Sawyer815

Co tím chtěl básník říci to vážně netuším.Film má asi provokovat a donutit nás k zamyšlení,mě donutil leda k tomu abych znovu přehodnotil Kult hákovýho kříže a dal mu po zásluze *****.Koukat na bláznivýho nácka s tváří Russella Crowa si už příště nechám ujít.Vždyť ten film kromě toho,že je až zbytečně morbidní nemá vůbec nic.Hrůza ()

Vojcl

Slabé. Hlavním kamenem úrazu je neskutečně jednoduchý scénář bez špetky nápadu, který nám o skinheadském problému neřekne v podstatě vůbec nic. Hlavní hrdinové se všichni chovají jako totální magoři, takže absolutně není s kým sympatizovat. Za zmínku stojí snad jen několik docela dobře natočených rvaček a solidní herecký výkon tehdy ještě neznámého Russella Crowea. Pokud vás, ale zajímá daná tématika, raději si pusťte o pět let mladší film Kult hákového kříže s Edwardem Nortonem. ()

Freemind

Příběhově a náladově něco mezi "Kultem hákového kříže" a první částí "Mechanického pomeranče". Zajímavý náhled do všedního života party australských neonácků spletený kolem ústředního milostného trojúhelníku. Film již bohužel trochu zestárl, ublížily mu také afektované výkony některých takyherců a papouščí kostýmy něžné části obsazení. Verdikt - koukatelné. ()

milicjant

Romper Stomper pro mne představuje spíše sklamání. Po shlédnuti efektního traileru sem čekal kontroverzní jizdu a lá American history X, no a jak to tak u zklamání bývá moje očekávání se zcela nenaplnila. Přestože snímek disponuje výbornými hereckými výkony (v čele s démonickým Crowem ) a solidně vystavěnou atmosférou, postrádá to, co slavnějšímu Kultu hákového kříže přidalo na popularitě, tedy propracovanější děj a jakési poselství. Snaha režiséra o dokumentární ráz filmu by také zrovna nevyšla, takže snímek osciluje někde mezi obyčejným sledem jednotlivých scén a studijní syrovou sondou do života dnešních skinheads. Srovnání s Kubrickem nechápu. Závěrem bych chtěl dodat, že i přes zmíněnou kritiku se vůbec nejedná o špatný počin, pro svůj ryzi realismus si jistě najde spoustu příznivců. Mně se jen zdá, že se téma s takovým potenciálem dalo využít o něco lépe. Celkově tak 3,5*. ()

blackrain

Hando byl fanatický blázen, žijící pro čistou rasu a dokázal pobláznit i své kamarádíčky. Kudlu do zad si zasloužil. Russel Crowe ho ztvárnil velmi přesvědčivě. To byl ještě hubený a mladý herec. Souhlasím, že je to velmi kontroverzní snímek a taky velmi aktuální. ()

kaylin

Film o hnusných krutých lidech, kteří nakonec doplatí na to, že jsou hnusní a krutí. Rasismus je jedna z nejnepochopitelnějších věcí, které se v naší společnosti vyskytují, ale stejně pramení jen z nenávisti a ze strachu. Russell Crowe už na začátku kariéry ukázal, jak je velký herec. Jednoduchý příběh, ale přesto pořád účinný. ()

Herr_Flick

(Dámy) a pánové, vítejte ve světě "卐amozvaných ochránců národa" aneb jak to asi občas chodí všude. Je to prostě o věčném boji bílé rasy a jejích nepřátel. Hodně surový film plný násilí se skvělým Russellem Crowem, krutá realita - na zvracení - parádní podívaná. Erwache! ()

Remedy

Russell Crowe jako pravověrný vůdce skupinky australských skinheadů, která kromě mlácení žluťáků a vykrádání obchodů dokáže taky festovně zakalit a vždycky si sehnat nějaké pěkně squatové útočiště. Má to extrémně jednoduchý scénář a je to natočené přinejlepším průměrně, jenže to má po celou dobu tak „fan-(t)a-(s)-ticky anarchistickou“ atmosféru, že se od toho jednoduše nedá odtrhnout. [70%] ()

JohnMiller

Skvelá ukážka neblahých účinkov multikulturalizmu. Neviem ako opatrne načrtnúť tento film a zároveň sa nedať zatvoriť našimi zákonmi. Áno, držal som palce skinheadom a do konca som čakal, aj keď som vedel že to tak nebude, že sa poskladajú a rákosníkom pekne postupne vypália obydlia. Predsa oni im zabrali ich teritórium, obrali ich o bydliská a na ich území vytvárajú svoje kultúrne a sociálne prostredie. Vynikajúci výber hercov a hoci to miestami vyzeralo dosť nereálne boli tu načrtnuté vážne morálne témy vhodné na zamyslenie. ()

Lucjen

Surové a nepríjemné. Jednoduchá kamera a strih robia film ešte realistickejším a o to hnusnejším. Neubránim sa porovnávaniu s Kultom hákového kríža samozrejme, a aj keď mám rada oboch hercov, u mňa stále vedie Kult. Skvelí herci, absurdný scenár, ktorý aj s hudbou vytvára neskutočne divnú atmosféru, ktorá ma donútila dať 4*. ()

L_O_U_S

Ve srovnání s tematicky podobným Kultem hákového kříže u mě vítězí jednoznačně Romper Stomper. Zatímco prvý jmenovaný má potřebu vyvolávat v divákovi dojem, že náckové nejsou schopni žvanit o ničem jiném než o bílé Americe a zaplácávat každé volné místo na zdi fotkami Adolfa Hitlera (páč jsou to přece náckové), Romper Stomper na to jde značnou surovostí a syrovostí, přičemž postavy nejsou jen figurky deklamující monotónní fráze, ale opravdoví lidé. Stejně tak nečekejte nějaké morální ponaučení. (1 032., 13. I. 2015) ()

Skip

Tento film chtěl nejspíš sdělit něco víc, než nakonec sdělil. To, že jsou tihle týpci vypatlanci, ví každý nomální člověk, a to je asi to jediné, co nám bylo ukázáno. Russel Crowe se snažil, ale když není moc co hrát, je to souboj s větrnými mlýny. ()

marleyy

80% Tvrdý zážitek, nic jsem o tom filmu nevěděl o to lepší bylo překvapení, že i Crowe umí zahrát magora. ()

kapsomut

Hodně brutální a realistický film o bandě, která vyznává Mein Kampf. Určitě se tento film nedá srovnávat s American History X, který byl nepřekonatelný jak hereckým výkonem tak i celým příběhem. Romper Stomper je i tak solidní film, který si zaslouží 4* ()

dee-key

Něco jako Kult hákového kříže. Jen Russel byl víc pokérovaný než Edvard, víc debilní a hůř to s ním zkončilo. Film o náccích v Austrálii kde se řežou ultrapravicový proti šikmookým nebyl zrovna špatný, jen jsem čekal něco víc, než nahlédnutí do zevláckého života užralých stoupenců nacistického Německa. Lepčší tři. Škoda, mohlo to být lepší. ()

Sheldra

O něco slabší, ale za to i o něco naturalističtější než Kult hákového kříže. Wright si nebere servítky, nemoralizuje a s nějakým poselstvím se taky nezdržuje, ale nějak mi to tady nechybělo. Sledovat výborné herce a drsný příběh mi bohatě stačilo. ()