Ian Fleming's Goldfinger

• Austrálie

007: Goldfinger

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1964, 110 min

Určitě ne nejlepší, ale určitě ne nejhorší bondovka. Čistý průměr co se týče 007, ale lepší nadprůměr normálních filmů.(10.7.2005)

Jojo, velmi povedene! Jedna z nejlepsich, Connery proste umi. Zajimava zapletka a ten konec byl brilantni.(11.8.2006)

No o tyhle bondovce se da rict vicemene to samy, co o ty predchozi. Zajimavej a svizne natocenej pribeh, opet vic akce, triky na stari filmu docela slusny, nechybi vychytavky od Q, tentokrat i nabuseny auto a Connery tradicne perfektni, obzvlast ta uvodni akce nema chybu. Jenze je tu jeden podstatnej rozdil, Bond konecne dostal kvalitniho protivnika, Gert Fröbe je naprosto perfektni a stejne jako Connery si neodpusti sem tam nakou hlasku. Navic to neni nejakej silenec, ale vse ma dobre promysleny. Akorat misty je precejen znat, ze Gert neumel anglicky. No a co se tyce zmeny rezisera, ta se podle me na filmu nijak zvlast neprojevila. Paradni bondovka za slabsich 5*.(31.5.2009)

Goldfinger řadím k mým nejoblíbenějším bondovkám. Všechny atributy které jsou pro bondovky typické jsou zde na nejvyšší myslitelné úrovni. Tak například úvodní akce je geniální. Moje nejoblíbenější ze všech uváděček v sérii. Její kouzlo spočívá v určité proveditelnosti toho co zde Connery elegantně předvádí. Rvačky z ranných bondovek vůbec patří dodnes k těm nejlepším z celé série, o čemž se lze přesvědčit hned v úvodu. A pak následují titulky s titulní písní. Další trimuf tohoto filmu. Estetika pozlacených žen za doporvodu zpěvu Shirley Bassey je téměř nepřekonatelná. No a pak to přijde: Conneryho suveréní charismatické herectví, dokonalé duo Golfinger a Oddjob, nejkrásnější bondovské auto - Aston Martin atd. Jsou zde také skvělé akce, které opět patří k tomu nej co bondvky nabízí - automobilová honička, či rvačka s Oddjobem v trezoru. Zkrátka absolutní totální bondovka.(12.5.2010)

Toto je kus pravého filmařského, (bondovského), řemesla. Jak jinak, je to super! Tolik hezkých holek jsem zatím v žádný bondovce neviděl. A na ten cylindr, který přináší smrt, budu pamatovat hodně dlouho.(20.10.2007)

• - Stará žena z vrátnice při střelbě na Bondovo (Sean Connery) auto střílí ze samopalu MP40, který používala německá armáda za druhé světové války. (Lucas87)

• - Sean Connery si při bojové scéně s Oddjobem ve Fort Knox poranil záda. Příhoda pozdržela natáčení a říká se, že Connery zranění použil, aby si pro další bondovku vyjednal u produkce lepší smlouvu. (džanik)

• - Při honičce v komplexu Goldfingera (Gert Fröbe) mělo Bondovo (Sean Connery) auto poruchu a motor pracoval pouze se třemi válci místo šesti. (Azog)