Goldfinger

• slovenský

James Bond: Goldfinger

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1964, 110 min

Sice mě mírně iritovalo, jak s sebou Goldfinger pořád Bonda tahá a vše mu vysvětluje, ale jinak je to film plný atmosféry. V době uvedení rozhodně nejlepší Bondovka. Stylovější než stylové.(27.8.2011)

Úvodní song intonačně ohromí a dá se přirovnat například ke Goldeneye Tiny Turner. Dál už je to ale bohužel slabší oproti předešlému dílu, ačkoliv je to na první pohled ohromující, vysokorozpočtová eye-candy jízda té doby. Možná to tehdy fanouškům trochu zastínilo mozek a dnes už je hodnocení těžko objektivní, protože sentiment dělá svoje, ale Goldfinger nemůže být lepší film než předešlý díl. Je trestuhodně jednoduchý, přímočarý a chybí různé scénáristické smyčky - jako například v minulém díle přesah politického konfliktu. Místo krásných lokací tu máme vězněného Conneryho, namísto ponurosti a tvrdých soubojů je tu Pan Tau a bondgirl s křestním jménem Pussy ? Co k tomu dodat. Nablýskané pozlátko, zakrylo svoje neduhy. Kvalita je horko těžko průměrná.(25.12.2013)

Oscar 1 : Zvukové efekty(23.2.2004)

Jedna z nejlepších, možná skutečně nejlepší bondovka. Charakter 007 se prohloubil o touhu po pomstě, ale především se na scéně předvedl geniální záporák se svým zlotřilým, avšak němým, zabijákem v cilindru. Navíc se nedá zapomenout na skvěle vybavený Aston Martin, jež obsahuje vše, co správný řidič potřebuje. :) Akorát Jamesova družka se mi tentokrát nelíbila.(31.12.2006)

Bezpochyby nejlepší bondovka. Svým příběhem, akcí a prostě vším ční nad ostatní. Sean Connery je nejlepší James Bond.(10.7.2005)