poster

Akta X - Film

 • USA

  The X-Files

 • USA

  The X Files

 • Slovensko

  Akty X - Film

Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Horor

Kanada / USA, 1998, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  *****

  Přesně jak to píše gouryella - seriál měl v době natočení filmu jednoznačně upadající tendenci a i proto je film takovým překvapením. Je ale třeba podotknout, že pokud někdo nesledoval seriál, může občas u filmu "vypadnout z rytmu", jelikož se zde vyskytují některé vazby na seriálový děj (viz Anthonyho komentář). Každopádně je ale nutno zdůraznit, že jde v rámci žánru o špičkovou podívanou.(18.1.2004)

 • tron
  ****

  Vysokorozpočtový a prekvapivo drsný (brutálne nekompromisný úvodný súboj tajomného snežného tvora s našimi dávnymi pradávnymi predkami je hororovejší, ako niektoré najhororovejšie časti seriálu dohomady) akčný sci-fi horor. Dá sa pozerať bez detailnej znalosti kultovej seriálovej predlohy. Akčnejšie, adrenalínovejšie, drahšie a ešte nebezpečnejšie, ako rovnomenná televízna úspešná mysteriózna šou Chrisa Cartera. Rozhodne sa ale od neho nedištancuje (len fanúšik špeciálnych agentov FBI Muldera a Scullyovej napríklad vie, kto bol šofér sanitky a prečo preboha strieľal). Fanúšikovia sa dočkajú nielen nadhľadu (barmanka), ale i trademarkov (Muž s rakovinou, sekčný šéf Skinner). Pre fanúšika IOO%. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/638/ Kino Považan 2008(19.10.2004)

 • Xmilden
  ****

  Hodně kvalitní celovečení podívaná v rámci seriálu, který byl již v době vzniku považován zcela právem za kultovní. Krajní meze měly často mnohem lepší sci-fi příběhy, nicméně Akta X dodaly tu správnou konspirační zápletku. Souhlasím s názorem, že film z roku 98 je jistým vyvrcholením série. 80%(5.7.2014)

 • JohnnyD
  ****

  Najväčšou chybou tohto filmu je, že je to vlastne jeden diel seriálu rozťahaný na 121 minút. Film je fakt dobrý, ale na film nakrútený ako pokračovanie seriálu je dosť obyčajný a tuctový. Proste by si to žiadalo originálnejší príbeh, ktorý by oveľa viac zasahoval do seriálu a nebol by iba voľným pokračovaním.(18.8.2005)

 • Gemini
  ****

  Několik dílů X Files slepených za sebe, s patřičně velkým rozpočtem a skvělým obsazením. Mohlo z toho vzniknout něco horšího než pořádná jízda? Sice jsem to pořádně pochopil až při třetí repríze, ale to už se u dobrých konspiračněšpionážních filmů stává...vzpomeňte třeba na famózní Where Eagles Dare;) PS: Mark Snow is god. Takhle se vyvíjí umělecká myšlenka, filmové "main titles" jsou naprosto božskou variací na vlastní téma.(13.6.2006)

 • - Krycí jméno filmu při dopravě do kin bylo: "Nuts and Bolts." (cariada)

 • - Závěrečná scéna se natáčela na stejném místě, kde se v Star Wars: Epizodě IV a Star Wars: Epizodě VI natáčely scény z Tatooine. (Karlos80)

 • - Hlavní tvůrce Akt X Chris Carter chtěl původně zakončit seriál pátou sérií a v hlavní mytologii pokračovat pomocí série celovečerních filmů. Společnost Fox mu nicméně nakázala, aby Akta X – Film bylo dějové přemostění mezi pátou a šestou sérií, což byl úkol vpravdě nadlidský. Nakonec do sebe ale příběhově všechno zapadá. (novoten)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace