veere

O mnoho horší než podobný American History X, leč uchvátila mě australská syrovost snímku, plno "bezúčelného" nasilí :-), a v podstatě jsem se celou dobu bavil, sonda na okraj společnosti mezi nacistické squotery... Skinhead, skinhead, running through the night, making lots of trouble, starting lots of fights. Skinhead, skinhead, getting really pissed. Skinhead, skinhead, tattoed on the wrist! ()

FAxPR

proč se na to dívat? asi kvůli russellovi.. nebo taky ne.. je to celkem nuda a je to dost "o ničem".. dokonce ani moc OI soundtrack se nekoná.. ()

Lukkyn

Nemyslím si ,že záměrem režiséra bylo tvořit film s dějem ale ukázat obyčejný život zoufalců , kteří si říkají vlastenci!!A obyčejný život prostě scénář mít nemůže ten pouze plyne. Pokud mi to mělo ukázat jak to u některých skinheadů chodí tak pak to fungovalo. Russell Crowe jako drsňák taky fungoval takže proč ne???? ()

DarkAvenger

Zvláštní, celý film byl takový. První polovina filmu se mi velmi líbila, skvělá hudba, skvělá akce, parádně ztvárněni skini. Naopak druhá polovina byla prostě celá taková divná. Russell Crowe mi byl ještě míň sympatický než kdekoliv jinde, děj jakoby vůbec nenavazoval na první polovinu, celé to bylo utahané. ()

cajda77

Takové pěkné rodinné konzumní australské drama na večer s pozitivní tématikou ... Až na to, že se věnuje problému neonacismu a mladý Russell Crowe hraje trochu šíleného skinheada ...ale proč ne. Vzhledem k řeckým událostem snad i docela aktuální téma - třeba i k zamyšlení. ()

mmajjkii

Stejně jako u American history X nemohu posuzovat věrohodnost prostředí filmu ve srovnání s realitou, jelikož se v těchto kruzích nepohybuji. Sledovat bandu ..... (nechci být sprostý), mne moc nevzalo, zato jsem byl překvapen jak rychle umějí běhat ...:P ale to jsem odbočil. Takže nenapadá mě nic co bych u tohoto filmu vyzdvihnul oproti výše zmíněnému. Zatímco u Kultu hákového kříže (KHK) jsem "znovuzrození" hlavní postavy fandil, v tomto snímku jsem se pomalu ale jistě těšil na jeho konec. Nemohu si pomoct, ale přišel mi o ničem. Zatímco u KHK byla transformace hlavního hrdiny pomalá a dobře spracovaná, zatímco co zde byla přeměna vedlejší postavy vcelku o ničem, jakoby lusknul prsty. U toho filmu se díváte na bandu vymaštěnců jak mlátí pár asiatů, jak neumí tančit, náhle se jeden rozhodne skončit, šup sem šup tam a je konec, to gró KHK zde bylo nestydatě odfláknuto a je to vidět (někdo by mohl namítat, že se na celý film nahlíželo prostě jinak, řekněme drastičtěji a proto to takto bylo ok, v tom případě mi tenhle pohled nevyhovuje)... Prostě a jednoduše tohle zpracování se mi nelíbilo. A rozhodně si jej pouštět znova nebudu. 3*, IMDb 6/10 ať nežeru (však Russel nezklamal). ()

ostroz

Skvělý film o australských skinheadech.. Russell skvěle zahrál až psychopatického vyznavače Adolfa HItlera a vůdce skupiny jeho příznivců. Neváhám ho shlédnout znovu. ()

Kreveta.punk

Podle mýho názoru si na tenhle film vzal rejža do parády subkulturu, o které ví jen to, co viděl z nedůvěryhodných zpravodajských zdrojů, aneb skinhead = nácek. Nebýt tohoto nedostatku, tak by si u mně vysloužil o hvězdičku navíc. Jak se říká, rejža tady plete dohromady jabka s hruškama. Jinak film jako takovej je v podstatě v pohodě a celkem se mi líbil. Spousta zábavných a brutálních bitek s "rákosníkama", nějaká ta faschos párty, hajlování, hákáče...prostě nazi film se vším všudy. Jo a ta ironie s turistama v závěrečné scéně mně hodně pobavila, ale spoilerovat to nebudu. ()

sibskyn

Ono se tam toho zas, až tak tolik neděje a když už se něco děje, tak je to vzáno přes trávící trakt krávy, špatným střihem a kamerou. Poselství to taky nemá, myšlenky, abych nad tím nějak přemýšlel, už vůbec ne. Takový špatný výlet do říše nacků, kteří skončiil tak jak si zasluhovali. ()

xentrixx

Rubárna sekárna skoro by se chtělo říci česky. Film, v němž Sharon Stone objevila pro svět Rusella Crowea. Stal se populárním i mezi nerasistickými skinheady díky písni "Pulling on the Boots" od švédských nazi pankáčů Midgard Sonner, která vyznívá až komicky na pozadí té zvířecí alko-bitko-šukací party v prostorách skladiště, kde celá povedená partička přebývá. Holt Austrálie není jen Krokodýl Dundee... ()

Xavi

Film zobrazujúci život neonacistickej skupiny, sám o sebe nie je vo svete filmu moc rozšírený k tým známejším filmom patrí American history, Rahowa. Ale Romper Stomper zobrazuje malú skupinu mladých skinheadov, ktorý riešia problemy šikmookých prisťahovalcov. Možem povedať, že film vystihuje život týchto ľudí veľmi realisticky, niekedy až moc brutálne, ale v skutku pravdivo. O tom to filme som nevedel a veľmi ma prekvapil. Vykon Russella Crowea je podľa ma dobrý, lebo je herec na úrovni a táto rola mu padla ako uliata,ale ked niekto napíše že všetko rieši iba pästami tak to potom nevidel ešte Beatiful Mind, v ktorej naozaj exceluje. Romper Stomper by som zaradil k tomu najlepšiemu čo sa v tejto oblasti natočilo. ()

jakub.kuba

Ze začátku jsem si říkal že by to mohla být zajímavá akční podívaná plná rozporů mezi skiny a vietnamci. Bohužel se to pak strhlo v nesmyslnou bitku, ve které pravděpodobně (to se bohužel nedozvíme jestli je zabili úplně, nebo jen zmlátili) zabili půlku skinů a poté chytali další a další. Další nesmyslná fáze mi přišla, kdy se "první dáma" skoro dá dohromady s jedním skinem, uteče, udá jejich pozici a poté s ním plánuje vztah. PRoč tedy udáním riskovala že zavřou i jejího "milovaného"? 20% filmu šlo, zbytek byl nudná odrhovačka. 40% ()