DonBraso

Kolonka zajímavosti na CSFD vyzní mnohem surověji než film samotný.Jak někdo píše,scénář je hračkářství na entou,kdy z fleku víte,že ty dva to nakonec rozjedou kvůli tý holce,takže zklamání velký.Surovost,potenciál nebyla bůhví jaká.Jsou to rvačky s rákosníkama,který jsou dobrý,ale občas se zas odběhne,někoho člověk zmastí jinde nebo něco ukradne a jde se dál.Pointa filmu mi byla po celou dobu záhadně skryta.Čekal jsem silnou dávku dramatu a dostal jsem hodně slabý šálek čaje a to se Russell mohl snažit sebevíc,ale to Daniel Pollock ho trumfnul na celé čáře,bohužel to vzal za špatný konec.Zas jsem nezjistil to nitro srdce,když nacistický Skinheads dějají to proč dělají.Za bílou rasu,ale všechno tohle jde udělat a natočit lépe,třeba jako fotbalový hooligans.Šišanje bylo lepší a Khk to je klasika.Poslední scéna na tý pláži,to byla slušná sranda,ale měla pořádný koule,škoda,že nebylo těchto momentů více,kdy tam výletníci natáčeli hořící auto.50% za slušnou jízdu v doupěti. ()

SonyLucy

Kult hákového kříže je lepší. I tak je ten film dobrým příkladem rasismu ve světě, měl by se vysílat na školách jako odstrašující příklad nacistických propagand. ()

david666

U podobných filmů mi připadá, že toho násilí je někdy zbytečně moc - na druhou stranu je to u podobných skupin obyvatel holt asi realita - takové chování. Těžko říct ale takové filmy mám někdy problém hodnotit, protože mi připadají dost podobné - tady ale dávám body navíc za Crowa - ten je tady fakt "odporný". ()

kedluben

to ale přece není prázdný film. to je film o slaboduchých a prázdných lidech. filozofický podtext (svědomí, výčitky, přehodnocování hodnot,...) - to by bylo trapné. už to zakomponování lásky bylo trochu moc. naopak - syrové, kruté. takové to mělo být a bylo. ()

superzurda

Dementní film o dementních lidech. Touha šokovat zastřela tvůrcům mozek tak, že ani neviděli jakými faktickými film naplňují. Není tam nic a nikdo co by člověka drželo při životě a od půlky filmu si říkáte, kdy už to koněčně skončí. ()

Spevo

Myslel som, že sa pri tejto téme zabavím, ale nakoniec silný podpriemer. Čakal som väčšiu "vojnu" medzi skínmi a rákosníkmi, väčšie prehlbovanie rasovej tematiky, ale ono sa to po jednej veľkej bitke a naháňačke na začiatku zameralo vlastne hlavne na postavy a začínal som sa nudiť. Herci OK, jediný problém som mal s Jacqueline McKenzie, teda skôr s postavou ktorú hrala, než ona sama. Tento film sa skoro ani nedá porovnávať s American History X. ()

brunette_1

Na tomto filmu jsem vyrůstala. Jelikož to mám v hlavě v pořádku, pochopila jsem tento film až moc dobře. Zobrazuje realitu takovou, jaká je a to moc filmů v dnešní době neumí. Pro mě je tohle jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Moc děje tam nenajdete, nebo ho spíše lze vydedukovat z prvních 10 minut filmu. Ani nevím, čím mě natolik rozčaroval, ale má své kouzlo. Režisér se ho nebál natočit a to se cení, protože způsobil rozruch, jak negativní, tak pozitivní. A to byl hlavní účel. ()

warha

Velmi "dojemný" film, líčící běžný život lidských odpadů. Co je smutné tak podobných malých násilníků je v dnešní době čím dál víc. Jak by byl svět lepší, kdyby každý z těch blbů měl svatozář, jako Davey na konci. ()

JokerBaby

Velmi slabučký Film s mladým Russellom Croewem . Veľmi mu to ešte nešlo . A to náckovanie už vôbec nie. Mne film pripomínal akýchsi mladých bezdomovcov - homlesákov ktorí sa chceli niekam zaradiť . Nakoniec títo sráči dostanu co proto . Miestny čínsky gang ich rozbije na maderu. Chudáci sa rozprchnu ako slepice. Dnes keby vyšiel takýto film do kín tak je to odpad. Kto chce kuknite, ale je to sračka. Nedá sa na to pozerať. Jediné čo ma tam zabavilo ako tam jeden chalan skoro nazáver vypráší takú sexi blondzku . ()

PanJelen

Romper Stomper jsem poprvé viděl na základní škole v osmé třídě a dlouho jsem ho považoval za nejbrutálnější snímek, co jsem kdy viděl. Proč nám to paní zastupující učitelka, které se nechtělo učit pouštěla, to nevím. Možná aby jsme si začali vážit dlouho do noci otevřených vietnamských večerek nebo jen pro prostou edukaci dutých hlav. Každopádně výsledkem bylo pár vyholených rošťáků a o přestávkách se pouštěla píseň Pulling on the Boots do zblbnutí. Paní učitelka měla co vysvětlovat a nakonec uznala, že naší vyzrálost přeci jen trochu přecenila. ()

kokofek

Touha mladých se odlišit, bouřit a rebelovat je odvěká. Je -li takto vyhrocená,skoro vždy je výsledkem špatných vztahů v dětství. A zcela určitě kamarádství rozbije jedna jediná bytost ženského pohlaví. Umíme to heč! ()

goiu

Mám z tohoto filmu rozporuplné pocity. Najednu stranu je sondou do extrémního života extrémních neonacistických magorů a Crowe je bezpochyby génius. Na stranu druhou působí chvílemi uměle, nepřesvědčivě a snaží se šokovat za každou cenu. ()

Sudruh

Veľa ľudí hneď začne film porovnávať s American History X ale podľa mňa sú si tieto dva snímky viac vzdialené ako sa na prvý pohľad zdá. Mentalita rasizmu v Amerike a Európe (nemôžem si pomôcť ale takto nejako to vyzerá u nás, neviem prečo je to Melbourn) je neuveriteľne odlišná. Mňa na filme skôr zaujalo to, ako sa rádoby organizovaná skupinka rozpadá keď dojde na pomyselné lámanie chleba a jediný kto si skutočne stojí za vecou je Hondo (Russell Crowe). Film sa snaží byť nestranný aj keď sa to nie celkom darí. Jasného posolstva sa tu dočkáme len ťažko a práve toto by som vyzdvihol. Kto je tu vlastne ten zlý? Možno nikto. Kto je tu ten dobrý? Tiež nikto. Je na vás aký obraz si urobíte bez toho aby vám niekto podsúval svoju predstavu o rasizme. Týmto u mňa film zabodoval. Snímok síce nemá tú komplexnosť American History X ale má svoje klady ktorými si ma získal takže v rámci žánru si ho cením rovnako, ak nie viac. ()