Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

marlon

Sú zlí poliši, sú dobrí poliši a je Frank Bullitt, protagonista málo zhovorčivého, rebelujúceho, subordináciu porušujúceho policajného dôstojníka (ktorým sa nechali inšpirovať aj Don Siegel a William Friedkin). Dostane úlohu, ktorá sa zdá byť rutinnou - ochrániť korunného svedka v procese s mafiou. Než noc skončí je svedok mŕtvy a vyšetrovanie nás zavedie na stopu ...! Stará dobrá krimoška je šikovne zamotaná a ešte šikovnejšie rozmotávaná. Dej sa odvíja nevzrušeným tempom a je plný presvedčivých postáv. Úsporné chlapské dialógy, žiadne zbytočné kecy. Od prvého do posledného záberu je všetko autentické. Yates sa usiloval urobiť nie iba hraný film, ale film o realite - film o detektívnej práci San Franciskej polície - a tak všetko tomuto ušľachtilému zámeru podriadil. Atmosféra je tak vskutku neopakovateľná! ()

Tiiso

Sice je to příběh vcelku průměrný, ale právě hlavní postava a klasické filmové ztvárnění sedmdesátých let mě tento film posunul někam výše než na 50 procent. Děj ubíhá v rámci možností klidným tempem. Svým způsobem nudná zápletka se tu přede mou rozplétá, ale působí na mě nějak konejšivě a příjemně. Samozřejmě musí film běžet v původním znění, protože pouze takto se dá výborně slyšet všechny ty koně pod kapotou, při velmi kvalitně udělané honičce aut. ()

crjules

Stara ,dobra kriminalka s charismatickym hrdinou a jednou z nejlepsich automobilovych honicek vubec! /prave za honicku davam ctvrtou hvezdu/. ()

Smoulin

Vynikající McQueen, nepřekonatelné sluneční brýle, Mustang a parádní zvuk motoru...Mimochodem honičku lze takřka dokonale opakovat v Jablonci - pokud se rozjedete z Petřína do downtownu!!! Teprve potom tento film plně doceníte :-) ()

Robbi

Bullitt zraje jako dobré víno a k tomuto filmu je také nutno dozrát. Není jen o honičce a o podivných machinacích veřejných činitelů, je to prostě příběh, kterému se dá věřit. Není až takovým překvapením výkon Steve McQueena za volantem, protože se dokázal úspěšně etablovat v závodních vozech v ostrých závodech. Je to jeden z těch filmů, které si můžete po několika měsících pustit znovu a zase vás spolehlivě vtáhne do děje. ()

IronRocky

Velmi povedená kriminálka s obstojným příběhem, který dobře odsejpá dopředu a vůbec nenudí. Filmu hlavně vévodí dobré herecké obsazení v čele se Stevem Mcqueenem. Samozřejmě nejlepší na filmu je brilantní automobilová honička Fordu Mustang vs Dodge Charger, která je velmi efektně nafilmovaná. ()

baltik

U starších filmů trpí povětšinou moje uši. Jednoduše bývá špatné ozvučení a to také film dělá filmem. Zde zvuk je na hodně vysoké úrovni a to mě potěšilo. Jedna z nejlepších detektivek kterou jsem prozatím viděl. Chladnokrevný Steve McQueen roli dokonale sedí a příběh mě strhl od začátku do konce bez přestávky... 5* ()

Kinpr

Můj hodně oblíbený film. Steve McQueen a Ford Mustang, tomu říkám třaskavá kombinace, ze které je nejlepší honička všech dob a ještě k tomu pěkně postaru. Radost koukat. ()

karlee

Pěkně zpracovaná a zahraná old school krimi, zápletka však x-krát viděná, zbytečná Bissetová (dialogy Mc Queena s ní se hrubě nepovedly), takže pro mě průměr. Fanoušci oceňují hlavně automobilovou honičku, kdo si na ně potrpí, klidně ať si kvězdu přidá, mě honičky nebaví. ()

Skratchy

Za samotný děj a zápletku bych dal tak slabší 3 hvězdy,průměrný akční film,celkem se dá předpovědět co se stane,ale ta car chase,orgasmus pro všechny benzinofily,typické panorama San Francisco,výborný Steve McQueen v Mustangu proti zápornákům v Chargerovi.Žádná hudba jenom burácení V8,prostě úžasné. ()

vetsinezobri

Plusové body dávám za herce, přirozenej McQueen, nejkrásnější Bisset a zobák Duvall. Profláklá honička měla taky moc pěknej švih. Ale ten konec... ten to pro mě zabil. ()

kyLuke

Zřejmě nejlepší kriminálka , jakou jsem měl tu čest vidět ( tedy alespoň má nejoblíbenější ) . Dokonalé po všech stránkách !!! Skvělý výběr herců ( nejvíc válejí McQueen s Vaughnem ) , výborný scénář , skvělá režie a vynikající hudba Lalo Schifrina . A automobilová honička a závěrečná scéna na letišti - dokonalé ! ()

departed

Nazval bych to něčím jako spaghetti detektivka. Děj se vleče a jeho tempo se dá přirovnat k rychlosti hlemýždě. Postavy toho ani moc nenamluví, jen zásadní repliky vysvětlující dění na scéně, jinak nic. Má to jednu (na svou dobu určitě) ucházející automobilovou honičku s nádhernými auty, ale nudnou dynamiku střihu, nezáživný (a místy groteskní) hudební podkres, nikdo z postav není zajímavej natolik, aby diváka zajímalo, co s ním bude dál, a konec tak mdlý jako samotný případ. Ok, beru že už to má svůj věk a ve své době šlo asi o nadprůměrnou pecku, ale dnes už ne-e. ()

Shitonit

Legenda, film ze kterýho se vykradlo snad úplně všechno, film s nekonečnými honičkami, které dnes mohou připadat trapné, klišovité atd, film který i díky Stevemu je Filmem. ()

Godhaj

,,Do whatever you think is best. I’ll try to back you up.“ Bullitt je krásným příkladem staromódní kriminálky se vším všudy. Charismatický hrdina, přestřelky, atomobilové honičky, krev a krásná žena. Stačí jeden Stevův pohled do kamery a hned jsem mu toho drsného poldu věřil a Bisset je prostě pastvou pro oko. Vyzdvihnout musím naprosto vynikající barovou scénu podkreslenou jazzovou skladbou a ztišenými okolními zvuky. Škoda jen, že nebyla o pár minut delší. Úplně jsem ti v tu chvíli vzpoměl na podobně magickou scénu ve filmu Angel eyes. Naopak mírné zklamání mám z vychvalované automobilové honičky. Realističnosti naprosto ubralo, že byla z větší části zrychlená a pohled na kmitající chodce či zběsile vlající stromy pak evokuje více grotesku než napínavou detektivku. I tak jsem byl ale s tímto filmem víc než spokojen a mohu ho vřele doporučit. ()

G.THOMPSON

No, tohle mě dost zklamalo. Všude vychvalovaný film s McQueenem, zeleným Mustangem a super honičkou. Celé dvě hodiny dost nudné a natahované. V ději jsem se ztrácel a čekal už na konec. Za mě velké zklamání. ()

Duke90

Kriminálka ze staré školy, podobně jako Francouzská spojka, která se může pyšnit nádhernou zběsilou honičkou po San Franciscu. Jak už zde ale bylo několikrát zmíněno, tak právě ona honička přidává skoro celou jednu hvězdičku, protože i přes nepopíratelné znaky "odlschoolu" je samotný příběh poměrně jednoduchý a žádné velké zvraty se v podstatě nedějí. Největší napětí přichází až s onou legendární honičkou a to je tak trošku škoda, protože z filmu je po celou dobu sledování cítit poctivá řemeslná práce, které by možná neškodilo ještě malinko "doladit". ()

Amonasr

Slušná americká kriminálka s typickými automobilovými honičkami v kopcovitých ulicích San Franciska, nicméně ničím nepřesahuje průměr podobných filmů. Naopak zápletka mi připadá spíš méně zajímavá a konec vyznívá poněkud rozpačitě. Překvapivě nepovedený odtažitý český dabing ponechávám mimo výsledné hodnocení. ()

wege

Je to takový banální příběh, ale pěkně zpracovaný a poctivě odehraný. Ta automobilová honička je skvělá, obstála by klidně i v dnešním CGI světě. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)