Ian Fleming's Goldfinger

• Austrálie

007: Goldfinger

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1964, 110 min

Sean Connery je nejlepší Bond a to mi nikdo nevyvrátí, Pierce Brosnan sice taky neni špatnej, ale Connery byl prostě první a to už mu nikdo nevezme a ještě je parádně stylovej, jen hlášky má Brosnan lepší, ale to už je spíš věc scénáře než herce. Akorát se na první Bondovce už projevuje, že už je to přece jen 40 let starý, ale tady to ani nevadí, že ty vychytávky už jsou dost staromódní a že v dalších bondovkách je víc akce a lepší triky, tady to všechno nahrazuje výbornej příběh a absolutně dokonalej padouch Gert Fröbe, kterej fakt nemá chybu a myslim že je i nejlepší padouch ze všech bondovek, tohle je jedna z nej bondovek, možná úplně nejlepší(10.7.2005)

Šarmantný drsňák Sean Connery v neodmyslitelnej roli Jamesa Bonda obstojí nielen u divákov v 60.-tych rokoch.... A štvorhviezdne hodnotenie ani zďaleka nedávam z úcty k starším žánrom. Mňa to totiž až neskutočne bavilio. Užívala som si naháňačky, kolízie, šarm, noblesu a nepremožiteľnosť "Nulanulasedmičky" a víťazný záver!!!! Výborná bondovka...(21.9.2007)

Toto je kus pravého filmařského, (bondovského), řemesla. Jak jinak, je to super! Tolik hezkých holek jsem zatím v žádný bondovce neviděl. A na ten cylindr, který přináší smrt, budu pamatovat hodně dlouho.(20.10.2007)

Další klasa. Objevuje se Aston Martin. Jenom Bond je dost dlouho v zajetí a bondgirl Pussy Galore není nic moc, ta baba na začátku je lepší. Ale jako první jsem si všiml bombové bondovské písně - paráda.(14.7.2003)

V době, kdy ještě ve Fort Knoxu leželo neimaginární zlato a vrcholem špionážní techniky bylo šmírování klíčovou dírkou, nastoupil James Bond se svými hračičkami a zvítězil na bojišti, na hřišti i v posteli. Já jsem mu všechna vítězství samozřejmě přál, ale za těch několik drobných nesrovnalostí bych ho nejraději vzal naplocho kovovým cylindrem přes jeho největší orgán, ale jelikož nemám násilí rád, tak mu jen seberu hvězdičku.(14.11.2014)

• - Ve filmu se ve Fort Knox nacházelo zlato v hodnotě 15 miliard dolarů. (džanik)

• - Ve scéně, kdy Bond (Sean Connery) hovoří s Goldfingerem (Gert Fröbe) o autech a předává golfový míček, je na Goldfingerově jasně vidět odraz reflektoru. (CrownThomas)

• - Ford Mustang Tilly Mastersonové byl pravděpodobně prvním Mustangem použitým ve větším filmu. Ford pro film zajistil i jiné vozy. (džanik)