anais

Hlavním motivem tohoto filmu je násilí. Zatímco Mechanický pomeranč ukrýval ta nejbolestivější témata pod slupkou silné stylizace, Romper stoper se snaží být věrný realitě (nebo tomu, co za realitu považujeme To se mu daří. Zajímavá je rozhodně účast „předgladiátorského“ Russela Crowea. Nedá se však říci, že by jeho výkon nějak vyčníval mezi těmi ostatními. Všechny postavy jsou obsazeny spíš jako výrazné typy, než kvůli vynikajícímu herectví (čímž netvrdím že hrají špatně). Na jednu stranu mi to přijde jako chyba, jelikož postavy se nikam moc nevyvíjejí. Působí jako by vypadly z nějaké brožury o tom, jak vypadá „typický skinhead“. Jsou zaseklé ve svých vžitých představách o „lepším světě“. Na druhou stranu je tato názorová zkostnatělost některých problematických skupin to nejdůležitější, co se v Romper stoper řeší. A proto stojí za to natáčet podobné filmy. ()

Ivoshek

Soundtrack je supr - výborný ska. Jinak je to spíš blbost. Postavy m,ají strašně ploché a těžko uvěřitelné charaktery a chování. ()

rikitiki

Tři hvězdy a plus. Scény tupého násilí nemám ráda, ale tady se mi líbil moment, kdy mstící Asiaté dobývají skinheadský skvot jako rytíři středověký hrad a stejně tak se chová holohlavá obrana. Za polovinou se z filmu stává vůbec ne špatná antická tragédie v (skoro) soudobých reáliích. /17. 7. 2010/ ()

SOLOM.

Mám rád podobné filmy a Russell Crowe zde přímo zářil. Drsné, nemorální, ale přesto skvělé pokoukání. Většina hereckých výkonů se mi líbila a škoda jen, že se ještě více nepřitvrdilo :D ()

matestlust

Pro mě teda nudná slátaninka,kde vévodí poze Russell Crowe a jedna scéna(bitka vietnamců a nácků v uličce).Jiank je to pro mě hodina a pul nudy. ()

luka4615

Russell Crow jako radikálně se vyjadřující neonacista? Už jen to je pořádný důvod si tento, pro někoho možná kontroverzní snímek, pustit. „I want you to listen to me now, OK? This... is... not... your... country!“ ()

Sawy

Určitě zajímavý film.Kult hákového kříže jsem zatím neviděl,takže srovnat nemůžu a je docela možné,že po jeho zhlédnutí strhnu Romper Stomper hvězdičku,ale zatím si trvám na čtyřech a to hlavně díky skvostnému Russelu Croweovi,který se od své role vžil naplno.Brutalita mi nevadila,ale podruhé se na to asi nepodívám.70 % ()

Caelos

Čekal jsem víc, mnohem víc. Film je prostě úplně obyčejný a místo skinheadů by tam mohla být jakákoliv jiná skupina, třeba i ti vietnamci. Žádná hlubší myšlenka jako v Kultu hákového kříže, prostě jen příběh o partičce pozérů, která dostane do držky a pak se schovává. Navíc je zde něco, co mi vadilo i u Kultu hákového kříže, ale až tady mi to plně docvaklo, když pořád provolávali, že tady je to jejich. Je to naprosto nepochopitelné, mluvit o nějakém (bílém) původu a že je tato země moje, když mí předkové byli přistěhovalci (USA, Austrálie). Působí to prostě směšně. ()

ScarPoul

Crowe ešte ako náckovské ucho budujúce si svoju povesť a nebrániaci sa ísť až za hranice únosnosti. Jeden z tých lepších filmov s touto tématikou. Síce sa to celý čas rýpe v bahne, ale Russellovi úloha poriadne sadla. Aj spätne si spomínam na silný pocit, ktorý som z filmu mal. Taká trochu low budget záležitosť, tentoraz bez výrazného morálneho posolstva aký mal napríklad Kult hákového kríža. ()

BoPo

Je to Kult hákového kříže na austrálsky spôsob. Označenie rákosník Vás sprevádza celým filmom. ()

rawen

Po druhém skouknutí mám dojem, že opravdu není potřeba točit další filmy o těchto tupých hloupých opicích. Jinak natočeno docela dobře a zajímavě, takže film sám o sobě neodsuzuji, odsuzuji téma a hlavně to, že i když podobné filmy končí naštěstí tragicky, náckové v nich nejsou z pohledu diváka rozdrceni a zesměšněni úplně. A ať mi nikdo neříká, že jsou to přece jen také jenom lidi, ne, jsou to nádory a ty mají být nejlépe chirurgicky odstraněny... 6/10 ()

adamo_znk

Realistický, surový snímek, který v první půli zobrazuje život australských neonacistů a jejich boj s asijskou menšinou a v druhé se více zaměřuje na vztah tří hlavních postav. Role Handa padla Russelovi Croweovi jako ulitá, kamera a střih na jedničku. Scéna honičky a bitky naprosto skvělá ()

brutale

Skinhead sa bude furt chovať ako debil, aj keď sa skrýva za "vyššie plány, rasovej očisty"! Film realisticky zachýtáva rasovú neznášanlivosť medzi "šikmo/okými" a skupiny domácich austrálskych skínov, ktorí sa zároveň búria voči systému. Výber hercov veľmi oceňujem hlavne Russel Crowe(ktorý ma presvedčil, že zahrá čokoľvek ) a nebohý Daniel Pollock, ktorí sa postáv ujali absolútne presvedčivo. Pre mňa najlepšie natočený film pojednávajúci o spomínanej problematike. ()

prsvl

Rozhodně lepší než Kult hákového kříže. Pravdou je, že se v některých scénách chovali hrdinové jako burani z klasického filmu a ne jako tvrdé australské neonacistické jádro :), ale i přesto ve mě při sledování zůstával pocit ohromení (v dobrém slova smyslu)... ()

Marsik

Před cca 8-10 lety jsem z tohoto snímku byl dlouho vyplesklej. Už jenom úvodní hudba vám nahání hrůzu, pak přijde surové mlácení tří mladých šikmoočků a po 20 minutách dlouhá bitka s bandou Vietnamců. Do té doby jsem prostě nic podobného neviděl - velice věrohodně ukázaný život skinheadů. Russell Crowe zahrál vůdce party tak věrohodně, že z něj šel strach. Dneska jsem už sice z filmu tolik odvařenej nebyl, ale i tak to hodnotím jako kvalitní kruté a drsné drama. 77% ()

ConanVJ

Drsný a realistický pohled na skupinu Skinheadů, která napadá cizáky, kteří se jim vetřeli do teritoria. Chlast, bitky, sex a tvrdá hudba, to je tento film. Crowe svojí roli zahrál hodně přesvědčivě. Za mě 80% :( ()

Cimr

Koukám, že nejsem jediný, komu to připomnělo Kubricka. Nejen jeho Mechanický pomeranč (scéna s vyloupením velkého domu), ale i Osvícení (stylizované zpomalené scény, kdy se chystá někdo někoho zabít) a částečně i řežbu v Olověné vestě a sexuální orgie z Eyes Wide Shut. Problém je, že Geoffrey Wright není génius jako Kubrick, jen mírně nadprůměrný režisér. Chápu zdejší nízká hodnocení - není lehké tenhle hořký oříšek rozkousnout, ale když se vám to povede, najdete uvnitř sladkou šťávu v podobě vynikajících hereckých výkonů, skvělé hudby a obstojných filmařských nápadů. ()

Krissty

Velmi silný filmový zážitek! Russell Crowe byl perfektní, stejně tak Daniel Pollock, v jehož případě mě opravdu mrzí, že se nedožil ani premiéry a jistě slibné herecké budoucnosti. Ráda bych si s ním stáhla nějaký další skvělý film, kdyby nějaký takový byl... Škoda. Jacqueline byla ostatním hercům (i herečkám) takovým protipólem. Na pohled jemná, něžná a myslím, že kdyby Gabe nefetovala, byla by taková i uvnitř. Příběh je vynikající a ačkoliv se skinheady nesympatizuji, musela jsem hlavním hrdinům fandit (především při první velké bitce). Hudba se k filmu neuvěřitelně hodila... Přemýšlím, jestli se mi víc líbil Romper Stomper nebo Kult hákového kříže... Nevím :) ()