poster

Goldfinger

 • Velká Británie

  Goldfinger

 • slovenský

  James Bond: Goldfinger

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1964, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  *****

  Scénář: Richard Maibaum, Paul Dehn .. Absolutně nejlepší Bondovka. Vše je skvěle protřepané a nemíchané.. Co zde pro mě mělo chybu (i když celkově zanedbatelnou) je šťastný konec, ale pak už by to nebyl Bond.(22.2.2005)

 • Gemini
  *****

  Do you expect me to talk? No, Mr. Bond, I expect you to die. V celé Bondovské sérii je jen málo tak kultovních hlášek jako v Goldfingerovi. Nikde jinde nedostal skvostný Aston Martin DB 5 takový prostor a s titulní písní od Shirley Bassey může soupeřit snad jen Goldeneye Tiny Turner. Není divu, že Britové tvrdí, že Gert Fröbe je jediným Němcem, který kdy dobyl Británii. Naprostá klasika špionážních filmů, s charizmatickým Connerym ve vrcholné formě. Prostě to nejde jinak - *****.(20.1.2003)

 • berg.12
  *****

  Téhle přelomové Bondovce jsem dlouho nemohl přijít na chuť, ale v kontextu všech zhlédnutých dílů jsem pochopil proč. Čím pro mě Bond také vždycky byl - nadsázka, Q hračičky, aj., slouží pouze jako doplněk, nikoli nedílná součást filmu. Naopak, spousta podstatných momentů se odehrává v obyčejných "lidských" rozhovorech a situacích jako ta na golfovém hřišti. I padouch je obyčejný zloděj, pro mě jedním z nejméně charizmatických z celé série a vše zachraňuje jeho příruční kloboučník. Jako Bondovka za 4****. Scénáristicky je to ovšem jeden z nejkompaktnějších a režisérsky jeden z nejvybroušenějších dílů, takže jako film s Jamesem Bondem jednoznačně vede.(17.2.2007)

 • 3DD!3
  *****

  Zatraceně stylové se spoustou ikonických scén. Bondovy bonmoty jsou tentokrát skutečné perly. Scéna s laserem je i po tolika letech nepříjemná na sledování. Jen ty lokace mohli být opepřené něčím exotičtějším.(25.1.2013)

 • Dudek
  ****

  Nemohu nereagovat na movieho komentář, díkybohu, že Guy Hamilton není Terence Young! Bondovky v jeho režii získávají ten jedinečný nádech, nechybí jim nadhled a nezapomenutelné scény. James Bond je tu potřetí a rozhodně zatím nejlépe. Ze zápletky konečně zmizela zoufalá organice SPECTRE a příběh dostává ty správné grády. Goldfinger je dokonalým záporákem se vším všudy, má perfektně naplánovaný plán a nic nenechává náhodě. I pleiáda okolních postav příjemně překvapí, Oddjob a jeho smrtící klobouk, krásná Pussy odolávající Bondovu charismatu a samozřejmě i všichni staří známí v čele s Moneypenny. Přiznávám že několik scén dnes může vyvolat úsměv na rtech, přesto je však Goldfinger první pravou bondovkou se vším všudy.(19.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace