kopfa

Obávám se, že u filmů, které se zaobírají neonacistickou nákazou hnutí Skinheads nebudu nikdy objektivní. Jednoduchý, ale dobře vystavěný příběh o fatálním trojúhelníku je sympaticky temný a bezútěšný s krásně ironickou tečkou na konci. Body navíc míří k písničkovému soundtracku, který je složen z nejznámějších WP kapel a jako takový může sloužit i jako návod, kterým názvům kapel na hrudích krátkovlasých chlapců se pěstmi nevyhýbat. ()

Cedr

Vcelku koukatelné nahlednutí do života australských skinheadů. Scénář však ničím příliš nenadchne. Místy docela drsné, ale ne natolik aby to trochu zběhlejšího diváka šokovalo. ()

Copacabana

Lepšie ako american history. Myšlienka možno nie tak zjavná, no vizuálne viac, je to vierohodnejšie. Russel bol drsný a zlý s pekným tattoo. Kvalitná hudba, atmosféra, jednoducho tento film treba užívať, a nie rozmýšľať nad každou vecou, rozhovorom. Vydarené bolo stupňovanie napätia až na koniec, pri ktorom sa mi zatajoval dych. Tak ma to dostalo, že po skončení, to sa mi asi ešte nikdy nestalo, som si to chcela pustiť ešte raz! ()

Vecko99

Průměrný akční snímek, který se ale nemůže měřit z mnohem výraznějším a hlavně propracovanějším American history X. V tomto snímku jde jen o útěk skupiny nácků před mstícími se Vietnamci. Bohužel se nedozvíme nic bližšího o jednotlivých postavách, což je aspoń pro mě velká škoda a v mých očích to sráží kvalitu filmu na ***. ()

chelseaman22 odpad!

Tolik vyholených hlav jsem naposled viděl při zápase Boston Celtics a Los Angels Lakers. Russel láme a vyhazuje končetiny z pantů usilovněji než v Gladiátorovi. Z fackovací výměny Djokovič/Berdych nakonec Tomáš abdikoval a utekl do baru, kde do sebe začal lít panáky jakési australské pálenky. Nesplněný sen budoucího nácka: "Chtěl jsem jít na ponorku a střílet torpéda." Monolog nácka mířený na prozatímní buchtu: "Proč žereš to svinstvo? Ty jsi vylízaná? Já s žádnou vyžranou krávou nebudu!" Jaktěživ bych netušil, kolik nasranejch rákosníků se vejde do jedné pidi dodávky od Toyoty. A právě tito vyskákavší rákosníci jsou nuceni schytat šutráky z praků střílené zase těmi vyznávači filosofie A. Hitlera. Resumé: 95% nácků mrtvých, epileptička přežila a Japončíci mají o fotky z dovolené postaráno! odpad! ()

LeoH

Jakápak kontroverze? Celkem zručně natočená a hlavně všemi zúčastněnými velmi uvěřitelně odehraná sondička do života kluků a holek, co si sami se se sebou nevědí rady, a tak si hrají na drsňáky. Pro větší atraktivnost přimícháno něco explicitního násilí, něco sexu, nějaké to rodinné trauma a nějaké to šponovací finále. ()

adams89

Tímhle australským kontroverzním snímkem o boji skinheadů s Vietnamci na sebe Russell Crowe poprvé výrazně upozornil. Když na začátku jednomu žlutému nebožákovi mrazivým hlasem říká, "Tohle není vaše země", a následně ho se svojí sebrankou zmlátí, zjistíte, že do této role vybrali správného člověka. V první polovině filmu sledujeme život a agresivní útoky nácků na asijské přistěhovalce a potom zase naopak, to když se spojení Asiaté jdou mstít. Nikdy nezapomenu na tu scénu, ve které snad v padesáti lidech útočí na skupinku plešek. Druhá půlka filmu už víceméně nudí, když nám režisér předkládá milostná trojúhelník a rozbití přátelství obou hlavních postav. Problematiku neonacismu Romper Stomper skoro vůbec neřeší, to takový Kult hákového kříže je jiné kafe, přesto ještě lehce nadprůměrně hodnotím.70% ()

Sfinkter

Náhled do života australských skinheads mě syrově nepřesvědčil, neříkám, že to nejsou idioti, ale občasné bezhlavé mlácení do všeho, co jim přišlo pod ruku, mi někdy přišlo až úsměvné. Jinak Crowe si zas vybudoval charakterní roli, už v začátcích bylo jasné, že z něj roste velký herec. ()

Komprimus

Neskutečná smršť rasismu, násilí, sexu, výtržností, vražd, krádeží a nevim čeho ještě, prostě totální extrém. Film mi přijde silně podhodnocen, vidím v něm naprosto kultovní záležitost (a hovořím o filmu jako takovém, žádný debilní poselství v tom nehledám). ()

Endyis

Je to o hodně lepší než vcelku sračkoindí kult hákového kříže. Působivý a drsný film z neonacistického prostředí 85% ()

BS

Chvíli sem si nemohl zvyknout, že hlavními hrdiny jsou nazi-skini, ale tenhle fakt jsem ke konci překousl. Kult hákového kříže mi ale přijde PODSTATNĚ lepší. ()

Hádés

Ponurý, psycho-romantický, depresivní, neprocítěný, multikulturní, nacistický "pseudomechanický pseudopomeranč", který zachraňuje Russell Crowe a určitá osobitost filmu. ()

lennyd

Hando (Russell Crowe) a jeho banda (to už mi přijde jako slogan jednoho nejmenovaného rádia) patří k jednomu ze skinheadských gangů na předměstí australského Melbourne. Alkohol, drogy, ale hlavně pronásledování "rákosníků", kteří zaplavují kdysi bílé území předměstí patří k hlavní činnosti celého gangu. Ale okamžik, kdy se ke gangu přidá mladá Gabe, a zároveň se vietnamští obchodníci přestanou smiřovat s neustálými skinheadskými útoky, je vlastně začátkem konce celého gangu... I když to z mého hodnocení možná tolik nevyplývá, jsem z tohoto filmu docela hodně zklamaný. Dle textu na obalu DVD jsem čekal něco na způsob Kultu hákového kříže nebo Svatého boje, a ač je jim Romper Stomper tematicky hodně blízko, kvalitativně o třídu níže. Hlavně v druhé polovině filmu, kdy se film mění v romantický trojúhelník jsem se začal docela nudit a vlastně mně celý film přestal úplně bavit. Kladné body ale musím přiznat za skvělé herecké obsazení včetně tehdy začínajícího Russella Crowe a taky, že se Geoffrey Wright nebojí (minimálně v první polovině) píchnout do vosího hnízda... ()

VanTom

Neotesaná návštěva u bandy vylízaných, rasistických, násilnických skinů/nácků při poflakování, kalení a ve "válce s rákosníkama" v jejich domovském městě jen chvílemi ukazuje sílu; i protože zpočátku jako pěst na oko působí "romantický" trojúhelník (aneb i vysmažená lůza má city), který však posléze přesvědčivě katalyzuje nátury zainteresovaných až k tvrdému konci. ()

Warsheek

Ničím nezaujalo. Jestli se chcete dozvědět něco o skinheads tak tohle neni vhodný studiiní materíál. Ale jestli chcete varovat někoho se strojkem na vlasy v ruce pak je to fim právě pro vás. Romper Stomper ani opičáci v něm přece nemohou nikomu imponovat. ()

Saishi

Celkové vyznění je žádné, epilepsie hlavní hrdinky otravná a Russel Crowe primitivní hovado, které ve mně vzbuzuje ty nejnižší pudy. I přesto však existuje chemický vzorec a diagnóza pro mou nepochopitelnou fascinaci tímhle snímkem. ()