Ian Fleming's Goldfinger

• Austrálie

007: Goldfinger

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1964, 110 min

Oscar 1 : Zvukové efekty(23.2.2004)

Ačkoliv se ve filmu jedná o samých zločiněch, působí snímek neuvěřitelně pohodovým dojmem - asi za to může to slunce, holky v bikinách a auta ;-) Nebudu do omrzení opakovat, že bondovky nejsou moje krevní skupina, ale tímhle jsem se nechal na bezmála dvě hodiny zabavit, co to nepřiznat, rád. Já nejsem z těch, kdo by měl více rád filmy špionážní než akční, právě proto si dovolím poznamenat, že větší svižnost by rozhodně prospěla. A jinak...nic jsem nečkal a nakonec...spokojenost. 70%.(1.2.2007)

V době, kdy ještě ve Fort Knoxu leželo neimaginární zlato a vrcholem špionážní techniky bylo šmírování klíčovou dírkou, nastoupil James Bond se svými hračičkami a zvítězil na bojišti, na hřišti i v posteli. Já jsem mu všechna vítězství samozřejmě přál, ale za těch několik drobných nesrovnalostí bych ho nejraději vzal naplocho kovovým cylindrem přes jeho největší orgán, ale jelikož nemám násilí rád, tak mu jen seberu hvězdičku.(14.11.2014)

Přestože Bondovky nejsou v mých očích tím nejlepším, co špionážní, potažmo akční žánr nabízí či nabízel, tak se na ně vždycky rád podívám a ze zhruba patnáctky, kterou se mi povedlo vidět, je Goldfinger tím možná nejlepším. Connery byl v té nejlepší formě a popasoval se tehdy s nejďábelštějším záporákem, který si pro sebe dokonce po vzoru Dr. No ukradl název filmu. Nejlepším na něm je to, že i více než padesát let po svém vzniku by v dnešní konkurenci hravě obstál.(17.3.2007)

Nejlepší bondovka!!!!(25.5.2002)

• - Gert Fröbe měl vážné výhrady ohledně Goldfingerova užití nervového plynu vůči svým oponentům. Měl pocit, že ve spojení s ním, jakožto Němcem, by to v lidech mohlo evokovat metodu nacistických koncentračních táborů. (džanik)

• - Goldfinger byl ve srovnání s předchozími filmy série považován za méně politický a ne tak „ostrý“. V Americe i Spojeném Království byl uveden ve stejném roce. (džanik)

• - Ve scéně, kdy James Bond (Sean Connery) vyndává malou vysílačku ukrytou v holícím strojku, je možné vidět, že ve skutečnosti mu vysílačka vypadla z ruky. Při bližším pohledu je zřejmé, že by se do dutého držadla ani nevešla. (Chegi)