poster

Akta X - Film

 • USA

  The X-Files

 • USA

  The X Files

 • Slovensko

  Akty X - Film

Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Horor

Kanada / USA, 1998, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Je to vlastne takovej jeden dil Akt X natazenej na dvouhodinovej film, kterej obsahuje az na par veci vse dobre, co se objevuje v serialu. Prislo mi, ze oproti serialu, kde je vse takove nedorecene a kdyz je neco zahadneho, tak je to jen tak naznaceno, tak tady je vsechno vysvetleno a vse je tu videt. Hodne tu je videt vetsi rozpocet, takze tu hezky uvidite vesmirnou lod, bandu emzaku, a spoustu dalsich trikovejch veci, ktere v serialu nejsou. Jesli to je dobre nebo spatne, to at posoudi kazdej sam, ale me to spis trosku vadilo, protoze nebejt znamejch postav a nekolika klasickejch Mulderovo vet a kdybyste nevedeli, jak se film jmenuje, tak nereknete, ze to jsou Akta X. Proste takovy nadprumerny sci-fi s prumernejma hereckejma vykonama (hlavne Duchovnyho - tvari se furt stejne) a zajimavym pribehem.(5.5.2005)

 • Renton
  ****

  Scénář: Chris Carter .. Celovečerák Akta X obsahuje většinu ingrediencí, kterou mám na seriálu velmi rád. Zbytečné se rozepisovat, fanoušci jistě znají, ostatním vřele doporučuji.(13.4.2005)

 • monolog
  ****

  Jako epizoda ze seriálu, jen trochu delší, propracovanější a zábavnější. Jenže mi vadilo, že se jako jindy opět nic nevyřeší, Mulder žádný důkazy nezíská, Scullyová nic neuvidí a tak neuvěří, ONI si budou dělat dál, co se jim zlíbí a mimozemšťani budou dál volně lítat na naši planetu. Pravda, trochu jsem to zjednodušil, ale o tom to je. Film mohl být skvělým a nově zavánějícím parfémem, kdyby jím seriál skončil a nic dál už by nebylo. Pak by nebyli tvůrci tísněni rozměrem seriálu, ze kterýho prostě nemohli vybočit a museli se tak držet některých zaběhaných schémat. Je to škoda, protože i tak je to opravdu zábavný a napětím nabitý SF thriller.(14.12.2006)

 • JohnnyD
  ****

  Najväčšou chybou tohto filmu je, že je to vlastne jeden diel seriálu rozťahaný na 121 minút. Film je fakt dobrý, ale na film nakrútený ako pokračovanie seriálu je dosť obyčajný a tuctový. Proste by si to žiadalo originálnejší príbeh, ktorý by oveľa viac zasahoval do seriálu a nebol by iba voľným pokračovaním.(18.8.2005)

 • Radyo
  *****

  Přesně jak to píše gouryella - seriál měl v době natočení filmu jednoznačně upadající tendenci a i proto je film takovým překvapením. Je ale třeba podotknout, že pokud někdo nesledoval seriál, může občas u filmu "vypadnout z rytmu", jelikož se zde vyskytují některé vazby na seriálový děj (viz Anthonyho komentář). Každopádně je ale nutno zdůraznit, že jde v rámci žánru o špičkovou podívanou.(18.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace