Newyorská zoo je domovem pro čtyři skvělé kamarády. Největší hvězdou je mezi nimi lev Alex, dále do party patří těžkotonážní hrošice Glorie, žirafí hypochondr Melman a zebra jménem Marty. Právě ten zrovna slaví desáté narozeniny. Polovinu života má za sebou a začne proto bilancovat. Při tom zjistí, že od života chce něco víc než jen dělat cvičenou opičku v zoo. Rád by se podíval do divočiny, aby zjistil, jak by vypadal život ve volné přírodě. Když se se svým snem svěří na oslavě ostatním kamarádům, všichni jsou vyděšení a snaží se mu bláznivý nápad vymluvit. Melman se ale zmíní o tom, že dokonale napodobenou divočinu nabízí zoo v Bostonu. Marty se proto v noci tajně vytratí ze zoo a rozhodne se, že si zajede vlakem do Bostonu na výlet. Když zbývající trojice v zoo zjistí, že jejich nejlepší kamarád je pryč, na nic nečekají a vydají se za ním, aby ho přivedli zpět. Všichni se střetnou na Hlavním nádraží, ale volný pohyb zvířat po městě pochopitelně zaregistrují i policisté, kteří je na nádraží zadrží. Zvířata jsou odchycena a rozhodne se o tom, že budou navrácena do volné přírody, protože podle jejich chování je to jejich vroucí přání. Když se všichni probudí v bednách na přepravní lodi s místem určení Afrika, mezi Martym a Alexem dojde k velké hádce. Alex se nemůže smířit s tím, že kvůli Martymu museli opustit svůj newyorský domov. Lodi se zmocní taktéž prchající tučňáci, kteří se zase nechtějí smířit s místem určení a změní kurz směrem na Antarktidu. Při tom ale krabice se lvem, zebrou, žirafou i hrošicí vypadnou z lodi přes palubu a přátelé ztroskotají na Madagaskaru. Nejdříve si myslí, že jsou v nějaké zoo, ale zdejší obyvatelé, divocí lemuři v čele s králem Jelimánem jim řeknou, jak se věci mají. Marty je nadšený, Alex vyděšený a naštvaný, Melman panikaří ze zdejších hygienických poměrů a Glorie stále doufá, že se pro ně někdo vrátí. Alex a Marty se pohádají a král zvířat se rozhodne, že se svým kamarádem už dál nebude spolupracovat. Vyrobí dřevěnou kopii Sochy Svobody, kterou s Melmanem a Glorií chtějí zapálit, když se na moři objeví nějaká loď. Jenže Melman sochu omylem podpálí hned a poté se s Glorií odebere na Martyho část ostrova, kde je sranda, pohoda a dokonce nějaké to jídlo v podobě chaluh. Alex se k nim nejprve připojit nechce, ale nakonec názor změní. Jenže další den se začnou bohužel projevovat vedlejší účinky toho, že je masožravý Alex už několik dní bez jídla. Když si čtveřice užívá velké pařby a oslavy, kterou jim připravili na uvítanou lemuři, Alex zešelmovatí a zakousne se nevědomky Martymu do zadku. V divočině se totiž ostatní zvířata stávají pro lvy kořistí a Alex kvůli hladu nemůže překonat přirozený pud. Proto je nakonec králem Jelimánem vykázán na druhou stranu ostrova, mezi zlé fosy. To jsou predátoři, kteří odjakživa představují pro zdejší lemury hrozbu. Jelimán si původně myslel, že Alex je před fosami ochrání, ale jeho plán selhal... (TV Prima)

johny89

všichni říkají jak je to super, ale pro mě další z řady mnoha animovaných filmů, kde se filmaři snaží zaujmout tupě jednoduchým příhěhem... ()

Hees

Madagaskar.No čo k tejto rozprávke povedať.Keby som nevidel skôr dvojku mohol mať prvý diel aj lepšie hodnotenie.Ale jednotka proste nemá taký dobrý príbeh.Predstavovanie postáv je na dobrej úrovni ale to nestačí.Podla mňa jednotka len robila priestor dobrej dvojke nič iné. ()

lekr

Rozhodně jeden z nejkvalitnějších animáků, jaký kdy vznikl. Výborná animace, výborný příběh, skvělé vtipy. Prostě svěží zábava od začátku až do konce!! ()

SallyZen

Poslední dobou se točí jen málo špatných animáků. Tohle je popravdě trochu slabší podívaná, i přesto zábavná a originální a ještě k tomu skvěle nadabovaná. 70% ()

rakovnik

Tučňáci jsou fakt boží a zastiňují ostatní zvířata v hlavních rolích. Toho malého lemura bych chtěl mít doma :-) Animace je pěkná, námět originální, mnohé scény opravdu vtipné, ale přesto mi přijde děj občas zbytečně natahovaný (a to nemá film ani hodinu a půl). Jinak nápad s dabingem do "hantecu" je povedený, ale čistě účelový. ()

Martin741

Pohodova a prijemna komedia, ktora vsak miestami sklzne do poriadnej nudy. Cele je to o tom, ako zvieratka zvania, padaju ...... Povedal im niekto, ze na kvalitnu komediu rozhodne nestacia prachobycajne pady? Asi nie. 56 % ()

vydumnica

Velmi jednoducha az primitivna zapletka a oproti inym animakom aj akosi malo vtipne. Trosku som sa nudila. Pozerala som to so slovenskym dabingom, skusim niekedy originalnu verziu a ak to bude vtipnejsie, zmenim hodnotenie :-). Najlepsia bola hlaska zebry, ze nevie, ci je biela s ciernymi pruhmi alebo cierna s bielymi pruhmi a taktiez lopta zo Stroskotanca.50%. ()

marcek

Animovaná rodinná komedie, která nemá obdoby. Hlášky z tohohle filmu zná snad celý svět. Ale nejlepší byli stejně tučňáci a český dabing Maurice. Už se nemůžu dočkat pokračování ()

Elyssea

Zábavné od začátku až do konce:-) Tučňáci jsou prostě nejlepší.. Možná to nené nijak závratně kvalitní atd. atd. ale mě se to prostě líbilo.. :-) ()

Petoss1

Pecková animovaná komédia ktorá netrpí zlozvykmi z podobných filmov a pritom sa na tom dobre zabavia aj dospelí. U mňa dobrý! 82% ()

selviskhed

Oproti dvojce je to celé jakési nedomrlé. Tučňáci ani opice nejsou tak vtipní a moc to nefunguje. Patos přátelství nikdy nevygeneruje tolik emocí jako patos rodiny. ()

Attta

U prvního dílu jsem se pobavil, ale nebylo to nic co by mě vyloženě uzemnilo. Popravdě mě vždycky pobaví reference na jiné filmy a tady jich bylo na můj vkus bídně málo. Nejvíc mi však vadilo moc rychlé tempo, u kterého jsem čekal že tvůrci trochu uberou a více rozpracují jednotlivé podpříběhy. Nicméně jako pohodová zábava na večer to jednoúčelově postačí. ()

Streeper

Je to vtipné, písně chytlavé, spousta skvělých hlášek, které už zřejmě nikdy nezapomenete a animace je dokonalá. Příběh čtyř zvířecích přátel z New Yorku se stal jedním z mých nejoblíbenějším pohádek a vždycky mi dokáže zvednout náladu. ()

Bláža

Docela slušná podívaná, která neurazí a pobaví. Oceňuji, že si kromě dětí přijdou v kině na své i ti starší (což je už v podstatě standardem). Mám na mysli všechny ty filmové odkazy, které se tu skrývají – od PLANETY OPIC a AMERICKÉ KRÁSY až po TROSEČNÍKA. A samozřejmě tučňáci – asi nejlepší z celého filmu (proto si zasloužili celý vánočně-motivovaný kraťas). ()

JohnRambo

Naozaj pár dobrých vtipov nezachránilo tento film, sice dobrý ale neuspokojivý. Stačilo len niečo málo pridať a hodnotenie by bolo lepšie ale bohužiaľ bol dej veľmi slabý. Bola by hanba zabudnúť na tučniakov, ktorí sú na vrchole celého filmu. Naozaj bodovali :) +Neuveriteľne dobrý soundtrack!!!! ()

C0r0ner

Fajn příběh o čtveřici utíkajících zvířat, která však ale na Madagaskar jako takový nepatří. To už tam spíš z Antarktidy zabloudí ti tučňáci. Bohužel už se zde ale začínají objevovat rádoby vtipy na sílu, které spíše přecházejí do trapnosti a s reálnými životními situacemi nemají nic společného (ano, vím, že je to kreslená pohádka o mluvících zvířatech). Pokračování to jenom dokazuje. Na 4 * to zachraňují tučňáci a lemuři. 70% ()

tomtomtoma

Animované filmy velkých zavedených amerických společností jsou vyráběny s cílem komerčního úspěchu. Jistotou je moc peněz, prostřednictvím mediální masáže nestojí ve vítězném tažení nic v cestě. Takový je i Madagaskar. Technicky zdařilý, příběhově snaživě podbízivý, emoční vypětí je normované, prožitek spíše jednotvárný. Fauna rozněžňuje, svoboda nahání hrůzu. Za hrdiny je zkrocená zvěř: lev Alex, zebra Marty, žirafa Melman a hrošice Gloria. Ve vzájemné soudržnosti hašteření planou vášně. Radost, smutek, zklamání a pro býložravce i neočekávané překvapení. Hvězdy jsou jinde. Lemuří král Julien - Jelimán se svou pravou ostražitou rukou Mauricem a maličkým bázlivcem Mortem představují elegantnější formu nadhledu. Vrcholem jízlivosti je tučňáčí čtyřlístek Skipper, Kowalski, Rico a Private - Vojín. Jen oni oplývají schopností uvádět děj do pohybu. Svou trochou přispěli i šimpanzi Mason a Phil. Madagaskar je domovem fos, lemurů, trnité buše a mangrovových podrostů. Hlavní příběh je troufalý ve svém cíli a mdlý v provedení, naštěstí je zde mnoho drobností a vedlejších zvířátek, které z podívané činí svěžejší zábavu. Inu což, chvalme Hospodina doby spotřební! ()

PodPantlofak

Roku 2005 vznikla nesmrtelná parta animovaných zvířátek z New Yorské ZOO, která svým šarmem a důvtipem baví další a další generace. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (více)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006