rozhovorech a situacích jako ta na golfovém hřišti. I padouch je obyčejný zloděj, pro mě jedním z nejméně charizmatických z celé série a vše zachraňuje jeho příruční kloboučník. Jako Bondovka za 4****. Scénáristicky je to ovšem jeden z nejkompaktnějších a režisérsky jeden z nejvybroušenějších dílů, takže jako film s Jamesem Bondem jednoznačně vede.(17.2.2007)

• - Leonardo DiCaprio ve filmu Chyť mě, když to dokážeš (2002) navštěvuje právě film Goldfinger. Postava agenta 007 se mu natolik zalíbí, že se začíná podobně oblékat a pořizuje si také stříbrný Aston Martin DB5. (Martin_Happy)

• - Ve filmu se ve Fort Knox nacházelo zlato v hodnotě 15 miliard dolarů. (džanik)

• - Film se točil 19 týdnů. (M.B)