maxs

na svojí dobu velmi přinosný film, hlavně co se ztvárněné problematiyk týče z dnešního pohledu už na mě působí poněkud strnule, přesto stojí za shlédnutí.. ()

jobina

Zřejmě mírně zaostalá dívka si skutečně umí vybrat a po pedofilním tatíčkovi a feťáckém příteli se přidá k ještě více dementní bandě kreténů. Tento gang by po sobě rád něco zanechal (to údajně proto, aby bylo vidět, jak jsou hrdí na svou minulost) a proto kromě úžasných pikniků, pořádají výlety do ulic s pálkami v ruce, kdy zjišťují, že jsou obklopeni samými asiaty. Vzhledem k tomu, že se jim přese vše podařilo zřejmě ukončit základní školu, ukáží své umění a skreslí si mapu svých nových sousedů. Jenže se jim nelíbí, že nejsou schopni se naučit jejich řeč a tak co – pustíme se do nich – tedy pozor do těch malých děcek – bezvadná sranda a úžasné hrdinné vítězství. A světe div se, mapa nemapa, ty děti mají své bratry, bratrance, otce a strýce… Božínku, kdepak se asi všichni jen vzali? (tady teda fakt pochybuji, že základní násobilku baráků x lidi vůbec zvládli)… Při této desetiminutové bitce jsem silně bojovala s kacířskou myšlenkou tento dlouuuuhatánský úsek přeskočit. Jenže dál to o moc jiné stejně nebylo. Na tomto filmu je skutečně dobrý jen Russell Crove a Daniel Pollock. ()

nauru

Nabízí se přímé srovnání s Kultem hákového kříže, tam šlo hlavně o hru na city, jak se napraví prominentní skin, jak chce zachránit bratra apod. a návěr smuná scéna, kdy napravený bratr umírá, ale tak to v životě jednoduché není. Tento film je surovější, možná není tak kvalitní po režijní a hudební stránce, ale je pravdivější. ()

LaCZik

Jeden z mála (slušných) filmů s neonacistickou tématatikou. Nevím jak to chodilo v Austrálii, ale i tak mi přišel trochu přitažený za vlasy, navíc náckové byli prezentováni jako squateři a socky, ale jak jsem řekl, nevím.. za zmínku rovněž stojí Dead nazi march z creditů:-) lze doporučit. ()

nihiliste

Realistická sonda ze života pravicových rádikálů, vynikající herecké obsazení, výkony, auntentičnost. Bohužel Romper Stomper takovou mírou nedává to, co dokázal Kult hákového kříže a z vynikajícího dramatu se stal spíš akční trhák, kde každý každého mlátí hlava nehlava. ()

los_kretenos

Pre pomätenú mládež tupých hláv je tento film N1. Film o bande skinhítov, ktorí vedú gerillovú vojnu proti novousadlíkom jediné čo mi chýbalo bolo posolstvo ala American History X, no čo už starší to film, dnes sa už také netočia... ()

ronin zabak

Tak podobných námětů je velice málo a proto je beru možná neobjektivně. Drsná atmosféra skinů se mísí se stejně drsnou hudbou (pulling the boots) a k tomu ještě dobrý obsazení. 14/88 !!!!! ()

marhi

Ve své podstatě je to válečné drama. Nechám na divákovi jestli pochopí že díky zvrácené ideologii protagonistů. Už nebude v západním světě otevřených konfliktů, ale těch nepochopených a frustrovaných mas bude postupně víc. Bohužel ony ty ideologie nejsou mrtvé. Pouze spí. A v tom vídím sílu tohoto snímku. K totálnímu šílenství stačí tak málo. ()

agent_R.M.

Opravdový brutál....nejvíce na tom všem je ale nejděsivější fanatismus a neochvějné přesvědčení kápa Handa, jenž dokáže ostatní strhnout k těm největším hnusům....Poprvé jsem tento snímek viděl asi ve 13 a dodnes se divím že si to ČT2 riskla vůbec dát do programu..... ()

im8

Takové nějaké odněkud nikam. Russell Crowe jako nácek velmi přesvědčivý, ale to je Edward Norton v Kultu hákového kříže také. Tam navíc režisér a scénárista vědí, co dělá film filmem, a že dívat se hodinu a půl na ožralé, vypatlané degeny, prostě nestačí. ()

andy60

Kult hákového kříže to není, i když tématicky to má dost společného. Co film nejvíc postrádá, je kvalitní scénář, nebo ještě přesněji, alespoň nějaký scénář. 60 minut se film nikam neposunuje, stále dokola sledujeme bitky, chlast, šoustání, nadávky do žlutejch zkurvenců, vše naprosto bez invence a stále dokola. ()