poster

Akta X - Film

 • USA

  The X-Files

 • USA

  The X Files

 • Slovensko

  Akty X - Film

Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Horor

Kanada / USA, 1998, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JAn
  *****

  You know, one is the loneliest number. Carter dokazuje, že jeho fantazie není vyčpělá ani po čtyřech letech usilovné práce. Společně s Bowmanem se mu podařilo vytvořit film, který dokáže uspokojit hordy fanoušků rozvíjením seriálové mytologie (čemuž značně přispělo i jeho natočení před pátou sezónou), ale zároveň si ho může užít i člověk, který o nějakých X Files v životě neslyšel. Všechno je poctivě vypiplané a dopředu promyšlené, ať už jde o pečlivý výběr písničkový tracků (které taky nemalou měrou přispívají k oné mytologii), Snowovo dokonalé score, tahy jednotlivých hráčů či dokonalou chemii mezi oběma agenty. Vždyť Carter nám dává první nápovědu k nejkladnější otázce ze všech! Třešničkou na dortu ´sou pak podařená camea Martina Landaua, Terryho O´Quinna a Armina Mueller-Stahla. Pro mě osobně největší událost a nejsilnější zážitek roku 1998!(1.3.2005)

 • RHK
  ***

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jako bych už všechny složky filmu Akta X někde viděl... Zpočátku napínavý thriller měnící se v méně napínavé konspirační drama mixované se sci - fi a na závěr prvky z Vetřelce v kombinaci s létajícím talířem. Čekal jsem více, než jsem dostal. Trailer: http://www.csfd.cz/film/12312-akta-x-film-x-files-the/videa/(25.10.2009)

 • Anthony
  ****

  Přestože jsem ze seriálu viděl asi jen dva díly (a moc mě nebavily), film se mi docela líbil. Pár detailů mi musel vysvětlit kamarád - nadšenec, ale to základní se snad pochopit dalo -a mě stačí, když se u filmu dobře bavím a je na co se dívat a hezkých scén je tu dost.(7.6.2003)

 • Roman.Ticka
  **

  Možná jsem zaujatá, a proto hodnotím příliš subjektivně, ale to je právě výsada těchto stránek, že můžu! Ústřední dvojice mi nikdy nesedla, nelíbí se mi ani jeden z nich, a to jejich komisní oslovování příjmením už vůbec. Naivní příběh od počátku do konce, děravý jak sníh v Antarktidě, a kdyby tam místo kukuřice bylo obilí s kruhy, zarytý konspirant by zřejmě hýkal blahem. Možná to chápu blbě, ale pokud beru "reálně" začátek s pralidmi a mutací, s velkou pravděpodobností by těch několik stovek dalších padlo za vlast a dnes by tu běhali možná ještě dinosauři nebo nikdo, ale lidi určitě ne. Už mám dost agentů, kteří jsou nedostižní, nesmrtelní, pořád šik, ať prolezou komínem nebo hovnocucem a ještě si škrábou kuří oko, když se antihumánní příšery kutí ze svých pelíšků. Proč jsou oni zrovna ti zlí?! Dětinské, blboučké, na lekačkách postavené Nonsens XY.(28.1.2012)

 • B!shop
  ****

  Je to vlastne takovej jeden dil Akt X natazenej na dvouhodinovej film, kterej obsahuje az na par veci vse dobre, co se objevuje v serialu. Prislo mi, ze oproti serialu, kde je vse takove nedorecene a kdyz je neco zahadneho, tak je to jen tak naznaceno, tak tady je vsechno vysvetleno a vse je tu videt. Hodne tu je videt vetsi rozpocet, takze tu hezky uvidite vesmirnou lod, bandu emzaku, a spoustu dalsich trikovejch veci, ktere v serialu nejsou. Jesli to je dobre nebo spatne, to at posoudi kazdej sam, ale me to spis trosku vadilo, protoze nebejt znamejch postav a nekolika klasickejch Mulderovo vet a kdybyste nevedeli, jak se film jmenuje, tak nereknete, ze to jsou Akta X. Proste takovy nadprumerny sci-fi s prumernejma hereckejma vykonama (hlavne Duchovnyho - tvari se furt stejne) a zajimavym pribehem.(5.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace